Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest nowy cennik z promocjami, jest też tam nowy silnik.... cholera, można było poczekać chwilkę trochę zaoszczędzić, bo promocja niezła chyba jest (albo kiepsko negocjowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie go znajde?

Pamietam ze na stronie glownej nissana zawsze jakies stare byly. Musialem na stronach dilerow szukac

A nie. Jest. Nawet na stronie glownej nissana.

Nawet sie pojawily parametry benzyny 1.6. Max 200km/h przyspieszenie do 100 9.1sek

A i spalanie w miesciee tylko 0.5 wiecej niz silnik 1.2. Ladnie.

Kiepsko to ja nagocjowalem bo mam tylko 1tys taniej niz w nowym cenniku. A i jeszcze alarm wyklocony....

A i jescze gwarancja 5 lat- to juz wypas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale będziesz pierwszy z 1,6 w województwie :). Mógłbyś negocjować bez większych problemów za 6 miesięcy, jak napłynie więcej tych silników... Ale JESTEM przekonany że kupiłbyś wtedy w tej cenie mazdę CX-5 już po lifcie lub cieplutką nowość CX-3.... ;-)

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz auto rok temu mialem kupic malzonce na gwiazdke...

Wiec czekanie kolejne pol roku juz nie wchodzilo w rachube. Ale oficjalne parametry benzynki 1.6 mi sie podobaja :)

Ale co do Mazdy to i tak wyszlo by dluzo drozej gdybym chcial miec to co w QQ- tu mi sie podoba wyposazenie.

 

Jakims znawca aut nie jestem ale mysle, ze moment obrotowy 240Nm w benzynie 1.6 to duzo. Porownalem z Mazda 2.0 i tam jest 210 Nm.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje cennik nowy ale ceny wydaja sie te same co byly.

Ja zamowilem swoje QQ w podobnej cennie i chyba z tym silnikiem to ciezko cos lepiej bylo znalezc.

Szczegolnie kupowac na drugim koncu Polski bo 1tys mniej.

QQ sprzedaja sie bardzo dobrze i tylko auto ktorej juz stoja pod salonem (kupione przez salona poczatkiem roku gdzie cenny byly jeszcze nizsze) mozna bylo cos ostrzej potargowac.

Na zamowione modele to ciezka sprawa.

 

Co do parametrow spalania 1.6 DIG-T to tak jak sie wszyscy spodziewali.

Nie duza roznica w pojemnosci silnika musi skutowac wiekszym spalaniem w miejscie i nizszym na trasie gdyz 1.2 nie jest stworzony do szybkiej jazdy.


Przepraszam ze pisz post pod postem, ale mam jedno pytanie.

Czy cena 87900 na NTec 1.2 DIG-T metalikiem z pakietem N-TEC i alarm, to dobra cena?

Edytowane przez optykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym powiedzial ze dobra, ale ja nie jestem reprezentatywnym kupcem bo tyle nie wynegocjowalem :devil:

Ale pewnie zaraz sie inni odezwa Ci ktorzy dwa razy wieksze upusty dostali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja juz sie przestalem przejmowac. I cena i terminem. Juz to przelknalem i teraz tylko czekam na odbior samochodu.

Juz sobie dalem spokuj z liczeniem i przeliczaniem ile mozna bylo utargowac. Utargowalem ile utargowalem.

Gdzie indziej mozna bylo wiecej, ja dostalem tyle i juz.

Jako jeden z pierwszych w kraju bede mial benzyne 1.6 i to jest jakis plus tego. :)

 

Teraz tylko moim najwiekszym dylematem jest kiedy go zarejestrowac.

Mial byc odbior na koncu grudnia, gdzies po 24, wiec chcialem go zarejestrowac na poczatku stycznia -juz w nowym roku, przy odsprzedazy to jakis plus.

Ale jesli dostane go np na poczatku grudnia to napewno nie bede czekal do konca roku.

 

A powiedzcie mi jak jest z ubezpieczeniem.

Jak kupuje w grudniu 2014 i ukradna mi go w styczniu 2015 to ubezpieczyciel traktuje go jako samochod majacy juz 1 rok i pomniejsza jego cene odpwiednio?

Pamietam, ze ktos gdzies wspomnial, ze jest mozliwosc ubezpieczenia aby w razie szkody calkowitej przez chyba dwa lata byla cena z faktury liczona.

Ile taka opcja dodatkowo kosztuje i czy kazdy ubezpieczyciel to ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja juz sie przestalem przejmowac. I cena i terminem. Juz to przelknalem i teraz tylko czekam na odbior samochodu.

Juz sobie dalem spokuj z liczeniem i przeliczaniem ile mozna bylo utargowac. Utargowalem ile utargowalem.

