Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie.

 

Po zmianie opon NALEŻY jechać delikatnie (gaz/hamulec) inaczej wyważenie kół będzie na próżno. Opona przekręci się na feldze.

Takie zalecenia obowiązują ok 2dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał że "dzisiaj" zmienił oponki....

 

Jeśli chłopcy przy zmianie dali za dużo smarowidła to mogą powstawać piski...

 

Ja na wszelki wypadek po wyważeniu proszę o narysowanie kreski na wprost wentyla. Jeśli się nie przesunie (a łatwo), to jeżdżę do końca sezonu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pełnym szacunkiem, ale jeśli komuś się opona obróciła na feldze, ot, tak po prostu, przy zwykłym hamowaniu albo na zakręcie, to to nie jest normalne: albo jakiś błąd został popełniony, albo felga za szeroka lub opona na nią za wąska albo inne...

A cała reszta, to nie gniewajcie się, bzdury... :galy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Pytanie troche nie na czasie, ale wiadomo, że najlepiej teraz kupowac letnie :D Co proponujecie w rozmiarze 185/55 R15, bo moje Firestony zakończą swój żywot w tym roku :)

 

W tym rozmiaże nie ma teraz żadnej promocji :/ a jak ci się Firestony sprawowały :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ci się Firestony sprawowały :?:

 

Bardzo dobrze i dlatego dalej myslę czy nie kupic tez takich, tylko widzialem opinie ze sa strasznie glosne (w moich nie zauwazylem)

 

Opinie to żecz subiektywna ;) fajnie ze ty jestes zadowolony a opine :P

Ja myśle nad Nokjanem dwie teraz zimowe kupie a na lato też dwie i zobacze czy spęłnią moje wymagania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko widzialem opinie ze sa strasznie glosne (w moich nie zauwazylem)

To tak samo jak ja czytałem opinie o Dębicy Furio, że to wyrzucone pieniądze itd ... Już prawie pół roku użytkuje i z oponkami nic się nie dzieje, na mokrym dobrze tył się trzyma, jeszcze nigdy mi nie zarzuciło przy normalnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam pytanko dotyczące rozmiaru oponek w Almerce.

Mianowicie, kupiłem autko z oponami 175/65R14. Według wielu stronek powinny to być 185/65R14, a według jeszcze innej 185/70R14. Teraz pytanie jak mówi książka samochodu? Niestety nie mam swojej:(

Wiem, że jak się założy nie dedykowane to mogły by być problemy z ubezpieczeniem.

 

 

Pozdrawiam

 

ps. autko jest z końcówki 98roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jak się założy nie dedykowane to mogły by być problemy z ubezpieczeniem

na jakiej podstawie tak sądzisz? na jakim rozmiarze jeździsz to twoja sprawa a nie ubezpieczyciela. Jeżeli miałbyś gwarancję na auto to co innego ale ubezpieczenie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u ubezpieczyciela (Compensa) i powiedzieli, że między 175, a 185 jest dla nich zasadnicza różnica i że mogą być potem problemy z wypłaceniem odszkodowania jak opony nie będą miały homologacji.

Zmienić opony czy ubezpieczyciela:)

 

Swoją drogą jak jest napisane w książce?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u ubezpieczyciela (Compensa) i powiedzieli, że między 175, a 185 jest dla nich zasadnicza różnica i że mogą być potem problemy z wypłaceniem odszkodowania jak opony nie będą miały homologacji.

Stek bzdur. Jeżeli zrobisz komuś szkodę to co? wystąpią z regresem bo miałeś 185? bzdura. A jak ktoś w ciebie wjedzie to pomniejsża ci odszkodowanie? bzdura.

Wyślij pana z Compensy do Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych i niech się douczy.

Jeżeli w AC są jakieś zapisy to inna bajka ale z OC przykro mi ale są w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam takie pytanko czy ktos jezdził juz na zimówkach yokohamyAVS Winter V901 .Moj tatko zagorzały fanatyk japońskiej motoryzacj uwaza ze jezeli auto japonskie to i wszelakie czensci ktroe kupuje są japonskie opony zimowe terz kupil yokohama model napisalem wyzej i mówił mi ze sprawują sie super na suchym i mokrym aswalcie załozyl wczesniej bo wyjezdzał do szwajcari dzwonił do mnie i powiedzial ze na autostradzie przy predkosciach dochodzących do 200 i wyzysz auto było stabilne i przewidywalne i przestrzegł mnie zeby nie kupowac innych opony sam chcial kupic michelin alpine ale facet w wulkanizacj mu odrdził i zaproponowal yokohamy.Sam stoje w kropce i nie wiem czy brac micheliny czy yokohamy a ostatio sie naczytałem ze goodyer ultra grip 7 takie super oponki.Doradzcie mi panowie co wybrac,bo sam juz nie wiem.Wybaczice za przydługi post ale jestem swierzak i ciezko było mi ogarnąc temat i napisac krucej.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem tanie nie są za rozmiar 185/65/14 zapłące okolo 230-220zł za sztuke micheliny jeszcze drosza ale głosi legenda i gadałem z klikoma przestawicielami handlowymi o oponach to gadali ze michelin są drogie ale na snieg to klasa sama dla siebie.posłucham chyba jednak ojca i kupie yokochamy.Miałem brac debice frigo na snieg malina ale na mokrym jest nie zaciekawie,moze to moje subiektywne odczucie i niechec do debic bo teraz jezdze na letnich debicach pasio i jest tragedja kupiłem juz nissanka na takich to sie kulam ale do 2.0 silnka to oponki sa zasłabe przy jakich kolwiek agresywnych startach ze swiateł trace duzo na stracie bo miesza kolami bez tolku a jak popada deszcz to przy lekim hamowaniu abs sie wlancza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos jezdził juz na zimówkach yokohamyAVS Winter V901

ja śmigałem ostatnią zime na tych aws'ach i dały rade-choć zima cienka była :D ,bym żekł że to raczej popierdułka nie zima :D , ale pare razy pokazały ''pazur'' ,myśle że zimowe zanabywasz na pare zimm,więc jak masz kase to zainwestuj,pozdro

p.s ja śmigam na 1956015cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak chyba zrobie kupie yokohamy i sie przekonam co reprezentują jesli sie spiszą to i letniaczki kupie yokohamy.Ale puki co zwlekam z zakładaniem zimówek bo chcem dojezdzic obecne letniaczki,no i pozatym pogoda jak narazie jest wmiare sniegu predko nie zapowiadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuldy Montero 2 w rozmiarku 185/65/15 nówki sztuki kupiłem za ok. 175zł opona.

Są rewelacyjne. Gorąco polecam

to tanio ja kupiłem swoje po 184zł w sklepie internetowym. Dzisiaj pierwsze 50 km na nich i wrażenia super, jest cicho w aucie ( doszedłem do wniosku,że mam letnie z tyłu do wyrzucenia, bo wyją jak potępione :D w porównaniu do tych Fuld) auto jak przyklejone i opony lepiej tłumią nierowności, z racji tego,że są miękkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sypło śniegiem troche i powiedziałem że nie będe wougle jeździł podczas zimy i postanowione że narazie zaopatrze się w 2 oponki zimowe. Poszukałem na allegro czegoś tańszego używanego i znalazłem NOKIAN Hakkapeliitta 205/60/15. Czy coś takiego jest znośnego, niestety czuje że są to opony z roku ok 2001, made in finland i są po 65zł :D . Niestety ale zimą i tak dużo km nie nastukam bo może 300km zrobie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...