Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez kojot pisze, ze swiatla drogowe- no, oswietlaja droge :)

Tak, ale trudno się przestawiać na "myślenie" kojota. Są pewne pojęcia "motoryzacyjne" jak: wyprzedzanie, omijanie, wymijanie czy: światła mijania/drogowe czy wręcz (niemotoryzacyjne): lewo/prawo - których nie definiujmy na nowo, a posługiwanie się którymi ułatwia rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W dniu wczorajszym widziałem nowego QQ w galerii handlowej i miał (antenę) płetwa rekina. Czy to można dokupić czy jest w jakiejś wersji? Strasznie mi się to podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... stoi w środku centrum handlowego  Europa Centralna Gliwice Sośnica piękny biały Qnqwat z czarną płetwą rekina na dachu za panoramą.

 

Szkoda ze fotki nie pstrykłem.

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... stoi w środku centrum handlowego  Europa Centralna Gliwice Sośnica piękny biały Qnqwat z czarną płetwą rekina na dachu za panoramą.

 

Szkoda ze fotki nie pstrykłem.

Zrob zdjecie bo nikt w to nie uwierzy :)

Ale zdjecie by sie naprawde przydalo. Wtedy mozna isc do dilera ze zdjeciem i niech to wprowadzi do sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do sklepu ze 30km wiec extra troch mi się nie chce jechać można by zadzwonić jaki salon to wystawił i zapytać sam byłem w szoku bo w madmobilu byłem w Rybniku to miały antenki a tu taka piękna płetwa i od razu auto wyglądało jeszcze piękniej

 

zadzwoniłem tam tel. 32 778 50 00 i jak sie okazało MadMobil to wystawił więc salony Rybnik i Gliwice. W poniedziałek trzeba zadzwonić co to mają za rarytaska:)

 

oj ale patrze na fotke i lekko głupieje czy to płetwa czy to wykręcona antene;///
ale byłem pewny ze to płetwa................ mam tylko -0,75 na oczy

http://www.madmobil.com.pl/nissan/oferty_max/272_8.jpg

 

 

oj chyba zobaczyłem coś co chciałem zobaczyć;//

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownalem to zdjecie z innymi dostepnymi zdjeciami i nie wyglada mi to na pletwe. Ty tylko stopka od anteny w krztalcie mini pletwy, natomiast sama antena wydaje sie wykrecona.

To chyba celowe zagranie, zeby nie szpecic samochodu. A tak to niby pletwa na dachu jest. I co z tego, jak anteny nie ma :)

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie na obsadę anteny,bo brak bata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliscie wraz z samochodem apteczke i trojkat? Pytam bo malzonka nie moze tego znalezc w samochodzie.

 

Trójkat jest pod podłogą na samym dole koło zapasówki, natomiast apteczke trzeba sobie kupić

mam do sklepu ze 30km wiec extra troch mi się nie chce jechać można by zadzwonić jaki salon to wystawił i zapytać sam byłem w szoku bo w madmobilu byłem w Rybniku to miały antenki a tu taka piękna płetwa i od razu auto wyglądało jeszcze piękniej

 

zadzwoniłem tam tel. 32 778 50 00 i jak sie okazało MadMobil to wystawił więc salony Rybnik i Gliwice. W poniedziałek trzeba zadzwonić co to mają za rarytaska:)

 

oj ale patrze na fotke i lekko głupieje czy to płetwa czy to wykręcona antene;///

ale byłem pewny ze to płetwa................ mam tylko -0,75 na oczy

http://www.madmobil.com.pl/nissan/oferty_max/272_8.jpg

 

 

oj chyba zobaczyłem coś co chciałem zobaczyć;//

 

Wykrecona antena. Sam u siebie wykreciłem i mam to samo ALA PŁETWE   i brak odbioru stacji radiowych . Dziekuję  za taką płetwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie zależy na odbiorze radia cyfrowego DAB to ( nazwa akcesorii + kolor nadwozia+ nr katalogowy+ uwagi+ cena):

 

Antenta „płetwa rekina”, czarna (Z11) KE280-99991 Not compatible with DAB -829,23 zł

