Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mnie to bawiło,rocznik.Ale to taki polski "wynalazek"

No wlasnie. Pracuje z ludzmi z innych krajow i oni nie maja pojecia o czym mowie gdy zaczynam mowic o przecenach na koniec roku, ze to niby rocznik sie konczy. Dla nich wazna jest data pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Pracuje z ludzmi z innych krajow i oni nie maja pojecia o czym mowie gdy zaczynam mowic o przecenach na koniec roku, ze to niby rocznik sie konczy. Dla nich wazna jest data pierwszej rejestracji.

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ( w tym wypadku, od daty produkcji fotela ;) )  Skąd te wyprzedaże, skoro liczy się data rejestracji?

Bardzo proszę o niekontynuowanie tamatu, bo zbytnio odbiegliśmy od głównego wątku. Jutro przedstawię jak się ma sprawa z cenami na 2015. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to bawiło,rocznik.Ale to taki polski "wynalazek"

Dokładnie,ale ten wynalazek ma swoje korzenie jeszcze z giełd w czasach komuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to bawiło,rocznik.Ale to taki polski "wynalazek"

I słusznie,bo kupiłem żonie tanio, 7-io letni Getz,przebieg 15 tys.+opony zimowe jeszcze z kolcami.Mechanik powiedział - Auto jak z salonu,a mi udało się zbić cenę, bo 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego zawsze szukam okazji na skraju roczników.Dzięki temu ,za nowe w salonie, ale już 18 miesięczne i rocznikowo prawie 2-letnie , dałem swego czasu 44% taniej od cenikowej.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... stoi w środku centrum handlowego  Europa Centralna Gliwice Sośnica piękny biały Qnqwat z czarną płetwą rekina na dachu za panoramą.

 

Szkoda ze fotki nie pstrykłem.

 

I wszystko jasne...

 

post-89335-0-87569400-1421598357_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny płetwy rekina to ja mam taką.

Wykręca się bat i na jego miejsce przykleja się płetwę w której jest antena w postaci płytki z obwodem drukowanym z kabelkiem, który przykręca się do podstawy anteny.

Antenę można zamówić na Aliexpress w cenie ok 14USD w kilku kolorach do wyboru.

http://www.aliexpress.com/item/Shark-fin-car-radio-signal-antenna-sticker-with-3M-adhesive-for-Nissan-qashqai-Chevrolet-Cruze-free/1889049787.html

 

Niestety należy liczyć się z tym, że sygnał z takiej anteny będzie znacząco słabszy niż z bata.

W moim przypadku sygnał jest 3x słabszy ale nie znaczy to że radio nie odbiera. Nie działają zbyt dobrze tylko lokalne stacje nadawane z mała mocą.

DAB działa.

Można ewentualnie zamontować wzmacniacz antenowy i rozwiązać ten problem.

 

Taką antenę można kupić jako akcesorium w salonie ale cena ponad 800zł mnie powaliła. Dopiero bym się wkurzył, gdyby  za takie pieniądze sygnał z anteny był słaby.

 

Zaleta jest taka, że nie trzeba zdejmować anteny na myjni - żona nie mogła dosięgnąć anteny.

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wytrzymałem i pojechalem:)

 

!@#$%^&*( a jednak to wykrecona antena -grrrrrrrrrrrrrrrrrrr
z paru metrów wyglądało naprawde fajnei no trudno sory za zamieszanie;/

38abd56f057e3c68m.jpg

 

 

generalnie patrzyłem z boku i przodu więc nie widziałem otworu dodatkowo jak widze Qnqwata to sie podniecam strasznie i widze co chce widziec :) hihihihi

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wytrzymałem i pojechalem:)

 

!@#$%^&*( a jednak to wykrecona antena -grrrrrrrrrrrrrrrrrrr

z paru metrów wyglądało naprawde fajnei no trudno sory za zamieszanie;/

38abd56f057e3c68m.jpg

 

 

generalnie patrzyłem z boku i przodu więc nie widziałem otworu dodatkowo jak widze Qnqwata to sie podniecam strasznie i widze co chce widziec :) hihihihi

Pelen szacun za 30km wycieczke tylko po to zeby zobaczyc co to za antena byla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież pisałem ,że to mocowanie bata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny płetwy rekina to ja mam taką.

