Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie, a co z tymi Nokian NRHi, jeździ ktoś na takich ? jakie opinie? chciałbym je kupić, ale łatwiej dostępne będą te Fuldy Carat Progresso.

 

Dobre oponki, jedne z najlepszych na jakich jeździłem (ojciec ma w aucie) ale wyszedł nowy model i3 sprawdz na opony.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że prawdopodobnie mamy już po sezonie zimowym to podzielę sie uwagami z innej półki cenowej

ja mam zimowki z tej samoej polki cenowej :) a mianowicie SAVA ESKIMO S3 [155/70/13] ... i musze powiedziec ze oponki jak na swoja cene sa naprawde dobre ... spisywaly sie b.dobrze przez caly sezon zimowy i zlego slowa na nie nie powiem ... jedyny mankament to to ze robia sie glosne powyzej 110km/h ... :diabel:

 

natomiast na lato zakupilem SAVE INTENSA [195/45/15] jestem ciekaw jak sie te beda spisywac ... moze ktos mial okazje na nich jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystians7

Odnosnie Débicy Frigo2 mam na swojej Primerce komplet. Mialem mozliwosc sprawdzenia ich w kazdych warunkachi tzn. snieg, bloto posniegowe, czy mokra nawierzchnia jestem bardzo zadowolony. Kupujac je za 640zl za komplet balem sie ze nie wyjde na swoje, slyszac wiele negatywnych opini o Debicy. Nie wiem jak letnie ale zimowe moge z cala pewnosci polecie wszystkim. ;)

 

[ Dodano: Wto 27 Lut, 2007 14:47 ]

Mam jedno pytanko na sezon letni mialem z tylo 195/55/14 a przod 185/65/14. Jezdzilo sie bez zarzutu, musze na wiosne kupic 2 opony na przod i pytanie:jaki rozmiar bedzie lepszy ten co byl(185/65) czy taki sam jak z tylu????

 

[ Dodano: Wto 27 Lut, 2007 14:52 ]

Czy moze ktos jezdzil na Yokohama A.drive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie opon Barum Bravuris mam takie i nie zauważyłem jakiejś szczególnej różnicy pomiędzy droższymi. Wcześniej miałem contiecocontact dużo droższe różnica jak dla mnie żadna. Dodam że mam raczej ciężką nogę auto p11 sr20de.

Moim zdanie do miejskiej jazdy najważniejsze żeby opony były regularnie wymieniane. Teorie typu "lepiej kupić lekko używane michelin, pirelli etc. niż te gówniane barumy czy kormorany" są wg. mnie bezsensowne. Podobnie jak dywagacje na temat różnicy między barum bravuris a fulda carat progresso, są to opony tej samej klasy i gdyby ktoś z was pojeździł na obu nie znając nazwy, to byłoby już gorzej z oceną jakości.

 

Nie dajcie się marketingowym bzdetom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie opon Barum Bravuris mam takie i nie zauważyłem jakiejś szczególnej różnicy pomiędzy droższymi

 

z powyższym stwierdzeniem moje doświadczenie nie chce sie zgodzić, mialem te oponki na Corsie w rozmiarze 175/60 R14, moja corsa była obniżona o 6cm,a zrobiłem to po to zeby szybciej polatać po zakrętach i powiem że Barum jakos nie chciał współpracowac, na suchym jeszcze jakos sobie radził,ale jak dostał wody to juz było kiepsko...jeżeli ktoś nie próbuje swoich możliwości po łukach to możnaby je polecic bo są OK jak na swoją cene,ale nie zgodze sie że nie czuć różnicy pomiedzy Barum Bravuris a np Michelin albo Dunlop. Jak ktoś jeździ "normalnie"czyli nie przegina to warto kupić te oponki,ale jak ktoś ma żyłke rajdowca to nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację Gringo z tymi sportowymi właściwościami baruma to pewnie najlepiej nie jest, ale mi chodzi raczej o jazdę miejską. Lubię sobie depnąć ale moja p11 wymaga pewnych modyfikacji szczególnie zawieszenia żeby można było mówić o sportowej jeżdzie. Do tego czasu fulda czy barum żadna różnica, dla mnie ten samochód (z seryjnym zawiasem) słabiutko trzyma się drogi. Moje porzednie auto to corolla G6, 6cio biegowa, sportowe sprężyny i amortyzatory, zero porównania i tu opony miały zdecydowanie większe znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałem kupić te TOYO rok temu, ale na opony com powiedzieli, ze juz ich nie ma, bo koniec produkcji czy cos takiego. Kupilem za to Firestone FH80 206/60R15 i bardzo polecam. Idealne na suchym, mistrz na mokrym - jedna niedogodnosc - troche slychac szum przy okolo 40-60kmh - ale to wina bardzo agresywnego bieznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy polecił mi yokohama. Kipiłem zimówiki 205/55r15 i są rewelacyjne. A na sychym lepiej trzymają się na zakrętach niż moje continentale. Letnie kupię też yokohama

 

p.s.

