Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podobno już niedługo pojawi sie nowa wersja wyposażenia nowego Qashqai tj. N-TEC :)

 

Std. wyposażenia : Acenta

wyposażenie dodatkowe powyżej Acenty :

- system I-Key

- przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia

- NC + system kamer 360 (podobno jednak tylko Nissan Connect + kamera cofania)

- podobno też będzie czarna podsufitówka :) 

- pakiet bezpieczeństwa (czujniki przód + tył / automatycznie ściemniające się lusterko / system awaryjnego hamowania / system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu)

- felgi aluminowe 18" 

 

i w opcji : szklany dach + relingi

 

i cena katalogowa około 90 200 - promocje :)

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK taka wersja była dostępna od samego początku produkcji i nie moglem zrozumieć czemu jej nie ma w PL.

Tam nazywa się Acenta Premium i ma jeszcze dodatkowo szklany dach (który może i zniknie jako ze ma być opcja nawet w Teknie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbona wersja była nawet we francji jako Connect Edition czy jakos tak

 

w PL stwierdzili ,że na początku nie ma potrzeby oferowania wersji limitowanej czy jak to nazwać ale widocznie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Zalogowałem się bo następny samochód to na 100% będzie QQ II. Miało być KIA Sportage, ale po jeździe próbnej i to wersji za 107 tys. - w tej cenie to wg mnie jechałem golasem, potem Hyundai, i ostatecznie mimochodem zawitaliśmy do salonu Renault/Nissan i... zakochaliśmy się w nowym QQ.

Teraz pozostało tylko czekać na rabaty z tytułu wyprzedaży roczników i wybrać się na zakupy. Kupiona będzie na pewno wersja Tekna ze szklanym dachem i podgrzewaną szybą.

Jedynie zablokował mnie wybór kół. Na tych nissanowskich felgach wg mnie idealnie wygląda tylko i wyłącznie na 19".

Ale spojrzałem na popularne sklepy z oponami i.... szczerze szkoda mi (a może nie stać mnie?) na opony po 1200-2000 sztuka. Już pominę, że praktycznie nie ma wyboru w modelach opon dla 19"

Moje pytanie - czy ma w ogóle sens zakupu QQ z kołami 19"? Emocje (wygląd) mówi mi by brać z 19", ale gdzieś tam w tle odzywa się głos rozsądku - że to nie ma sensu.

Olaliście takie rozterki? Czym kierowaliście się z wyborem 19"? Mojego chcę zamawiać w październik/listopad - więc być może odbiorę jeszcze w zimie - więc zaraz wydawać minimum 5 tys. na opony? Średnio mi się to widzi... to w sumie tylko opony i jakiś próg wartości został istotnie przekroczony.

Przy okazji - fajnie w folderze wygląda tzw. hamowanie awaryjne. Myślałem, że będzie to coś a'la jak w volvo i może nas uchronić przed kolizją. Oglądane testy na youtube wykazały, że działa to tylko przy bardzo niskich prędkościach. Nic z tego - czyli nie tak jak myślałem - że np. nie dobijemy we mgle do karambolu na autostradzie. Walniemy w innym - tylko z mniejszą prędkością. Szkoda, że tak to połowicznie rozwiązali

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to w volvo to też działa na podobnej zasadzie ale głowy sobie uciąć nie dam :)

 

co do kół zimowych - zawsze na zimę możesz kupić kpl. koła w innym rozmiarze ( 16 lub 17 lub nawet 18 - bo takie pojawią się w wersji N-TEC)

 

Zamówić w październiku - z tego co słyszałem - to lepiej dowiedz się u dealera na kiedy taką wersję może mieć dla Ciebie na dzień dzisiejszy bo podobno jest problem z dostępnoscią wersji Tekna na 19" kołach - długie terminy dostawy

 

Co do rozmiaru felg jeszcze - może warto pomyśleć o takim roziwązaniu - zamawiasz na 17" kołach - oszczędność jakieś 2300 zł - i jednocześnie zamawiasz oryginale felgi 17" z katalogu akcesori - i wyjdzie że za jakieś 1700 zł więcej masz 2 kpl felg - te z akcesori np. grafitowe zakłądasz jako na lato - std zostawiasz sobie na zimę i jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym zakupem felg. Byłem dzisiaj rano w ASO i akurat na placu przed budynkiem stały dwie Tekny: jedna na 19" druga na 17". Mając takie porównanie - nie miałem już żadnych rozterek - QQ musi być na 19" - bo inaczej "cały czar pryska". A najwyżej potem będę się martwił za 2-3 lata - może jak popyt wzrośnie na takie rozmiary - to podaż będzie większa (większy wybór) i ceny przystępniejsze. Jedno wiem - QQ na innych felgach niż ten wzór dla 19" wygląda słabo.

