Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy Juke na forum - luźne dyskusje


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ejjj no to chyba nie foch? ;)

Czy mam je pocztą wysłać? ;)

Edytowane przez ewelineczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxxmen a ty posiadasz taką karte? Jaki rabat jest na akcesoria a nią?

 

Dareken dzięki ;)

Jasne ze posiadam miałem ja dostac przy odbiorze auta ale był problem z naniesieniem na nia numeru VIN wiec przysłano mi ja do domu.

Teraz dokładnie nie pamietam czy na poczatek jest 3% na akcesoria i 10% na czesci czy na odwrót i im wiecej kozystasz z niej to % rosna. :dribble:

 

A teraz na nia patrze wiec jest to karta z logiem nissana ale sygnowana przez dilera u którego kupiłem auto i tolerowana tylko w jego servisach i oddziałach taki ukłon za wybranie auta u niego w strone kupujacego....

Edytowane przez mexxmen30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki navi  zrobię jutro dziś nie zdąrzyłem...

 

Progi i inne zamówię z ciekawości.. tu myślę jest jedynie kwestia tego czy będą rdzewieć, no i pasować.. :)

 

Kupując w ASO na pewno będzie ok i będziesz zadowolona, jeździłem ostatnio 1.6 Jukiem 117km, kawał pożądnego auta,

to zupełnie inne auto niż turbo,.. miękkie siedzenia zawieszenie, totalny komfory turbo jest twardszy i to dużo,

gratuluję i też   trzymam kciuki aby jak najszybciej dostarczyli autko :)

 

@ Ewelineczka

 

Dołączam się do gratulacji Darkaen i oczywiście trzymam kciuki za wykończenie "bajerów" w Twoim samochodzie. Wszyscy czekamy na Twoje fotki nowaego autka z niecierpliwością...

 

@ Dareken

 

Drugi JUKE w Twojej historii to już o czymś świadczy.... Czy jest duża różnica w przyspieszeniu na niższych obrotach między wersją wolnossącą 117KM a tą doładowaną, którą aktualnie posiadasz? Czy może różnica w przyspieszaniu dopiero pojawia się po załączeniu turbiny? Czy masz odczucie dużej czy małej tzw. "turbo dziury" w tej jednostce napędowej? No i jak ze spalaniem czy jest duża różnica między tymi jednostkami? Czy zestrojenie zmian faz rozrządu nie powoduje opóźnienia w przyspieszaniu, czy odwrotnie? Jakie są Twoje odczucia w codziennej eksploatacji  odnośnie wad i zalet obu tych jednostek napędowych?

 

 

 

ps

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, co zagłosowali na konkursową fotkę mojego Juka w klubowym konkursie lato 2013....  Jeśli komuś się fotka podoba, a jeszcze nie oddał głosu jest jeszcze szansa.... Można głosować do końca września... Pozdrawiam Designer.

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ogromna różnica we wszystkim, cały układ kierowniczy , skrzynia, praca silnika, w Turbo turbina załącza się przy 2tyś,..

 

można jeździć z dołu..wcale nie trzeba tego silnika wykręcać, jest cichutki , zachowuje się jak BOXER 6 cylindrowy,..

 

tu jest filmik o tym silniku, opatentowana płynna zmiana rozrządu, faz itd,.. DIGT ma łańcuszek nie pasek rozrządu ,

 

no i najważniejsze bezpośredni wtrysk paliwa,i rozrząd wykonany w nanotechnologi rozwiązanie stosowane w motocyklach silnikach wyścigowych,

 

fajna zabawka , ale realnie trzeba liczyć 10 L / 100km

 

 

 

Fotki z montażu navi, zestaw:

 

GMS 6401 NEW EXCELLENCE Cortex A9 800MHz Dual Core, 1500zł

kable / iso /oem nissan 35zł

przejściówka anteny 15zł

kamera cofania GMS 299zł

ramka szczelinowa z uchwutami 80zł.

koszt w ASO 200zł. 5 godzin montażu.