 

na oponkach jest napisane - made in japan

 

ps2 :)

w NFS Carbon yokohama też wyżej stoi niż toyo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił Nokiany NHRi super opony szczególnie na mokrym, zastanów się też nad Bridgestone ER300. Co do Toyo Proxes T1R to słyszałem że są jednymi z najlepszych na suchej drodze natomiast na mokrym porażka :029: Na mokre drogi tylko Uniroyal RainSport 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toyo to porażka na mokrym,zaś na suchym podobno rewelka,ja miałem toyo roadpro,i strasznie się szybko starły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił Nokiany NHRi super opony szczególnie na mokrym, zastanów się też nad Bridgestone ER300

 

Bridgestone ER300 tudzież Turanza - właśnie zamówiłem i nie omieszkam podzielić się wrażeniami z jazdy :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystians7

Jezeli chodzi o YOKOHAMY to chyba czytalem wiele opinni i slyszalem wiele pozytywow. Dzisjaj zamowilem 2 szt. 185/65/14 T, za 170zł!!. Przy zamowieniu powyzej 300 zl wysylka gratis. Jak ktos chce taniokupic YOKOHAMY to podaje link http://www.opony-auto.pl/advanced_search_r...p;x=35&y=12

Wysylka w 2-5 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 2 szt nówki FULDA CARAT PROGRESSO 185/65/15 88H dałem na przód i muszę powiedzieć,że są ciche i jak na razie mam pozytywne wrażenia związane z ich użytkowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu całej oferty rynkowej, testów i opinii użytkowników wytypowałem 2 modele do mojej micry K11:

 

rozmiar 155/70/R13/75T -- opona LETNIA

 

1. Yokohama A.drive

2. Bridgestone B250

 

Co polecacie?? Ktoś miał styczność??

 

PS Yokohama to już właściwie tylko nazwę ma japońską. To bardziej amerykański koncern. W przeciwieństwie do bridgestone/firestone:)

------------------------------------------------------------------

OK - Kupiłem Yokohamy. Dziś założyłem. Zobaczymy, co będzie. Sklep http://www.opony-auto.pl za 478 PLN komplet z przesyłką dostarczył mi je za niecałe 30h. Kupiłem w czwartek koło 11:00, a w piątek o 15:00 już był kurier. Kontakt mailowy natychmiastowy. Na pytanie o rok produkcji opon konkretna odpwiedź, bez ściemniania - jak w innych e-sklepach, że nie mają takiej wiedzy, ale gwarantują, że nie starsze niż 18 miesiecy itd. Bardzo sprawnie działający sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni sezon na Michelin'ach Energy E3A 185/65/15 - nowe opony , ale na zakrętach (j.w. pisano) problem, bo delikatnie zsuwało. Poza tym hamowanie - ABS często pracował - krótko mowiąc za wąskie do takiego autka. Opony sprzedałem a na ten sezon szrsze Michelin'y Pilot Primacy - moze będą lepsze :) Na zimę - polecam Good Year GW3 - trzy sezony jeździlem - i jestem bardzo zadowolony.

 

Do Micry założyłem BF Goodriche (czy jakoś tak się pisze) - jest OK (Micra trzyma się drogi do 150km/h - potem już leci...)

 

Do P10 - kpl Pirelli P6000 - 185/60/14 - rewelacja (przynajmniej póki są nowe). Jeżdziłem kiedyś na takich w Mondeo, i jak się przydarły z tyłu, a było ślisko, to tył lubiał wylatywac na "szybkich" zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz kolejny polecę Nokian W (185/65/R14) na zimę. Drugi sezon na nich jeżdżę i jak dla mnie re-we-la-cja. Nawet w obecnych plusowych temperaturach i na deszczu trzymają się naprawdę dobrze. Podatność na aquaplanning też jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamiana 175/65 R14 na 185/60 R14 jest warta? Czy takie zwiekszenie szerokosci daje jakiekolwiek odczuwalne zwiekszenie trzymania sie opony i wzrost zuzycia paliwa?

Nadchodzi pora wymiany opon na letnie i zastanawiam sie czy nie kupic nowych i czy zostac przy 175 czy wziasc 185. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie firmy byscie polecali i gdzie kupowaliscie opony (letnie) zeby nie byly za super drogie. Chodzi mi o rozmiar 195x60r15, najlepiej 88V .

 

Myslalem o dunlopach sport sp1 pytanie tylko czy warto??

 

Dodam tylko ze czesto jezdze po niemczech po autostradach wiec sa dosyc zuzywane przy wysokich predkosciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec podziele sie wrazeniami :diabel: od paru dni jezez na Sava intensa 195/45/15 i jestem mile zaskoczony :) po przesiadce ze 155 auto sprawia wrazenie przyklejonego do drogi, opony nie sa glosne, na mokrym nie ma problemow, na suchym nie probowalem bo od 3 dni jest jak jest - pada deszcz albo snieg z deszczem ... :(: jak narazie cena/jakosc - 6/6 :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec podziele sie wrazeniami :diabel: od paru dni jezez na Sava intensa 195/45/15 i jestem mile zaskoczony :) po przesiadce ze 155 auto sprawia wrazenie przyklejonego do drogi, opony nie sa glosne, na mokrym nie ma problemow, na suchym nie probowalem bo od 3 dni jest jak jest - pada deszcz albo snieg z deszczem ... :(: jak narazie cena/jakosc - 6/6 :diabel:

 

A jakie wrażenia z jazdy po dziurach ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...