Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podzielę się moimi spotrzeżeniami dot. opon.

na zimę polecam Firestone Winterhawk to naprawdę b. dobre opony za rozsądna cenę. ostatnią zimę przejeżdziłem na Barumach i nie polecam.

w przyszłym roku czeka mnie zmiana letnich kapci i zamierzam wybrać jedną z następujących opcji: Nokian H lub Yokohama Cdrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kasiatasia

Słyszałem ze w polsce nie mozna jezdzic na oponach z kolcmi Co wy na to , bo mam takie na zime były razem z autem i nie wiem czy odkładac kaske juz powoli na nowe zimowki czy jednak mozna uzywac tych z kolcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce z tego co się orientuję, to nie można jeździć na oponkach z kolcami. Co najwyżej na łańcychach, ale tylko tam, gdzie znaki tego nakazują np w górach. Jak możesz to cyknij fotki opon to Ci coś niecoś powiem, albo podan markę i model opny. Ja kiedyś miałem oponki z miejscami na kolce - kolce się wkręcało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odkładać kaske na zimówki. :D

Ja mam takie w starej terenówce i jak mnie niebiescy panowie złapali to się ledwo wywinąłem... :P

Kazali zmienić od razu... co oczywiście bezzwłocznie uczyniłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tyle?? Jak dobrze pamiętam to do mojego 185/65 R14 kosztowały jakieś 230zł/szt - 2 lata temu

http://www.opony.com/producent.asp

Zobacz rozmiar i sprawdź sobie cenę

Muszę przyznać że całkim miło się śmigan na tych oponkach Savy i wcale nie są takie drogie i o niebo lepsze niż Dębica

 

http://www.opony.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Będąc już w temacie zimówek, zamierzam teraz kupić opony na zimę korzystając z niższych cen - zastanawiałem się nad Dębicami Frigo 2 za 180 zeta z tamtego roku, ale ostatnio znalazłem nieużywane Dunlopy tyle że z 2003 roku za 150 złotych. Wcześniej słyszałem, że guma w zimówkach z czasem twardnieje i nie spełnia już swojej funkcji (tak miałem na wcześniejszych oponach, które po 3 sezonach miały jeszcze piękny bieżnik, ale trzymały się już drogi bardzo marnie). A tu gość od Dunlopów mówi, że gdy opony są przechowywane zachowują swoje właściwości nawet przez 5 lat. Czy to prawda, bo jeśli tak to będe miał duży dylemat co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj takich starych opon! Ja słyszałem że maksymalny czas przechowywania przed pierwszym założeniem to 3 lata, ale i tak nie chciałbym tak starej opony.

Opony to styk Twojego samochodu z podłożem, lepiej na tym zbytnio nie oszczędzać. W cenie poniżej 200 zł/szt na pewno znajdziesz przyzwoite, nowe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Bruneros

mam do wyboru w dobrej cenie oponki do p11.144 kombi

185/65/R15

 

Pirelli P400

http://www.opony-felgi.pl/Opona-Pirelli-P4...8T-p-31169.html

 

lub Fulda Progresso

 

http://opony.com/opony/47162_fulda_carat_progresso.html

 

 

z opisow i opni sklaniam sie ku fuldzie...

ale macie moze jakies wlasne opinie / doswiadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat miał w poprzednim autku Fuldy Carat Progresso i był bardzo z nich zadowolony. Dobry stosunek jakości do ceny. Niezłe prowadzenie i hamowanie na mokrym. Według mnie trochę za twarda ale to tylko takie moje odczucie. Brałbym Fuldę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkał sie ktoś z letnia oponka 195 x 55 R14 ???

wg katalogu takie powinienem miec do mojego sunny.

jedyne co znalazlem w tym rozmiarze, to TOYO PROXES.

