Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana glowic w terrano 1


schab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

on w tym błocie od września jest ... właściwie to cały się w nim zanurzył tyle że silnik pracował, gorzej gdyby zgasł

silnik z góry poodłączałem wczoraj, na dziś zostało odseparowanie skrzyni i wydechu

wykombinowałem sobie że odepnę wały i cofnę skrzynię żeby nie szarpać się z motorem do przodu tylko w górę ... parę śrubek więcej ale za to komfort nieopisany

w sumie można też poluzować poduszkę skrzyni , coś podłożyć jednocześnie unosząc silnik i zsunąć go z wałka ruchem góra- przód ... ale jakoś nie potrafię odmówić sobie przyjemności odkręcania ... chyba mógłbym na szrocie pracować, tyle że tam demontaż najczęściej jest jednokierunkowo - nieodwracalny... na czas

, a ja celebruję każdy ruch kluczem jakby śruba z porcelany była ... "drogie Bravo, czy jestem śrubofilem?"

jeju, jak my się z Hubertem dosiądziemy do tego silnika to do emerytury nam zejdzie  :0recourse:  :dj:


jadę tajle odebrać ... i  "karuzela naprzód"  :showoff:


a Wojtuś? no cóż, skoro twierdzisz żeś taki hardcor to wrzucam foto ... aby pozostali wiedzieli o czym piszesz , ja nie daję wiary  :thumbsdown:

 

fb1aee5f92377922.jpg

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszarpnąłem serce bestii

 

7b9e10861c37af93med.jpg

 

00e5a07f02e890e7med.jpg

 

co to wydawało mi się tylko zbytkiem i udogodnieniem okazało się być koniecznością ... zespół skrzynia-reduktor trzeba cofnąć na maksa aż oprze się o belkę z drążkami, najprościej za pomocą pasa transportowego, wcześniej trzeba odkręcić reduktor od poduszki i wyjąć śruby , oczywiście tylny wał odkręcić (wcześniej zaznaczając jego położenie), przedni wał niekoniecznie ... ale też odkręciłem

mimo podliftowanej budy nie da się na tyle podnieść skrzyni żeby silnik zsunąć z wałka ... niecka w misce olejowej wystaje w dół o dobre 10-15 cm i zawadza o belkę mostu

jutro przeszczepiam kolektor dolotowy z wtryskami gazu, wtryski benz. pewnie też przełożę ze starego ... nie sprawiały problemów

 

oczywiście nie obyło się bez niespodzianek ... no kto by przypuszczał że silnik może być jeszcze do ramy przykręcony :wtf2:  ... no zapomniało mi się, czyli jednak starość  :wave:  :D


tak przy okazji ... mam tutaj na miejscu gościa który dorabia uszczelki pod głowice (chyba chodzi o różne nietypowe, bo standardy to po co?) ... trochę bucowaty, ale gdyby ktoś potrzebował to podaję tel. 508-317-520

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poczułeś że do ramy przykręcony-znaczy mocna rama:-)

Kurcze a ja marudzę jak mnie syn prosi żebym mu przy składaniu Lego pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wyszły następne "surprise-y" , tarcza sprzęgła ...

 

55a13e63f449f679.jpg

 

ale zdążyłem jeszcze zawieźć do regeneracji, na rano będzie ...

no i był kurier wreszcie ... i zgadnijcie co przywiózł ...

ta daaaaa!!!

nowiuśkie, nieśmigane tulejki z Mordoru  :dribble:

 

26925ba45bb98069med.jpg

 

MY PRECIOUS !!!

 

b8ad8623339b7cadmed.jpg

 

wielkie dzięki Thespian  :wave:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Lemmy co Ty w siebie wlewasz ale jeżeli nie psuje fontroby to chcę to samo. Masz chłopie luz  :D

 

No sprzęgło to widać już hybryda była. Momentami zazębiało jak spiek tymi nitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurcze, właśnie tarcza na docisku jest w stanie nienaruszonym, na kole zamachowym też właściwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w wyszukiwarkę "vg30e weight" .... poczytaj, przelicz funty na kg ( http://www.przelicznikjednostek.com/przelicznikjednostekmasy.php# )

przyjąłem najniższą masę jaką znalazłem 330 lbs co po konwersji dało mi 150 kg ... ale zdaje się iż dotyczy to gołego bloku z głowicami ... dolicz teraz wszystkie kolektory, płyny

poza tym nie po to kupowałem wciągarkę żeby mi przepuklina wisiała do kolan ... umysł a nie mięśnie są potęgą, słyszałeś o Dawidzie i Goliacie?