 

Antenta „płetwa rekina”, szara (KAD) KE280-99994 Not compatible with DAB - 829,23 zł

 

Antenta „płetwa rekina”, biała perłowa (QAB) KE280-99993 Not compatible with DAB - 829,23 zł

 

Antenta „płetwa rekina”, biała (326) KE280-99992 Not compatible with DAB - 829,23 zł

 

Antenta „płetwa rekina”, cień noca (GAB) KE280-99995 Not compatible with DAB -829,23 zł

 

cena katalogowa brutto (choć nie wiem czy na 100% aktualna ) + koszt montażu


Apteczka nie jest wymagana polskimi przepisami więc nie ma.

 

ale warto sobie kupić i mieć w samochodzie - tym bardziej,że u dealera można zamówić oryginalną Nissana (apteczkę ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do wyniany modelu na nowy :) Raczej unikam kupowania samochodów z poprzedniego rocznika i celuje w silnik 1.6 z 2015.

Od razu pytanie czy ktoś juz zamawiał autko z aktualnego rocznika? Jakiego rzędu rabaty można uzyskać? Telefonocznie dowiedziałem się, że NISSAN odgórnie przewidział rabat 2000 PLN od kwot podanej w cenniku. Reszta to juz pewno kwestia indywidualnych rabatów u dealera.

Póki co to chcą mi "wcisnąć" 1.2 z 2014, ale ten silnik zupelnie mi nie odpowiada, choć z osiągi zbliżnone do starego 1.6.

Twarto i cierpliwie czekam na dobrą ofertę na 1.6 i 163/164KM  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle kwestia gustu. Ja jak byłem oglądać swój samochód po sprowadzeniu do ASO - zaraz jak podszedłem to.. "A gdzie antena?!" - bo tez jej nie było. Pani pokazała ją w bagażniku, tak jak i kilka innych elementów demontowanych na czas podróży: kapsle na felgi, zaślepki śrub na koła itp.

Stąd mój domysł, że może widziałeś bez bata - bo wtedy tak to wygląda.

Jakoś bez bata zaraz się to rzuca w oczy. Niby szczegół - ale u mnie było to pierwsze co zauważyłem i widzę kolega też.

Po obejrzeniu zdjęcia - na 99,9999% wykręcony bat.

A przy okazji na komputerze mam ileś tam zdjęć białego QQ - jako tapety na pulpit. Chciałem porównać jak to wygląda i.... w ogóle nie ma anteny. Wymazali photoshopie hahahaha nie wiedziałem, że bat anteny w ogólnym odbiorze tak psuje wygląd samochodu.

 

@Danbam - pochwal się co utargujesz. Na auto z placu można więcej. Na uto do produkcji - ciiiiięęężżżko co i sam przeszedłem i tu też poczytałem. Jak to tłumaczą: taka polityka Nissana. Chcesz (duże) rabaty kup fiata albo opla :D :D :P:D :D

Oczywiście inaczej wygląda też sprawa czy bierzesz za gotówkę, czy leasing (tani/drogi) czy kredyt. Mi jak wyliczyli jeden kredyt (ostatecznie mam promocyjny leasing), w którym oprócz opłaty przygotowawczej (jak pamiętam na poziomie chyba 2900) odsetki wyniosły prawie 15 tys (na 5 lat, albo te 15 tys było razem z tą opłata - już nie pamiętam) - to jak zacząłem się wahać - to jak z rękawa zaczęli rzucać: a to opony zimowe, a to felgi dodatkowe (nieoryginalne), a to jeden przegląd gratis. Hahahahah gratis - a kto za to zapłaciłby? Ja - w tych ogromnych odsetkach.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregson,apteczki nie ma,natomiast trójkąt musisz mieć w wyposażeniu ,w wytłoczce obok koła zapasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mimo całej sympatii do Bartosza, nie polecam zamawiania apteczki u dealera.

