Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana glowic w terrano 1


schab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dostęp mam niezły bo silnik na wierzchu jest ... spróbuję tą 6-ką, zresztą mam nadzieję że przyjedziesz do południa, zadzwoń jak będziesz wiedział dokładniej o której

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie, ale nie wiem czy to ten sam co u Ciebie ? zaraz sprawdzę


nie wiem który to ? 13 czy 28?

 

http://nissan4u.com/parts/terrano/el_wd21/1990_1/type_6/engine_mechanical/piston_and_crankshaft_and_flywheel/illustration_1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to w ASO za jakieś naście zł było,

 

Thes ale ty masz tokarza na stanie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, i tak muszę uszczelki jeszcze zamówić


a całe koło zamachowe gdybym od siebie przełożył? zęby rozrusznika bardziej by współgrały i z tulejką nie było by pewnie problemu...

można tak? w sumie koło jest chyba wyważane osobno a nie z wałem, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 17,5 na ileś tam na ileśtam to będzie pasować? :) 

 

z czego mam zamówić? w sensie stopu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mosiądz, brąz lub coś pomiędzy ... Hubert no pomóż żesz ... na pewno "nie aurum" ... coś samosmarującego to musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na logikę biorąc, skoro moja poprzednia skrzynia walnięta była ... pewnie luz wałek miał, nie pamiętam, a wtedy sprzęgła nie odkręcałem więc i tulejki nie mogłem ocenić...

reasumując, w moim kole pewnie też tulejkę zdałoby się wymienić ... skoro jestem w tej okolicy

 

7c217ad17a398761.jpg

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie linkowałem są wymiary oryginału, ale środek to niech ci dopasuje do wałka,

to musi być z brązu..jest ich mnóstwo rodzajów ale na pewno ci dobierze coś dobrego, pewnie ma coś na stanie co akurat podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak paczę na ten Twój endżin...

 

i zawiedziony jestem... dwie głowice, dwa kolektory... to i dwa wydechy być powinny!

 

z nierdzewki gięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj przeginacie facet już sobie łańcuch przygotował nawet .... jedno złe słowo i będziemy mieli chłopa na sumieniu

2014-03-30-033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli, tak jak przewidywałem wymiany silnika nie da się określić mianem "plug & play" ... w sumie kłopotów z kolektorami to się spodziewałem, ale tulejka mnie zaskoczyła ... no i jeszcze waga samego silnika ... podawali 330 funtów czyli ok. 150 kg, i chyba tyle ma, bo ręcznie nie daliśmy rady go wrzucić do frotki, musiałem rusztowanie z wyciągarką do Daniela zawieźć, poskładać ... a później u mnie od nowa konstrukcję budować ... ale kto powiedział że będzie lekko ... przecież "prawdziwe dzieła rodzą się w bólu"...

 

f436ccbdabd7b718.jpg

 

1573baaedab4ca82.jpg

 

e53d09514bf2d975.jpg

 

teraz muszę jakiś wózek wyspawać co by ten silnik do garażu wciągnąć i wywindować ten padnięty z auta

... jeszcze kolektor dolotowy będę musiał przeszczepić ze starego bo tam wtryski od lpg mam wwiercone ... oby już bez atrakcji się obyło

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramce masz adnotacje AT co oznacza ze schemat tyczy się skrzyni automatycznej ciebie obwiązuje pewnie element 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 podawali 330 funtów czyli ok. 150 kg, i chyba tyle ma, bo ręcznie nie daliśmy rady go wrzucić do frotki,

Wczoraj taki silnik wytargałem z auta razem ze skrzynią (bez reduktora), sam jeden jestem go w stanie oderwać od ziemi ;)

