Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gregson,z tym że nie wszyscy dodają...no trudno.Mnie dodali 16" a wolałbym większe,ale cóż dawali to się brało.Teraz trzeba myśleć o ich upłynnieniu.I gumki i fele wręcz nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja subiektywna ocena felg 19" (letnie, przejechalem 5000) i 17" (zimowe, przejechane 1000). 

Komfort bardzo podobny i bardzo dobry - sam mialem spore watpliwosci wybierajac model Tekna i 19 cali ale absolutnie nie zaluje.

Tak jak Koledzy wczesniej pisali przy 19 calach mamy ponad 10cm gumy i to w polaczeniu z komfortowym zawieszeniem wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie juz w wybranych salonach testowe 1.6 dig-t do jazd probnych. Moze ktos zda relacje jak bedzie mial okazje na jazde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak ciekawostka. Pewnie części z Was znana.

W Rosji jest dostępny QQ z benzynowym silnikiem 2.0, moc 144KM /6000obr i moment 200Nm/4400obr.

Przyspieszenie 9,9s, prędkość max 194km/h. Śr zużycie paliwa 7.7l

Jest trochę droższy od wersji 1.2 DiGT.

Gdybym w PL miał taki wybór to wolałbym jednak swojego 1.2DiGT. Zwłaszcza porównując moment obrotowy i zużycie paliwa.

 

I jeszcze jedna ciekawostka. Silnik 2.0 benzyna jest dostępny jednocześnie z 4WD i CVT. A więc można.

Zupełnie nie rozumiem polityki Nissana czemu w Europie nie oferuje benzynowego silnika z 4WD, że o 4WD i CVT razem nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to w sumie ciekawe. W obecnym aucie mam właśnie 2.0 145KM więc QQ z takim silnikiem i jeszcze 4x4 byłby dla mnie idealny :) Orientujecie się jak wygląda zakup auta w Rosji? Czy opłacałoby się takiego u nich kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciekawostka. Pewnie części z Was znana.

W Rosji jest dostępny QQ z benzynowym silnikiem 2.0, moc 144KM /6000obr i moment 200Nm/4400obr.

Przyspieszenie 9,9s, prędkość max 194km/h. Śr zużycie paliwa 7.7l

Jest trochę droższy od wersji 1.2 DiGT.

Gdybym w PL miał taki wybór to wolałbym jednak swojego 1.2DiGT. Zwłaszcza porównując moment obrotowy i zużycie paliwa.

 

I jeszcze jedna ciekawostka. Silnik 2.0 benzyna jest dostępny jednocześnie z 4WD i CVT. A więc można.

Zupełnie nie rozumiem polityki Nissana czemu w Europie nie oferuje benzynowego silnika z 4WD, że o 4WD i CVT razem nie wspominając.

 

podobno taka konfiguracja 2.0i 4x4 CVT pojawi się w PL ale w modelu X-Trail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz,na Rosję szły również lepiej wyposażone Note,przykładem mogą być samochody ze spryskiwaczami lamp i to nie koniecznie wyposażone w ksenony,w naszym kraju niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz,na Rosję szły również lepiej wyposażone Note,przykładem mogą być samochody ze spryskiwaczami lamp i to nie koniecznie wyposażone w ksenony,w naszym kraju niedostępne.

 

nawet nowe Qashqai mają tam spryskiwacze lamp które u nas są niedostepne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nowe Qashqai mają tam spryskiwacze lamp które u nas są niedostepne :(

 

Wersje na Rosje mają xenony dlatego mają spryskiwacze. Nie wiem dlaczego nie sa dostepne u nas  tak jak w juke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uważają Rosję za atrakcyjniejszy rynek zbytu,albo na odwrót,żeby skusić dodają bajery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te xenony sie maja do full led montowanch w Teknie?

Mogę porównać tylko do xenonów z mojej poprzedniej furki tzn 407-ki (bo akurat jestem po jeździe wieczornej QQ). Ogólnie.... wydaje się że jest bardzo podobnie (a bałem się ze słabiej będą świeciły), pomimo tego że xenony miały 3200 lumenów a ledowe mają ponoć 2000 lumenów.