Przy okazji rozmowy z pracownikiem salonu potwierdził wydłużony czas oczekiwania ale na nissan note w felgach 19" - o QQ nic nie mówił. Jedynie to, że dla diesli okres wszczęcia produkcji dzisiaj to dopiero za 60 dni.

Co do systemy awaryjnego hamowania - to masz rację - chyba w większości osobówek zostało to rozwiązane połowicznie. Tu znalazłem fajny wg mnie test porównawczy, gdzie QQ na tle "lepszych" marek wypada tak samo albo lepiej (gdy zobaczymy jak to (nie)działa w Audi A7.

A moje idealistyczne wyobrażenie wynika z filmików dotyczących ciężarówek:

czy

https://www.youtube.com/watch?v=HoCknasKdRU

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Karminadel

 

Miałem podobną sytuację. Model który był dostępny z taką konfiguracją jaka mnie interesowała był dostępny relatywnie szybko, musiałem czekać 6 tygodni (produkcja na lipiec), ale był na 17 calowych felgach. Na 19 musiałbym czekać 2 / 3 miesiące dłużej (termin październikowy).

Zdecydowałem się na 17 cali ale:

 

- kupiłem felgi z oponami letnimi 19 cali takie jak fabryczne (allegro)

- kupiłem opony zimowe 17 cali

- przed odbiorem założyli mi 19 cali a na 17 fabryczne opony zimowe

- dostałem komplet opon letnich 17 cali które sprzedałem na allegro w nieco niższej cenie niż w sklepach internetowych (moja cena była 10% niższa). Ale dokładnie tyle kosztowały mnie Nokiany na zimę więc tutaj wymiana 1-1

 

Reasumując troche zabawy ale efekt jest taki jak miał być :)

 

Warto dodać, że komfort jazdy na 19 calowych kołach jest bardzo dobry. Wcześniej w Passacie wymieniałem felgi 17 cali na 16 bo miałem za twardo, tutaj jest bardzo okej. 17 na pewno będą jeszcze wygodniejsze ale jeździłem na nich krótko i tylko testowo więc nie mam dobrego porównania.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Edytowane przez JacekCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś dostępna w internecie instrukcja nowego Qashqaia [w PL lub ENG]? W przyszłym tygodniu jazda próbna - chętnie przed zapoznałbym się z instrukcją. Auto jak auto - pogolądałem już chyba wszystkie filmiki na youtube - ale lubię czytać instrukcje.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w instrukcji nie poczytasz za wiele... bardzo lakonicznie sa przedstawione dane technicznie. Żadnych wyników spalania, osiagów, elastyczności... Nawet nie pamietam czy są podane ważniejsze wymiary samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej nie wiem czy ktos moze tego uzywa ale znalazlem aplikacja, nazywa sie NISSAN QASHQAI DRIVER'S GUIDE (niestety jest po Angielsku) ale pokazuje informacje dotyczace klawiszy na kierownicy i Nissan Connect oraz opisane sa poszczegolne znaki wyswietlane przez komputer pokladowy 

 

IPHONE:

https://itunes.apple.com/us/app/nissan-qashqai-drivers-guide/id807525908?mt=8

 

ANDROID:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nissan.qqdriverguide&hl=en_GB

 

wydaje sie byc uzyteczna aplikacja szczegolnie na poczatku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info o dostepności nowego QQ 1.6dci

