Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozważania na temat innych marek lub na co zamieniłem/zamienię Nissana


Gość Tofu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady,można jeszcze kupić trwałe silniki ,może nie do końca "proste" ale nie brak ich.A wspomniana przeze mnie Honda ,to w zasadzie silniki robi doskonale ,nawet diesle.Fiat,opel czy mazda i Toyota również mają udane benzynie i co niektóre diesle.Renault ma świetną dwu litrówkę niestety na naszym rynku nie przeszła Euro 6.

Silniki koreańskie tez są udane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak komplikacji konstrukcji to spory plus - jak zresztą i innych ówczesnych aut Daewoo, bo albo nie miało się co zepsuć, albo naprawa była prozaiczna i tania. Ameryki zresztą Koreańczycy nie odkryli, tylko skorzystali z dość leciwej techniki Opla (tak jak to robił Renault z pierwszym Loganem).Nexia z 1,5 Pb 8V była w posiadaniu mojego znajomego przez 17 lat od nowości, więc sporo wiem o jego historii. Twierdził,że największym problemem było słabe zabezpieczenie karoserii i auto szybko i mocno rdzewiało wymagając co jakiś czas ratowania. Reszta usterek była prozaiczna -  zużycie elementów zawieszenia, wydechu, hamulców, drobne awarie elektryki - czyli praktycznie nic poza naturalnym zużyciem eksploatacyjnym. Tego rodzaju aut w zasadzie nie da się już kupić - mam na myśli proste, sprawdzone latami eksploatacji konstrukcje wyposażone w wolnossące, niewysilone benzynowe jednostki napędowe. A szkoda...

Pierwsze oznaki rdzy pojawiły się jakieś 5 lat temu,gdy miała 15 lat i to z mojego niedbalstwa.Pamiętam raz po zimie nie myłem auta do lata,jeżdżąc siwym od soli,Tylko próg przerdzewiał z prawej strony,zresztą nie tak bardzo,bo młodzież jak dostała w spadku to zakleiła próg domowym sposobem,prawie bez śladu.

Nie wiem czy to był ocynk,ale Daewo zabezpieczyło to wzorowo.

A konstrukcja rzeczywiście prosta na tyle,że zawsze do domu dowiozła,na liczniku ok 200 tys.

Właśnie czytam,że wróciła szczęśliwie znad morza do Wrocławia.

Większość aut z tego okresu to dość solidne konstrukcje tylko,że ciężko trafić na model bez przejść.

Bez przesady,można jeszcze kupić trwałe silniki ,może nie do końca "proste" ale nie brak ich.A wspomniana przeze mnie Honda ,to w zasadzie silniki robi doskonale ,nawet diesle.Fiat,opel czy mazda i Toyota również mają udane benzynie i co niektóre diesle.Renault ma świetną dwu litrówkę niestety na naszym rynku nie przeszła Euro 6.

Silniki koreańskie tez są udane.

Tak sobie myślę,że silniki koreańskie mają swoją elektronikę,a cała reszta chińską.

A jak wiemy to elektronika dzisiaj decyduje o wszystkim w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1)Pewnie z wrodzonej oszczędności nadal śmigał bym rowerem. ;)

 
2)Tak sobie myślę,że silniki koreańskie mają swoją elektronikę,a cała reszta chińską.

ad.1 . Wiesz ,mam taką konkluzję ,że w moim przypadku  ,zważywszy czym jeździłeś do niedawna(nexia) , nie była by to oszczędność. Nexii pewnie by nikt nie "zajumał" ,a mój rower (wart 8000k) trzy lata temu ukradli i gdzie tu oszczędność?  :(

ad2. Prawie dokładnie też tak myślę ,może poza nissanem który ładuje teraz francuską i ...właśnie koreańską.  :mellow: ( bo chyba wiesz ,że np radio w NOTE ,bywało ze stajni ...deawoo?)

