Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na 100% silnik 1.6 DIG-T będzie generował moc 163KM (ale czy oficjalnie będzie to 163KM czy 160KM to się okaże lada chwila ) - choć pierwsze wzmianki mówiły o mocy 150KM stąd też w materiałach prasowych można spotkać info o mocy 150KM

Dzięki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półki w bagażniku można położyć na niższy poziom ale tylko w wersji z zestawem naprawczym. Jak jest koło zapasowe to takiej możliwości nie ma. Taką infomację uzyskałem w serwisie. Instrukcja niestety nie podaje takiej informacji jak i wielu innych.

 

Mam pytanie do użytkowników nowego QQ czy działa u was czujnik braku płynu do spryskiwaczy.? Zgodnie z instrukcją informacja o konczącym sie płynie powinna sie ukazać na wyświetlaczu centralnym. U mnie takiej informacji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie pokazuje, że skończył się płyn do spryskiwaczy. Czyli w instrukcji ściema.

 

Co do półek to wyjąłem koło zapasowe i nie ma takiej możliwości aby położyć półki niżej. Trudno mi uwierzyć, że wersja z zestawem naprawczym ma inny kształt komory na koło zapasowe lub inne półki. To chyba kolejna ściema podobnie jak 439l pojemności bagażnika.

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zybii,jeszcze do tego nie doszedłem,ale...miałem zdjęte nadkole i przyglądałem się zbiornikowi i nigdzie nie widziałem aby był gdzieś czujnik zamontowany,ani dodatkowych przewodów,które świadczyłyby o zamontowaniu takowego,więc ...pożyjemy ,zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie pokazuje, że skończył się płyn do spryskiwaczy. Czyli w instrukcji ściema.

 

Co do półek to wyjąłem koło zapasowe i nie ma takiej możliwości aby położyć półki niżej. Trudno mi uwierzyć, że wersja z zestawem naprawczym ma inny kształt komory na koło zapasowe lub inne półki. To chyba kolejna ściema podobnie jak 439l pojemności bagażnika.

 

a wymontowałeś też wykończenie to ze styropianu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czujnika poziomu płynu spryskiwaczy??

 

 

polski test nowego QQ Zachara Zawadzkiego ;) pytanie dla posiadaczy jak jest z tymi drzwiami ja będąc parę razy w salonie nie doświadczyłem tego czego doświadczył pan Zachar ;) pozatym co mu sie ne podoba w obwódkach nawiewów moim zdaniem wyglądają genialnie to raz a dwa będąc w salonie audi (byłem ws nowego A3 - auto nie warte tych pieniędzy max powinno kosztować 60 tys a nie 115) np w A6 także obwódki są wykonane z tworzywa wiec nie wiem o co chodzi być może kwestia gustu :)

Edytowane przez Infiniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- zdarzyło mi się, że czasem wyświetlał rozpoznany znak ograniczenia prędkości z białym paskiem u dołu. Wiecie co to oznacza ?

Z moich obserwacji, co prawda a Kudze, biały pasek przy znakach ograniczenia prędkości pojawia się wtedy kiedy odczytany znak ma pod sobą "podznak". Czyli jest ograniczenie np. do 50 km/h ale dotyczy ono ciężarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wymontowałeś też wykończenie to ze styropianu ?

wywaliłem wszystko, także te styropianowe wykończenia i matę drugiego dna.

Nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem wszystko, także te styropianowe wykończenia i matę drugiego dna.

Nie da się.

To dziwne. Ja usunąłem wszystko z komory koła i wtedy można obniżyć podłogę do dolnego poziomu. Tylko bez wypełnienia zapada się miękka wykładzina. Uzyskujemy wtedy na wysokości do krawędzi półki ok. 13 cm! W sprawie tego rozwiązania nas oszukano! Auta na Europę tzw. zachodnią wyposażane są w zestaw naprawczy koła i wszystko jest zgodne z instrukcją. Dzwoniłem już na info. Miła Pani z Budapesztu przyjęła zgłoszenie i po tygodniu odpowiedziała, że niestety .... Wysłałem maila do deailera z dokładnym opisem problemu. Czekam na odpowiedź. W instrukcji jest mowa o aranżacji wnętrza bagażnika, w filmach przed premierą też było to pokazywane, mam broszurę z przed zakupu auta -  mowa o 439 l.  Oszukują! Może TVN Turbo zapytałoby o tą sprawę. Może watro zadziałać razem? Dlaczego nas, w Polsce tak traktują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. W instrukcji jest mowa o aranżacji wnętrza bagażnika, w filmach przed premierą też było to pokazywane, mam broszurę z przed zakupu auta -  mowa o 439 l.  Oszukują! Może TVN Turbo zapytałoby o tą sprawę. Może watro zadziałać razem? Dlaczego nas, w Polsce tak traktują?