Wykręca się bat i na jego miejsce przykleja się płetwę w której jest antena w postaci płytki z obwodem drukowanym z kabelkiem, który przykręca się do podstawy anteny.

Antenę można zamówić na Aliexpress w cenie ok 14USD w kilku kolorach do wyboru.

http://www.aliexpress.com/item/Shark-fin-car-radio-signal-antenna-sticker-with-3M-adhesive-for-Nissan-qashqai-Chevrolet-Cruze-free/1889049787.html

 

Niestety należy liczyć się z tym, że sygnał z takiej anteny będzie znacząco słabszy niż z bata.

W moim przypadku sygnał jest 3x słabszy ale nie znaczy to że radio nie odbiera. Nie działają zbyt dobrze tylko lokalne stacje nadawane z mała mocą.

DAB działa.

Można ewentualnie zamontować wzmacniacz antenowy i rozwiązać ten problem.

 

Taką antenę można kupić jako akcesorium w salonie ale cena ponad 800zł mnie powaliła. Dopiero bym się wkurzył, gdyby za takie pieniądze sygnał z anteny był słaby.

 

Zaleta jest taka, że nie trzeba zdejmować anteny na myjni - żona nie mogła dosięgnąć anteny.

 

A dla kolegów z forum nie zamówiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali panowie  z nissana ciała z tym batem, to samo maska na pręcie. W budżetowej  daci duster już jest chociaż 1 siłownik. Cx 5, Ix 35, crv, rav 4 - wszystko na płetwie i siłownikach.


 

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić płetwę ze wzmacniaczem...tylko jakoś nigdy nie miałem zbytniego zaufania do takich rzeczy.Na ile ten wzmacniacz może poprawić sygnał,bo ze wyciąga większą kasę z kieszeni to pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie wzmacniacze najczęściej nie poprawiają sygnału tylko wzmacniają szumy.... Też nie mam zaufania do takich wynalazków, i jeżeli nie jest to fabryczna instalacja to raczej nie warto eksperymentować, chyba że ktoś wyżej ceni wygląd anteny nad jakość sygnału radiowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o ładowanie w auto i zmienianie  wszystkiego co BE . Chodzi o to, że te rzeczy powinny być  już w standardzie zamontowane przez producenta. Zgodnie z trendy jak i  wyglądem czy obsługa auta ( otwieranie machy ). Oni zrobili odkrecanego bata  - rewelacja.  Jesli pod tą płetwa podpisałby sie producent to  kupuję. Wynalazków nie testuję .  Nie tym kosztem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o ładowanie w auto i zmienianie  wszystkiego co BE . Chodzi o to, że te rzeczy powinny być  już w standardzie zamontowane przez producenta. Zgodnie z trendy jak i  wyglądem czy obsługa auta ( otwieranie machy ). Oni zrobili odkrecanego bata  - rewelacja.  Jesli pod tą płetwa podpisałby sie producent to  kupuję. Wynalazków nie testuję .  Nie tym kosztem

No niby mozna kupic w salonie pletwe za 800zl. Ale skoro ona ma mmniejsza czulosc i nie odbiera DAB to wg mnie kpina jest. No moze by sie znalazlo troche klijentow na pletwe za taka kase ale mysle, ze oczekiwali by oni produktu najwyzszej klasy. A tu tego nie ma niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby mozna kupic w salonie pletwe za 800zl. Ale skoro ona ma mmniejsza czulosc i nie odbiera DAB to wg mnie kpina jest. No moze by sie znalazlo troche klijentow na pletwe za taka kase ale mysle, ze oczekiwali by oni produktu najwyzszej klasy. A tu tego nie ma niestety.