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 . Wiesz ,mam taką konkluzję ,że w moim przypadku  ,zważywszy czym jeździłeś do niedawna(nexia) , nie była by to oszczędność. Nexii pewnie by nikt nie "zajumał" ,a mój rower (wart 8000k) trzy lata temu ukradli i gdzie tu oszczędność?  :(

ad2. Prawie dokładnie też tak myślę ,może poza nissanem który ładuje teraz francuską i ...właśnie koreańską.  :mellow: ( bo chyba wiesz ,że np radio w NOTE ,bywało ze stajni ...deawoo?)

  

No racja,ale jak to mówią na biednego nie trafiło :D

A oszczędność była bo serwis prostego auta we własnym zakresie,że o AC nie wspomnę.

A radio tak,Daewo i pewnie dlatego czasem nie może się zgrać z Europejską myślą techniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja,ale jak to mówią na biednego nie trafiło :D

Pozory mylą , bo czym jest bogactwo? 

Ten co ma 2 miliony ,jest dwukrotnie bogatszy od tego ,co ma tylko milion. A ktoś kto jest zadowolony z życia  i zdrowy ,jest bogatszy od obu! 

Edit ,a "Sikorak" był prezentem od żony. Ulubionym prezentem .Miał dla mnie wyższą wartość niż samochód.  :( Nigdy nie byłem materialistą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dawno się nie udzielałem, ale latka lecą i na notka też przyszedł czas.

Trzeba było już kupić coś nowego, a że nissany nie za bardzo mi się podobają z tym downsizingiem i chciałem coś większego to kupiłem nówkę Mazdę Cx5 w benzynce, charakter auta przypomina mi trochę mojego notka 1.6, choć to inna klasa, wielkość, wykonanie, no i cena x2. A że mimo sześciu lat ciągle lubię notka, szczególnie jego silnik 1.6, to namówiłem małżonkę żeby sprzedać jej micrę - poszła w pół dnia od ogłoszenia :) No i w efekcie żona pomyka notkiem, który został w rodzinie :) dobrych aut się nie pozbywa, choć kolejka chętnych na liście of kilku lat była długa i teraz są zawiedzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kules identycznie u mnie było. Verso zastąpiło notka a stary yaris żony poszedł w 2 godzinki. I notkiem 5 letnim pomyka żona. "dobrych aut się nie pozbywa" jak rzekłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to jest! nowy nissan Terrano  :rofl:

gdybym zabawił się w grę "znajdź 10 różnic..." miałbym sporo zajęcia,żeby je znaleźć porównując do mego ex machina. Jedyne, co dobre, to stary, solidny, wolnossący  2,0  143 KM - sądząc po stosunku pojemności do mocy - pewnie z półki koncernu Renault. Tylko czy za 40 KM warto dopłacić 20 tys? Wychodzi po 500 złotych z 1 konika..

http://otomoto.pl/oferta/nissan-terrano-2-0-benz-143km-elegance-plus-4x4-ID6yE29B.html

i ten tył z dzielonymi lampami jakiś taki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie 

Postanowiłem podzielić się moimi "zmaganiami" z zakupem nowego auta.

pod uwagę brałem wszystkie bryły ,ale nie ukrywam że wolałem auto "wyższe" ze względu na miejskie krawężniki wygodę wsiadania i dziurawy Szczecin.Tylko PB

Rekonesans zacząłem już w kwietniu(pierwotnie auto miało być kupione przed wakacjami)

1)Zacząłem od ASX - na minus - słabiutki silnik , skrzynia 5-biegów , przedpotopowe wnętrze ,bardzo głośny. Na plus -dobre wyposażenie w topowej wersji za relatywnie małe pieniądze (po negocjacjach do wzięcia za 82600 model wyprzedażowy INSTYLE 

2)SX-4 Jedyny samochód do którego nie mogłem się "zmusić" by odbyć choćby jazdę testową. (wiem że nie merytoryczne podejście, ale tak było)

3)TUCSON - Dla mnie ogromne zaskoczenie. Skok który zrobili powala(mamy ix35 w najbliższej rodzinie(kuzynka) i to jest przepaść) Na minus- sporo twardych plastików, cyrki z cennikiem ,który jest bardzo zawyżony,(co w pierwszym podejściu mnie zniechęciło) a co do czego to rabaty rzędu 14% do osiągnięcia! ,na plus - już w wersji comfort bogato i można zamówić np.ledowe mijania czy navi z aktualizacją w cenie przez 7 lat , świetne spasowanie elementów , super cichy i wygodny , ogrom miejsca jak na kompaktowego suva ,spory bagażnik ,bdb zawieszenie , super skrzynia ,  niesamowicie korzystne serwisowanie , świetny wygląd.nawet najmniejszy silnik nieźle daje radę !

