Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ - aktualności salonowe,


pedro_01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

faktem jest wycofanie skrzyni manualnej z oferty

czy na tej podstawie twierdzisz, że silnik 1.6 (bardzo nowoczesny) ma zastąpić udany silnik 2.0 ?

 

:whistle:

 

 

1.5 dCi to ta sama generacja CR co silnik 1.9 dCi F9Q.. czyli pierwsze generacja

silnika 1.9 dCi już nie ma, bo był stary i ciężko była nim złapać EURO5

1.5 dCi ledwie łapie EURO5 i pewnie dlatego jeszcze jest

 

różnica w cenie samochodu między silnikami 1.5 a 1.6 jest znikoma... natomiast jest już przepaść technologiczna

zatem nie ma sensu utrzymywać tej jednostki

 

jeżeli jeszcze jest oferowana.. to pewnie dlatego, że mają ich trochę na stanie i coś muszą z nim zrobić

Tak naprawdę to wydaje mi się, że ostatecznie zostanie w ofercie jedynie silnik 1.6 dCi. 1.5 dCi zniknie z czasem, czyli z momentem wyczerpania zapasów magazynowych. Co do 2.0, to być może jeszcze będzie jakiś czas figurował, ale tylko jako zaprzęg do automatycznej skrzyni biegów. Dlaczego tak? To już pytanie do Nissana. Na razie faktem pozostaje to że w ofercie ma być 1.5 dCi i 1.6 dCi jako standardowe jednostki napędowe i 2.0 dCi jako silnik dla automatycznej skrzyni.

Qashqai jest samochodem klasy niższej w segmencie Crossover i z tego tytułu Nissan nie chce oferować tutaj mocnych silników dostępnych w droższych modelach typu X-trail itd. Zapewne dlatego 2.0 dCi stanie się taką wyjątkową opcją (być może 1.6 dCi kiepsko współpracował z obecną automatyczną skrzynią biegów - inne zakresy obrotów itp.).

Ostatecznie przyznaję Ci rację że 1.5 dCi zniknie z oferty ze względu na przestarzałą konstrukcję, jednak w zamyśle Nissana 1.6 dCi miał zastąpić 2.0 dCi w ofercie przeznaczonej dla modelu Qashqai.

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastąpić nie

1.6 ma bardzo dobre parametry co widać po tym jaki mam moment (taki sam jak 2.0)

 

na pewno zmniejszy przepaść między słabym i starym 1.5 a nowoczesnym 2.0.. a co za tym idzie zabierze znaczną część "klientów" silnikowi 2.0 swoim małym spalaniem + dobrymi parametrami i niską ceną

 

dlatego kwestią czasu jest uśmiercenie "dziadka" 1.5, zrobienie podstawowym dieslem 1.6 .. a pozostawienie 2.0 dla topowych i drogich wersji z automatem

takie gdybanie :P

ale wydaje się sensowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastąpić nie

1.6 ma bardzo dobre parametry co widać po tym jaki mam moment (taki sam jak 2.0)

 

na pewno zmniejszy przepaść między słabym i starym 1.5 a nowoczesnym 2.0.. a co za tym idzie zabierze znaczną część "klientów" silnikowi 2.0 swoim małym spalaniem + dobrymi parametrami i niską ceną

 

dlatego kwestią czasu jest uśmiercenie "dziadka" 1.5, zrobienie podstawowym dieslem 1.6 .. a pozostawienie 2.0 dla topowych i drogich wersji z automatem

takie gdybanie :P

ale wydaje się sensowne

Ok. Nie będę burzył Twojego zdania, ale faktem jest, że 1.6 dCi już zastąpił 2.0 dCi z manualną skrzynią biegów :D , a może z czasem Nissan dostosuje automat do 1.6 dCi i wtedy 2.0 dCi zniknie też z tej opcji? Czas pokaże. Ja zdania nie zmienię w tym temacie (chyba że pojawią się nowe fakty) i widzę że Ty również nie zmienisz swojego (i słusznie bo może jednak Ty masz rację), ale dzięki za wyczerpującą i merytoryczną dyskusję, a czytelnicy forum już ocenią kto z nas ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 wypadał by zbyt słabo na tle konkurencji, która ma mocne 2.0 ze skrzyniami dwu-sprzęgłowymi (np. KUGA)

Może się też okazać, że 2.0 będzie miał więcej mocy.. tak jak X-Trial.

 

ale faktem jest, że 1.6 dCi już zastąpił 2.0 dCi z manualną skrzynią biegów :D

no nie wiem.

moim zdaniem to pochopne wnioski.

 

Nie wiem jak inni...

ale ja widząc nawet mega nowoczesny i oszczędny silnik 1.6 w QQ+2 nawet bym sobie głowy tym autem nie zawracał

 

bo jest najzwyczajniej za słaby do mojej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 wypadał by zbyt słabo na tle konkurencji, która ma mocne 2.0 ze skrzyniami dwu-sprzęgłowymi (np. KUGA)

Może się też okazać, że 2.0 będzie miał więcej mocy.. tak jak X-Trial.

