Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Układ wydechowy


BossNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory najlepszy wydech (CAT BACK) który testowałem na hamowni i jedyny ktory nie zabeirał momentu ani mocy to 3" Miltec, oto przyrosty jakie on generował w porównaniu do seryjnego:

8%20coobcio%20nowy%20wydech%20miltec_zps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny cat-back do przytulenia się pojawił. Tym razem jest to Invidia prawdopodobnie seria Gemini. Marka renomowana także cena dość atrakcyjna. :)

 

http://allegro.pl/uklad-wydechowy-tlumik-wydech-nissan-350z-invidia-i6025832506.html

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory najlepszy wydech (CAT BACK) który testowałem na hamowni i jedyny ktory nie zabeirał momentu ani mocy to 3" Miltec, oto przyrosty jakie on generował w porównaniu do seryjnego:

8%20coobcio%20nowy%20wydech%20miltec_zps

Pokaż jeszcze wykreś Barta od Fioletowej zety!  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ten układzik z invidi szkoda że teraz się pojawił dopiero bo znajomy szukał i kupił chyba ten co ostatnio sie pojawił

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejny JAPSPEED K1 pojawił się z demontażu za 1200zł. Coś dla hardcore'owców po wyjęciu silencerów. :D

 

http://allegro.pl/nissan-350z-wydech-tlumik-komplet-japspeed-i6067600715.html#thumb/4

 

Lekko przygięta sekcja środkowa.

 

Pozdrawiam. :)

Edytowane przez Robert83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, nie znam sie na tym. Jakie mam opcje w HR na decaty? Czy ten tzw. downpipe zalatwia sprawe? Co wtedy z sondami? Kupic gotowy downpipe czy dac komus zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe: jednostronny wydech ile mniej wiecej oszczedzi mi kg? Kurde, nie lubie i wolalbym dwie koncowki ale czego sie nie robi dla wagi jak najmniejszej na tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GodlSme zaglądnij do tematu Sajmona bo on jeździ na tych z linku. Producent nie jest jakoś szczególnie górnolotny ale chociaż pasuje plug&play. Nie wiem natomiast jak załatwił usunięcie chceck'a poprzez te emulatory czy jak był u Kuby na strojeniu (zostały wyłączone w ECU)

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytanowy wydech Tomeia jest chyba z 15kg lżejszy od serii, ale pamiętaj, że do latania po Poznaniu musisz mieć cichy wydech. Dodatkowa końcówka czy kawałek rurki po środku to może 5 kilo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem 96dB.

 

To jak to dokładnie ma być żeby było najlżej, najmocniej ale nie za głośno czyli <100dB?

Od tych downpipes ma juz pozniej isc jedna rura i pozniej ewentualnie opcja na dwie koncówki kosztem kilku kilo ?

 

Tak?

https://www.google.pl/search?q=350z+wydech+jednostronny&biw=1253&bih=897&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi94Lf69uvNAhWDWywKHb_cBIkQ_AUIBigB#tbm=isch&q=350z+exhaust+layout&imgrc=kdCG67DXQ9DlPM%3A

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jako ,że posiadam zetke dość krótko to nie bardzo siedzę w temacie ( chociaż ten na forum przeczytałem prawie cały :P ) mam takie krótkie pytanko.
Chciałbym w swojej Zetce (Europa) poprawić troszkę dźwięk wydechu, co doradzacie? nie chciałbym za bardzo nic wycinać ( katalizatory ) czy jakoś bardzo ingerować. Myslałem o samym końcowym tłumniku , ta wielka pucha z rurami ( dobrze by nawet było bo rura z lewej strony lekko uszkodzona i spawana po kilka razy już i trochę pierdzi na wolnych....) znalazłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/tlumik-wydech-tuning-tlumiki-nissan-350z-dwie-str-i6314530679.html .
Pisałem do nich lecz nie posiadają żadnego filmiku z zmienionym dźwiekiem chociaż zapewniaja że ludzie sobie chwalą poprawę. Na Youtube jest jeden filmik na którym pewien gość prezentuje dźwięk ale w sumie jaka mam pewnosc ze nie ma dłubane nic wiecej.. ( dzwiek przyjemny , lepszy od seryjnego ) Co wy bardziej doświadczeni radzicie? nie chce bez sensu wydawać 900zł skoro mogło by to zaszkodzić.. Nigdy nie miałem z tym styczności więc wole zapytać was.
Czekam na odpowiedzi i porady , fajnie by było coś zmienić tak do 1000zł i jak mówiłem bez jakiś konkretnych przeróbek chociaż chętnie poczytam każdą alternatywe!
Pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w Celice VII Założony wydech ultera . Dźwięk zrobił się przyjemny lekko basowy. Ale porównując go teraz do nissan ... nie nie jednak szkoda porównywać :D Jak to się sprawdzi w Nissanie nie wiem. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana . A czemu nie chcesz wywalić katów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako ,że posiadam zetke dość krótko to nie bardzo siedzę w temacie ( chociaż ten na forum przeczytałem prawie cały :P ) mam takie krótkie pytanko.