Gdzie indziej mozna bylo wiecej, ja dostalem tyle i juz.

Jako jeden z pierwszych w kraju bede mial benzyne 1.6 i to jest jakis plus tego. :)

 

Teraz tylko moim najwiekszym dylematem jest kiedy go zarejestrowac.

Mial byc odbior na koncu grudnia, gdzies po 24, wiec chcialem go zarejestrowac na poczatku stycznia -juz w nowym roku, przy odsprzedazy to jakis plus.

Ale jesli dostane go np na poczatku grudnia to napewno nie bede czekal do konca roku.

 

A powiedzcie mi jak jest z ubezpieczeniem.

Jak kupuje w grudniu 2014 i ukradna mi go w styczniu 2015 to ubezpieczyciel traktuje go jako samochod majacy juz 1 rok i pomniejsza jego cene odpwiednio?

Pamietam, ze ktos gdzies wspomnial, ze jest mozliwosc ubezpieczenia aby w razie szkody calkowitej przez chyba dwa lata byla cena z faktury liczona.

Ile taka opcja dodatkowo kosztuje i czy kazdy ubezpieczyciel to ma?

Zależy jak sobie podpiszesz umowę. Ja mam w Hestii ubezpieczenie od całkowitej straty pojazdu i przez pierwsze 2 lata ubezpieczyciel oddaje cenę taką,jak widniała na fakturze w dniu zakupu. Nie pamiętam ile to kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko czy myslicie ze to jest dobra cena czy nie.

Jesli 3 miesiace temu sie takiej nie dalo, to pewnie jest dobra.

A jesli 3 miesiace temu byly lepsze to jest kicha.

Moge sie o wiecej potargowac, ale chce miec jakis argumenty w rece.

Edytowane przez optykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A powiedzcie mi jak jest z ubezpieczeniem.

Jak kupuje w grudniu 2014 i ukradna mi go w styczniu 2015 to ubezpieczyciel traktuje go jako samochod majacy juz 1 rok i pomniejsza jego cene odpwiednio?

Pamietam, ze ktos gdzies wspomnial, ze jest mozliwosc ubezpieczenia aby w razie szkody calkowitej przez chyba dwa lata byla cena z faktury liczona.

Ile taka opcja dodatkowo kosztuje i czy kazdy ubezpieczyciel to ma?

 

zależy jakie ubezpieczenie ale pakietowe to gwarantowana jest cena z faktury przez 12 m-cy od dnia zakupu lecz nie może być wyższa niż cena takiego samego samochodu dostepnego u dealera - to czy będziesz miał zarejestrowany w 2014 roku czy 2015 to w przypadku ubezpieczenia nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz mi ile to jest procent upustu to Ci powiem, czy dobra, czy nie... ;)

 

Cena podstawowa to 91200+3400+2400=97000

Oferta jaka dostalem to: 87900-1500 (voucher do wykorzystania, bedzie alarm) = 86400

Rabat to 11600 co stanowi 12% ceny 97000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konteście co pisze Strider ...

może dobrze się stanie jeśli te modele dotrą w lutym bo mogą mieć 2015 r. produkcji !

Ale to czekanie ... współczuję ! :(

Tyle ,że zawsze nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. No to pewnie jutro zrezygnuje z czekania na 1.6 i wezme 1.2.

Jezdze 95% po miescie, a 5% to raz w miesiacu wypad poza miasto i wakacje 2 razy w roku.

Mysle ze tego zapasu mocy i tak nie wykorzystam, a 10tys robi jednak roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli faktycznie jezdzisz glownie po miescie a sporadycznie poza maistem to  nie ma sensu zebys bral 1.6 i placil prawie 10tys wiecej.

Ja wzialem bo jednak tych "weekendowych" wyjazdow jest duzo, przez ostatnie 18miesiecy przejechalem 30tys wiec ja osobiscie czekalem na wersje 1.6 az sie pojawi, a i komfort w trasie przy 1.6 bedzie wiekszy niz w 1.2.

Stad taka moja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z toba. Ja pracuje z domu. Rocznie robie jakies 12tys z czego 1 tys to trasa.

Glownie dziecko do szkoly i zakupy. Odpoczatku myslalem o 1.2 a potem dalem sie zbic z tropu przez znajomych, ktorzy mowili ooo 1.2 taki maly silnik, bla bla bla.

Noi zmienilem zdanie na 1.6. Oczywiscie jak to facet cieszylem sie z wiekszej mocy, chociaz nie jestem maniakiem i nawet w trasie nie przekraczam 120.

Mysle, ze wejscie nowego cennika i obizenie ceny na ntec 1.2 powoduje, ze to bedzie chyba najlepsza decyzja.