 

tak się zastanawiam czy TVN by się tym zajeło skoro ich dziennikarze też mówili o 439l ? :)

 

z drugiej strony Klient powinien mieć wybór - zestaw naprawczy i 439l pojemności bagażnika czy koło dojazdowe i 401l - ciekawe kto by się zdecydował na zestaw naprawczy np. przy kołach 19" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik QQ 2014 ma pojemność niecałe 300l., wystarczy zmierzyć. Taka Skoda Yeti ma podane w instrukcji 405l, a w rzeczywistości posiada  273l. Tyle podaje gazetka Motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś z was wie dlaczego Nissan zrezygnował z Bose w nowym QQ2? pytam z ciekawości ponieważ było nie było zawsze to lepiej gra niż seryjka aczkolwiek szału nie ma, może inaczej ja słuchałem Bose w nowym Audi A6 i jak na moje ucho, które niestety gumowe nie jest grało jak zwykłe radio z troszkę lepszymi wysokimi średnimi z subem który się snuł a nie "grał", a jak grało Bose w QQ1 i dlaczego brak go w QQ2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy TVN by się tym zajeło skoro ich dziennikarze też mówili o 439l ? :)

 

z drugiej strony Klient powinien mieć wybór - zestaw naprawczy i 439l pojemności bagażnika czy koło dojazdowe i 401l - ciekawe kto by się zdecydował na zestaw naprawczy np. przy kołach 19" ? :)

Dlaczego uważasz, że zestaw naprawczy nie ma zastosowania do kół 19"? Chyba, że źle zrozumiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że zestaw naprawczy nie ma zastosowania do kół 19"? Chyba, że źle zrozumiałem. 

 

gdyz prawdopodobieństwo uszkodzenia koła 19" jest dużo większe niż np. 17" z większym profilem opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio gdy żona prowadziła objawiło się automatyczne hamowanie.

Auto jadące przed nią zaczęło zwalniać sygnalizując skręt w lewo. Zona delikatnie hamowała zbliżając się już dosyć blisko do poprzedzającego auta, liczyła że auto zaraz zjedzie jej z drogi w lewo. Nagle Qashqai na 2 sekundy sam gwałtowniej zahamował, po czym odpuścił hamulce, być może dlatego iż poprzedzające auto właśnie skręciło w lewo i potencjalne zagrożenie minęło.

Żona oceniła, że faktycznie gdyby poprzedzające auto jednak nie skręciło tylko zatrzymałoby się to mogłaby mieć mały kłopot.

Fajnie, że auto hamowało tylko tyle ile potrzeba i nie stanęło dęba co naraziłoby na najechanie kogoś z tyłu.

 

Tym nie mniej nie próbujcie tego sprawdzać samemu w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny gadżet,ale z całym szacunkiem Tomi,wszystkie te udogodnienia zwalniaja nas niejako od myślenia.

Kamerki obserwujace znaki,kamerki sygnalizujące zjazd z pasa,system parkowania,asystent hamowania.Strach myśleć,co będzie jak się do tego przyzwyczaimy ,a asystenci zawiodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Jak dla mnie to auto powinno mieć 4 kółka,kierownice(którą Ty kręcisz a nie asystent parkowania) elektyczne szyby i lusterka(wygoda) czujniki cofania(dla pewności) radio i klima.
I jak dla mnie styknie. A wszystko inne to wg mnie jak napisal jacek -zwalnia z myślenia. Ale pamiętajmy że czasami system może paść i wtedy nie bd już tak kolorowo.
Jak dla mnie to za dużo tego wszystkiego. Jeszcze trochę i wcale nie bd jeździli bo auta bd same to robiły.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie racje panowie ale to są tylko dodatki które maja zachwycić kupującego ja sam kiedy kupię QQ to i tak nie będę korzystał z większości tych bajerów ;) zwłaszcza z automatycznego parkowania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

No wlasnie. Bajery robiące cene samochodu.

ja jedynie z czego korzystam w c4 to tempomat.

Chyba jedyne przydatne urządzenie w trasach. A reszta to ściema na resorach.;)

po drugie unia nam bd nakazywała kiedy biegi zmieniać na egzaminie na prawko wiec...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze 1.6 163Km będzie pod koniec roku 2014!!??

 

produkcja 1.2 DIG-T CVT rozpocznie się w lipcu 2014 natomiast produkcja 1.6DIG-T we wrześniu 2014 - z tego co mi widomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę nikt dokładnie nie wie kiedy będzie QQ z 1.6T będąc w salonie w ostatnia sobotę mówili, że za miesiąc... Nissan tez dowalił trochę mógłby podać oficjalny komunikat na temat silników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkcja 1.2 DIG-T CVT rozpocznie się w lipcu 2014 natomiast produkcja 1.6DIG-T we wrześniu 2014 - z tego co mi widomo

 

Bartosz, przepraszam, że pytam, ale masz jakieś dobre wtyki w Nissanie ?

Bo jestem pod wrażeniem jak jesteś zorientowany w  planach Nissana i do tego z reguły masz rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...