4)CX-5 pierwotnie mój faworyt .na minus głośny przy prędkościach pow.120/130 ,słabe wyposażenie za relatywnie duże pieniądze, brak nawiewów na tył nawet w top wersji niesamowicie cienkie blachy! Na plus -silnik , skrzynia , wnętrze bardzo przyjemne i super fotele.

5)Nowy TIGUAN na minus - właściwie tylko cena ,auto które mnie by interesowało(silnik + wyposażenie) było za drogie mimo upustów ,no i opinia o benzynach ,która się ciągnie za autem. na plus -Super wykonane wnętrze świetne zawieszenie i skrzynia ,dobre wyciszenie,solidne das auto ( jestem ostatnią osobą która by chwaliła markę w ostatnich latach ,ale fakty są nie ubłagane .Niemcy zrobili dobrą robotę)

5) NOWY PASSAT - w zasadzie jak wyżej ,z naciskiem na jeszcze większy komfort

7)toyota rav4 "parapet" -na minus -wygląd , nielogiczne rozplanowanie przycisków i braki w podświetlaniu , cena , aerodynamika szafy (szumy) taki sobie silnik do tej masy, braki w wyposażeniu np. brak nawiewów na tył.Plusy solidny ,dobra opinia , pojemny.(jeździ siostrzenica i sobie chwali)

8)avensis -to już niestety reanimowanie trupa ,w tej klasie passat czy "szóstka" biją toyote na głowę.

9)nowa corolla - moim zdaniem lepsza alternatywa od avensis - ten sam rozstaw osi,  podobne wyposażenie ,za znacznie mniej.

10)seat ATECA - nieco mniejszy  tiguan za mniejsze pieniądze .W zasadzie fajne auto .Dealer skłonny do negocjacji ,jednocześnie z wad wymienia branie oleju przez silniki ??? Uczciwe podejście?

11)honda CRV -duże zaskoczenie na minus. zawieszenie ,wygoda foteli ,spore spalanie, słabe wnętrze i plastiki na plus ogromny bagażnik dobra ergonomia dużo miejsca

11) QQ 1.6 dig-t (tylko ten brałem pod uwagę.) Sporo jeździłem (najwięcej) i powiem tak ,zależało mi na mijania ledy lub ksenony więc tylko tecna. Zaoferowana cena za full+ pakiety zimowy i dach panorama to 106k .Za identycznie zestawiony tylko na 17" kołach w grudniu kolega zaplacił 100k . na plus mój ulubiony serwis i w zasadzie auto kompletne ,ale wyraźnie ciaśniejsze od tucsona, crv , cx5. z małym bagażnikiem Na niekorzyść przemawia też to ,że ma słabszą skrzynię i zawieszenie . Tu miałem największy ból głowy CX5 & TUCSON no i ,QQ. i tym autom poświęciłem najwięcej uwagi (każde auto, brałem  co najmniej na dzień lub weekend,),ale na wiosnę wchodzi nowa cx5 ,a nie chciałem brać schodzącego modelu , wygrał tucson.Według mnie jest po prostu lepszy(sam nie mogę uwierzyć że to napisałem)

sorki za długi konglomerat ,ale może komuś to pomoże w jakiś sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz widziałem na żywo i to krótko,nie jechałem tym,nawet nie siedziałem w nim,ale wiem,że następne będzie CX-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz toyota na nie a to nr 1 w Polsce ale każdy ma swój gust jednemu podoba się a drugiemu nie  nic nie piszesz o skodzie a ona też jest w czołówce najlepiej sprzedawanych aut i wychodzi nowy suv kolejny ford mondeo 1.5 160km wersja trend wygląd bajka wyposażenie średnie oczywiście mieści się w 106k ,kia sportage wersja L dobrze wyposażona i brat Tuscona Ja wybrałem sportage trochę taniej wychodzi i jest lepiej wyposażony niż tuscon  w tej kasie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz widziałem na żywo i to krótko,nie jechałem tym,nawet nie siedziałem w nim,ale wiem,że następne będzie CX-3.