 Dokładnie. Po co mi coś co fajnie,  ba duzo lepiej wygląda niż sterczący ogonek, ale nie spełnia swojej funkji tj. Odbioru DAB oraz  czystości stacji radiowych.  Do tego jest produktem nie rekomendowanym i  oferowanym przez producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... muszę kuknąć jak będzie trumienka z anteną współgrać... W 407ce ani trochę nie chciała ... i zakupiłem płetwopodobna antenę... by chowała się pod trumienką

GdcP3u2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do anteny to powiem tak (a znam się trochę na tym):

- bat jest najbardziej skuteczną anteną dlatego też jest tak często stosowany. Nie ma wówczas narzekań na zaniki sygnału.

- wzmacniacz antenowy znacznie wzmocni sygnał i tylko nieznacznie szumy dzięki czemu mocno wzrośnie stosunek sygnału do szumu.

- firmy które nie stosują bata, umieszczają antenę jak przewodzące paski w tylnych szybach i dodają do tego wzmacniacze (zwykle dwa). Więc wzmacniacz nie jest be...

- nie wiem jak działa oryginalna płetwa sprzedawana przez Nissana bo nigdzie nie ma informacji co jest w środku.

- ja do swojej płetwy dołożyłem jeszcze przewód o długości ok 100cm który równomiernie rozmieściłem wewnątrz płetwy co nieznacznie poprawia jej skuteczność

- z reguły słucham ogólnopolskich stacji radiowych które mają gęstą sieć nadajników i silny sygnał. Radio gra dobrze pomimo słabszego sygnału. DAB bez problemu. Na razie poza miastem  i lasach nie testowałem, tam może być gorzej ale nie ubolewam na tym bo i tak najczęściej słucham muzyki z pendriva

- zmieniłem bata na płetwę głównie ze względu na brak problemów na myjni.

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz może spełniać swoją rolę dobrze, jeżeli jest poprawnie zaprojektowany i wykonany (moje wątpliwości dotyczą tych chińskich wynalazków wszechobecnych w pseudo sklepach tuningowych). W swoim obecnym aucie mam dokładnie taką instalację fabryczną o jakiej piszesz i działa ona bardzo dobrze. Pytanie tylko do której grupy należy to co oferuje salon/serwis - aczkolwiek 800 to jest cena z kosmosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na tym forum i witam wszystkich serdecznie.

W czwartek 22. 01. odbieram QQ 1.6 DIG-T w wersji N-TEC + pakiet crossover. Po pierwszych wrażeniach z  jazdy postaram się coś sklecić na forum.

P.S. Jako felgi zimowe kupiłem RIAL MILANO ( fajnie się prezentują założone do QQ ). Kolor auta czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na tym forum i witam wszystkich serdecznie.

W czwartek 22. 01. odbieram QQ 1.6 DIG-T w wersji N-TEC + pakiet crossover. Po pierwszych wrażeniach z  jazdy postaram się coś sklecić na forum.

P.S. Jako felgi zimowe kupiłem RIAL MILANO ( fajnie się prezentują założone do QQ ). Kolor auta czarny.

 

Koniecznie napisz jak się sprawuje QQ z tym silnikiem i wrzuć zdjęcia. Co obejmuje ten pakiet crossover?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na tym forum i witam wszystkich serdecznie.

W czwartek 22. 01. odbieram QQ 1.6 DIG-T w wersji N-TEC + pakiet crossover. Po pierwszych wrażeniach z jazdy postaram się coś sklecić na forum.

P.S. Jako felgi zimowe kupiłem RIAL MILANO ( fajnie się prezentują założone do QQ ). Kolor auta czarny.

Serdecznie witamy kolejnego uzytkownika QQ 1.6. Jak odbierzesz to napisz nam jak sie auto sprawuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...