Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3Rni- dzieki za wsparcie :) bo juz zaczynalem myslec ze to cos ze mna jest nie tak, ze za duzo wymagam, ze za wysoko nos podnosze czy jakos tak -wiadomo co mam na mysli.

Ale skoro miales podobne wrazenie, to jednka cos jest nie tak ze sprzedawcami w tym salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29

I wszystko zależy co kogo satysfakcjonuje. Ot subiektywne podejście. Ja dostałem voucher na trzy przeglądy to jest na jakieś 3000 zeta. Dywaniki gumowe i welurowe i tak moglibyśmy się licytowac, ale nie o to chodzi. Chodzi o to aby mieć satysfakcję, ze udało się cos ugrac. Miałem zamiar zakupić mazde 3 ale po pierwszej rozmowie w salonie odpuscilem. Tam nie było szans na jakiekolwiek negocjacje. Bierzesz za cenę katalogowa albo spadaj. Jak miałem na poczatku wątpliwości tak po wizycie wybór padł na QQ. W salonie Nissana tak przed zakupem jak i po obsługa wzorcowa. Jak autka będzie jeździło bez żadnych problemów to będę ich wychwalał zawsze i wszędzie.....

Edytowane przez Parassite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czegoś tu  nie rozumiem :(

 

podpisanie umowy zakupu to jednocześnie zaakceptowanie warunków zakupu - jak można potem to negocjować ? To tak jakbym kupił mieszkanie i po np. m-cu poszedł jeszcze raz do nich aby np. obnizyli mi cenę ...

 

wg mnie to dobry sprzedawca skoro jest w stanie sprzedać samochód z małym rabatem czyli wypracowac dla swojej firmy większy zysk - przecież sprzedawca nie zest wynagradzany od wilekości udzielonych rabatów a od zysków ze sprzedaży tak mi sie wydaje a kupujący został przekonany ,że kupuje coś dobrego

Dobry sprzedawca jest wtedy gdy po zawarciu transakcji obydwie strony sa w pelni zadowolene Juz nie chodzi o rabaty ale o przejrzystosc, atmosfere transakcji.

 

Jesli ja kupuje auta patrzac na wyposazenie - i sprzedawca to doskonale widzi bo nie ukrywalem, ze chce kupic auto jak najlepiej wyposazone, ze ogladalem inne auta i mowie, ze odpadly bo byly wg mnie gorzej wyposazone -i sprzedawca wie o tym.

Czyli jak ma troche oleju w glowie to na podstawie tego co mowie wie czego oczekuje- bo sprzedawca tez musi miec troche inteligencji a nie pracowac jak bezmozgowiec.

Pytam czy juz wszystko dobralismy- oczywiscie, tak wszystko. A pozniej okazuje sie, ze niema podstawowych zeczy. To sprzedawca powinien -jesli jest inteligentny i wie jak wykonywac swoja prace- powiedziec.

Ma wszystko- ale w zwiazku z tym, ze Pan szuka auta wyposazanego na max'a pomyslalbym jeszcze o tym i o tym...

Rola sprzedawcy nie sprowadza sie tylko do podsuniecia umowy klijentowi - ale doradzanie mu od poczatku do konca- i nie tylko do chwili otrzymania auta ale i pozniej.

Jak tego sprzedawca nie wie to nie powienien wykonywac swojej pracy. Nie wiem, moze facet za dlugo pracowal w dziale sprzedazy flotowej- tam moze inaczej jest traktowany klijent.

Ale jesli nie tylko ja mialem takie wrazenie, ze z obsluga jest cos nie tak to jednak cos jest na rzeczy.

A renegocjowanie umowy?

Wlasnie w swiecie jest to powszechne. Bardzo czesto robi sie aneks do umowy. Bo umowa ma obydwie strony satysfakcjonowac. Jesli wychodza nowe fakty robi sie aneks do umowy.

 

Zysk dla firmy? Oczywiscie. Kazdy chce zarobic. Ale ja jako wlasciciel firmy chcialbym zarobic na jednej transakcji, drugiej, trzeciej itd. A nie tylko na jednej...

Na transakcji tej salon bardzo dobrze zarobil. Ja o tym wiem, sprzedawca tez o tym wie. A moglby zarobic jeszcze wiecej bo mowilem tez, ze bede zainteresowany dokupieniem kilku akcesoriow- a te jak wiemy sa cholernie drogie. Moze nawet na oponach i nowych kolach.

Ale jak wychodza nowe fakty jak w tym przypadku to sie umowe renegocjuje.

