Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana glowic w terrano 1


schab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 jak 3T w pionie przeliczyć na poziom - na pewno więcej niż 3T ... ale ile? )

 

 

Masz na myśli wzrost zdolności wciągarki czy wzrost możliwości przetargania na kołach cięższego ładunku?.

 

Po pierwsze myślę że nie osiągniesz większej zdolności wciągarki w poziomie a po drugie ładunek wleczony w terenie będzie stawiał większe obciążenie co będzie wymagało zastosowania wciągarki o większej zdolności niż potrzebna do wciągnięcia tej samej masy w górę.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem na myśli przeciągania auta po płaskiej, poziomej, utwardzonej nawierzchni ... bardziej wciąganie po równi pochyłej ... i tutaj na pewno "mocy" by wystarczyło ... z jakichś kolein też bym zaryzykował

ale błoto to już faktycznie inna bajka ... jeśli przeliczyć uciąg pierwszej lepszej wyciągarki np. 12000 lbs to 5,5 tony wychodzi ... a sprzęt o którym mówię i takim udźwigu waży już ze 30kg , do tego trzeba go jeszcze w jednym ręku podtrzymać w pierwszej fazie operacji ... chociaż z drugiej strony patrząc gdybym miał wtedy coś takiego to nie piłowałbym silnika przez pół godziny nosem w dół ... a brakowało mi zaledwie paru centymetrów żeby się uwolnić

 

podsumowując, wrzucam to do bagażnika tak na wszelki wypadek ... te 20kg mnie nie zbawi

o ho ... przyszły nowe sprzęgi tym razem HP ... już mnie kusi żeby je wypróbować  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracamy do tematu:

 

1.Hugh w swoim żywiole

38c7c2951e57e5fc.jpg

 

2.Hugh w ekstazie

00b578fdd1629624.jpg

 

3."...Houston, mamy problem!..."

2d006daa1a7e2157.jpg

 

4."...plus...minus i .......cosinus?"

cbaa13be1eba69f8.jpg

 

5.sweetfocia

5ef0bf333b677a44.jpg

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha

ta v6 to tam na wcisk siedzi ledwo sie mieści, a przykręcenie większości rzeczy wymaga sporej akrobacji i wysiłku

post-27068-0-64400800-1397162319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na fotke nr3 Lemmy wiedziałem że gdzieś cie już widziałem, nie mogłem sobie przypomnieć i nagle eureka wiem w Paryżu sie spotkaliśmy http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:The_Thinker_close.jpg

Edytowane przez fikolek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedziela... może poniedziałek, skoro mam drugą V-kę do jeżdżenia to chcę wszystko w tym podopinać a przy okazji poobserwować co w tym Mileny trzeba poprawić przed majówką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poskładany, objechany i ....  :dribble:

ludzie, jak to to chodzi!

mam teraz porównanie trzech V6-ek którymi wczoraj i dziś jeździłem

manual na lpg (mikser) Daniela

automat na lpg (mikser) Tomka&Mileny

manual na lpg (sekwencja) mój

 

różnica mocy, przyspieszenia zarówno na benzynie jak i na lpg miażdżąca na korzyść mojego czołgu

oczywiście spalanie też dużo większe u mnie 

automat na trasie 90-110 km/h...... 12,5 litra gazu !!!!  - trzy osoby + 4 koła w bagażniku

manual na tej samej trasie 80-90 km/h .... 13,5 litra gazu  - tylko kierowca bez bagażu

mój manual na sekw. w sierpniu ub. roku (4 osoby , bagaż, koło na dachu) 90-110 km/h ... 20 litrów gazu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poskładany, objechany i ....  :dribble:

ludzie, jak to to chodzi!

mam teraz porównanie trzech V6-ek którymi wczoraj i dziś jeździłem

manual na lpg (mikser) Daniela

automat na lpg (mikser) Tomka&Mileny

manual na lpg (sekwencja) mój

 

różnica mocy, przyspieszenia zarówno na benzynie jak i na lpg miażdżąca na korzyść mojego czołgu

oczywiście spalanie też dużo większe u mnie 

automat na trasie 90-110 km/h...... 12,5 litra gazu !!!!  - trzy osoby + 4 koła w bagażniku

manual na tej samej trasie 80-90 km/h .... 13,5 litra gazu  - tylko kierowca bez bagażu

mój manual na sekw. w sierpniu ub. roku (4 osoby , bagaż, koło na dachu) 90-110 km/h ... 20 litrów gazu 

Takiego bałaganu w instalacji LPG to dawno nie widziałem . Cud że to wogule jeździ i tak mało pali .Jak tylko to ograne , wywale mikser założe BLOS'a będzie palił mniej i lepiej jeździł. Narazie ogarniam elektryke w kabinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ma tyle palić ... natury nie oszukasz

jeśli rycerz miał machać kilku(-nasto)kilogramowym mieczem to nie żywił się kiełkami tylko mięsiwem, prawda?

i to samo tutaj, dawka paliwa ma napędzać 2 tony a nie jakieś tico ... 

woj zwiększał wartość energetyczną posiłków a skoro przy lpg jest ona już ustalona to pozostaje tylko zwiększyć ilość

zresztą policz koszty przejechania 100 km względem benzyny lub ropy ... czego chcieć więcej, pięknie jest  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG... to wiesz... do wózków widłowych jest dobre :)

 

albo dla emerytów... do nubiry :)

 

szatan jeździ dieslem! z wywalonym egr! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ma tyle palić ... natury nie oszukasz

jeśli rycerz miał machać kilku(-nasto)kilogramowym mieczem to nie żywił się kiełkami tylko mięsiwem, prawda?

i to samo tutaj, dawka paliwa ma napędzać 2 tony a nie jakieś tico ... 

woj zwiększał wartość energetyczną posiłków a skoro przy lpg jest ona już ustalona to pozostaje tylko zwiększyć ilość

zresztą policz koszty przejechania 100 km względem benzyny lub ropy ... czego chcieć więcej, pięknie jest  :thumbsup:

Tak szczególnie jeśli ten rycerz był z Hollywood  to na pewno tak jadał  :)

LPG... to wiesz... do wózków widłowych jest dobre :)

 

albo dla emerytów... do nubiry :)

 

szatan jeździ dieslem! z wywalonym egr! 

Ja słyszałem że diesel to do ciągników w pole się tylko nadaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błądzisz :)

 

do lokomotywy jest idealny, do czołgu, a nawet do powiększania dziury ozonowej i powodowania łez u ekologów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet snorka podłączyłem

jeden wtrysk od gazu padł ale go reanimowałem, przewód się ukręcił ...

ja pierdykam ...jak to to lata  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...