 

Ojej ;)

Silnik VG30E, skrzynia i paleta, w realu 160kg ... najmniej ważący silnik do Terrano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no diesle na pewno cięższe są ale KA24 pewnie nie ... nieważne, po prostu Ci nie wierzę i tyle

VG30 ze skrzynią pewnie grubo ponad 200 kg , zresztą nie ma znaczenia 100 czy 500 ... po to wymyślono maszyny żeby się nimi wyręczać a nie "odpalać czołg z popychu", prawda?  :ball:

 

a piszę to tylko po to ,żeby ktoś narwany nie podszedł do tematu "zawołam kumpla i wyjmiemy silnik" ... nie wyjmiecie, nawet gdybyście go udźwignęli to trzeba jeszcze prawie metr w górę a ktoś trzeci musi odepchnąć auto, podstawić klocki więc lepiej podejść do sprawy poważnie i zainwestować we wciągarkę ... 160 zeta to nic w porównaniu do połamanych czy zmiażdżonych nóg, rąk , kręgosłupów, zniszczonego auta i pękniętego silnika ... 

 

teraz do rzeczy ...

dawca i biorca na miejscach:

 

f7d96bbd390aa100med.jpg

 

biorca prygotowany do przyjęcia przeszczepu:

 

5e0917c504f8918dmed.jpg

 

w takim stanie na 2-metrowej rurze ledwie co przenieśliśmy go do garażu, nie ma głupich... z wynoszeniem damy sobie spokój, trzeba będzie coś wymyśleć innego ... ale jutro już Hubert będzie, więc o "myślenie" mogę być spokojny

cholernie zimno i wieje przed garażem ale nic nie dorówna światłu dziennemu, pospawałem co prawda wózek i nawet go (silnik) przewoziłem na początku ale jednak do rozkręcania musi być stabilne podłoże a sam motor podparty w 3 miejscach, to też komfort kiedy muszę się zaprzeć żeby coś odkręcić i mam pewność że silnik mnie nie przygniecie

no to do jutra ... 2 minuty do północy, coś wam "zagram"

 

 

... w sierpniu minie 30 lat od kiedy byłem pierwszy raz na ich koncercie, z tego się nie wyrasta 

ALWAYS PUNK ! ALWAYS METAL ! ALWAYS ROCK'N'ROLL !  :punk:  :punk:  :punk:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no diesle na pewno cięższe są ale KA24 pewnie nie ... nieważne, po prostu Ci nie wierzę i tyle

VG30 ze skrzynią pewnie grubo ponad 200 kg , zresztą nie ma znaczenia 100 czy 500 ... po to wymyślono maszyny żeby się nimi wyręczać a nie "odpalać czołg z popychu", prawda?  :ball:

 

NIe pisałem że go gołymi rękami wyciągniesz, nic nie zastąpi żurawia :)

VG30 z Terrano są naprawdę lekkie, VG30 DOHC waży ze 100 kg więcej, może nawet lepiej i nie wiem z czego je zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe pisałem że go gołymi rękami wyciągniesz, nic nie zastąpi żurawia :)

VG30 z Terrano są naprawdę lekkie, VG30 DOHC waży ze 100 kg więcej, może nawet lepiej i nie wiem z czego je zrobili.

 

Widocznie więcej koni w tym DOHC :-)

No, chyba Hubert spory zapas czerwieni strażackiej na pędzel dostarczył skoro się Lemmy jeszcze nie odzywa  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleluja! operacja prawie zakończona ... silnik zagadał na benzynie, teraz pozostały jeszcze drobne prace wykończeniowe i będziemy mogli świętować końcowy sukces

Wszyscy! 