 

podobno bardzo mocno zostanie ograniczona dostepność QQ 1.6dci ( 2WD / 4WD / automat  ) i na 2014r. już nie będzie dostaw chyba ,że któryś z dealerów taki samochód będzie posiadał w swoim systemie zamówień - płynne dostawy wersji 1.6dci mają być dopiero od marca 2015r. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbyłem jazdę próbną Qashqai 1.2. Silnik był spoko przy niższych prędkościach. Przy wyższych rzędu 110-130km trochę mułowaty. Na 5 czy 6 biegu można rzec zero reakcji na pedał gazu. Ale po mieście jest bardzo żwawy. Ale większe zaskoczenie było później w salonie gdy było przygotowywanie oferty. Polegało to na tym, iż zostało na sucho zsumowana cena (wersja Tekna) z cennika, plus dopłata za lakier, dach i podgrzewaną szybę i.... jakiś zabawny rabat 1% dla firm. Na moje wielkie oczy, że... już???..... było (chyba udawane) niezrozumienie. Hmmmm. 3 tygodnie temu rodzice zamawiali Opla Merivę, też na zamówienie (nie to co stało na placu) to od cennikowych ponad 70 tys. cena zeszła do 61 tys. No więc te nissanowskie 1000 rabatu delikatnie mówiąc słabo wygląda.

Pozostało zawiatać do innego ASO - a później skorzystać z koneksji z kimś z ASO. Czy ktoś bardziej obeznany ma wiedzę jakie są realne ceny? Wiadomo, że cennik to jest tylko cena wyjściowa by móc dawać rabaty i by głupi kupujący się cieszył, jakie to rabaty załapał.

W każdym razie i tak nie wybrałbym opla zamiast nissana :dribble: . Decyzja podjęta. Ale nie będę przepłacał. :thumbsdown:

Aaaa i jeszcze jedno co mi się rzuciło. Sprzedawca poklikal, poklikał i stwierdził, że auto byłoby pod koniec października do dobioru, może wcześniej. To jak to jest: raz przychodzę i straszą jak to długo trzeba czekać na auto, bo to taki hit rynkowy (normalna delicyja), fabryka nie nadąża z produkcją, bo wszyscy się uparli i każdy chce nissana, a do tego jeszcze niedawna przerwa wakcyjna w fabrykach, a tu... niecałe dwa miesiące i jest auto [znów do porównania z Oplem - data odbioru połowa listopada, na merivę, która nikt hitem nie nazywa, zamówioną dawno w sierpniu].

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest koniec Pazdziernika, zamow, podpisz umowe, wplac zaliczke  - zadzwon za pare dni by potwierdzic :icecream: zobaczymy czy bedzie Pazdziernik (chyba ze taki model jest gdzies na stanie).

Normalny okres zamowienia z fabryki byl na 3-m-ce wiec realnie to raczej lipa  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację. To tak jak z firmami budowlanymi. Żadna Ci nie powie zaraz, że to robota na 2 miesięce, tylko "... Panie w 2 tygodnie i zrobione", bo.... jak mi mówią znajome firmy: każdy tak mówi, a potem i tak robią 2 miesiące byle załapac zlecenie. Bo jakby zaraz na początku powiedzieli, że topotrwa 2 miesiące - to by nikt ichnie wybrał, bo każdy chce już, teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy oficjalnie to co zapowiadał BartoszN. W aktualnym cenniku QQ na stronach nissana BRAK QQ z silnikiem 1.6 dCi. Natomiast pojawił się N-Tec oraz wersja benzynowa 1.6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Przyszła chwila na zamówienie swojego QQ. Po lekturze forum mam małą wątpliwość. Jest promocja na NC 2. Dorzucaja za 2000 zeta. Czy warto? W takiej konfiguracji samochód do odbioru od ręki. Biorę Acenta. Pomóżcie bo jutro pedze do salonu zamówić autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kasy jest istotna. Jednak mi chodzi o użyteczność tego ustrojstwa. Tyle uwag ile tu wyczytałem to się odechciewa wydawania kasy na coś co tylko ładnie wygląda. Poza tym wycena na poziomie 5 klocków to przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: cena za acenta z nc2 75900zl ale w kredycie. Dorzucaja alarm, dodatkowy komplet opon Pirelli, śruby "zlodziejki" i dywaniki. Kolor metalik. To dobra cena ? Oczywiście będę jeszcze negocjował....... Oczywiście silnik 1.2

Edytowane przez Parassite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...