Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Prośba o ocene map primera 1.8 16v


kornik43
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wróciłem dzisiaj na śląsk nie przypuszczałem że jazda może być tak przyjemna. Jednak niekiedy czuje jakby jeszcze delikatne zamulało tylko już teraz nie wiem czy to jest mój wymysł czy rzeczywiście jeszcze muli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osc z jazdy ;) i będziemy szukać albo odrazu kliknij o jeden to co poprzednio ;)

 

a w jakim zakresie obrotów to przymulenie >???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poniżej zamieszczam scrina osc. Podniosłem o jednek klik mnożnik od 13ms do końca. Prosze o rzucenie fachowym okiem.

osc.zip

post-20832-0-46343600-1300186114_thumb.png

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j abym tak zostawił, sonda cały czas bogata jak przyśpieszasz, czyli OK, możesz jeszcze nagrać podczas devil.gifnormalnej jazdy devil.giftak jak nissmo lubi devil.gif i oblukamy, a jak ze spalaniem?? czy coś dłąwi muli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie na 42l gazu zrobiłem 520km. Jutro nagram osc przy mocniejszej jeździe. Samochodu raczej nie muli tzn. na razie jeździłem tylko po mieście.

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem w szoku ale przy prędkości do 110km/h. Nie jechałem drogami co można szybciej jeździć, a poza tym dość już wyciągałem ludzi co myśleli że prawa fizyki na nich nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poniżej zamieszczam plik z osc, przy mocniejszej jeździe nic nie zapętla jedzie dobrze. Podniosłem natomiast o jeden klik mnożnik w przedziale od 4-10ms.ponieważ przy redukcji troszke szarpało. Podniosłem ten mnożnik po nagraniu osc.

osc.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie można na bardziej prościej na chłopski rozum?

 

Nagrałem na nowo osc poniżej zamieszczam.

1.zip

2.zip

post-20832-0-86957600-1300292096_thumb.png

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie można na bardziej prościej na chłopski rozum?

 

Nagrałem na nowo osc poniżej zamieszczam.

 

W pliku nr 1 zobacz przy czasie 3360 wyłączają się wtryski LPG a zaraz potem ciśnienie gazu idzie w górę, stąd wniosek, że końcówkę osc robiłeś na PB

 

Daj mu ostro do 7500 rpm to coś będzie widać bo na razie to pieścisz się z nim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś wziąłem żone na zakupy i postanowiłem troche po eksperymentować. zapisałem dotychczasowe ustawienia i 3osc jest nagrane na tych ustawieniach a następne na innych. Zaczynam łapać o co w tym chodzi, tzn myśle że będe musiał rozwiercić chyba dysze jeszcze bo za każdym razem pętli mi wtryski i w poźniejszych ustawieniach przy max obciążeniu mnożnik jest powyżej 1x. Poprawcie mnie jeśli się myle.

3.zip

4.zip

6.zip

post-20832-0-57538100-1300307140_thumb.png

post-20832-0-21373400-1300307158_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie z żonką na zakupy i zamiast robić za siatkarza albo koszykarza to zabawa niossmem, biggrin.gif

jak pętli to wierćbiggrin.gif

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dysze 2,3 czy wiercić na 2,4 czy bardziej i czy ciśnienie zostawić takie samo czy zmnienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.2?? myślałem, że 2.3smile.gif

czyli daj teraz 2.3 a ciśnieniem będziesz musiał zjechać troszkę do aytokalibracji i później znowu podnieść na samym reduktorze tak jak poprzednio,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino dysze mam2,3. tylko czy dać mu 2,4 czy 2,5. A moge zrobić taki myk. Zapisać te ustawienia rozwiercić, zrobić autokalibracje i wczytać dane zapisane i obniżyć cały mnożnik na dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino dysze mam2,3. tylko czy dać mu 2,4 czy 2,5. A moge zrobić taki myk. Zapisać te ustawienia rozwiercić, zrobić autokalibracje i wczytać dane zapisane i obniżyć cały mnożnik na dół?

 

daj 2.4.

odnośnie zapisania ustawień i wgrania po zmianie dysz to nic nie da bop i tak trzeba skalibrować nissmo pod nowe dysze, cwaniaczek, nie chce się jeździć i stroić?? ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko myślałem że tak się da! Czyli wierce na 2,4 ustawiam ciśnienie na 1 bar robie autokalibracje, podnosze ciśnienie do ok 1,12 i ustawiam mnożnik. zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj wziąłem się za nissmo po raz .... Dysze rozwierciłem na 2,4 ustawiłem ciśnienie na 1 bar i zrobiłem autokalibracje. A tu niespodzianka komunikat że dysze zbyt wielkie. Wpadłem na pomysł i obniżyłem ciśnienie do 0,95bar i ponownie zrobiłem autokalibracje i udało sie Następnie podniosłem ciśnienie na ok 1,05. Poniżej zamieszczam scriny ale jestem dalej w trakcie regulacji bo mi się laptop wyczerpał. Później przedstawie dalszą część tych moich ustawień.Przy pełnym bucie zapętliło mi gdzieś ok 6000obr. Jak wracałem do domu z nie podpiętym laptopem centralka stag dała i 3krótkie sygnałki co oznacza błąd sterownika gazu. Pozdrawiam

post-20832-0-19657600-1300712151_thumb.png

post-20832-0-56948400-1300712167_thumb.png

but.zip

wolno1.zip

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem butowanie i wydaje mi się że od połowy masz zrobione na PB ,,,znowu ...

pozatym reduktor spadł 0,78 Bara co powoduje że sterownik wydłuża czas wtryski LPG i pętli choć sonda jest na bogato wiec lepiej jest dostrój to ale chyba lepiej śmiga co ,,, moża by się przyglądać teraz cisnieniu jaki masz filterek fazy lotnej ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem iść dostroić tą mpke załączam silnik a tu znów 3 sygnały i co się okazuje błąd wtryskiwacza 3. Nie wiem o co chodzi. Teraz już jestem załamany. Usune ten błąd wystarczy że przekręce kluczyk na on i po 2 sek znów wyskakuje ten błąd. Teraz już jestem na maxa wk.. Co może być przyczyną listwa wtryskowa sterownik już sam nie wiem. Narazie odłączyłem aku. Dodam że coraz częściej jak jeździłem z lapkiem potrafiło mi odłączyć połączenie i wyskakiwało brak sterownika gazu.Filterek mam czaja chyba fl02

post-20832-0-96445900-1300716463_thumb.png

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...