Bez urazy ,ale to klasa b (na bazie "dwójki",z małym bagażnikiem i słabymi materiałami .manualna klima nawet w drogich wersjach,już wolał bym "trójkę"

 

 

Piszesz toyota na nie a to nr 1 w Polsce ale każdy ma swój gust jednemu podoba się a drugiemu nie  nic nie piszesz o skodzie a ona też jest w czołówce najlepiej sprzedawanych aut i wychodzi nowy suv kolejny ford mondeo 1.5 160km wersja trend wygląd bajka wyposażenie średnie oczywiście mieści się w 106k ,kia sportage wersja L dobrze wyposażona i brat Tuscona Ja wybrałem sportage trochę taniej wychodzi i jest lepiej wyposażony niż tuscon  w tej kasie.Pozdrawiam

U mnie priorytetem było kupno auta w tym roku ,nie mogłem czekać do np.stycznia.

Nie piszę toyota na nie ,ale jedynie sensowna hybryda , jest dla mnie w rav 4 za droga c-hr nowoczesny ale w hybrydzie też sporo ,a,z tyłu jak w "bunkrze" A co do nr1  ,to auta wybierane przez floty i dla tego skoda czy toyota ale też ford mają "napędzaną" sprzedaż

mondeo mamy 11 sztuk fordów w firmie ,nie dziękuję ,choć jakby nie ciągłe drobne usterki to jest to naprawdę duży wygodny i komfortowy samochód, a do tego bardzo cichy.a za 106 to mogłem kupić titanium a nie tręd i do tego w hybrydzie (magia ogromnych rabatów)

SPORTAGE w wersji L można kupić z pakietem ksenony itp + metalic. rzeczywiście nieco taniej (cena dla mnie w mojej ulubionej firmie POLMOTOR .wyniosła 93k ,a za GT z napędem tylko na przód 106,5k (i tą bym wolał (zdecydowanie bardziej rasowy wygląd ,halogeny w kształcie kostek lodu ,podwójny wydech piękne felgi itp. ale niestety nie jak nie mogłem się przekonać do wnętrza (skóra boczków z węża strażackiego , niby miękkie materiały a jakieś takie retro,o przodzie który moim zdaniem schrzanili nie wspominając.Oczywiście o gustach się nie dyskutuje , KIA nie ma dużych narzutów i tu wiele nie potargujesz ,a hyundaiu ,hulaj dusza i w efekcie dostajemy za bardzo zbliżone pieniądze podobne wyposażenie (KIA L +fn1  za 93 & HYUNDAI STYLE za 95k -ledy w standardzie a wyposażony w rzeczy których kia nie ma np. chłodzony schowek ,podświetlane klamki itp. Moim zdaniem kia nie jest lepiej wyposażona ,a inaczej skonfigurowana. Przeszacowany cennik hyundaia to fikcja i bez problemu można uzyskać 12-14%  w kia nie do zrobienia (7% to max)

 

Ja natomiast w najbliższym czasie planuje zdradę Nissan'a z VW Golf'em Variant'em... :P

fajne wnętrze bardzo duża paka ,taki...rozsądny ,tylko nie wiem czy nie fajniejszy jest sportvan?

Miałem go przez trzy dni i naprawdę zacnie się sprawował. Mnie wystraszyły tsi (wiem że po modernizacji ale...sami odchodzą i teraz zmieniają jednostki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 100 l różnicy pojemności ma aż take znaczenie , to weź skodę będzie jeszcze więcej. Cóż ,ja też rozmawiałem i jest o wiele lepiej ale nie do końca tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o fiacie 500L w płaszczyku jeepa? Nie  , dziękuję  :) to jak cx3 segment B+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co WY z tym bagażnikiem,ja otwieram go może raz w miesiącu,więc może go nie być.