Bo wszystkim Wam muszę szczerze podziękować za pomoc, wsparcie, motywację, za rady i po prostu samo zainteresowanie tematem ... naprawdę byłem bliski zakończenia przygody z tym autem, w ogóle z terenówką, miałem go "puścić na części" i przesiąść się na zwykłe szare auto ... tankować, dolewać płynu do spryskiwaczy i po prostu dojeżdżać nim do pracy ...

nie mogę jednak nie wyróżnić Tych którym zawdzięczam najwięcej, chronologicznie:

Tomek, Milena za użyczenie auta

Arek, Dario, Dżem, Zakula, Witas ... za to że po prostu jesteście, że odbieracie telefony .. że można na Was liczyć, to bezcenne

Daniel ..."za serce"  ;) i w ogóle ... dobrze mieć Cię w pobliżu

Thespian ... za refleks z ringami ... mistrzostwo świata

 

a teraz poproszę o fanfary i powstanie ... 

 

Hubert ... nasz mentor, głos rozsądku, anioł stróż i negocjator ... zaoferował się sam, po prostu wsiadł w niedzielę w auto, przyjechał i do dzisiejszego popołudnia razem poskładaliśmy to w całość aż do momentu kiedy silnik zagadał ... to prawdziwy tytan pracy i wiedzy, nie teoretyk z myszką w ręku ... ale fachowiec z krwi i kości, miał tylko pomóc ale to ja byłem jego cieniem... WIELKI SZACUN, CZAPKI Z GŁÓW PANOWIE!

 

jeszcze raz dziękuję Hugh ...

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojtam mam wrażenie że przesadzasz trochę jeśli chodzi o mnie, ja staram się po prostu żeby 2 osoby robiły 2 rożne rzeczy wtedy robota idzie, jak się obrobię z papierami i innymi to coś wrzucę

cała przyjemność po mojej stronie miło spędziłem czas, jeszcze raz dziękuję za gościnę, fajnie się czasem wyrwać z lasu do sympatycznych ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzam Hugh ... mogłeś przyjechać, załatwić co swoje i odjechać pod byle pretekstem

można coś robić we dwóch i jednocześnie myśleć za dwóch ... z Tobą jest inaczej

mam u Ciebie wielki dług kolego  :wave:


To jest fajna sprawa do wyciągania silnika trochę kosztuje ale wygoda , zwłaszcza ze silnik ciężki i dźwignąć go trza na wysokość maski wiec dość wysoko i jeszcze przemieścić bez tego to w swoim jak silnik wymieniałem to niema mowy o wyjęciu rekami

 

2eae5dc92e29.jpg

raczej w żadnym Dario ... choć podobno są wyjątki, ja w każdym bądź razie sobie tego nie wyobrażam ... nawet gdybym był w stanie go podnieść to co później?zeskoczyć z nim z auta ...czy podać żonie? jeśli już to pewnie wolałbym pas przedni wyciąć i tamtędy na szynach go wysunąć...

tak na marginesie to w tamtym automacie nie skrzynia dała znać ale gazu zabrakło najzwyczajniej, zmylili mnie tym że "da się jechać tylko 40km/h" ... :mobile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazu zabrakło w znaczeniu że zbiornik LPG pusty był  :D

żuraw owszem fajny , ale jest parę ale :

1.cena ...od 700 w górę

2.warunki warsztatowe lub chociażby utwardzone podłoże

3. ... budy nim nie podniosę 

 

ja zawierzyłem czemuś takiemu, made in PRChina czyli jak wszystko w zasadzie, dlatego 3 tonowa żeby niespełna tonową budę dźwignąć, no i cena przystępna

http://allegro.pl/wyciagarka-wciagarka-lancuchowa-3t-fv-hit-i4063399011.html

 

... do ewentualnego wykorzystania w terenie nie bardzo się nadaje bo jest przeznaczona do pracy w pionie, ale jakby się uparł to można by ją odpowiednio zaadaptować co może kiedyś uczynię (tyle, że nie mogą to być przeróbki nieodwracalne i nie ingerujące w sam mechanizm przekładni ... łańcuch napędowy można korbą zastąpić, a do łańcucha roboczego trzeba by jakieś prowadnice ... 2,5 metra wystarczy żeby się z wilczego dołu wyciągnąć, jeszcze sprawa udźwigu : jak 3T w pionie przeliczyć na poziom - na pewno więcej niż 3T ... ale ile? )

 

co do samej pomocy to nie jest to precedens bo Fikołek też do Arka jeździł i pomagał ... może Arek takich peanów jak ja nie piał ale prywatnie bardzo to cenił ...

nieraz wystarczy po prostu zawołać aby ktoś to wołanie usłyszał, prawda?

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...