Nie dlatego, że nie jest wymagana polskimi przepisami, bo oczywiście warto ją mieć w samochodzie, ale dlatego, że zapewne nie jest tak wyposażona jak być by mogła.  :P

Proponuję samodzielne skompletowanie apteczki - pamiętajcie, że w niektórych krajach jednak jest ona wymagana i zwraca się tam uwagę na to aby oprócz oczywistych przedmiotów typu bandaże, gazy czy plastry, zawierała także nożyczki, rękawiczki, a nawet prezerwatywy. :)

Podejrzewam, że apteczka dealera prezerwatyw nie zawiera. Zresztą gdyby nawet zawierała, to kompletowana na rynku producenta, zawierałaby zapewne gumy w rozmiarze azjatyckim, co mogłoby nie do końca pasować na rynku europejskim. :D

Edytowane przez colins
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem koło tego Qnqwata ze 3 metry obok i jeszcze mówię do żony patrz ale super płetwa rekina i ze czarna i plaskata i ze lepiej wygląda od razu autko, noramlnie widze ją...... szlak mnie trafi chyba jutro tam pojadę bo nie zasnę koleją noc...

 

nie ma kogoś na forum z Gliwic????

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mimo całej sympatii do Bartosza, nie polecam zamawiania apteczki u dealera.

Nie dlatego, że nie jest wymagana polskimi przepisami, bo oczywiście warto ją mieć w samochodzie, ale dlatego, że zapewne nie jest tak wyposażona jak być by mogła.  :P

Proponuję samodzielne skompletowanie apteczki - pamiętajcie, że w niektórych krajach jednak jest ona wymagana i zwraca się tam uwagę na to aby oprócz oczywistych przedmiotów typu bandaże, gazy czy plastry, zawierała także nożyczki, rękawiczki, a nawet prezerwatywy. :)

Podejrzewam, że apteczka dealera prezerwatyw nie zawiera. Zresztą gdyby nawet zawierała, to kompletowana na rynku producenta, zawierałaby zapewne gumy w rozmiarze azjatyckim, co mogłoby nie do końca pasować na rynku europejskim. :D

 

:)

 

ale zawszem można kupić oryginalną apteczkę która to spełnia normę DIN 13164 i doposażyć ją w to czego nam jeszcze brakuje - z tego co pamiętam jest szara ( szkoda ,że nie czerwona :( ) i ma logo Nissana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do wyniany modelu na nowy :) Raczej unikam kupowania samochodów z poprzedniego rocznika i celuje w silnik 1.6 z 2015.

Od razu pytanie czy ktoś juz zamawiał autko z aktualnego rocznika? Jakiego rzędu rabaty można uzyskać? Telefonocznie dowiedziałem się, że NISSAN odgórnie przewidział rabat 2000 PLN od kwot podanej w cenniku. Reszta to juz pewno kwestia indywidualnych rabatów u dealera.

Póki co to chcą mi "wcisnąć" 1.2 z 2014, ale ten silnik zupelnie mi nie odpowiada, choć z osiągi zbliżnone do starego 1.6.

Twarto i cierpliwie czekam na dobrą ofertę na 1.6 i 163/164KM  :)

 

Witam,

 

Ja kupiłem 1.6 właśnie z 2014. Auto jest  z listopada a zatem ma 2 miesiace. Po co miałbym czekać do marca i bulić 12k bo tyle zakupiłem taniej. Tabliczka 2015, czekanie 3 miesiace, bo dopiero otworzyli linie produkcyjna. Później  czekanie w porcie  w  Amsterdamie 4 tygodnie itd.  Rabat odgórny Nissan to 3% . zawsze można coś utargować. Mi dali alarm  fabryczny. Spróbuj zadzwonić do innych dealerów i zapytać o wyprzedaż 2014. Jestem z lubuskiego ale auto kupiłem z dolnośląskiego, dzownilem tez po wielkopolskim z pytaniami jakie maja wersje  i kolory no i oczywiscie silniki. Udało się :)  W TV reklamują pulsara  z wyprzedaży do 25 tys taniej, także warto się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam wersji Colinsa ,niestety.Może u nas w kraju apteczka nie jest wymagana(jeszcze),ale jadąc za granicę wszędzie już tak i obowiązująca jest apteczka z europejską normą 13164.Więc?Po co kupować na sztuki  i później jeszcze mieć problem jak można bez ceregieli mieć gotowca z normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze nowakm - należy podzwonić co mają na placach i może jakaś fajna cena będzie. Bo targowanie się do produkcji będzie ciężko. Też jako mieszkaniec śląska - nie miałem problemu jak inni z dojazdem do najbliższego ASO np. 100km w jedną stronę - w promieniu dojazdu 15-25miut samochodem: mam kilka ASO Nissana. Konkurencja większa itd. Odwiedziłem wszystkie, w każdym wyczekiwałem moment by wtrącić info, że już byłem w innym (by dać sygnał, że jak nie u Was - to u nich), czasami -tak niby od niechcenia - dawałem (zmyślone :devil: ) info, że tam za to samo dawali cenę np. niższą o 1000zł - to tylko zdziwienie: tyle taniej??? NIEMOŻLIWE! [i tzw. mowa ciała sprzedawcy: to jak tam masz tyle mniej to idź tam].