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te xenony sie maja do full led montowanch w Teknie?

Xenon świeci większym światłem niź LED, 3200 lumenów.vs. 2000. Led jest żywotniejszy i oszczędniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ksenony w qq 1, a teraz ful ledy w qq 2. Różnica niedostrzegalna na światłach "długich", na drogowych lepiej widoczna jezdnia w nowym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ksenony w qq 1, a teraz ful ledy w qq 2. Różnica niedostrzegalna na światłach "długich", na drogowych lepiej widoczna jezdnia w nowym modelu.

 

Wiadomo, że na długich bedzie jaśniej wkońcu ledy a nie zarówka halogenowa.  Natomiast xenon i tak wygra z ledem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że na długich bedzie jaśniej wkońcu ledy a nie zarówka halogenowa.  Natomiast xenon i tak wygra z ledem

I tu właśnie nie widzę różnicy. Moje poprzednie samochody były na xenonie fabrycznym- cenię sobie widoczność (czyli od 2001 roku). Bałem się tych LEDów ... że nie będą na tyle mocne.... Ale nie jest źle, bo nie widzę takiej różnicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopowiadam, światła długie ksenon a full led w qq 1 i 2 to prawie to samo widzeniu drogi nocą. Natomiast światła drogowe to już dwa światy. W starym H 7, a w nowym ledy- wyraźna różnica na plus w qq 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojot - już w drugim poście mylisz mijania z drogowymi? Muszę o to zapytać? Masz prawo jazdy? :whistle:

Przeciez kojot pisze, ze swiatla drogowe- no, oswietlaja droge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast xenon i tak wygra z ledem

 

Skąd ta teza? Bo tak? Przecież wszystko kwestia mocy i ilości użytych ledów. Właśnie wróciłem z roweru, do którego zrobiłem lampkę mająca realne 1700 lumenów z zaledwie pięciu ledów a użyłem wcale nie najmocniejszych Cree XP-G. Poza tym lumeny to nie wszystko bo mała wielkość emiterów led (np. 1,5mm x 1,5mm) pozwala precyzyjnie uformować wiązkę światła co przy teoretycznie mniejszej "mocy" może dać lepsze efekty niż rozproszone światło z innych źródeł.

 

EDIT.

Dopiero zobaczyłem temat traktujący o LEDach a tam odnośnik do tego porównania:

http://forum.qashqaiclub.co.uk/led-vs-xenon-osram-xenarc-4500k_topic14174_post232173.html?KW=Duncho#232173

Hm, w lampach ledowych tak jak przewidywałem snop światła jest wydajniej ukierunkowany (bliżej słabiej a dalej mocniej) dlatego można "dać" mniej lumenów ale gdybym miał wybierać to chyba jednak wolałbym xennony bo świecą równomierniej. Mam wrażenie, że projektanci Nissana trochę schrzanili sprawę albo za bardzo wzięli sobie do serca oszczędność energii...

Edytowane przez Kuras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta teza? Bo tak? Przecież wszystko kwestia mocy i ilości użytych ledów. Właśnie wróciłem z roweru, do którego zrobiłem lampkę mająca realne 1700 lumenów z zaledwie pięciu ledów a użyłem wcale nie najmocniejszych Cree XP-G. Poza tym lumeny to nie wszystko bo mała wielkość emiterów led (np. 1,5mm x 1,5mm) pozwala precyzyjnie uformować wiązkę światła co przy teoretycznie mniejszej "mocy" może dać lepsze efekty niż rozproszone światło z innych źródeł.

Zgodzę sie co do tego iż LED mimo mniejszych wydzielanych lumenów może oświetlić droge bardziej  niż xenon, gdyż można zastosować wiele diód najwyższej mocy i ukierunkować  je w rożne obszary, natomiast xenon to tylko jeden jedyny palnik który mimo ,że emituje wiecej lumenów przez swoją budowe niż LED, potrzebuje jeszcze odpowiedniej optyki reflektora, klosza, soczewki projektora , aby go wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...