Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jutro sprawdzę ich cenę. Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą: czy przy szerokości felg 5,5 zostać przy oponach 175 czy kupić właśnie 185? W chwili obecnej z tyłu mam opony 185 i trochę wyglądają jakby "baloniasto" - bok opony wystaje trochę po za felgę, zaś z przodu są 175 i rant felgi z brzegiem opony są prawie na równo.

 

Ja bym wziął 185. Będzie jednakowo a poza tym szerokość felgi mieści się w dopuszczalnych granicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem sprawdzić czemu uchodziło mi powietrze z opony i jak zobaczyłem co było powodem to zaniemówiłem - gwóźdź na 5-6cm. Niestety wlazł na "sprawie technicznym" czy jakoś tak i załatanie opony mogło nic nie dać :zly: . No to wziąłem na tył Dębice Furio 205/60/15 H (430zł za 2 opony wraz z założeniem, wyważeniem i nowe wentyle). Niby dużo ludzi ich nie poleca ale zobaczymy jak się sprawują po kilku tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rade i opinie na temat opon do N16.

Poszukuję tak cichych żeby "słyszeć tylko szum wiatru i pracę silnika". Czy to możliwe?

Bridgestone 185/65/15 skutecznie w tytm przeszkadza. :(:

 

ALA N16 98 KM

 

Witam.

Polecam Dunlop SP Sport 01. Bardzo ciche oponki i komfortowe, a także bardzo dobre na mokrym. Ja mam 2 sztuki w tym rozmiarze i rewelka, oraz dwie Continentale Premium Contact i tu już o komforcie i ciszy zarazem nie można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguły zimowe zakłada sie o rozmiar węższe ale wtedy profil idzie w góre o jeden wymiar.

195/65/15 jak wciśniesz to pojedziesz szybciej niż pokaże prędkościomierz trochę za duże do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 185/65/R15 zamiennikiem są też 195/55 ale z felgą 16-tką

 

Dobrze Waść prawisz. :) Wówczas różnica średnic wynosi 0,1% bo :

185/65/R15 ma średnicę 621,5 mm, a 195/55/R16 ma średnicę 620,9 mm

Opcjonalnie dla 185/65/R15 może być także 195/60/R15, ale wówczas różnica średnic wynosi 1%, bo 195/60/R15 ma średnicę 615 mm ( przy tym zamienniku będą większe różnice pomiędzy prędkością rzeczywistą, a wskazywaną przez prędkościomierz, nawet przy uwzględnieniu ewentualnych odchyleń wskazań )

Jeżeli faktyczna prędkość na oponach 185/65/R15 będzie 100 km/h, to :

przy oponach 195/60/R15 faktycznie wyniesie 98,94 km/h,

a przy oponach 195/55/R16 faktycznie wyniesie 99,9 km/h.

Oczywiście im mniejsza różnica tym lepiej, ale dobierając odpowiednio opony można tym sposobem uzyskać "nadbieg". ;)

Przelicznik zamienników opon dostępny jest tutaj :

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

Zainteresowanym życzę miłej zabawy i pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość almera2003

OK. standardowa opona to 185/65/15 a jeśli opona zimowa jest 195/65 i felga 15-stka to co wtedy?

Wśród zamienników na podanej przez Ciebie stronie nie ma takiej opcji. Będę wdzięczny za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. standardowa opona to 185/65/15 a jeśli opona zimowa jest 195/65 i felga 15-stka to co wtedy?

 

To wówczas średnica kół będzie się różniła o 2,1% tzn. że jeżeli średnica koła z oponą 185/65/R15 będzie wynosiła 621,5 mm, to koła z oponą 195/65/R15 - 634,5 mm czyli będzie większa o 13 mm i prędkości odpowiednio, gdy opona 185/65/R15 i prędkość 100 km/h, to przy 195/65/R15 wyniesie ona 102 km/h, czyli różnica o 2,05%.

Aby ustalić powyższe trzeba było zmienić wartość dopuszczalnej różnicy w średnicy koła na 3% ( czyli przejść z wartości zalecanej na dopuszczalną ).

To tyle pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. standardowa opona to 185/65/15 a jeśli opona zimowa jest 195/65 i felga 15-stka to co wtedy?

Wśród zamienników na podanej przez Ciebie stronie nie ma takiej opcji. Będę wdzięczny za radę.

 

Myślę że ten link pomoże rozwiać wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radoslawos

Strzałeczka szanowni koledzy, mam pytanko czy ktoś z was kupował oponki przez internet w sklepie opony.pl, jeśli tak to proszę o jkieś opinie czy to solidny sklep czy jakas firma krzak z ładną stronką.

 

Jeszcze jedno co myślicie o oponce FULDA ECOCONTROL 185/65 R15, na w/w stronce zebrała całkiem ładne opinie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałeczka szanowni koledzy, mam pytanko czy ktoś z was kupował oponki przez internet w sklepie opony.pl, jeśli tak to proszę o jkieś opinie czy to solidny sklep czy jakas firma krzak z ładną stronką.