ASX wymiarowo idealny dla mnie,ale na pierwszym miejscu stawiam motor, minimum 2 litry w benzynie bez turbo i skrzynia 6 biegów.

Dlatego CX-3. A na niemieckie wszystkie mam alergię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie priorytetem było kupno auta w tym roku ,nie mogłem czekać do np.stycznia.

Nie piszę toyota na nie ,ale jedynie sensowna hybryda , jest dla mnie w rav 4 za droga c-hr nowoczesny ale w hybrydzie też sporo ,a,z tyłu jak w "bunkrze" A co do nr1  ,to auta wybierane przez floty i dla tego skoda czy toyota ale też ford mają "napędzaną" sprzedaż

mondeo mamy 11 sztuk fordów w firmie ,nie dziękuję ,choć jakby nie ciągłe drobne usterki to jest to naprawdę duży wygodny i komfortowy samochód, a do tego bardzo cichy.a za 106 to mogłem kupić titanium a nie tręd i do tego w hybrydzie (magia ogromnych rabatów)

SPORTAGE w wersji L można kupić z pakietem ksenony itp + metalic. rzeczywiście nieco taniej (cena dla mnie w mojej ulubionej firmie POLMOTOR .wyniosła 93k ,a za GT z napędem tylko na przód 106,5k (i tą bym wolał (zdecydowanie bardziej rasowy wygląd ,halogeny w kształcie kostek lodu ,podwójny wydech piękne felgi itp. ale niestety nie jak nie mogłem się przekonać do wnętrza (skóra boczków z węża strażackiego , niby miękkie materiały a jakieś takie retro,o przodzie który moim zdaniem schrzanili nie wspominając.Oczywiście o gustach się nie dyskutuje , KIA nie ma dużych narzutów i tu wiele nie potargujesz ,a hyundaiu ,hulaj dusza i w efekcie dostajemy za bardzo zbliżone pieniądze podobne wyposażenie (KIA L +fn1  za 93 & HYUNDAI STYLE za 95k -ledy w standardzie a wyposażony w rzeczy których kia nie ma np. chłodzony schowek ,podświetlane klamki itp. Moim zdaniem kia nie jest lepiej wyposażona ,a inaczej skonfigurowana. Przeszacowany cennik hyundaia to fikcja i bez problemu można uzyskać 12-14%  w kia nie do zrobienia (7% to max)

 

No nie mogę się z tobą zgodzić co do kupna jeszcze w tym roku właśnie zaczynają się wyprzedaże rocznika wiem bo sam teraz jeżdżę  i rozglądam się jest tego sporo u każdego dilera co do flot masz rację skoda toyota i kia kupowana przez policję ale nie zapominaj że zwykli ludzie tz fizyczni  też odgrywają bardzo duże znaczenie w kupnie tych aut i to znacznie Co do sportage vs tuscon to porównałeś deko za wysoko bo style w tuscon jest najwyższe   tu powinieneś wziąć pod uwagę w kia wersja L a tuscon wersję comfort to jest odpowiednik   byłem przed tym wyborem co ty i po porównaniu wybrałem sportage bo była zdecydowanie lepiej wyposażona i ma chłodzony schowek i w standarcie kamerę cofania i inne a tusconie za dodatkową opłatą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"U mnie priorytetem było kupno auta w tym roku ,nie mogłem czekać do np.stycznia".

 

No nie mogę się z tobą zgodzić co do kupna jeszcze w tym roku właśnie zaczynają się wyprzedaże rocznika wiem bo sam teraz jeżdżę  i rozglądam się jest tego sporo u każdego dilera 

 

Ale z czym się nie możesz zgodzić? Z tym że ja musiałem kupić auto już? 