 

Montaż okazał się banalnie prosty , złączki weszły w gniazdka , ze starego radia uchwyty,  kamera wchodzi idelanie w miejsce lewej lampki podświetlającej tablice rejestracyjną,

, zamiast lampki jest makera z ledami która zastępuje lampkę.. 

post-75123-0-89587700-1380117776_thumb.jpg

post-75123-0-59238200-1380117788_thumb.jpg

post-75123-0-28157500-1380117798_thumb.jpg

post-75123-0-32066800-1380117802_thumb.jpg

post-75123-0-49831500-1380117809_thumb.jpg

post-75123-0-30405700-1380117816_thumb.jpg

Edytowane przez dareken
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjj no to chyba nie foch? ;)

Czy mam je pocztą wysłać? ;)

No nieee ... ciesz się  swoim udanym nabytkiem !

Lubię ludzi usmiechniętych, z poczuciem humoru - stąd tu moja wizyta :)

Aaa jak się "upierasz" ... to może gdzieś w trasie kawę wypijemy ?

Edytowane przez nowy 2011
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareken to co ty za dziwna wersje masz Tekna ma w standardzie navi to dlaczego kupiłeś coś .....????

 

A ja zapytam jeszcze inaczej nie dostaliscie karty rabatowej stałego klijeta która daje rabaty na akcesoria i czesci - szkoda ze daja ja po zakupie a przed nic nie wspomną bo człowiek by sie wstrzymał z akcesorjami az by ja miał a nie zamawiał od razu i przepłacał z taka karta zawsze to jakas oszczednosć przy tych cenach . :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

oj zapomniałem że Tekna ma w standardzie navi , zupełnie mi się pomieszało..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy2011 zapraszamy .....planujemy małe spotkanko żuczków. . QQ też przygarniemy :)

Dareken zmontowałeś już ? :)

Maxxmen to taki marniutki ten rabacik dali...

Edytowane przez ewelineczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dareken

 

Fajny pomysł z tym navi... Myślałem o tym wcześniej, ale nie jest to pilna sprawa, bo mam już smartfona z navi w lepszym i większym wyświetlaczem.. i przyssawkę na szybę, a w radiu wejście AUX. do MP3 i głosu filmów odtwarzanych na nim.... poza tym mobilne navi ma swoją zaletę mam je na rowerze, na pieszej wycieczce w trasie na szlaku w górach itd. nie tylko w aucie.

 

Myślę jednak, że dla wygody mógłbym sobie zapodać taki zestaw.... boję się jednak o gwarancję... możesz mi dać namiary gdzie mógłbym w miarę tanio kupić graty do takiej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelineczka

Nowy2011 zapraszamy .....planujemy małe spotkanko żuczków. . QQ też przygarniemy :)
 

Dzięki za zaproszenie !

Tylko jak "ja" będę wyglądał wśród takich "ślicznotek" ;)

Życzę udanego zlotu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dareken

 

Fajny pomysł z tym navi... Myślałem o tym wcześniej, ale nie jest to pilna sprawa, bo mam już smartfona z navi w lepszym i większym wyświetlaczem.. i przyssawkę na szybę, a w radiu wejście AUX. do MP3 i głosu filmów odtwarzanych na nim.... poza tym mobilne navi ma swoją zaletę mam je na rowerze, na pieszej wycieczce w trasie na szlaku w górach itd. nie tylko w aucie.

 

Myślę jednak, że dla wygody mógłbym sobie zapodać taki zestaw.... boję się jednak o gwarancję... możesz mi dać namiary gdzie mógłbym w miarę tanio kupić graty do takiej instalacji?

 

 

 

Generalnie miałem różne rozwiązanie, smartfon zakładanie na szybę, kale żeby ładować , przyssawka wszystko wisi dynda mnie to wkurza , i wole jak wszystko jest w desce,

wyłączam kluczyk i nic nie demontuje za każdym razem.

