Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już po ptokach :dribble: Autko zamówione. Jeszcze wytargałem czujniki parkowania przód, dodatkowe oświetlenie wnętrza pojazdu, przyciemniane tylne szyby. Utargowałem jeszcze trochę na kwocie. Melduję się w rodzinie użytkowników QQ. Pozdrawiam.

 

A odbiór samochodu w przyszłym tygodniu.......

Edytowane przez Parassite
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po ptokach :dribble: Autko zamówione. Jeszcze wytargałem czujniki parkowania przód, dodatkowe oświetlenie wnętrza pojazdu, przyciemniane tylne szyby. Utargowałem jeszcze trochę na kwocie. Melduję się w rodzinie użytkowników QQ. Pozdrawiam.

 

A odbiór samochodu w przyszłym tygodniu.......

 

Gratulacje!

 

Witamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twej decyzji ? Ale też jestem ciekawy opinii . Myślę ,że na takie opony można się zdecydować przy małych przebiegach i jako jedyny komplet !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinie, ze opony całoroczne są dobre dla osób które nie wybierają się w góry. Moja jazda to praktycznie tylko miasto, wiec zaryzykowalem i zobaczę czy to była dobra decyzja. Zażyczyłem sobie w salonie takie opony, jednak powiedzieli, ze letnie muszą tez mi dać bo muszą się z nich rozliczyć. Jak dali za darmoche to wziąłem i pójdą na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinie, ze opony całoroczne są dobre dla osób które nie wybierają się w góry. Moja jazda to praktycznie tylko miasto, wiec zaryzykowalem i zobaczę czy to była dobra decyzja. 

Bzdury i debilizmy na nowoczesnych oponach All season na mieszance Silica  jakie ja użytkuje już 3 sezon.

Opony przeszły test i każde warunki pogodowe dla nich nie są wyzwaniem jak dla większości opon.

Śnieg,deszcz,słońce autostrada latem nie ma żadnego problemu dla tych opon .

Ja mam Nexen n'priz 4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć gwałtowna wypowiedz ;) ale rzeczowa, dzięki. Wniosek z tego ze popelnilem dobry wybor. Mam tylko nadzieję, ze Pirelli robi dobre, nowoczesne i ze wskazaną mieszanką opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon w Chorzowie przy Wesołym Miasteczku

 

Witamy, witamy - , wrzuć fotkę jak odbierzesz - szerokości życzę

Edytowane przez castoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon w Chorzowie przy Wesołym Miasteczku

Czyli Zielony Zaułek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całoroczne może i będą ci się sprawować tak jak mówisz w mieście, ale wystarczy trochę śniegu i zachowują się jak letnie. Nie polecam dla tych co dużo podróżują i mogą trafić na "zaspy". W szwajcarii jest w zimę np dozwolona jazda na oponach całorocznych ale , za spowodowanie wypadku lub zatoru na wzniesieniach leci mandat gdyz moga uznać to ogómienie za niestosowne do warunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 za spowodowanie wypadku lub zatoru na wzniesieniach leci mandat gdyz moga uznać to ogómienie za niestosowne do warunków

15 lat jestem kierowcą zawodowym i muszę znać przepisy z różnych krajów i techniczne niuanse rożnych opon znam.

Jeśli spowoduje kolizje na oponach całorocznych o homologacji E4 i z ikoną czterech pogód roku to nie mają podstawy prawnej do wystawienia mandatu za złe ogumienie!

 

Zgodzę się z wystawieniem mandatu jeśli opony a jest ich sporo na rynku, mają tylko znaczek M+S to są pseudo opony całoroczne!!!!

I nie posiadają homologacji  E4 tylko inną !

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie E4 akurat mówi tylko tyle, że opona jest dopuszczona na rynek europejski i dopuszczenie to zostało wykonane w Holandii. Dlaczego uważasz że E20 będzie złe ? (E20 - Polska),

A tutaj regulamin 117 EKG ONZ, który dotyczy opon http://www.oponeo.pl/files/docs/EKG-ONZ-homologacje-opon.pdf 

a w nim m.in. info dot. oznaczeń.