Nie mozna powiedziec podpisales umowe, koniec, basta. Spadaj na drzewo, podpisales? "To po potkach"

 

Takie wlasnie postawienie sprawy przez sprzedawce spowodowalo, ze bylem gotow rozwiazac umowe.

Bo chce kupic QQ, ale gdzie, to juz nie ma znaczenia.

 

BbartoszN- ale tu nawet ciezko mowic o umowie. To wstepna umowa. To jeszcze nie jest zakup samochodu. Ale sprzedawca o tym zapomnial, ze jeszcze mozna z niej zrezygnowac.

Koszt? Jakis jest. Ale tez sie licza regoly gry.

 

wg mnie to dobry sprzedawca skoro jest w stanie sprzedać samochód z małym rabatem czyli wypracowac dla swojej firmy większy zysk - przecież sprzedawca nie zest wynagradzany od wilekości udzielonych rabatów a od zysków ze sprzedaży tak mi sie wydaje a kupujący został przekonany ,że kupuje coś dobrego

To chyba nijaki sprzedawca do ktorego przychodzi pozniej wkurzony kupujacy i mowi, ze rozwiazuje umowe.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz renegocjowac wstepna umowe a mnie nowa wersja nie odpowiada ide do kogos innego.

Nikogo nie chce obrazac tylko sprzedawca nie jest tylko od podsuwania umowy do podpisani i na tym sie zaczynaja i koncza jego obowiazki w pracy.

No ja tez zachowalem sie jak bezmozgowiec bo dla mnie bylo to oczywiste ze jest.

Ale zostawmy juz temat autoalarmu na razie w spokoju bo mam nadzieje ze zostalo to zalatwione pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Strider

 

 

Przez te 5 miesięcy pewnie już z 5 razy zmieniła się oferta cenowa na ten samochód dlatego udało się wynegocjować...  :P

Nie wiem co rozumiesz przez ofertę cenową. Cena katalogowa nie zmieniła się. Niezależnie co masz na myśli mam auto za niższą cenę ze znacznie lepszym wypasem więc jestem zadowolony, a jak sprzedający coś z tego miał to też bardzo mnie cieszy bo generalnie jestem "ciężkim" klientem i trochę zdrowia przy mnie stracił  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie tak do końca z nowym Qashqaiem było ponieważ na początku pakiet bezpieczeństwa kosztował 2300 później 3900 zł

teraz nie pamiętam ale chyba przed wakacjami podrożały wszystkie wersje o 1000 zł a Tekna o 1500 zł

kolor biały zwykły został przemianowany na biały specjalny co poniosło za sobą dopłatę 1200 zł

no i oczywiście w wersji TEKNA ze std. wyposażenia usunęli szklany dach i jest on teraz opcją za 2700 zł

 

więc tak np. wersja Tekna kosztowała ok 94500 zł a teraz 97000+2700 = 99 700 czyli taka wersja 1.2 Tekna podrożała katalogowo o 4700 zł czyli o prawie 5% a to już duża podwyżka ceny katalogowej

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z BartoszemN - bo za samochodem zacząłem chodzić od maja. I po zainteresowaniu Qashqaiem zostaliśmy uraczeni tekstem, żeby się spieszyć, bo ma być zmiana cennika. Oczywiście zaraz sobie pomyślałem tiaaaaa akurat... nie naciągaj nas... i... w wakacje cena o 1500 w górę i wyleciał szklany dach z opcji standardowych dla Tekny.

I takie pojazdy można było jeszcze niedawno kupić - na pewno we wrześniu proponowali nam taki egzemplarz "na już" do odbioru wg cen poprzednich (niby ktoś zrezygnował), ale na felgach 17". Po drugiej znam cennik na pamięć :-D i facet mieszał, liczył i... dał tyle co w katalogu (na tamte czasy) - że niby taka atrakcja, ale w porównaniu do dzisiejszej ceny. A przecież zastrzegł, że będzie liczył od poprzedniej. Więc poczułem, że robi ze mnie idiotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja zamowilem QQ 1.6 DIG-T i musze na niego czekac do stycznia. W ostatniej chwili zmienilem zdanie z 1.2 na 1.6, zeby miec jakis zapas mocy. Wszyscy wkolo mowili ze 1.2 to jakos maly silnik, ale jak dla mnie radzil sobie niezle na jezdzie probnej. W glowie wciaz nie wiem czy dobrze zrobilem ze czekam.

Czy ktos cos slyszal o jakims demo gdzies w Polsce (mam wciaz mozliwosc zmiany)? Chodzi mi o jakies opinie.