Ekran w tym GMS jest duży bo 6.3 cala na pliki video i mapę wystarczający.. na innym forum znalazłem informacje że jest to Blaupunkt bo chińska firma wykupiła Blaupunkta i jest to samo dużo taniej z innym logiem i faktycznie porównywałem z Blaupunktem i jest to identyczne Blapunkt 2900zł to 1500zł..

 

 

Urządzenia działa jak Android ma 3 pulpity, można podłączyć smartfona przez aux lub np odtwrzać filmy z YT a przez BT dzwięk w głośnikach,

bardzo szybki bluetooth, dużo funkcji, osobna karta na Automapę , osobna SDHC na pliki + USB z przodu + USB  z tyłu,..do stacji można też podłączyć wideorejestator..

mapa włącza się w 2sekundy, przelicza w sekundzie, pełne komunikaty,bardzo łatwa obsługa identycznie jak w smartfonie..

 

w miejsce tylnej lampki tablicy rejestracyjnej podłączona kamera cofania, obraz z kamery HD, w nocy jasny chyba lepszy niż w oryginalnym nissana,

porównywaliśmy w ASO i lepsza ostrość , kont widzenia i w nocy widać niemal w całkowitej ciemności, kamera ma ledy w kolorze żarówek także niema żadnej różnicy..

 

ogólnie rewelacyjna jakość dźwięku, z kierownicy wszystko działa , szybka dobra navi dobry bt, dziś będę  testował w trasie to cos więcej napiszę, stepnie bardzo pozytywnie jak za tą cenę,

miałem opcje montażu Alpine ale tam taki zestaw wyszedł ponad 5700zł  bez tunera DVBT.

ty łącznie :

 

1500zł stacja

https://car-tronic.pl/gms-6401-new-excellence-dvdmp3divixsdusbauxgps-idealna-pod-automapa-p6289.html

 

 

 

8zł kable iso

https://car-tronic.pl/adapter-nissan-navaranissan-pathfinder-2007-iso-p1796.html

 

 

13zł kabel do anteny

https://car-tronic.pl/adapter-antenowy-nissan-navara-2007-din-p1724.html

 

 

 

259zł kamera

http://www.gms.pl/pl/_sp/82/nissan/

 

 

 

150zł ramka z uchwytami, ale uchwyty metalowe nie są potrzebne bo można je przełożyć z fabrycznego radia, fabryczne radio to Daewoo made in Korea..

https://car-tronic.pl/ramka-radiowa-2-din-nissan-juke-j15-102010-p6557.html

 

 

 

 

zastanawiam się nad miniaturowym videorejestarorem: tej samej firmy  , można podłaczyć pod wyjścia z tyłu urządzenia i steruje się nim z ekranu

http://www.gms.pl/pl/_sp/124/gms-cd200c/

 

Do stacji można także podłączyć tuner DVBT HD, za 700zł do 300km/h obraz ponoć idealny, w kolejnym etapie będę montował chyba tuner DVBT I rejestartor DVR

 

Radio ma gałkę w kolorze świecącego plasiku oraz górną część świecącą i idelanie pasuje do świecącej deski Juka !!  komponuje się rewelacyjnie ..

post-75123-0-25514200-1380185898_thumb.jpg

post-75123-0-90091700-1380185929_thumb.jpg

post-75123-0-20107200-1380185964_thumb.jpg

post-75123-0-16460900-1380186001_thumb.jpg

post-75123-0-45243500-1380186036_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za zaproszenie !

Tylko jak "ja" będę wyglądał wśród takich "ślicznotek" ;)

Życzę udanego zlotu !!!

