Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ - aktualności salonowe,


pedro_01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

http://www.alvolante...eo/better_place

 

Temat elektrycznych samochodów nie jest nowy - ale taki pomysł z wymianą baterii zamiast jej długiego ładowania, to mi się podoba.

Szybko, cicho, sprawnie,

Ale jak po spodem ktoś napisał " że wydaje sie to zbyt futurystyczne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.alvolante...eo/better_place

 

Temat elektrycznych samochodów nie jest nowy - ale taki pomysł z wymianą baterii zamiast jej długiego ładowania, to mi się podoba.

Szybko, cicho, sprawnie,

Ale jak po spodem ktoś napisał " że wydaje sie to zbyt futurystyczne"

 

Ładnie i szybko .... tylko czy wszystkie koncerny sie dogadaja zeby w taki sposób "ładowac" akumulatory? Nie wyobrazam sobie aby ładowanie" odbywało sie gdzieś w specjalych punktach a nie np. na stacja benzynowych. Ile takich zestawów taka stacja musiała by posiadać? Ta propozycja pójdzie do kosza. Nie ma racji bytu. Musi to byc ogniwo stałe zasilane energią odnawialną podcas jazdy. Słoneczko, wodór .....

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tobą że projekt ten nie ma racji bytu z różnych zresztą powodów, choćby z tytułu propozycji standaryzacji

produkcji baterii - nie będzie wspólnego interesu i akceptacji ze strony wszystkich producentów tychże, dalej - baterie te są bardzo duże, stacje dla ich magazynowania i wymiany, musiałyby być ogromne biorąc pod uwagę ilość samochodów przemieszczających się obecnie po wszystkich drogach. Poza tym, trzeba by przygotować się mentalnie t.z.n. wyzbyć się przywiązania do "własności baterii". No bo kupiłem nowy samochód i mam nową baterię a tu podjeżdzam na stację wymiany i dają mi jakąś strarą - może 10- letnią ? - ale z tym to jakoś byśmy z czasem się pogodzili.

( tak tylko sobie pomarzyłem i chciałem pokazać że jednak są projekty, propozycje - ale lobby benzynowe t.z.n. wydobywcy - producenci ropy naftowej czuwa i nigdy na to nie pozoli )

 

Może coś na wesoło ?

 

"Panienko, żaden problem że opala się pani na golasa na tarasie hotelu, ale niech pani zejdzie przynajmniej ze świetlika nad restauracją"

 

abbronzaturaintegrale20.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto link do instrukcji amerykańskiej wersji QQ, w której można zaznajomić się z nową wersją kamery "dookólnej" dostępnej na naszym rynku od stycznia.

http://www.nissan-te...Nissan-Rogue_OM

Edytowane przez dino55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa lektura jest też w dziale z różnymi schowkami/uchwytami:

Porządny schowek na okulary,

uchwyty na napoje z tyłu podłokietnika,

drugie gniazdo 12V w podłokietniku,

haczyki na zakupy w bagażniku i z tyłu foteli przednich,

kompas w lusterku.

 

Fajnie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa lektura jest też w dziale z różnymi schowkami/uchwytami:

Porządny schowek na okulary,

uchwyty na napoje z tyłu podłokietnika,

drugie gniazdo 12V w podłokietniku,

haczyki na zakupy w bagażniku i z tyłu foteli przednich,

kompas w lusterku.

 

Fajnie mają.

Ja bardziej zazdroszczę kontrolki niskiego poziomu płynu w spryskiwaczu i wyczerpującej się baterii elektronicznego kluczyka, ciśnienia powietrza w kołach i niezakręconego korka wlewu paliwa (to ostatnie oczywiście tytułem żartu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Porządny schowek na okulary,

 

fajny schowek na okulary jest dostępny w akcesoriach nissana, za jedyne 90 zł z montażem zapłaciłem chyba 115,00

 

qq-okulary.jpg

 

a ciekawe, czy taki luksus jak podświetlenie schowka jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

fajny schowek na okulary jest dostępny w akcesoriach nissana, za jedyne 90 zł z montażem zapłaciłem chyba 115,00

 

qq-okulary.jpg

 

a ciekawe, czy taki luksus jak podświetlenie schowka jest :)

Kolego co do tego schowka na okulary to juz była wzmianka w poprzednich postach... Ja i znajomi z forum nabyliśmy taki schowek na okulary po "parę" zł z renault -identyczny jest a i montaż banalnie prosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

fajny schowek na okulary jest dostępny w akcesoriach nissana, za jedyne 90 zł z montażem zapłaciłem chyba 115,00

 

 

Taki schowek to ja też mam i nawet zamieszczałem zdjęcia ładnych parę miesięcy temu.

Miałem na myśli taki na środku, wygodnie i estetycznie wkomponowany w konsolę dachową, której z resztą w QQ też brakuje jest tylko lampka rodem z poloneza :)

 

I od razu uprzedzam wszystkich obrońców QQ. Nie zamierzałem krytykować naszych aut. To najlepsze co można dostać w takiej cenie, po 48 tysiącach km nadal tak uważam.

Raczej chodziło mi o to że można by je doposażyć i sprzedać jeszcze taniej.

Chociaż to pewnie głównie wina akcyzy i wysokiego VATu.

 

A gdyby ktoś chciał się skusić:

http://allegro.pl/nissan-rogue-qashqai-murano-2-5-s-awd-4x4-i1883857511.html

 

:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do tego schowka na okulary to juz była wzmianka w poprzednich postach... Ja i znajomi z forum nabyliśmy taki schowek na okulary po "parę" zł z renault -identyczny jest a i montaż banalnie prosty...

 

Jak zamontowałes go z lewej strony, od strony kierowcy? Nie mam tam zadnych otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author53. Są otwory pod uchwyt na rękę, tylko zobacz ile trudu gość sobie zadał aby się do tego dostać

ja dziękuje

 

Dobrze ze silnika nie wyjął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Ale co się dzieje z cenami Qashqai'a. Jeszcze niedawno można było mieć najtańszą wersję za 60 tys. zł a obecnie to wydatek rzędu 73 tys. Reasumując moja roczna kaśka nie straciła nic na wartości biorąc pod uwagę procentowy spadek (wartości) i wzrost (ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Ale co się dzieje z cenami Qashqai'a. Jeszcze niedawno można było mieć najtańszą wersję za 60 tys. zł a obecnie to wydatek rzędu 73 tys. Reasumując moja roczna kaśka nie straciła nic na wartości biorąc pod uwagę procentowy spadek (wartości) i wzrost (ceny).

Najtańsza Visia 70100 - rabat 5000=65100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza Visia 70100 - rabat 5000=65100

Rok temu tez były rabaty :) i to wcale nie mniejsze.

Na ten przykład weźmy mój przypadek, bo tylko ten przychodzi mi do głowy ;), wartość mojego samochodu przed rabatem wynosiła 84700 a zapłaciłem 76600. Teraz za takowy egzemplarz wg. cennika musiałbym zapłacić 94000. Odliczmy sobie te 5000 = 89000 a to spora różnica (przynajmniej dla mnie).

Edytowane przez booyack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla osób czekajacych na AVM? 4 kamery do parkowania system podobno ma byc dostepny od 2013r - takie informacje otrzymalem od sprzedawcy wiec jesli ktos sie wstrzymuje od kupna tylko po to zeby ten system miec w aucie to lepiej zeby sie skontaktowal z salonem i dopytal bo mnie dzis ta informacja zdziwila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem auto w sierpniu i w specyfikacji z tym systemem (dopłata ok 1200) dostawa na styczeń 2012. Nie skusiłem się.

Edytowane przez dino55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...