NIe wierzę w te 150kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj raniony bawół wykonał ostatnią szarżę ... sprzed bramy wprost pod topór kata ... w samotności, bez tłumu gapiów, bez honorów ... i żadna niewiasta nie wybiegła z tłumu i nie okryła go białą chustką szlochając "Mój ci on, mój ci ..." a przecież gdy był zdrowy, silny to jego basowy pomruk wywoływał dreszcze na ich udach ... a teraz ? dwa, może trzy cylindry jak w matizie jakimś ... jedynie złomiarze łypią małymi, chciwymi ślepiami ... jak hieny! a poszły mi stąd!

gdybym był wieszczem pewnie jakiś tren bym spłodził ... a tak to z robotą musiałem ruszać...

czyli : tajle zamówione, przy okazji podzięka dla Thespiana za refleks ... ostatnie tulejki w Europie są nasze

  :thumbsup:

 

 

pacjent jest, sprzęt jest, .... piwo jest , czego chcieć więcej 

zapomniałbym ... kot jest

 

fc0246e73cb7c767med.jpg

 

b52ae03bd0201949med.jpg

 

3068c3a6b05a465fmed.jpg

 

82e672c488399e80med.jpg

 

pisałem wcześniej, że alternator się odnalazł, no właśnie ... zlał się z otoczeniem, skubaniec ... święta idą, nowe serce czeka w garażu ... a tu strach go umyć, taka terapia szokowa może go zabić  :D

 

49a224ba9be83e32med.jpg

 

Hubercie przybywaj! 

 

hołd walecznemu silnikowi złożyli do tej pory:

- teściowa

- małżonka ( i bez zjebki się obyć nie mogło ... )

- Daniel

- Milena z Tomkiem

- Grupę Śląską reprezentował Arek 67 z Zuzą

- Grupę Podlasko-Lubelską ... Dżem

- Fiona i Bąbel ... zwierzaki

- i autor niniejszego sprawozdania a zarazem sprawca jego cierpienia .... "mea culpa, mea maxima culpa!"

 

przy okazji najbliższej wymiany rozrządu, urońcie kroplę oleju .... ku pamięci "walecznego" , był tego wart

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panieeeee... w 2,7 rozrządu się nie wymienia... :D 

 

Generalnie powinieneś tą awarię potraktować filozoficznie jako szansę na idealne dopieszczenie silnika który wkładasz...

 

Bo wiesz, tak wspominasz ten klang starego... a ciekawe ile z tego klangu zawdzięczał nieszczelnemu kolektorowi wydechowemu :D :D :D

 

i twardy bądź! i bezkompromisowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj taki silnik wytargałem z auta razem ze skrzynią (bez reduktora), sam jeden jestem go w stanie oderwać od ziemi ;)

NIe wierzę w te 150kg :)

 

wpisz w wyszukiwarkę "vg30e weight" .... poczytaj, przelicz funty na kg ( http://www.przelicznikjednostek.com/przelicznikjednostekmasy.php# )

przyjąłem najniższą masę jaką znalazłem 330 lbs co po konwersji dało mi 150 kg ... ale zdaje się iż dotyczy to gołego bloku z głowicami ... dolicz teraz wszystkie kolektory, płyny

poza tym nie po to kupowałem wciągarkę żeby mi przepuklina wisiała do kolan ... umysł a nie mięśnie są potęgą, słyszałeś o Dawidzie i Goliacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brachu, składaj maszynę, bo tu mus wybrać się razem na ten szlak nad Bzurą. Ponoć fajne tam macie żwirownie w okolicy takoż.

 

Muza w głośniki, klucze w garść i do dzieła... :zwyciestwo2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator trzeba myć... mnie ostatnio pan "elektrik" napomniał dosadnie... i powiedział że mam myć...

 

no to ja że "ale altek? tak kerszerem?"

 

i pan elektrik powiedział że ta woda nie zrobi mu nawet w jednej czwartej tyle krzywdy, ile robi mu błoto...

 

w sumie to pana elektrika nie rozumiem, bo byłem stałym klientem i raz w sezonie conajmniej u niego bylem na ożywienie altka... może mnie nie lubi... albo błota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...