No wiesz...możesz nadrabiać swoim wdziękiem :)

 

Dareken super wygląda  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewelineczka , wygląda ok, działa także ok  jak fabrycznie :)

bez kamery montaż trwa około godziny .. :) za pierwszym razem dłużej zapewne, :icecream:

 

w wolnej chwili opiszę krok po kroku jak pomajsterkować dla zianteresowanych ,..

może komuś się przyda :)

Edytowane przez dareken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się piszę na fotki :)  :wave:

 

 

BTW: do tematu o navigacji i wyposażeniu. czoraj przyszły wkłady lusterek i videorejestrator,

 

Wkłady 50zł. sztuka

Wystarczy jedynie podłączyć  do instalacji ponieważ są wyprowadzone złączki pod ogrzewanie  :) jak będę w ASO zrobię fotki gdzie są ukryte wtyczki do ogrzewania lusterek,

 

post-75123-0-19343000-1380871386_thumb.jpg
post-75123-0-71043000-1380871346_thumb.jpg
post-75123-0-74313300-1380871298_thumb.jpg

 

Videorejestrator 299zł , ale jest mega malutki, waży 30gram i nagrywa w HD. można nim sterować z ekranu stacji multimedialnej,

wstępnie nagrywa jak dobra kamera HD  :)

 

post-75123-0-35339300-1380871515_thumb.jpg
post-75123-0-62214200-1380871470_thumb.jpg
post-75123-0-99823000-1380871425_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez dareken
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się piszę na fotki :)  :wave:

 

 

BTW: do tematu o navigacji i wyposażeniu. czoraj przyszły wkłady lusterek i videorejestrator,

 

Wkłady 50zł. sztuka

Wystarczy jedynie podłączyć  do instalacji ponieważ są wyprowadzone złączki pod ogrzewanie  :) jak będę w ASO zrobię fotki gdzie są ukryte wtyczki do ogrzewania lusterek,

 

 
 
 

 

Videorejestrator 299zł , ale jest mega malutki, waży 30gram i nagrywa w HD. można nim sterować z ekranu stacji multimedialnej,

wstępnie nagrywa jak dobra kamera HD  :)

 

 
 
 

 

 

Wtyczki do podgrzewania są w okolicach klamki na drzwiach.Największym problemem jest przejście kabli do lusterka. Serwis się poddał i musiałem podejśćdo tematu z moim  elektrykiem, zdemontować lusterka z samochodu,lusterka na stół rozciąć wiązkę , wsadzić nową. Faktem jest że serwis pogrzebał i zniszczył osłonę kabli w przejściu do lusterka i później się poddał ale myślę że w drugim lustrze którego nie tykał elektryk z serwisu też nie byłoby mozliwości przejścia kablami na samochodzie. Tam jest strasznie ciasno. Pozdrawiam

Edytowane przez krzycho59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki do podgrzewania są w okolicach klamki na drzwiach.Największym problemem jest przejście kabli do lusterka. Serwis się poddał i musiałem podejśćdo tematu z moim  elektrykiem, zdemontować lusterka z samochodu,lusterka na stół rozciąć wiązkę , wsadzić nową. Faktem jest że serwis pogrzebał i zniszczył osłonę kabli w przejściu do lusterka i później się poddał ale myślę że w drugim lustrze którego nie tykał elektryk z serwisu też nie byłoby mozliwości przejścia kablami na samochodzie. Tam jest strasznie ciasno. Pozdrawiam

 

Napisałeś w innym poście że wiązka kabli składa się z pięciu kabli - dwa do składania lusterka oraz trzy do jego regulacji i nic    więcej tam nie można wcisnąć,a jeżeli nie ma opcji składania lusterka ( a tak jest w Acencie plus dynamic 1,6 -117 km.), to powinno być  miejsce na wprowadzenie dodatkowych kabli do zasilania ogrzewania. Napisz proszę czy dobrze myślę ?

A może w Acencie również  zamontowano pięciokablową wiązkę ? i dwa kable są wolne?  Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś w innym poście że wiązka kabli składa się z pięciu kabli - dwa do składania lusterka oraz trzy do jego regulacji i nic    więcej tam nie można wcisnąć,a jeżeli nie ma opcji składania lusterka ( a tak jest w Acencie plus dynamic 1,6 -117 km.), to powinno być  miejsce na wprowadzenie dodatkowych kabli do zasilania ogrzewania. Napisz proszę czy dobrze myślę ?

