Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

maciu, jak z wyciszeniem wnętrza? niektórzy piszą ze szumi a to przy lusterkach a to przy słupku jak ty oceniasz wyciszenie QQ?

 

Od lusterek słychać szum i to dosyć spory. Duży wpływ na to ma pewnie rozmiar lusterek, które są duże.

Silnik też słychać, ale jego głośność jest na poziomie akceptowalnym jak dla mnie. Szum lusterek o wiele bardziej przeszkadza.

 

Zgadzam się, że w tym samochodzie prędkości w ogóle nie czuć. Sam się łapę na tym, że jak spojrzę na prędkościomierz to jestem zaskoczony, że to już taka prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lusterek słychać szum i to dosyć spory. Duży wpływ na to ma pewnie rozmiar lusterek, które są duże.

Silnik też słychać, ale jego głośność jest na poziomie akceptowalnym jak dla mnie. Szum lusterek o wiele bardziej przeszkadza.

 

Zgadzam się, że w tym samochodzie prędkości w ogóle nie czuć. Sam się łapę na tym, że jak spojrzę na prędkościomierz to jestem zaskoczony, że to już taka prędkość.

Fakt prędkości nie czuć wydaje się, że auto nie jedzie a 140km/h na zegarze :). Co do szumu przy lusterkach to jest to dość denerwujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szumu zauważyłem jedną rzecz lusterka w Qq maja w miejscu łączenia z podstawą dość dużą szparę.W czasie jazdy po deszczu zauważyłem jak powietrze przeciska tamtędy wodę,być może ta szczelina działa jak rezonator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by to miejsce spróbować jakoś prowizorycznie uszczelnić i sprawdzić co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195 licznikowe to 185 kmh w naturze :) aczkolwiek dzisiejsze autka (szczególnie diesle) mają większa moc niż podaje producent :0 Astra pomimo ze ma 100KM leci do 200kmh a nie powinna.

Myślę że krótka jazda z taką prędkością nic nie zrobi autko,

Ale reasumując: dużej różnicy w osiagach między Astrą III 1.7cdti nie widzę, poza przyśpieszaniem powyżej 120kmh.. tutaj J11 zostaje w tyle (J11 190 Nm, astra 240 Nm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195 licznikowe to 185 kmh w naturze :)

To jest przełożenie % więc 195km/h - (+-10%) 19.5 km/h =175.5km/h może odrobinę więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w tym wątku mamy wszystko .... :). oto czego dziś dowiedziałem się odwiedzając 2 dilerów nissana.

 

1.6DIG-T cennik ma być znany w czerwcu, samochody w salonach pod koniec września (w sierpniu fabryka stoi), prawdopodobnie w lipcu będą już zbierali zamówienia na 1.6.

Niestety potwierdza się czarny scenariusz narysowany przez naszego szpiega o nicku BartoszN :).

 

Niestety nie podoba mi się ten termin :(, cóż trzeba będzie się poważnie zastanowić nad tym czy czekać do września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przełożenie % więc 195km/h - (+-10%) 19.5 km/h =175.5km/h może odrobinę więcej .

 

E... aż tak źle chyba nie , ale sprawdze z GPS-em. Dzisiaj rozchulałem do 200kmh, ale juz dodarty jest. Własnie przejechałem 1300km z marszu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaskakujecie mnie :D 

1.2 DIG-T do 200km/h??? chyba z górki było? :D

A jak spalanie?Miałeś jeszcze odwagę zerknąć na księgowego? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w tym wątku mamy wszystko .... :). oto czego dziś dowiedziałem się odwiedzając 2 dilerów nissana.

 

1.6DIG-T cennik ma być znany w czerwcu, samochody w salonach pod koniec września (w sierpniu fabryka stoi), prawdopodobnie w lipcu będą już zbierali zamówienia na 1.6.

Niestety potwierdza się czarny scenariusz narysowany przez naszego szpiega o nicku BartoszN :).