Rowniez wiecie jak ma wygladac spalanie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik(1.6) jest dostępny na pewno w Xtrailu.Jeździł nim mój kolega i pomimo słyszalnych opinii że do "iksa" lepszy był by jeszcze mocniejszy,On był zachwycony!Ja bym brał 1.6,właśnie ze względu na zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania to nadal oficjalnie nie wiele wiadomo. Widzialem ostatnio na francuskiej stronie Nissana ze w miescie ma palic 0.8 litra wiecej niz 1.2. Srednie spalanie chyba 0.2 wiecej niz 1.2, Poza miastem nic nie wiadomo- ale mysle ze na autostradzie spali mniej niz 1.2.

Tez liczylem czy warto, ale zalezalo mi na mocy. A jesli chodzi o koszty to w miescie malzonka przejezdza srednio misiecznie 500km. Daje to koszt  ile wiecej niz 1.2? 25zl? To znikoma kwota.

Wiec uznalem ze sa to akceptowalnie wyzsze koszty jazdy w miescie, ale zaoszczdze poza miastem bo w weekendy duzo poza miastem jezdze.

 

Jesli chodzi o demo. W polsce nie ma jeszcze demo 1.6 dig-t. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Pierwsze 1.6 dig-t przyjada do polski w grudniu. I wtedy mam odebrac swojego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Upewnilem sie w wyborze. Orginalnie jak rozmawialem to mowa bylo o 29 grudnia, a jak juz zamowilem to 9 styczen.

W swieta bede patrzynal choinke i modlil sie do Dziadka Mroza, zeby jakos go wciasnal pod nia.

Myslicie ze jest mozliwe ze bedzie cos wczesniej, czy raczej nastawiac sie ze bedzie pozniej niz wczesniej.

 

Do tej pory dwa razy mialem opla astre z silnikiem 1.4 i marzylem (zazdroscilem posiadoczom diesla) o mocniejszym silniku.

Nie chodzi tu wlasnie o jakies szalenstwa, ale ta swiadomosc, ze jak chce przyspieszyc/wyprzedzic robie to ze stoickim spokojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Dziadka Mroza,to lepiej został w spokoju,bo Ci ładę przyniesie.Mikołaj pewniejszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do daty dostepnosci to juz to przerabialem. Mam odebrac chyba 22 grudzien. Pozniej ktos na brytyjskim forum napisal, ze nie ma szans na ten rok i dopiero beda w lutym. Kontaktowalem sie z Nisanem polska, oni powiedzieli ze luty na pewno, wczesniej mala szansa. Pozniej udezylem do dilera co z ta data, powiedzial ze on kontaktowal sie z Nisan polska i powiedzieli ze nie mogli mi powiedziec ze luty -chociaz mam maila :), i dilerowi powiedzieli ze bedzie na czas. Niby pozniej diler powiedzial ze juz jest w produkcji i polowe listopada bedzie wyprodukowany a pozniej to tylko transport.

Wiec teorii duzo, a nikt nic na pewno nie wie. ja postanowilem sie nie denerwowac, uspokoilem sie i teraz tylko czekam cierpiwie na moje autko. A czy bedzie w grudniu, styczniu, lutym to juz mniej wazne- aby bylo i abym byl zadowolony.

No chciaz z tym lutym to troche przesadzilem juz.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee. Nie ma takiej opcji zeby do lutego. Jezdze pozyczonym autem, bo moje poszlo.

Do tego jest umowa, ze ma byc dostarczone do 15 stycznia.

Dla mnie to ze fabryka nie wyprodukuje na czas jest zlamaniem umowy.

Rozumie sztormy i nie ma jak statek przywiezc, ale to to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze przesunął się odbiór Superba, diler na 3 tygodnie nieodpłatnie dał mu w użytkowanie Octavię III. Ale to przy zakupie na firmę, straszenie o stracie na 3 tyg narzędzia pracy, stracie dochodów itp. Tak jak ktoś kupuje priv to każdy diler zleje sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałbym gdyby np. tydzień przed odbiorem samochodu zgodnie z umową dealer nie umiałby określić daty dostawy ale "panikowanie" na jakieś 6 tygodni przed terminem,że samochodu nie będzie jest dla mnie jakieś takie mało logiczne - nakręcanie się na to ,że się nie uda itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie nakrecam :) ani nie jestem przerazony. Mowie tylko, ze dla mnie przesuniecie terminu o 6 tyg jest nieakceptowalne.