A może w Acencie również  zamontowano pięciokablową wiązkę ? i dwa kable są wolne?  Pozdrawiam.

Ja mam Teknę z 2011 i nie było dodatowych kabli tzn. były trzy. Problem polega na tym że fabrycznie wiązka jest zabezpieczona na przegubie lusterka osłoną(koszulką) i bez wyjęcia całej wiązki bardzo ciężko a wręcz wydaje mi się niemożliwe aby przeciągnąć tam dodatkowe żyły. Sprawdzić można prosto demontując boczek drzwi, pod tapicerką obok klamki jest wtyczka do której dochodzi pięć żył, jeżeli wychodzi też pięć to masz żyły do grzania, jeżeli wychodzą trzy musisz ciągnąć swoje. Jeżeli napisałem że dwa są do składania i trzy do regulacji ( choć głowę dam uciąć że chyba źle doczytałeś ) to jest to nieprawda bowiem dwa są do grzania a trzy do silniczka od ustawień i składania. Myślę że lusterka bez składania mają też trzy przewody. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzycho59

 

Tak, zgadza się są trzy przewody, drzwi też zdejmowałem i jest tak ja mówisz dokładnie,

natomiast odciąć te kable przeciągnąć 5 zamiast 3 bez problemu,.

 

lusterko można w miarę jakoś rozebrać , zdejmuje się tył , czyli przeciwną stronę do lustra:

 

 

 

post-75123-0-71321100-1380957420_thumb.jpgpost-75123-0-19188000-1380957427_thumb.jpg

 

 

 

 

post-75123-0-71043000-1380871346_thumb.jpg

 

ta nakładka na lusterko jest na wcisk/zatrzask /ala spinka:

 

post-75123-0-95240600-1380957387_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Wkład lusterka czyli szkło w moim przypadku z ogrzewaniem, wchodzi w plastik piasty obrotowej od regulacji kąta pochylenia,

i wyjmuje się go po zdjęciu czołowej osłony lusterka, wydaje mi się że demontaż będzie bez problemu , zobaczymy jak przeprowadzę kable,.. jak zrobie to Was poinformuję czy się udało :)

 

 

 

Sam wkład ponoć zdjemuje się tak, że trzeba nagrzać lusterko nagrzewnicą i od spodu podwadzić dostając się przez zdjęty front plastikowy,

taka jest instrukcja ASO, zobaczymy czy coś więcej może o wymianie wkładu pisze ASO.. ;)

 

 

chyba kupię jedno lusterko z alledrogo żeby przetestować przed docelowym zabiegiem :)

Edytowane przez dareken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyszła się pożalić ...:(

 

Odbiór autka mi się przesunął na koniec następnego tygodnia...gdyż.;

 

Zamówiłam jasne skóry gładkie a takie nie są dostępne "na teraz" tylko za 2 miesiące by były ;(

Jakieś jaja. I dlaczego nie zamówili ich od razu tylko czekali do ostatniej chwili ...nawet nie sprawdzili dostępności ich ... :fish:

 

Stanęło na tym,że jak chce "na już" takie skóry to muszę dopłacić 1500 zł i zamówią je z BMW.

 

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAL jakis !!! :angry:

co ma BMW i NISSAN wspolnego ?

 

Ja bym z managerem rozmawial a jak to nie pomoze to oficjalnie do Nissan EU napisac skarge lub zadzwonic (oni powinni to rozwiazac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie dopłacałbym ....a poczekał aż wywiążą się ze zlecenie i zażądał rekompensaty za zwłokę ! To oni za swoją nieudolność niech zapłacą 1500zł !

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie dopłacałbym ....a poczekał aż wywiążą się ze zlecenie i zażądał rekompensaty za zwłokę ! To oni za swoją nieudolność niech zapłacą 1500zł !

Powodzenia !

Popieram calkowicie!

A poza tym jak zamawialam powiedziano mi tylko o jednym dostepnym kolorze skor - czarnym. Rozumiem ze jednak sa tez inne tylko nie ma je w katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...