I nic moje zachody, podrożę, udawanie nie napalonego i niezainteresowanego (w sumie to nie tylko udawanie - bo presji nie miałem, nie spieszyło mi się) itp. - nic istotnego nie dało.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam wersji Colinsa ,niestety.Może u nas w kraju apteczka nie jest wymagana(jeszcze),ale jadąc za granicę wszędzie już tak i obowiązująca jest apteczka z europejską normą 13164.Więc?Po co kupować na sztuki  i później jeszcze mieć problem jak można bez ceregieli mieć gotowca z normą.

 

Owszem, ale taką apteczkę warto doposażyć. 

Moja ma chyba ze 2 kg. :D Ale to takie zboczenie z pracy (ponad 20 lat w Ratownictwie Medycznym  :blink:).

Ups, przyznałem się. :o No ale dzięki temu teraz już chyba będziecie wiedzieli co miałem na myśli pisząc w jednym z postów o pakowaniu do wora chojraków drogowych. :(

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ,że albo czarna karetka,albo normalna :D

Z doposażeniem się zgodzę.Kiedyś otrzymałem w prezencie od PZU taką ładną dużą apteczkę.Po latach wiadomo tzreba stale coś wymieniać,a jako że kupiłem z normą euro więc ta z normą zmieściła się w tej z PZU i jeszcze trochę tego czego nie miała z normą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze nowakm - należy podzwonić co mają na placach i może jakaś fajna cena będzie. Bo targowanie się do produkcji będzie ciężko. Też jako mieszkaniec śląska - nie miałem problemu jak inni z dojazdem do najbliższego ASO np. 100km w jedną stronę - w promieniu dojazdu 15-25miut samochodem: mam kilka ASO Nissana. Konkurencja większa itd. Odwiedziłem wszystkie, w każdym wyczekiwałem moment by wtrącić info, że już byłem w innym (by dać sygnał, że jak nie u Was - to u nich), czasami -tak niby od niechcenia - dawałem (zmyślone :devil: ) info, że tam za to samo dawali cenę np. niższą o 1000zł - to tylko zdziwienie: tyle taniej??? NIEMOŻLIWE! [i tzw. mowa ciała sprzedawcy: to jak tam masz tyle mniej to idź tam].

I nic moje zachody, podrożę, udawanie nie napalonego i niezainteresowanego (w sumie to nie tylko udawanie - bo presji nie miałem, nie spieszyło mi się) itp. - nic istotnego nie dało.

 

Jutro jestem umówiony w Zabrzu i w Chorzowie. Z tego co  dowiedziałem się pierwsze roczniki 2015 maja pojawić się już w połowie lutego. Na zamówienie max. 8 tygodni, czyli standard. Pojawi się też opcja jasnego wnętrza materiałowego. "Place" obdzwnilem - nie ma 1.6 w kolorze atramantowym ;)  Aktualny rocznik to zawsze 4-6tyś więcej przy odsprzedaży, no nie ma dyskomfortu, że w styczniu następnego roku ma się już 2-letni samochód...

 

 

 

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...