Mam nadzieje ze bedzie na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałbym gdyby np. tydzień przed odbiorem samochodu zgodnie z umową dealer nie umiałby określić daty dostawy ale "panikowanie" na jakieś 6 tygodni przed terminem,że samochodu nie będzie jest dla mnie jakieś takie mało logiczne - nakręcanie się na to ,że się nie uda itd

Ale patrzac na mnie, tez sie martwilem cz bedzie czy nie bedzie na czas. Wiec takie zamartwianie sie jest chyba powszechne wsrod kupujacych :), albo przynajmniej nie wyjatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz cena w katalogu jest ogólnie cały czas taka sama, czasem pojawia się cena promocyjna + jakieś tam korzystne finansowanie. Chodzi mi generalnie o to, że ten sam samochód dealera w różnych okresach kosztuje go inne kwoty.

Jaką cenę ma w danym momencie dealer to zwykły śmiertelnik nie wie. Także przy negocjacjach odnosimy się do ceny katalogowej. Być może mógł zejść niżej niż wczesniej proponował. Finalnie jak juz napisałem dostałem znacznie więcej za niższą cenę wiec chcąc nie chcąc muszę być zadowolony. Być może dałoby się więcej utargowac ale się tego juz nie dowiem i dobrze.

Edytowane przez Parassite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wpis odnosnie QQ 1.6DIG-T znalazlem na angielskim odpowiedniku tego forum, gdzie jeden z forumowiczow pisal do centrali i w odpowiedzi uzyskal:

At the moment the information we have is that we will be releasing a 1.6 DIG-T (163 PS) engine in early 2015 – more details will announced later this year. You can contact your local Nissan Dealer who will be able to keep you updated on when you can place your order.

Edytowane przez optykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wpis odnosnie QQ 1.6DIG-T znalazlem na angielskim odpowiedniku tego forum, gdzie jeden z forumowiczow pisal do centrali i w odpowiedzi uzyskal:

At the moment the information we have is that we will be releasing a 1.6 DIG-T (163 PS) engine in early 2015 – more details will announced later this year. You can contact your local Nissan Dealer who will be able to keep you updated on when you can place your order.

Ta informacje tez juz podawalem kiedys -dokladnie to samo zrodlo :) nawet myslalem przez chwile ze jesli to info z UK czyli blizej zrodla to bardziej pewne.

Ale nie wierz w to.

A niech bedzie, jak lubisz sie dolowac, to jest informacja od Nissan polska jaka otrzymalem:

 

Szanowny Panie

Dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Nissan.

W nawiązaniu do korespondencji elektronicznej z dnia 22 października 2014 r., dotyczącej dostępności Nissana Qashqai 1,6 DIG Tekna uprzejmie informuję, iż istnieje już możliwość zamówienia tego pojazdu. Istnieje prawdopodobieństwo, iż samochód będzie możliwy do odbioru w grudniu jednak pewna i potwierdzona data to luty 2015 r.

 

Czyli napewno go dostaniesz w lutym :) a jak bedziesz mial duzo szczescia to moze wczesniej :) :)

I co poczylesz sie lepiej i bardziej pewnie?

Ja juz z usmiechem na tworzy przyjmuje kolejne teorie nt terminu odbioru samochodu.

Stresowalem sie na poczatku. Teraz sie usmiecham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta informacje tez juz podawalem kiedys -dokladnie to samo zrodlo :) nawet myslalem przez chwile ze jesli to info z UK czyli blizej zrodla to bardziej pewne.

Ale nie wierz w to.

A niech bedzie, jak lubisz sie dolowac, to jest informacja od Nissan polska jaka otrzymalem:

 

Szanowny Panie

Dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Nissan.

W nawiązaniu do korespondencji elektronicznej z dnia 22 października 2014 r., dotyczącej dostępności Nissana Qashqai 1,6 DIG Tekna uprzejmie informuję, iż istnieje już możliwość zamówienia tego pojazdu. Istnieje prawdopodobieństwo, iż samochód będzie możliwy do odbioru w grudniu jednak pewna i potwierdzona data to luty 2015 r.

 

Czyli napewno go dostaniesz w lutym :) a jak bedziesz mial duzo szczescia to moze wczesniej :) :)

I co poczylesz sie lepiej i bardziej pewnie?

Ja juz z usmiechem na tworzy przyjmuje kolejne teorie nt terminu odbioru samochodu.

Stresowalem sie na poczatku. Teraz sie usmiecham :)

 

Przepraszam za zduplikowanie. Nie wiedzialem.

Sciaskam mocno kciuki, zeby termin na poczatek roku sie sprawdzil.

Edytowane przez optykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...