Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy Juke na forum - luźne dyskusje


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem cały czas...i czytam wszystko ;)

Mało optymizmu? ...no troszkę tak.

Może jak już dosiądę mojego białego rumaka to nastąpi ta"extaza" :) :) :)

 

A co do tasiemca to tak....tak...trwać będzie nadal....:)

Hahahaha

Pozdrawiam cię NNEMROD...;)

Edytowane przez ewelineczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ewelineczka i jak tam entuzjazm minol czy co nic nie piszesz, a tyle bylo oczekiwania na ta biala strzalę ................. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelineczka i jak tam entuzjazm minol czy co nic nie piszesz, a tyle bylo oczekiwania na ta biala strzalę ................. :devil:

Ewelineczka wdraża się w jazdę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy 2011 nowy QQ jest piękny :)

Maxxmen30 wrażenia są oczywiście bardzo pozytywne :) :)

Żuczek sprawuje się super..szkoda tylko,że taka pogoda do d.... bo zamiast białej strzały mam brudasa. :)

 

Zachwycona jestem matami grzewczymi ... oj grzeją cudownie w dupkę..;) No i oczywiście skrzynią cvt....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj...dziękuję. :)

Dzisiaj widziałam się z Nadią...i muszę przyznać,że perełka jest piękna.... pozdawiam koleżankę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi te dialogi  na tym forum poświęconym autku zwanym Juke trącą seksizmem. A przyrósł mu nowy konkurent bardzo upodobniony do Juke  w postaci trochę " starszego brata "  Qashqaia . Jako , że po trzech latach zamierzam  wymienić samochód na nowy muszę obejrzeć go na żywo w salonie. Wydaje mi się trochę duży jak na moje potrzeby ale lubię nowości jak to było z Juke.( Lubię go nadal )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Ewelineczka

 

Nie gniewaj się, ale Zoja61 ma rację.... przedobrzyłaś... nie wygląda to dobrze. Lepiej usuń te naklejki.....Ja lubię nietypowe stylizacje, ale w pewnych granicach.... makabrycznie to szpeci i psuje cały efekt.... oczywiście to tylko moja, uwierz mi dobra, rada ....

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszna decyzja.. masz fajne auto...nie psuj tego.... Mam nadzieję, że jesteś zadowolona z eksploatacji i wyboru modelu..... Ja szykuję się do zestawu car audio ze stacją medialną i głośnikiem basowym. Firmowe radio przestało mi wystarczać.... jak zakończe projekt wrzucę fotki...

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolona  :)

Moja druga połówka ,niestety nie...a szkoda.

Wszystkich się zadowolić nie da...  :devil:

 

Ale muszę przyznać mężczyźnie racje ( hihihi ) żuczek jest w środku ciasnawy...

I niestety wózek do bagażnika się nie mieści  :thumbsdown:  :thumbsdown:  :thumbsdown:  :thumbsdown:  :thumbsdown:  :thumbsdown:  :thumbsdown:  :thumbsdown:

 

Co do skóry BIAŁEJ to latam na chusteczkach nawilżających dla dzieci ...wystarczy,że ktoś wsiądzie ( tak było ostatnio ) w jeansach "ala tandeta" i zaraz na fotelach są przebarwienia granatowe....

I mogłabym się przyczepić jeszcze do przyśpieszenia.....mam wrażenie ,że "zamula"jak się rusza....

Dopiero jak przełączę na tryb SPORT ( wiem nie powinnam jeszcze śmigać na nim :whistle:  )  to jest ok 

 

DESIGNER a to dyskotekę będziesz robić w juku?  :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o pasmo przenoszenia i jakość dźwięku niż o moc. Lubię fajną muzykę w samochodzie...... ponadto chcę mieć lepsze od firmowego navi oraz tv cyfrową i dźwięk 5.1 oraz większy ekran do oglądania filmów DVD i kamerki cofania

 

Co do białej tapicerki, to z Rafiononio Cię ostrzegaliśmy, że tak może być... Co do wózka, po złożeniu tylnych siedzeń wózek powonien wejść kanapa jest dzielona 2/3 można złożyć ją częściowo ... ja z wózkiem dla dziecka nie mam problemu.. oczywiście wózek jest składany.

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelineczka nie zakładaj tego akurat do JUKE to za cholere nie pasuje

 

co do przyspieszenia to na poczatku tez tak mialem jak docierałem, ale jak sie dotarł to juz tylko smigam na trybie SPORT i mam wrazenie ze nawet na tym trybie dopiero jak mi stukneło 3000km to zaczoł fajnie smigac rozjejzdzil sie az miło

 

co do wózka to ja sie juz tego pozbyłem hehehehe mołdy smiga w foteliku ferrari czerwonym pod kolor tapicerki prawie........ :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewelineczka

 

Maxmen ma rację... mój Juke też do 3000 słabiej przyspieszał, a po dotarciu to się zmieniło... to normalne.

 

Dodatkowo w Twojej wersji automat może urtudnić uzyskanie optymalnego momentu obrotowego....

 

A tak poza tym jak chcesz ruszyć z pełną mocą wyłącz kontrolę trakcji ... szybciej puść sprzęgło sooorrrry jakie sprzęgło.... przecież masz automat.... no fakt trochę to utrudnia sprawę.... pozostaje tryb ten powiedzmy sport i gaz do dechy.... i tak zerwiesz asfalt z piskiem no może raczej przyczepność ....