 

Jeszcze jedno co myślicie o oponce FULDA ECOCONTROL 185/65 R15, na w/w stronce zebrała całkiem ładne opinie ???

 

jedno wiem na pewno o tej oponce - jest produkowana w Polsce :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałeczka szanowni koledzy, mam pytanko czy ktoś z was kupował oponki przez internet w sklepie opony.pl, jeśli tak to proszę o jkieś opinie czy to solidny sklep czy jakas firma krzak z ładną stronką

 

Ja kupiłem tam zimówki i sklep ma wolny zapłon realizacja zamówienia do 7dni i korzysta z DHLu a oni mają jeszcze wolniejszy zapłon i na dodatek kierowcy ściemniają otóż miałem tak że dostałem informacje że dziś dostawa czekam cały dzień nic na drugi dzień informacja na poczcie że kierowca nikogo nie zastał :zdziw: normalnie się wkurwił.....

I paczka do odebrania u nich :wpale: dostałem szoku dzwonie po kilka razy i w końcu za dwa dni trafia paczka z oponami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kupiłem zimówki przez opony.pl Zamówienie i realizacja bez zatrzeżeń. Opony dostarczono w podanym przez telefon terminie do domu. Cena niska, dostawa szybka - pozytyw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest produkowana w Polsce :/
no i co z tego ze w polsce ... to ma jakas wade fabryczna czy co? nie rozumiem takiego podejscia ... to tylko w innych krajach produkuja dobre opony a u nas nie?!

 

Strzałeczka szanowni koledzy, mam pytanko czy ktoś z was kupował oponki przez internet w sklepie opony.pl, jeśli tak to proszę o jkieś opinie czy to solidny sklep czy jakas firma krzak z ładną stronką.
ja od siebie moge polecic sklep http://www.opony.interia.pl/

a co do tego jak firmy kurierskie doworza towar to lepiej sie nie wypowiadac ... najwieksze jaja to sobie robi UPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest produkowana w Polsce :/
no i co z tego ze w polsce ... to ma jakas wade fabryczna czy co? nie rozumiem takiego podejscia ... to tylko w innych krajach produkuja dobre opony a u nas nie?!

 

 

spotkałem się z wieloma przypadkami, gdzie polskie Fuldy po przejechaniu kilku tysięcy km były wybulone - więc chyba jest coś nie tak. Zaraz zaczniecie krzyczeć, że i w oponach z wyższej półki cenowej też to może się zdarzyć - owszem ale nie tak często jak w oponach ekonomicznych bo niby taką rolę ma spełniać Fulda Ecocontrol (produkowana przez Dębicę) w grupie Goodyear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
... może nie doczytałem ale chyba nikt nie pisał nic do DAYTON DW500 oponka zimowych ... co o nich myślicie - testował je ktoś ???

 

Proszę o ocenę jak coś...

 

Witam

 

Testowalem je nie w Primerze, lecz w Uno. Po trzech sezonach (lacznie okolo 20000 km) w warunkach gorskich (naprawde duuuze sniegi) moge powiedziec - sa to dobre opony :)

 

Postaram sie to uzasadnic:

 

- dobry jakosciowo bieznik - dobrze wcina sie w kazdego rodzaju snieg - problemy pojawiaja sie gdy trafimy na bloto posniegowe powyzej 15 cm - mysle ze raczej jest to wada lekkiego Uno a nie opon - ciezsza Primera powinna sobie lepiej radzic

 

- trzy lata jazdy - zuzycie ok 4 mm bieznika - to byl ich ostatni sezon

 

- bardzo ciche, dobrze tlumia drgania

 

Jak na ten przedzial cenowy (150 zl/sztuka) sa to wartosciowe opony. Nie moga sie rownac oczywiscie z sila ciagu opon takich jak Pirelli, Michelin, lecz jest inna klasa, mozna powiedziec bardziej "ekonomiczna"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość radoslawos

Po przestudiowaniu nie wiem już ilu opini użytkowników na portalach internetowych mam dwa typy i może pomożecie mi ostatecznie wybrać:

 

1. UNIROYAL RALLYE 680

2. FULDA ECOCONTROL

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące profilu opony, aktualnie samochód ma założone oponki 205/60/15, lecz przód powoli kwalfikuje się do wymiany i zastanawiam się czy nie założyć do przodu 205/50/15. Zadaje sobie to pytanie ponieważ zakręty, skrzyżowania pokonuje dość dynamicznie (dodatkowo przód jest ciężki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort to dla mnie sprawa drugorzędna, ważniejsze jest dla mnie zużywanie się zawieszenia oraz opon, czy wyższy profil wpływa na to, że opona bardziej się ściera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...