 

 

no nie wiem.

moim zdaniem to pochopne wnioski.

Pochopne wnioski? Przecież to są fakty z oferty Nissana. Jakie chcesz jeszcze dowody na poparcie mojej "tezy"? Jakie Ty masz dowody na poparcie swojej tezy?

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochopne wnioski? Przecież to są fakty z oferty Nissana. Jakie chcesz jeszcze dowody na poparcie mojej "tezy"?

fakty to jedno.. a ich interpretacja to już inna bajka :whistle:

 

Jakie Ty masz dowody na poparcie swojej tezy?

banalnie proste

- zmniejszenie różnicy parametrów między silnikiem 1.6 a 2.0 przy dość znacznej różnicy w cenie.. kształtującej popyt, a co za tym idzie ograniczenie popytu na 2.0

- do tego dochodzi moda na ekologię, niskie spalanie, niską cenę produkcji i downgrad pojemnościowy silników (patrz: Skoda Superb 1.4 TSI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakty to jedno.. a ich interpretacja to już inna bajka :whistle:

To kup Qashqai 2.0 dCi z manualem i napędem na jedną oś lub 4x4... Ja nie interpretuję faktów tylko je przedstawiam. Jak na razie nie widzę równorzędnych dowodów na poparcie Twojego zdania. Pokaż mi jakiś przykład z oferty Nissana lub jakiś artykuł... W tej dyskusji spekuluję jedynie na temat 1.6 dCi i automatu zamiast obecnego 2.0 dCi z automatyczną skrzynią biegów, reszta jest poparta faktami.

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup Qashqai 2.0 dCi z manualem i napędem na jedną oś...

Takie QQ słabo się sprzedawały... bo skoro ktoś wykładał takie pieniądze to nie chciał mieć "kastrata".

 

Ja nie interpretuję faktów tylko je przedstawiam.

właśnie interpretowałeś a nie tylko przedstawiałeś

 

PS

jak byś mógł jeszcze nie edytować postów po mojej odpowiedzi B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie QQ słabo się sprzedawały... bo skoro ktoś wykładał takie pieniądze to nie chciał mieć "kastrata".

 

 

właśnie interpretowałeś a nie tylko przedstawiałeś

 

PS

jak byś mógł jeszcze nie edytować postów po mojej odpowiedzi B)

 

Nie widzę Twoich dowodów więc nie mów mi o interpretacji faktów.

 

Przepraszam, ale edytowałem posty zanim pojawiła się Twoja odpowiedź...

 

PS. Ja również mogę powstawiać minusy, ale nie zniżę się do takiego poziomu, bo uważam, że dyskutuje się po to żeby przedstawić swój punkt widzenia i ewentualnie kogoś do tego punktu widzenia przekonać. Jeżeli jednak się to nie uda to nie muszę od razu tego kogoś punktować.

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banalnie proste

- zmniejszenie różnicy parametrów między silnikiem 1.6 a 2.0 przy dość znacznej różnicy w cenie.. kształtującej popyt, a co za tym idzie ograniczenie popytu na 2.0

- do tego dochodzi moda na ekologię, niskie spalanie, niską cenę produkcji i downgrad pojemnościowy silników (patrz: Skoda Superb 1.4 TSI)

To są właśnie dowody na poparcie mojej tezy :D

Przedstawiłeś tutaj dlaczego Nissan zastępuje silnik 2.0 dCi silnikiem 1.6 dCi :D Czyli to co twierdzę od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech..

ile razy mam ci pisać, że nie zastępuje: zastępować to wsadzać coś zamiast czegoś

 

Nissan ograniczył ofertę na 2,0 bo spadł by na nie popyt po wprowadzeniu silnika 1.6, który ma trochę gorsze parametry niż 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech..

ile razy mam ci pisać, że nie zastępuje: zastępować to wsadzać coś zamiast czegoś

 

Nissan ograniczył ofertę na 2,0 bo spadł by na nie popyt po wprowadzeniu silnika 1.6, który ma trochę gorsze parametry niż 2.0

No tak... Ograniczył? Zastępując 2.0 dCi z manualem, silnikiem 1.6 dCi z manualem? Ograniczyłby gdyby wycofał 2.0 dCi z manualem i nie wprowadziłby w to miejce (inaczej mówiąc zastąpił) innej opcji...

 

Gratuluję komuś. Jak brakuje argumentów to lepiej wstawić minusa...

 

http://www.autoflesz.pl/artykuly/7547,Nissan_Qashqai_z_nowym_silnikiem_16_dCi.html - Źródłem jest tutaj Pan Paweł Bielecki z Nissan Europe - niech ktoś przedstawi równorzędny dowód.

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokasowałem Ci trochę minusów :P

Dzięki. Chociaż jedna osoba rozumie na czym polega dyskusja :D i za to plus ode mnie (który ktoś i tak już zminusował...).

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszcie sobie dalej....

bo na infolinii nie mają ŻADNEJ oficjalnej informacji by silnik 2.0 miał zniknąć z oferty :lol:

zacytowałem pani wstawione linki.. i pani była dość mocno zdziwiona i nie bardzo wiedziała co powiedzieć i jak skomentować te artykuły.

