Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bartosz, przepraszam, że pytam, ale masz jakieś dobre wtyki w Nissanie ?

Bo jestem pod wrażeniem jak jesteś zorientowany w  planach Nissana i do tego z reguły masz rację :)

 

cicho bo się wyda :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie sprawa rypła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to jezeli tak jest jak pisze Bartosz to czas odwiedzić ponownie konkurencje ;(

 

Mam podobny problem jak Infiniss, chcę kupić benzynę 1.6, a tu termin wejścia do salonów się oddala, chyba znów łaskawszym okiem spojrzę na cx-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak Infiniss, chcę kupić benzynę 1.6, a tu termin wejścia do salonów się oddala, chyba znów łaskawszym okiem spojrzę na cx-5.

przynajmniej kolega ma jakąś alternatywę, która się podoba ja mam większy problem bo nic tak mi się za bardzo nie podoba jak nowy QQ chodzi oczywiscie o crossover'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie łam się :)

 

jak tylko się dowiem dokładnie co i jak z produkcją QQ 1.6DIG-T dam Tobie znać :D

mam ciut nadziei, że jednak od czerwca będzie dostępny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał CX-5. :)

 

Wg mnie ładniejszy. Kodo działa cuda :P

moim zdaniem mazda jest normalna a nowy QQ jest futurystyczny nowoczesny, po drugie jak dla mnie wnętrze cx-5 nie ma szans z wnętrzem nowego QQ   ;)

Edytowane przez Infiniss
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, decyzję będę podejmował pod koniec czerwca, może do tego czasu wyklaruje się sytuacja z QQ 1.6 :). Troszkę czasu jest na jakieś bardziej oficjalne przecieki od Nissana :), w między czasie trzeba jednak szykować plan B :P.

Edytowane przez yaruu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wcześniej pisał ze nowy QQ to klon KIA sportage dla porównania wklejam fotki ja nie widzę tu żadnego podobieństwa :) 

 

kia_sportage_suv_2013_static.jpg?itok=rl

 

nissan_qashqai_static.jpg?itok=CJb3LV7r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Przednie światła jak w pyszczek strzelił.
Każdy od siebie małpuje teraz i nie ma aut wyjątkowych. W każdym się doszukamy podobieństwa do innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy od siebie małpuje teraz i nie ma aut wyjątkowych. W każdym się doszukamy podobieństwa do innego.

 

bardzo przepraszam ale znam jeden wjątek : Mitsubishi Outlander 2014 - nic do skopiowania i nic nie skopiowane (wg mnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeden wyjątek moze ;)

ale sam przyznasz ze,jeden od drugiego kopiuje bo pomysły sie kończą ;)

 

to fakt ale ... ale tak naprawdę to prawdziwym przedstawicielem crossoverów jest :

 

QQ oraz jego kopia czyli ASX

 

gdyż pozostałe samochody do przedstawiciele bardziej klasy SUV niż crossoverów czyli CX5 / RAV4 sawsze była w klasie SUV / iX35 ( iX35 zastąpił Tucson'a ) / Sportage ( zastąpił SPORTAGE II generacji ) / Outlander zawsze był w klasie SUV / CR-V zawsze w klasie SUV itd .

 

początki sprzedaży QQ 1 generacji z racji dostępności napędu / prześwitu itd pozwalała walczyć z dużo droższymi SUVami ( gdyż wówczas taki QQ 2.0i 4x4 był znacznie tańszy np. od RAV4 2.0 4x4 a nie był  dużo mniejszy ) i podciągało sie go pod klasę SUVa

 

sukces QQ spowodował ,że najbardziej zbliżoną konkurencją klasową został ASX natomiast i iX35 oraz Sportage dopasowało specyfikacją wyposażenia swoje samochody do QQ oraz ceną tak aby walczyć z QQ i jednocześnie zwiększyć swoją sprzedaż co im się udało

 

i tak jak teraz RAV4 / CR-V / Outlander /CX5 są dalej uznawane za klasę SUV tak QQ / iX35 i Sportage są crossoverami

 

i biedny taki QQ bo jak on ma wgrać testy np z RAV4 czy CRV skoro jest znacznie mniejszy od nich ?

 

Prezentacja nowego X-Traila zapewne zmieni postrzeganie QQ przez dziennikarzy - wówczas do testów z RAV4 czy CR-V czy CX5 lub Outlanderem będą wybierać nowego X-Traila a QQ będzie walczył tylko z ASX/iX35 czy Sportage

 

Choć nowy X-Trail - co pewne większość rozczaruje - tak naprawdę wg producenta czyli Nissana też nie do końca będzie SUVem a bedzie większym przedstawicelem klasy crossover  :( i zapewne większość z nas jak go fizycznie zobaczy / usiądzie i się przejedzie stwierdzi ,że to tak naprawdę nowy QQ w wersji +2 - szkoda ,że nie będzie już typowego SUVa w gamie Nissana (gdyż wg Nissana nowy X-Trail to samochód modnej klasy crossover (nie SUV) który śmiało ze względu na panującą modę ma konkurować z typowymi przedstawicielami klasy D ( Avensis/C5 itd ) stąd większość wersji jaka się pojawi to 2WD

