Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy Juke na forum - luźne dyskusje


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Nie wiedziałem o tym.

Czy ten tryb pośredni (nazwany przez Ciebie TVS) powoduje większe zużycie paliwa?

Powiem uczciwie : nie wiem. Kilkakrotnie zamierzałem przeprowadzić test wyłączając TVS by się o tym przekonać. Potrzeba jednak jazdy bezpiecznej i " bardziej dynamicznej " by wykorzystać możliwości tego auta szczególnie przy rozpędzaniu , o czym przekonało się wielu właściceli  bmw czy audii , nie pozwalała przeprowadzić tej próby. :thumbsup: szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziuka masz mój głos. :)

A ja dzisiaj zaparkowałam na zderzaku auta stojącego przede mną....w takich okolicznościach odebrałam dowód rejestracyjny :( :( :( :(

Edytowane przez ewelineczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziuka masz mój głos. :)

A ja dzisiaj zaparkowałam na zderzaku auta stojącego przede mną....w takich okolicznościach odebrałam dowód rejestracyjny :( :( :( :(

 

Dziękuję Ewelineczko za Twój głos  :zwyciestwo2: .

Mam nadzieję że nie stało się nic złego Tobie i Twojej perełce w wyniku tego parkowania  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludzie no po co ten temat - Luźne dyskusje. Co ty przez to rozumiesz nnemrod

Edytowane przez Rafioninio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś m-c temu w polskiej wersji gazetowej Top Gear był test Juke'a i Mini w crossoverowej wersji.

Dziennikarze po testach w wielu kategoriach rekomendowali jako najlepszą wersję Jukea tę ... UWAGA..... z napędem tylko na przednią oś. Co dla mnie było niezłym zaskoczeniem... Głównymi argumentem zdaniem autorów testów.. nie była cena, lecz lepsze zużycie paliwa w stosunku do wersji AWD, nieco większa przestrzeń bagażowa i mniejsza masa wersji z napędem na przednią oś i ograniczoną przydatność napędu na 4koła w miejskiej jeździe.... zwłaszcza w korkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Gear - Brytyjski 

Mini - Brytyjskie 

No to coś musieli wymyśleć. ja widziałem dziś odcinek pokazywali (chwalili się) jakie to mają fabryki jakie to wspaniałe auta że produkują na ich terytorium wiele marek m.in NIssana (Juka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... to prawda. Test był robiony w Polsce przez polskich dziennikarzy i był nawet ciekawy, a dane z testów brzmiały przekonująco. Choć w życiu bym nie przypuszczał, że wersja wolnossąca jednostki napędowej wygra test.... z wersją turbo w dodatku z rekomendacją manualnej skrzyni..

To drugie akurat jest zrozumiałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z wersją turbo w dodatku z rekomendacją manualnej skrzyni..

To drugie akurat jest zrozumiałe...

 

 

Myślałem podobnie co do skrzyni. Do czasu kiedy zacząłem z nią jęździć szczególnie w pełzających korkach w mieście i coraz częściej na szosach. To luksus i niesamowita wygoda ! Lewą nogę muszę co pewien czas rozruszać bo nieużywana zaczyna drętwieć.Następny samochód kupię z pewnością znowu z automatem.  . Podobnie myśli większość moich znajomych. Ot taka kolej rzeczy.Powodzenia !

... i ograniczoną przydatność napędu na 4koła w miejskiej jeździe.... zwłaszcza w korkach...

Większej bzdury nie czytałem ! Co do korków - zgada. Jest nie wykorzystany bo się wleczemy. Na ulicach jednak przydatny chociażby szybciej  rusza się spod świateł szczególnie kiedy jest mokro . A testy robi się w dużym stopniu " pod zamówienie " podobnie jak polityczne sondaże.

Edytowane przez nnemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda na pewno. Tylko że zużycie paliwa, cykle i koszty serwisowe i koszty eksploatacyjne to drugie .... Natomiast co do lepszej kontroli nad pojazdem to tego argumentu nie da się zbić. Manualna skrzynia jest dla tych co nie chcą z tej kontroli rezygnować zależy co komu pasuje.

 

Jeśli dużo i szybko chcesz jeździć w trasie to lepsza jest wersja turbo z automatem a jak jeździsz głównie po mieście lepsza jest wersja wolnossąca z manualem(dla lepszego zużycia paliwa) lub dla pragnących wygody CVT.

 

Tu wynik testu jest zrozumiały, choć wiadomo, że to tylko test każdy musi wiedzieć sam co lepiej pasuje do jego potrzeb i przyzwyczajeń. Ja np. jak wsiadam do samochodu z automatem dostaję białej gorączki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja 5MT sprawuje się zgodnie z oczekiwaniami. Brakuje mi tylko 6tego biegu zwłaszcza gdy jestem na autostradzie.... ale i z 5cioma biegami jest znośnie... mimo iż w tzw. jeździe mocno miejskiej piąty bieg to czasem odległa abstrakcja.... by nie powiedzieć kosmos... Samochodów w Polsce jest za dużo... zwłaszcza w piątek po pracy... w szczycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety szkody są...auto do lakiernika . ;(

Głębokie szramy na przodzie ;(

Jak tam Ewelineczko Twoje autko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję. Umyłam żuczka i jednak szkody nie są takie wielkie jak to wyglądało na początku. ;) więc na razie jezdzę z "ryskami" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezdzi sie super...czasami się wkurzam na żuczka...bo mi ciasno ;(

Musze go wyszorować i cyknąć foteczki z zimowymi alluskami i naklejką klubową ;)

Czasu teraz brak niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...