 

Jakbym mial jezdzic duzo w trase, to bym bral 1.6 w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja az tak duzo nie jezdze ale tych wyjazdow poza miasto w weekendy mam  duzo i nie chcialem brac silnika 1.2 ktory moze jest dobry w miescie ale poza juz moze miec problemy czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,ale wy brednie wypisujecie.Nakręcacie jeden drugiego ...

Gdzie to napisane że 1.2 jest tylko do miasta ,a sporadycznie na trasę?

To może w opcji weźmiecie sobie drugi silnik 1.6 na zamianę,no bo jak w trasę to czymś co nie będzie sprawiało kłopotów.

A ja się pytam,jeździliście 1.2 w trasie? Skąd takie opinie???115 KM to mało na trasę?

Gdzieś czytałem na forum,że na 6 biegu ciężko wyprzedzać...kurna ...bolida F1 doszukują się w Kuku,6 bieg jest do eknomicznej jazdy! a nie do wyprzedzania! Chcesz jeden z drugim wyprzedzać to redukuj! tak samo jak w 5cio biegówkach nie pociągniesz tylko trzeba redukować!

Zrobiłem za granicą i w Polsce na trasach kilka tys.km i nie zauważyłem,aby 1.2 nadawał sie tylko do miasta,a "czasami" na trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke Nissan sam dolewa oliwy do ognia reklamując QQ jako miejskiego SUV, ale kolegom chyba chodzi że 1.2 za słaby do wyprzedzania. Ale tak nie jest, podejrzewam że jak wypłyna dane np elastycznosci silnika 1.6 dig-t to okaze sie ze jest w zakresie 80-120kmh o 1 sek szybszy od 1.2 , bo wiecej nie ma szansy. Diesel 1.6dci który ma poteżny moment obrotowy a elastycznośc lepsza w stosunku do 1.2 jakies 2,5 sek... czy to duzo? Fakt że 6-stka w 1.2 jest słaba, w dieslu duzo mocniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romeo, jeździłem Note 1.4  i moge powiedzieć ,że w porównaniu do 1.2 to jest muł...

Przy 88 kucykach dopiero trzeba było sie zastanawiać nad manewrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma na mysli ze jest za slaby. Tylko jak ktos po trasie lubi sobie pocisnac po 140 albo i wiecej, to 1.6 na pewno lepiej pasi niz 1.2.

Do mojego stylu jazdy i rodzaju cyklu 1.2 w zupelnosci wystarczy, a to ze piszecie ze sobie do tego tez w trasie swobodnie radzi to mnie tylko upewnia w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29, mam Thalie 65KM :) i tez zjezdzilem w niej pol Europy. Nadawala sie? Nadawala. Ale np glosno bylo na autostradzie niemilosiernie, o sluchaniu radia to juz zapomnij przy jezdzie szosa poza miastem. W gorach dawala rade? Dawala.

Ale sa sytuacje gdy nie dawala rady -przy wyprzedzaniu. Moze juz skrzywiony tym jestem ale zamowilem 1.6 aby w takich wlasnie sytuacjach auto mnie nie zawiodlo. Bo poza tym momentem to nawet Thalia sobie radzila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romeo, jeździłem Note 1.4  i moge powiedzieć ,że w porównaniu do 1.2 to jest muł...

Przy 88 kucykach dopiero trzeba było sie zastanawiać nad manewrami.

 

No ale Note jest znacznie lżejszy od QQ. To też ma znaczenie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma na mysli ze jest za slaby. Tylko jak ktos po trasie lubi sobie pocisnac po 140 albo i wiecej, to 1.6 na pewno lepiej pasi niz 1.2.

Do mojego stylu jazdy i rodzaju cyklu 1.2 w zupelnosci wystarczy, a to ze piszecie ze sobie do tego tez w trasie swobodnie radzi to mnie tylko upewnia w wyborze.

No ja wlasnie tak sobie lubie pojechac 140 i wiecej i Thalia 65KM tak jezdze na autostradzie. Ale bez szalenstw tez. Wiec ten silnik 1.6 naprawde mi sie przyda. A i komfort powinien byc przy tych predkosciach duzoc wiekszy niz w 1.2.

Ale z twoimi potrzebami robisz bardzo dobrze wybierajac 1.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 na pewno w trasie nie dostanie tak w cztery/litery jak 1.2 ,gdy chcemy się sprawnie poruszać , mamy komplet na pokładzie lub w górach. amen. Generalnie , cytując klasyka "koni nigdy nie za wiele , ale różnicę robi dopiero moment obrotowy. :wave: a i trwałość powinna być większa prze mniejsze "wymuszanie efektywności" ale to już wróżenie z fusów.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...