 

z tego co wiem to największym problem producent ma teraz w ustaleniu ceny nowego X-Traila gdyż zbyt mała różnica cenowa do QQ spowoduje odpływ Klientów z QQ na rzecz X-Traila - zbyt duża wpłynie na nikłe zainteresowanie X-trailem ( taką sytuację odnotował nowy Outlander w 2012 kiedy cena nowego modelu poszybowała pod klasę premium i sprzedaż była znikoma - potrzebowali prawie 2 lat aby zweyfikować cennik i aby przyciągnąć klientów a raczej ponownie ich zainteresować tym samochodem który przez chwilę był w cenie np. X3 :) ) a jak wszyscy dobrze wiedzą najbardziej dochodowym dla producenta samochodem w ofercie Nissana jest nowy QQ na którym zarabia najwięcej

 

nie powiem ale sam czekam z niecierpliowścią na oficjalny cennik nowego X-Traila - słyszałem 2 wersje ceny bazowej dla nowego X-Traila (ale jak to będzie mam nadzieję ,że w maju się o tym przekonamy ) 1 wariant mówi o najtańszej wersji nowego X-Traila 1.6dci 2WD w cenie około 100.000 zł brutto ( najtańszy QQ w wersji 1.6dci 130M 2WD to cena katalogowa 90 500 zł brutto ) natomiast 2 wersja to cena na poziomie 119 900 zł ale mam nadzieję ,że to cena dla najtańszej wersji 1.6dci 4x4 bo przy 2WD to będzie porażka jeżeli chodzi tak naprawdę o QQ w wersji +2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też dlatego, cena QQ spadła, choć mimo wszystko mogłaby spaść jeszcze trochę. Za cenę Tekny w benzynie można już mieć bardzo dobrze wypasiona osobowke z lepszym silnikiem. Różnica tylko taka, że to nie będzie crossover..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ,że nie tak do końca jest gdyż :

 

w porównaniu do początku sprzedaży nowego QQ to :

 

wersja VISIA - 74 500 zł było a po rabacie jest 69 900 zł - faktycznie sprzedaż wersji VISIA przy poziomie ceny blisko 75 000 jest znikoma

 

Acenta 1.2 było 80 300 zł podrożała na 81 300 zł a teraz potaniała o 1500 czyli kosztuje po rabacie 79 800 zł czyli drożej niż np. w marcu kiedy to kosztowała 80 300 - 1500 zł = 78 800

 

Acenta + nawigacja było 80300 + 5000 = 85 300 zł podrożała o 1000 a teraz potaniała o 3100 czyli kosztuje 86 300 - 3100 = 83 300 a było w marcu 85 300 - 1500 = 83 800 zł czyli potaniała o 500 zł :(

 

pozostałe wersje czyli Acenta / Acenta + pakiet bezpieczeństwa / Tekna podrożały od kwietnia o Acenta + 1000 zł / Tekna o 1500 zł czyli w porównaniu do marca acenta była za 80 300 - 1500 = 78 800 a jest za 79 800 natomiast Tekna była w marcu za 94 500 - 1500 = 93 000 a teraz jest 96 000 - 1500 = 94 500 czyli Tekna podrożała w porównaniu do marca o 1500 zł

 

czyli Nissan przyjął taktykę innych producentów - podnieść cenę aby nastepnie pokazywać rabaty itd i aby Klient miał wrażenie "promocji"

 

to są czyste zabiegi marketingowe a nie decyzje spowodowane słabą sprzedażą

 

pozatym jeżeli ktoś myśli o zakupie crossovera to nie do końca porównywać będzie z samochodem klasy kompaktowej - albo ktoś kupuje crossovera albo najlepszy samochód za określoną cenę bo np. jak porównać i dokonać wyboru np.między QQ 1.2DIG-T za 79 800 do np. VW Golf VII 1.2 105KM Comfortline perfectline za 75 000 zł ? ale to już dyskusja na inny wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam..jestem nowym i szczęśliwym użytkownikiem J11. A więc wracając do tematu: spalanie całkiem znośne pomimo przejechanych dopiero 200km. Na trasie z salonu osiągnięty (wg komputera) wynik to 7.0 litra wieć jest ok. Prędkość max jaką żona pojechała (ponoć nie czuła że tak szybko) to 195km/h licznikowe.

Podejżewam że jestem w stanie zejść do średniego spalania na poziomie 5.5-6.0 l/100km. Uwaga: swoją asterką 1.7cdti osiągałem spalanie na poziomie 3.5-4.0 l/100km. Da się? Da. Pobróbujcie, opiszcie jak wam idzie, Ecodriving wcale nie taki trudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągnąłeś 195km/h? Nissan podaje, że maksymalna prędkość to 185. Ja jechałem najwięcej 180 i więcej nie chciał iść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągnąłeś 195km/h? Nissan podaje, że maksymalna prędkość to 185. Ja jechałem najwięcej 180 i więcej nie chciał iść

maciu, jak z wyciszeniem wnętrza? niektórzy piszą ze szumi a to przy lusterkach a to przy słupku jak ty oceniasz wyciszenie QQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość max jaką żona pojechała (ponoć nie czuła że tak szybko) to 195km/h licznikowe.

 

fju, fju. 195km/h zaraz po wyjechaniu z salonu ?

Chyba naprawdę nie mogliście się go doczekać :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkości w tym wózku na prawdę się nie czuje,ale jazda na 19.5 toż to szaleństwo,i jeszcze na dotarciu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...