Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem nokiany nrt 2 ;polecam rewelka ciche i trzymają super , na deszcz są poprostu niesamowite , jedziesz jak po suchym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - mial ktos kiedys stycznosc z Yokohama Advan Sport V103?? Zastanawiam sie nad wrzuceniem takich na tyl ale dosc skape sa na ich temat komentarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nokiany nrt 2 ;polecam rewelka ciche i trzymają super , na deszcz są poprostu niesamowite , jedziesz jak po suchym

Jeśli można spytać, to w jakiej cenie kupiłeś i kiedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 z zamianą na alu i wyważeniem jezdiłem przez zime bo narazie brak kasy na zimowe :(:Ps kupione w olsztynie 17565.14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim motorze był test 6 opon i jedną z nich była Dębica Furio, która uklasowała się na 4 miejscu zaraz po 1.Continental PremiumContact 2 - 363zł, 2.Michelin Primacy HP 431zł, 3.Nokian NRVI 365zł, a dębica 243zł (wszystkie opony indeks V i rozm 205/55/16). Cenowo odbiega od innych znacznie.

dsc00008kb0.th.jpg

Z miesiąc temu myślałem nad zakupem nowych opon ale odłożyłem to, lecz teraz zmusza mnie sytuacja (jedna zaczeła przepuszczać powietrze - nie na wentylu, tylko ze starości). I gdyby nie ten artykuł to bym nie spojrzał na dębice, lecz czasem można dostać całkiem dobry produkt w niskiej cenie (jak dla mnie opony 205/60/15H po 192zł/szt - opony.com)

 

Czy jest sens ładować w lepsze opony jeżeli nie robi się dużych przebiegów, jazda zazwyczaj jest spokojna bez wariacji (czasem 150 na autostradzie), a za 1-2 rok będą one wymienione wraz z felgami na większe i może szersze.

 

Który wybór jest lepszy ?

http://www.opony.com/opony/46487_dębica_furio.html

http://www.opony.com/opony/48356_barum_bravuris.html

http://www.opony.com/opony/49407_firestone_tz200.html

http://www.opony.com/opony/47229_fulda_carat_progresso.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Furjo i nie polecam zwłaszcza na mokrym :!:

Barumy b.głośne

Z Fulda CARAT PROGRESSO nie miałem styczności to nie wiem :/

Z twoich czterech zaproponowanych wybrałbym Firestone TZ200 miałem okazje się na nich się przejechać są ciche i przyzwoite na mokrym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko o jakich wymiarach oponki powinienem kupić na fele 15"/7 do sunny N14 hetbeck zeby było ok prosze o wymiary parametry jakie macie na takich felach w N14 z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rade i opinie na temat opon do N16.

Poszukuję tak cichych żeby "słyszeć tylko szum wiatru i pracę silnika". Czy to możliwe?

Bridgestone 185/65/15 skutecznie w tytm przeszkadza. :(:

 

ALA N16 98 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję tak cichych żeby "słyszeć tylko szum wiatru i pracę silnika". Czy to możliwe?

 

Witaj

Zobacz te opony i poczytaj opinie użytkowników :

http://www.opony.com.pl/testy/index_testy1...ora_roku=letnie

Pozdrawiam i powodzenia :one:

 

ps. post skopiowany z podforum Almery jako, iż tu powinno być jego miejsce ;)

"Może nie polecę konkretnej opony, ale do poczytania wyniki tegorocznego testu opon letnich, co prawda w rozmiarze 205/55/16 V, ( takie wchodzą na alufelgi do Almer N16 ), przeprowadzonego przez niemiecki ADAC. Artykuł ( dwustonicowy z tabelą wyników ADAC ) tutaj :

http://www.autocentrum.pl..._476213434.html

Pozdrawiam życząc przyjemnej lektury i udanego wyboru opon letnich. :one:"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem miesiąc po zakupie nowych opon do mojej p11 SR2.0. Poprzednio Barum bravuris, zastanawiałem się również nad fuldą karat progresso.

Po dokładnej analizie cen i opinii kumpli biegłych w temacie wybrałem Kleber Dynaxer HP2.

 

Rozmiar 195/60/15 komplet z wymianą i wyważeniem kosztował mnie po negocjacji (zostawiłem w rozliczeniu stare barumy ;) ) 1000zł.

 

Nieco drożej niż Barum którego biją na głowę, tyle samo co fulda tyle że bardziej ciche, lepsze na mokrym.

 

 

Polecam http://www.kleber.pl/KleberPL/front/affich...11&lang=PL#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic opony 175?60 r13 tak jak ma byc wg producenta do micry k11, zimowki mam 155/70 a letnie chce te wieksze. Z tym ze ten rozmiar 175/60 to kiepski wybor opon bo az 3 ;) A jak dam 175/65 to juz jest tego sporo i wlasnie stad pytanie czy stanie sie cos jakzamiast 175/60 zaloze 175/65, wyjdzie ze kolo bedziem ialo wkesza srednie o 18mm, duze beda przkelamania albo cos ? Wiadomo ze 65 bedzie bardziej komfortowa ;) Czy jeszcze pozakladac cos innego z zastosowaniem tych przelicznikow opon zamiennikow (do 3% roznicy czy jaos tak) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zachciało mi sie sprawdzic na lotnisku jakość nowych hamulców(brembo + ferodo). Bawiłem się hamując z prędkości +- 90km/h ( żylety) i niestety w drodze powrotnej dało się wyczuć delikatne bicie na którejś z opon. Skończy sie to chyba wymianą dwóch sztuk, tylko najpier muszę sprawdzić która to. Nie wiem jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad nowymi oponami i nie wiem na jakie się zdecydować. Mam do wyboru Kleber Dynaxer HP2, Goodyear Duragrip lub Fulda Carat Progresso wszystkie w rozmiarze 185/60R14. Poczytałem trochę o tych oponkach ale chciałbym poznać Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ceny BridgestonaTuranzy. Opony są bardzo chwalone.

 

Potwierdzam - bardzo fajne gumy. Niebo a ziemia w porównaniu do B391.

Płaciłem 305 zł/sztuka (195/60/R15) w serwisie z wymianą ale bez wyważania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość almera2003

namierzyłem oponki zimowe do kupienia dosyć okazyjnie ale maja rozmiar 195/65/15, w ksiązce podane są inne 185/65 albo 195/55.

Będą pasować? nie będzie problemów w czasie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zero problemow, oblookaj forum z oponowymi tematami, ludki w N16 jezdza na wiekszych.

 

zreszta jak zawsze w temacie zamiennikow opon zerknij tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę ich cenę. Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą: czy przy szerokości felg 5,5 zostać przy oponach 175 czy kupić właśnie 185? W chwili obecnej z tyłu mam opony 185 i trochę wyglądają jakby "baloniasto" - bok opony wystaje trochę po za felgę, zaś z przodu są 175 i rant felgi z brzegiem opony są prawie na równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...