 

Niestety nie podoba mi się ten termin :(, cóż trzeba będzie się poważnie zastanowić nad tym czy czekać do września.

w takim razie chyba jednak wybiorę X1... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaskakujecie mnie :D

1.2 DIG-T do 200km/h??? chyba z górki było? :D

A jak spalanie?Miałeś jeszcze odwagę zerknąć na księgowego? :D

Może nie z górki ale z wiatrem było.. zauważyłem że buda QQ stawia bardzo duży opór , wystarczy trochę wiaterku i faktycznie cięzko nawet te bidne 180 osiagnąć. Ogólnie po 2000km fajnie się jeździ, auto jest wygodne, w miarę sprawnie przyśpiesza. Jedynie te spalanie załamuje, narazie jest 8,0 l/.100km... dużo, może się ułoży.

Dlatego już po głowie chodzi mozliwośc zagazowania silnika. Czy ktoś cos wie na ten temat? Bo 1.2 tce w Reno jest na LPG !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego już po głowie chodzi mozliwośc zagazowania silnika.

 

chyba nikt o tym nie pomyślał na tą chwilę tym bardziej ,że nawet te 8l to jak na taki samochód nie jest dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznikowo 2000km i jezdzi sie coraz lepiej.

Auto ulozylo sie a ja przyzwyczailem do turbinki. Co do spalania srednie od poczatku u mnie wynosi 7.4l ale coraz czesciej po przejechaniu dluzszej trasy 60-150km/h komp pokazuje wartosci ponizej 6l przy normalnej jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko i córko! Już gaz do 1.2?

U mnie realnie 8 l po mieście i jest spoko,jak na taką budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze pali 1-1,5 litra mniej w porownaniu do poprzedniego QQ 1,6 benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ....moc silników i spalania  porównywalne .W końcu masa tych aut taka sama ... i to nie "Skoda na wode' :)

A romeosoul chce już "zagazować" ten silnik ? ;)

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejechaniu 2200 km spalanie w mieście 8l, na trasie przy prędkościach 80-110 km/h 6-6,5l (mój rekord to 5.8l), a na autostradzie przy prędkości powyżej 150m/h pali niestety bardzo dużo, nawet powyżej 10l.

 

Co do turbiny, to jeszcze mi się zdarza wpaść w turbo dziurę :)

Edytowane przez maciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko się zgadza.Ciekawe jakie mają spalanie jednostki 1.2 montowane w Renault i Daci,o podwyższonych mocach w stosunku do Qqłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy jeździe mieszanej wychodzi z komputera 7.6l/100km

Natomiast przy prędkościach około 130km/h to już jak u macia około 10l/100km.

Autko z tym silnikiem nie jest ekonomiczne na dłuższych trasach, no chyba że ktoś "zasuwa" z prędkością 100-110km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ....moc silników i spalania  porównywalne .W końcu masa tych aut taka sama ... i to nie "Skoda na wode' :)

A romeosoul chce już "zagazować" ten silnik ? ;)

Heh, nie dziw mi się , nie przyzwyczajony do takiego spalania, moja astreka pali 4,5 l /100 km. powoli zaczynam żałować że QQ nie diesel, ale róźnica min 10.000 PLN zaporowa jak dla mnie no i ryzyko jakie jest z silnikiem 1.5dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies pisalem swoja opinie o nowym QQ .. wyglada jak kupa, a silnik 1,2 to jakis zart.. no sorry, dobry .jest do Fiata 500,, Proponuje potenjanym nabywca przejechac sie chociazby X! .. drozsze, ale rozmawiamy o innej klasie,, I nie lansuje tu jakiejs marki,, bledem bylo kupno QQ ,, nigdy wiecej.. A skrzynie CVT odradzam wszystkim, niezaleznie jak marka samochodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenka ,widziałeś co kupowałeś,czyż nie?Kota w worku nie kupowałeś.

Jeżeli jest Cię stać na kupno X1 to po co kupowałeś coś co określasz jako kupa...Co dla ciebie jeszcze jest kupa,aż strach myśleć i nie wiem na prawdę co tutaj jeszcze robisz,skoro Ci tutaj niezbyt pachnie,a widzę po Twoich postach zachwyt nad BMW.Mnie się też podoba Lexus ...i co z tego?Wystarcza mi Qashqai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW jest na każdym kroku, X1 to na zachodzie samochód dla bidaków którym zależy na znaczku z przodu a nie mają na X5. Na Bawarii nikt tego nawet nie kupuje... ale za to QQ J11 jeszcze nie widziałem na autostradzie w DE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...