 

 

 

 

W każdym razie ma się ze mną ktoś skontaktować dzisiaj NISSAN Sales Central & Eastern Europe Kft. Sp. z o.o i zobaczymy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszcie sobie dalej....

bo na infolinii nie mają ŻADNEJ oficjalnej informacji by silnik 2.0 miał zniknąć z oferty :lol:

zacytowałem pani wstawione linki.. i pani była dość mocno zdziwiona i nie bardzo wiedziała co powiedzieć i jak skomentować te artykuły.

Pani z infolinii nie musi być o wszystkim doinformowana. Jak się niedawno pytałem w serwisie Nissana jaka jest średnica centrowania felgi, to też nikt nie umiał mi tego powiedzieć... Więcej, nie wiedzieli skąd taką informację pozyskać. Ostatecznie poprosiłem Pana że jak zdejmą z jakiegoś egzemplarza to niech zmierzą i mi przedzwonią... Jak widać to nie do końca są rzetelne i wszystkowiedzące źródła...

 

 

W każdym razie ma się ze mną ktoś skontaktować dzisiaj NISSAN Sales Central & Eastern Europe Kft. Sp. z o.o i zobaczymy.

I co? Skontaktowali się? Pytam, bo to akurat jest dobre źródło. Niestety osobiście coś chciałem się od nich kiedyś dowiedzieć, to czekałem na inforamcję 3 miesiące, a moje ponaglenia nie przynosiły żadnego skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogłeś doczytać o tej średnicy w jakimś motoportalu ;)

Zawsze mogłem zdjąć koło i zmierzyć, ale nie po to płaci się tyle kasy za nowe auto żeby zajmować się takimi rzeczami. Serwis mam od tego żeby udzielił mi wszelkiej pomocy technicznej i wszystkich niezbędnych informacji w sferze technicznej. Jeżeli chcę kupić felgi i pytam w serwisie (czyli tam gdzie Nissan odsyła po wszelkie tego typu informacje) o parametry, to oczekuję odpowiedzi. O tą średnicę pytałem 1,5 miesiąca temu i do tej pory cisza. Na szczęście jestem na tyle kumaty że sobie sam poradzę, ale przecież nie o to chodzi żebym sam kombinował...

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis jest od tego by naprawiać.. a nie być infolinią techniczną.

Serwis sprzedaje oryginalne części sygnowane logo Nissana.. i one będą pasować do Twojego modelu.

 

To czy udzielą informacji na ten temat to bardziej ich dobra wola niż obowiązek. ;)

 

Serwis nie jest od tego, by szukac informacji i informować klienta... czy dana podróbka/zamiennik będzie pasował do jego auta.

Takie pytania do to sprzedawcy podróbki/zamiennika.

 

.. bo to on z tego będzie miał pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis jest od tego by naprawiać.. a nie być infolinią techniczną.

Serwis sprzedaje oryginalne części sygnowane logo Nissana.. i one będą pasować do Twojego modelu.

 

To czy udzielą informacji na ten temat to bardziej ich dobra wola niż obowiązek. ;)

 

Serwis nie jest od tego, by szukac informacji i informować klienta... czy dana podróbka/zamiennik będzie pasował do jego auta.

Takie pytania do to sprzedawcy podróbki/zamiennika.

 

.. bo to on z tego będzie miał pieniądze.

Nie pytałem czy dana felga będzie pasować. Pytałem o dane techniczne/użytkowe piasty, ale masz rację że tu akurat odpowiedź nie jest w ich interesie, więc też nie mam do serwisu pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często ich programy serwisowe nie podają takich danych.

Jest tylko informacja, że pasuje albo, że nie pasuje.

 

W takim wypadku ktoś musiał by biec z suwmiarką, zdejmować koło i mierzyć..

nie mając w tym interesu.

 

Najczęściej jest tak, że jak znają jakieś parametry i ktoś to pamięta.. to podają je (np. średnicę tarczy hamulcowej czy np. pojemność układu olejowego silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszcie sobie dalej....

bo na infolinii nie mają ŻADNEJ oficjalnej informacji by silnik 2.0 miał zniknąć z oferty :lol:

Kolejne artykuły potwierdzające wypieranie silnika 2.0 dCi przez nowy silnik 1.6 dCi

 

http://aktualnosci.auto-swiat.pl/1-nissan-qashqai-nowym-silnikiem-16-dci

http://www.carsuk.net/nissan-qashqai-1-6-dci-replaces-2-0-dci/

 

PS. Jeszcze raz zwracam uwagę wszystkim tym co punktują dyskusję, że jest to nie fair. Mam tu na myśli negatywne punkty wystawione zarówno mnie, jak i koledze Sygma. Jeżeli z czymś się nie zgadzacie, to napiszcie, a nie punktujcie bezmyślnie... Jeżeli świadomie czymś wprowadziliśmy Was w błąd to wtedy rozumiem ujemny punkt, ale żeby za samo nie zgadzanie się z poglądami w dyskusji?!

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...