 

Nie rób tego zanim nie dotrzesz porządnie silnika..... najlepiej wogóle tego nie rób... jest takie na tę okoliczność przysłowie... Jak opona gwizda, to kierowca..... (...)słaby...

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Juka w automacie tylko, że 190km i boję się gaz do dechy wciskać bo mi kierownice z rąk wyrywa... ;)

Mam już trochę doświadczenia z tym autem i potwierdzam , że " kierownice wyrywa " głównie auto z napędem tylko na przód jakim jeździłem jako testowym. :wave:  Teraz mając napęd 4x4 , który mam ciagle  załączony, " wyrywa mi " tylko po zmianie opon na zimowe ! Na letnich oponach twardszych i lepiej przyczepnych zjawisko to nie występuje pomimo " pełnego " gazu.występuje to zjawisko tylko w ekstremalnych zjawiskach drogowych. Szerokiej drogi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trochę doświadczenia z tym autem i potwierdzam , że " kierownice wyrywa " głównie auto z napędem tylko na przód jakim jeździłem jako testowym. :wave:  Teraz mając napęd 4x4 , który mam ciagle  załączony, " wyrywa mi " tylko po zmianie opon na zimowe ! Na letnich oponach twardszych i lepiej przyczepnych zjawisko to nie występuje pomimo " pełnego " gazu.występuje to zjawisko tylko w ekstremalnych zjawiskach drogowych. Szerokiej drogi !

 

Masz włączony cały czas pełny 4x4 czy ten pośredni?

Ja jeżdżę na pośrednim ale tylko jak są gorsze warunki pogodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz włączony cały czas pełny 4x4 czy ten pośredni?

Ja jeżdżę na pośrednim ale tylko jak są gorsze warunki pogodowe.

Żeby sprawa była jaśniejsza powrócę do swego postu z 2011 roku kiedy Juke był absolutną nowością. Od tego czasu przybyło wielu nowych użytkowników i pewnie nie znają mego wpisu.

Otóż w 190 konnym Juke 4x4 zastosowano inowacyjną wówczas funkcję Torque Vectoring czyli sterowaniem momentem obrotowym ( napędem ) na każde koło z osobna. Ma to pomóc w rozpedzaniu się na śliskiej nawierzchni  czy też napędzanie w większym stopniu koła zewnętrznego.

Funkcje te już stosowano ale wyłącznie w drogich samochodach sportowych z segmentu premium np w BMW , Porsche czy Nissanie GTiR. Tam stosowano dodatkowe , drogie i cięzkie przekładnie i sprzęgła .

Tutaj w TVS ( Torque Vectoring System ) zastosowano układy elektroniczne i oprogramowanie sterujace sprzęgłami na półosiach tylnego mostu co pozwala przenosić moment obrotowy ( napęd ) na lewe lub prawe koło w dowolnej proporcji. W większosci " zwykłych " samochodów z napędem 4x4 napędzana jest albo przednia albo tylnia oś z równomiernym rozłozeniem napędu. Co to daje ? Daje to możliwość odczytania zamierzonego toru jazdy samochodu i napedu stosownego koła co pozwala na szybszą i bezpieczna jazdę na wirażach czy na śliskiej jezdni .

Dlatego zawsze jeżdżę z włączonym TVS. W końcu po to kupiłem ten model.

Stały napęd 4x4 należy właczać się tylko przy trudnych warunkach terenowych i przy  niewielkich prędkościach. Na jesień i zimę radzę wykorzystać tę opcję .( TVS) Szerokiej drogi !

Edytowane przez nnemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawa była jaśniejsza powrócę do swego postu z 2011 roku kiedy Juke był absolutną nowością. Od tego czasu przybyło wielu nowych użytkowników i pewnie nie znają mego wpisu.

Otóż w 190 konnym Juke 4x4 zastosowano inowacyjną wówczas funkcję Torque Vectoring czyli sterowaniem momentem obrotowym ( napędem ) na każde koło z osobna. Ma to pomóc w rozpedzaniu się na śliskiej nawierzchni  czy też napędzanie w większym stopniu koła zewnętrznego.

Funkcje te już stosowano ale wyłącznie w drogich samochodach sportowych z segmentu premium np w BMW , Porsche czy Nissanie GTiR. Tam stosowano dodatkowe , drogie i cięzkie przekładnie i sprzęgła .

Tutaj w TVS ( Torque Vectoring System ) zastosowano układy elektroniczne i oprogramowanie sterujace sprzęgłami na półosiach tylnego mostu co pozwala przenosić moment obrotowy ( napęd ) na lewe lub prawe koło w dowolnej proporcji. W większosci " zwykłych " samochodów z napędem 4x4 napędzana jest albo przednia albo tylnia oś z równomiernym rozłozeniem napędu. Co to daje ? Daje to możliwość odczytania zamierzonego toru jazdy samochodu i napedu stosownego koła co pozwala na szybszą i bezpieczna jazdę na wirażach czy na śliskiej jezdni .

Dlatego zawsze jeżdżę z włączonym TVS. W końcu po to kupiłem ten model.

Stały napęd 4x4 należy właczać się tylko przy trudnych warunkach terenowych i przy  niewielkich prędkościach. Na jesień i zimę radzę wykorzystać tę opcję .( TVS) Szerokiej drogi !

dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Nie wiedziałem o tym.

Czy ten tryb pośredni (nazwany przez Ciebie TVS) powoduje większe zużycie paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...