Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli jest taki sam bieżnik to jak najbardziej jest to normalne i nie ma wplywu na opony

 

No to całe szczęście.. mają ten sam bieżnik bo kupiłem 4 jednakowe... za całość dałem 660zł wraz z transportem który był gratisowy. Zastanawiam się tylko czy założyć je od razu na letnie felgi(te co mam teraz) jak będę wrzucał koła zimowe czy może lepiej niech leżą zapakowane i czekają do wiosny- mają chłodne, nieoświetlone i nieprzeciekające pomieszczenie. Co myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy założyć je od razu na letnie felgi(te co mam teraz) jak będę wrzucał koła zimowe czy może lepiej niech leżą zapakowane i czekają do wiosny- mają chłodne, nieoświetlone i nieprzeciekające pomieszczenie. Co myślicie??

ja bym poczekał, ale niezależnie jak zrobisz, pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu opon w zależności czy są na feldze czy luzem. Tu masz info: KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam pytanko lamerskie ale zupełnie jestem zielony w tym temacie:P12 -opony fabryczne rozmiar 205x60x16,czy mogę założyć 205x55x16?jakie będą(mogą być) konsekwencje?Dzięki z góry za porady,opinie sugestie,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam pytanko lamerskie ale zupełnie jestem zielony w tym temacie:P12 -opony fabryczne rozmiar 205x60x16,czy mogę założyć 205x55x16?jakie będą(mogą być) konsekwencje?Dzięki z góry za porady,opinie sugestie,pozdrawiam.

żadne. licznik bedzie Ci wiecej bił, predkosciomierz deko wiecej pokazywal (o ok. kilka procent)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Ale słyszałem opinie, że obniżenie opony ma wpływ na szybsze zużywanie się zawieszenia itp.,auto staje się "twardsze" i jest mniejszy komfort jazdy - czy może się ktoś wypowiedzieć w tych kwestiach?Dzięki z góry za pomoc,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem,obniżenie opony ma wpływ na komfort ale w Twoim przypadku nie zauważysz.Zmiana z 60 na 55 wiec tego nie wyczujesz.

 

Jakbys mial np 75 i zmienił na 50 to wtedy tak czuc ze jest troszke twardo bo mniej gumy.

Co do zawieszenia,wiadomo że bardziej bedzie "szło na zawias" ale tak jak pisalem wczesniej U Ciebie zmiana niewielka,nie stresuj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam oponek zimowych 185/65/14 w cenie max 160zł. :/

żenię się więc grosza nie mam na coś lepszego :diabel:

prosze doradzcie coś dobrego aby się też gór trzymało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam oponek zimowych 185/65/14 w cenie max 160zł. :/

żenię się więc grosza nie mam na coś lepszego :diabel:

prosze doradzcie coś dobrego aby się też gór trzymało

 

Dobry stosunek do ceny mają krajowe Stomile Frigo (pamietaj zę sa rózne ich wersje, oczuwiscie droższe troche lepsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE dzięki za "nakreślenie" czego szukać,

sam też szukałem i znalazłem podobno dobre oponki KRISTALL MONTERO 2 - FULDA

ktoś coś wie na ich temat, jak się sprawują w realu, bo po samych recenzjach w necie trudno się jest zdecydować.

sam mam letnie fuldy i trzymają się znakomicie drogi, a o zimowych nie mam pojęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam też szukałem i znalazłem podobno dobre oponki KRISTALL MONTERO 2 - FULDA

ktoś coś wie na ich temat, jak się sprawują w realu, bo po samych recenzjach w necie trudno się jest zdecydować.

 

Kiedy wybierałam oponki letnie wśród faworytów były też i Fuldy, ostatecznie zwyciężyły Firestony i ''oponiarz'' który je zakładał pochwalił wybór, kiedy powiedziałam że miałam zamiar wybrać Fuldę skrzywił się i powiedział że dobrze, że wybrałam inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, to co Ja mam wreszcie kupić, nie interesuje mnie ładny profil tylko skuteczność, często wypadam w górki, więc chciałbym się w miarę dobrze trzymać drogi pod górke i na

lodzie, zobacze co oponiarz powie o tych KRISTALL MONTERO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, poszukuję zimówek do mojej zetki ( potrzebuję dwóch opon 225/45 r18 i dwóch 245/45 r18 ) nowe dużo kosztują, dlatego zastanawiam się czy nie kupić dwóch nowych na tył a na przód założyć używane. Dzisiaj w point s zaoferowali mi dwie opony na tył good year nie używane ale z 2004 roku za 600 zł sztuka- opłaca się to, po ilu latach opona traci swoje właściwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grimm jesli szukasz taniej i dobrej opony na zimę to zastanów sie nad dębicą frigo directional (nie dębicą frigo 2)lub savą eskimo s3 (koncern goodyera) są to opony dobre polecenia za dobrą kasę na śnieg czy błoto pośniegowe,na lodzie zadna opona Ci nie pomoże,no chyba że z kolcami,Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach na lodzie jakieś dwa lata temu (pamiętam) najlepsza była opona Winter COntinental, ale oczywiscie to wyglada podobnie jak prowadzacy peleton -wszystkie sa zblizone jakosciowo wiec nie mozna oczekiwac bez kolców -cudow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuję Kleber Krisalp HP

Ja rowniez :) W tym roku krisalpy 195/60r15 DOT koniec 2007 udalo mi sie kupic po 150zl/szt w tej cenie nic lepszego sie nie znajdzie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moż trochę nie w sezonie ale rozglądam się za oponami na lato do mojej Primerki.

Auto to WP11.144 Kombi czy dla nie wtajemniczonych P11 Kombi po liftingu z silnikiem TD czyli bez szaleństwa :).

Po pierwsze zastanawiam się nad rozmiarem. W instrukcji piszą że na felgach stalowych może być 185/65 R15 i takie mam właśnie zimówki. Na alu z kolei piszą żeby wkładać 195/60 VR15. Nie wiem tylko czy to V dotyczy prędkości? 240 moja TD raczej nie pojedzie ale roamiar taki na lato mam założony na alu. Pytanie nr 1 brzmi:

1. Czy mogę na fabryczne alu założyć 185/65 R15 i czy nie będą za wąskie dla Kombi?

 

Kolejna rzecz to już pytanie ścisłe do użytkowników samochodów Primera:

 

2. Jakiej firmy opony wybrać?

Z tego zo oglądałem do w grę wchodzi Bridgestone, Michelin, Continental ewentualnie może Firestone. Może ktoś mi coś poleci? Chodzi o to żeby bez sensu nie przepłacić.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...