 

 Co do sportage vs tuscon to porównałeś deko za wysoko bo style w tuscon jest najwyższe   tu powinieneś wziąć pod uwagę w kia wersja L a tuscon wersję comfort to jest odpowiednik   byłem przed tym wyborem co ty i po porównaniu wybrałem sportage bo była zdecydowanie lepiej wyposażona i ma chłodzony schowek i w standarcie kamerę cofania i inne a tusconie za dodatkową opłatą

 

no nie ,w hyundaiu najwyżej jest premium . a właśnie style jest mniej więcej na poziomie  L z pakietem 

Jak by było tak jak napisałeś ,to hyundai był by tańszy ,comfort z metalikiem kupisz za 84k a za tyle to najwyżej M w kia + z pakietem kilma auto a co do schowka ,kia nie ma go chłodzonego.

S W KIA = CLASSIC W hYUNDAI

M=COMFORT

L=STYLE

XL=PREMIUM

nie zapominaj że zwykli ludzie tz fizyczni  też odgrywają bardzo duże znaczenie w kupnie tych aut

 

dam Ci przykład tylko fabii i focusa

fabia

Liczba aut, które trafiły do floty: 586

Liczba aut zarejestrowanych przez klientów indywidualnych: 233

Liczba sprzedanych egzemplarzy ogółem: 819

Jaki procent ogółu stanowiły zakupy flotowe: 72 proc.

 

focus

Liczba aut, które trafiły do floty: 615

Liczba aut zarejestrowanych przez klientów indywidualnych: 181

Liczba sprzedanych egzemplarzy ogółem: 796

Jaki procent ogółu stanowiły zakupy flotowe: 77 proc.

i mako skala

1) Skoda - z 2836 sprzedanych egzemplarzy 1804 stanowiły zakupy flotowe,

2) Volkswagen - z 2663 sprzedanych egzemplarzy 1689 stanowiły zakupy flotowe,

3) Toyota - z 2582 sprzedanych egzemplarzy 1383 stanowiły zakupy flotowe,

4) Ford - z 1770 sprzedanych egzemplarzy 1237 stanowiły zakupy flotowe,

5) Peugeot - z 1596 sprzedanych egzemplarzy 1160 stanowiły zakupy flotowe.

 Napisz mi może na PW czego tam się dowiedziałeś - ok? 

Generalnie nic wielkiego ,tyle że ,cytuję " te silniki brały olej i biorą dalej tyle że nie w takim stopniu jak na początku i nie od razu" dwa- problemy z dsg trzy - czasem problematyczny jest osprzęt . Nie wiem o którym motorze myślisz , ale dobrą opinię (poza braniem oleju) ma 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom , nie mniejsze jak używanego.Kupić nie sztuka , ale dobrze kupić to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z czym się nie możesz zgodzić? Z tym że ja musiałem kupić auto już?  

 

 

Nie tylko napisałeś U mnie priorytetem było kupno auta w tym roku ,nie mogłem czekać do np.stycznia.   

więc napisałem że są wyprzedaże rocznika i jest sporo od ręki  i tyle

 

no nie ,w hyundaiu najwyżej jest premium . a właśnie style jest mniej więcej na poziomie  L z pakietem 

 

Zgadza się jest premium tylko napisałeś że szukasz  do 106k  czyli teoretycznie nie osiągalna jest ta opcja przy silniku 1.6 bo ta opcja silnikowa jest tylko do style co do tego schowka nie będę się kłócić ja kupiłem sportage 2016  właśnie w wersji L  i ja akurat mam  może diler się pomylił i  wydał mi wersje XL  Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez listomek2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz "stary" nie wiem o co Ci" kaman"

Nie mogłem kupić za rok (kalendarzowy) ze względów podatkowych(firma)

Schowka chłodzonego nie ma w kia nawet w xl i gt (co ten sprzedawca Ci naopowiadał?)

Co do wyprzedaży , nie wierz reklamom, i ogłoszeniom. Wersji którą chciałem kupić  , już ne ma od 2 tygodni ,a że są w ogłoszeniach? są od zimy tego roku bez zmian !  Klient przyjdzie i coś zamówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, papier cierpliwy a wiara w to co napisane to tak jak napis na płocie. Kupić autko powinno się trochę sercem, trochę czterema literami i często pierwsze pozytywne wrażenie okazuje się słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...