Z niego można się dowiedzieć jaka opona jest oponą M+S a jaka opona jest tzw. oponą śniegową i jak jest oznaczana.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o sytuacji za granicą ale i w Polsce Inspekcja Ruchu Drogowego (Krokodyle) są bardzo drobiazgowi jeśli dochodzi do kontroli pojazdu i jego wyposażenia.

Jeśli mamy w samochodzie opony żarówki itp z homologacją E4- dopuszczającą do- ruchu w krajach unii  europejskiej to mamy spokój nie doczepią się .

Co do innych numerów homologacji za granicą w szczególności to życzę  powodzenia albo życzliwego kontrolującego!!

 

Co do opon to z samym oznaczeniem M+S czyli błoto i śnieg przy kontroli zawsze się przyczepi że nie ma oznaczenia czterech pór roku!

A dlaczego M+S nie jest oponą prawdziwą wielosezonową bo mieszanka opony nie pracuje pod wpływem temperatury zewnętrznej!

Nowoczesne opony wielosezonowe mają mieszankę która reaguje na temperaturę  otoczenia!

Moje opony w lato  plus 30  twardnieją a przy plus 7  miękną w zimę -25  mieszanka staje się bardzo elastyczna !

 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona M+S może, ale nie musi być oponą śniegową - wystarczy poczytać podany regulamin EKG ONZ numer 117. E4 jest tak samo dobre jak E11 (choć najczęściej mamy na oponach E4 co wynika z innych kwestii). Co do Inspekcji Transportu Drogowego (bo tak się nazywają) to ...zawodowo z nimi współpracuję i walczę (zależnie od okoliczności) i akurat ich wiedza żadnym dla mnie wyznacznikiem. Ale kończmy ten temat bo mi płacą za czytanie przepisów a nie oglądanie opon ( :) ). Co do zasady się zgadzamy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszająca dyskusja dla laika. Niestety odbiór auta przesunięty na dzień dzisiejszy, ale na pewno opony sprawdze. Mam jeszcze dwa pytania: jak z takim silnikiem i turbina jeździć (1.2) aby przedłużyć ich zywotnosc. Do tej pory uzytkowalem silniki wolnossace. Drugie pytanie z innej beczki czy po przyciemnieniu szyb samochód powinien odstac kilka godzin aby mieć pewność ze folia będzie dobrze trzymać, czy można autkiem od razu wyjechać z warsztatu i nie ma to związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździć z 1.2? Normalnie :D

A raczej musisz się przestawić na szybszą zmianę biegów,sam Qqai bedzie Ci to podpowiadał.Czasami możesz go zignorować i podciągnąć mimo sygnalizacji zmiany biegu,w tedy już jest większa frajda z 1.2 :D  ,ale też i większy wir w baku :D


A gdzie odbierasz? W Chorzowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Panowie jeździcie normalnie z turbinami jak wolnossącymi to długo wam nie popracuje turbina  :)

Na nie rozgrzanym silniku i oleju turbina ma słabe smarowanie łożysko turbiny dostaje w....

Nie możemy jechać na rozgrzewaniu się silnika i oleju z turbiną jak w wolnossącym np cała na przód !!

Po trasie jak staniemy i wyłączymy silnik bez odczekania jak w wolnossącym , to olej i turbina się nie schłodzi i łożysko dostaje w....

Parassite

Szyby świeżo oklejone nie ma problemu z czekaniem na wyschnięcie kleju nie musisz czekać .

Opony dokładnie sprawdź najlepiej napisz tu jaki to firma i model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek,w tych silnikach nie da się jechać bez turbiny,ona bierze od samego dołu,więc nie masz na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba czekasz jak olej się rozgrzeje zanim nie zaczniesz normalnie jechać czy ciągniesz turbinę na nie rozgrzanym oleju?

No i chyba nie wyłączasz od razu silnika jak zakończysz jazdę tylko czekasz aby ostygła turbina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...