Chciałbym w swojej Zetce (Europa) poprawić troszkę dźwięk wydechu, co doradzacie? nie chciałbym za bardzo nic wycinać ( katalizatory ) czy jakoś bardzo ingerować. Myslałem o samym końcowym tłumniku , ta wielka pucha z rurami ( dobrze by nawet było bo rura z lewej strony lekko uszkodzona i spawana po kilka razy już i trochę pierdzi na wolnych....) znalazłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/tlumik-wydech-tuning-tlumiki-nissan-350z-dwie-str-i6314530679.html .

Pisałem do nich lecz nie posiadają żadnego filmiku z zmienionym dźwiekiem chociaż zapewniaja że ludzie sobie chwalą poprawę. Na Youtube jest jeden filmik na którym pewien gość prezentuje dźwięk ale w sumie jaka mam pewnosc ze nie ma dłubane nic wiecej.. ( dzwiek przyjemny , lepszy od seryjnego ) Co wy bardziej doświadczeni radzicie? nie chce bez sensu wydawać 900zł skoro mogło by to zaszkodzić.. Nigdy nie miałem z tym styczności więc wole zapytać was.

Czekam na odpowiedzi i porady , fajnie by było coś zmienić tak do 1000zł i jak mówiłem bez jakiś konkretnych przeróbek chociaż chętnie poczytam każdą alternatywe!

Pozdrawiam :))

Dozbieraj troszkę i kup Japspeeda:

http://www.ebay.pl/itm/JAPSPEED-NISSAN-350Z-Z33-2003-T304-STAINLESS-STEEL-EXHAUST-BACKBOX-/160755708226?hash=item256dc97142:g:Fc8AAOSwd4tT8b7X

Ostatnio był na alledrogo razem z rurą do y-pipe'a za ok 1300 i zniknął po niecałym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli ktoś szuka czegoś po taniości być może jako etap zastępczy albo kto wie może już na stałe na olx'ie wisi za grosze tłumik końcowy japspeed'a. Nie wiem czy czasem nie jest to model K2. Pucha jest mniejsza niż w serii a więc może być ciekawy efekt po montażu. :devil:

 

https://www.olx.pl/oferta/wydech-koncowy-350z-japspeed-z-wieszakami-CID5-IDllnAA.html#0fa618c938

 

Coś w tym stylu:

 

 

Pozdrawiam. :)

Edytowane przez Robert83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka czegoś po taniości być może jako etap zastępczy albo kto wie może już na stałe na olx'ie wisi za grosze tłumik końcowy japspeed'a. Nie wiem czy czasem nie jest to model K2. Pucha jest mniejsza niż w serii a więc może być ciekawy efekt po montażu. :devil:

 

https://www.olx.pl/oferta/wydech-koncowy-350z-japspeed-z-wieszakami-CID5-IDllnAA.html#0fa618c938

 

Coś w tym stylu:

 

 

Pozdrawiam. :)

Gadałem z gościem. Zakręcony strasznie albo jakiś wałek. Po umówieniu się co do wysyłki przestał odbierać ode mnie telefony. Lepiej uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tego japspeeda to model k2 tak jak pisaliście dźwięk jest czysty ładnie bulgota końcówki są większe niż seryjne mają 4"

 

Ale nie polecam go kupować bo niedługo będzie cały brązowy jak blaszany wydech : ) tewyddchy są z jakiejś chińskiej blachy i całe rdzewieją na potęgę a niby kwasowka : p

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli pewnie cat-back, który jest repliką HKS'a. Jeśli tak to jeździ tu na nich kilka osób i są zadowoleni. Z tego co wiem są dość głośne ale jak zostawisz fabryczne katalizatory to powinno być dobrze.

 

Pozdrawiam. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak nie masz katów jak ja to może być już wesoło :) Ja mam w planach zrobienie tylko końcowego na puszce Magnaflow... Zobaczymy jak to wyjdzie

Edytowane przez filipm87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...