Fakt ze jezdzi sie na nich super, ale cena z lekka kosmiczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam zastrzeżenia do firmy www.opony.com Mianowicie, w kwietniu zakupiłem u nich opony Uniroyale rain sport 1 w rozmiarze 195/50 R15. Opony znakomite jeśli chodzi o właściwości trakcyjne, ale pojawił się mały guz na boku po wewnętrznej stronie. Oponę zareklamowałem (wypełniłem odpowiedni formularz i wysłałem do nich). Po kilku dniach dostałem smsa (!) z info, że reklamację rozpatrzyli negatywnie i czy chcę ją z powrotem. Odpisałem, że chcę i że sms, to mało profesjonalny sposób załatwienia tematu. Kontakt się urwał, opona wróciła do mnie. Złożyłem skargę do rzecznika praw konsumenckich. W/g niego zam zaczekać 14 dni na pisemną odpowiedź firmy oponex. Jeśli ją przyślą, to muszę (jeśli chcę) powołać niezależnego rzeczoznawcę, który stwierdzi (lub nie) wadę konstrukcyjną. Jeśli oponex jej nie uzna, to zostaje mi sąd...

Jednym słowem muszę kupić sobie nową oponę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
moge mieć używki pirelli lub michelin za 80 zł. Napiszcie co lepiej nowe czy używane pony. 185/65R14

 

nigdy w zyciu uzywek bym nie kupil... tj. kiedys kupilem i totalnie nie bylem zadowolony, wiec odradzam. co nowe to nowe, opony maja istotony wplyw na bezpieczenstwo w czasie jazdy, a na tym nie powinno sie oszczedzac :-)

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konopnicki

Witam.

 

Mam pytanie do użytkowników Nissana Primery P11.144 kombi.

Chodzi mi o podzielenie sie uwagami co do opon.

 

Chcę kupić, ale chciałbym sie popytac jak wam sie sprawują, sa ciche czy nie, jak właściwości trakcyjne?

 

Opony raczej z dolne póły będę kupował, do 160zł za szt.

 

Zależy mi by opony nie były głosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie do użytkowników Nissana Primery P11.144 kombi.

Chodzi mi o podzielenie sie uwagami co do opon.

 

Chcę kupić, ale chciałbym sie popytac jak wam sie sprawują, sa ciche czy nie, jak właściwości trakcyjne?

 

Opony raczej z dolne póły będę kupował, do 160zł za szt.

 

Zależy mi by opony nie były głosne

 

Dołóż 20 zł za sztukę i kup Fulda CARAT PROGRESSO, ja osobiście śmigam na Kleber DYNAXER HP 2 i jestem zadowolony, ale czy są bardzo ciche to już kwestia oceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie do użytkowników Nissana Primery P11.144 kombi.

Chodzi mi o podzielenie sie uwagami co do opon.

 

Chcę kupić, ale chciałbym sie popytac jak wam sie sprawują, sa ciche czy nie, jak właściwości trakcyjne?

 

Opony raczej z dolne póły będę kupował, do 160zł za szt.

 

Zależy mi by opony nie były głosne

 

Letnie czy zimowe :?:

do 160zł to jest bardzo mały wybur z zimowych Dębica Frigo2 mam i są oki z trakcją i głośnością

a z letnich do tej kwoty to Barum Brilantis oblecą w tłumie ale osobiście wolałbym dołożyć z 30zł i kupić z wyższej pułki za 190zł są Firestone TZ200 naprawde ciche i przyczepne :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

mam pytanie odnosnie wieku opon. Na zime chce wrzucic na szybko jakies uzywki. Takie zeby starczyly na 3 sezony (w moim wykonaniu pewnie max z 10kkm ;) ). Z racji malej ilosci km ktore robie boje sie szczegolnie o ich wiek - czy opony z 2003ego nie beda za stare? (czy raczej w zimowkach ich wiek nie gra az takiej roli jak przy letnich?). A opony to pirelli snowsport 210 w rozmiarze 225/45R17.

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...