Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tak większość firm robi, nie daje możliwości wyboru tylko stawia przed faktem dokonanym, dla nich to dodatkowy zysk a Ty użytkowniku czujesz się jak niedorozwój,mimo wielu lat za kółkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdym przypadku tak jest,bardzo często technicy w ASO po prostu nie potrafią włączać/wyłączać dodatkowych funkcji,a goscie z op-com robili to w pięć minut.Brak kompetencji -raczej to bym obstawial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej uszczęśliwianie ludzi na siłę?  mówię nie.Technicy w ASO pewnie wiedzą ale mają zakaz takie S/S nie wyłączą,wspomniany powyżej hamulec dla jednego super ale wielu wolałoby mieć możliwość wyboru,nawigacja inna nie bo nie,światła włączane przy rozruchu i pewnie wiele innych kwiatków można przytoczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje poczekać aż interfejsy stanieją, a programy ktoś wrzuci do neta. Wtedy sami będziemy grzebać i włączać / wyłączać ;)

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęły mi już dwa lata od zakupu auta (ale nie od daty pierwszej rejestracji Nissan Connect) i po zalogowaniu do swojego konta przez stronę Nissana otrzymałem komunikat, że NIssan przedłużył bezpłatne korzystanie z Nissan connect o kolejny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał, żeby Nissan stworzył w końcu porządną stronę umożliwiającą internetowy zakup i aktualizację map, zamiast tworzyć zbędne gadżety. Już nie wspomnę o pełnej informacji, jaka karta do jakiego modelu ... bo aktualnie ten element woła o pomstę do nieba. Dodam, że aktualizacja bazy fotoradarów, to jedna wielka partyzantka. Proszę mi pokazać, gdzie na polskiej stronie Nissana mogę kupić aktualną bazę w formacie (.ntq) ?? Czy tak trudno takiej firmie jak Nissan, zebrać to wszystko do kupy i przedstawić pełną ofertę w tej materii ??

Na chwilę obecną, Centrala Nissana zmusza nas do nabijania kabzy dealerom, których apetyt nie ma końca. Przykład ?? Proszę bardzo - ta sama karta zawierająca najnowsze mapy do Pulsara, u jednego dealera kosztuje 800 zł, a u innego 500 zł, natomiast na allegro można to samo kupić za niespełna 400 zł.

... a cel podróży, to bez łaski, każdy może sobie wklepać z ekranu navi - góra 30 sek. roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to aktualinie aktualizacja map do Qashqaia i Pulsara itd. ma kosztować około 400 zł natomiast nowi nabywcy samochodów Nissan z systemem nawigacji ( zakup po 1 kwietnia 2016r.) w cenie samochodu otrzymają 3 letnią bezpłatną aktualizację map i z tego co słyszałem to będzie odbywać się na zasadzie ,że dealer otrzyma raz w roku nowe karty i będzie powiadamiał klientów ,że karta jest do odebrania czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszN - data jaką podałeś sugeruje Prima Aprillis :)

Zobaczymy jak będzie - ja swojego QQ zamawiałem 05.04.2016 i nic mi nie wspominali - dopytam przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to aktualinie aktualizacja map do Qashqaia i Pulsara itd. ma kosztować około 400 zł natomiast

Z tego co wiem, to dokładnie 411 zł, ale netto, więc licz 500 z haczykiem.

 

BartoszN - data jaką podałeś sugeruje Prima Aprillis :)

Obstawiam, że masz rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszN - data jaką podałeś sugeruje Prima Aprillis :)

Zobaczymy jak będzie - ja swojego QQ zamawiałem 05.04.2016 i nic mi nie wspominali - dopytam przy okazji

 

z tego co wiem to nie był żart :) tyko nie do końca to jest OK ze strony Nissana - każdy właściciel którego samochód jest na gwarancji powinien otrzyma bezpłatną aktualizację do końca gwarancji wg mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszN, dnia 17 Kwie 2016 - 05:35, napisał:

 

... tyko nie do końca to jest OK ze strony Nissana - każdy właściciel którego samochód jest na gwarancji powinien otrzyma bezpłatną aktualizację do końca gwarancji wg mnie :)

Nissan w tej materii od dawna leci sobie w bambuko. Jeszcze nie tak dawno dealerzy życzyli sobie ok. 2000 zł za kartę. Nie wspomnę już o totalnej przewale, kiedy 2 kolejne karty (25920 4EA0B i 25920 4EA0C) do naszych Nissanków nie różniły się zawartością, a jedynie nalepką na karcie. Nie rozumiem, jak takiemu gigantowi jak Nissan nie jest po prostu wstyd. Na stronie Nissana jest katalog akcesoriów, w którym również zapomniano o kartach do navi, z kolei strona z kartami w odniesieniu czy to do Pulsara, czy QQłki z rocznika 2014:

http://nissan.navigation.com/product-list/Catalog/Catalog_Pulsar_2014/en_GB/NissanEMEA/EUR

Sami zobaczcie co zawierają i dokąd prowadzą odnośniki

W tej sytuacji najlepszym wyjściem jest "czesanie" Allegro i wyłuskiwanie ciekawych cenowo ofert, pod warunkiem że jesteśmy w posiadaniu informacji, jaka karta jest przeznaczona do naszego auta, bo tego niestety możemy się dowiedzieć wyłącznie u dealera.

Zainteresowanym kartami do naszych Nissan Connectów, polecam śledzenie ofert:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=67097&us_id=2078029

W najbliższym tygodniu znajdziemy tam "gorące bułeczki" do NC, m.in. KE288-LCNKE15

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Uff, przebrnalem te 19 stron z prozaicznej przyczyny - zaplanowalem sobie podroz odbiegajaca od standardow NC i nie moglem jej wyslac do samochodu.

Naiwny myslalem, ze tak mozna a widze, ze to ogranicza sie tylko do POI. Wielka lipa. Chyba, ze cos pominalem. 

Na dodatek w nowych QQ aby uruchomic NC trzeba spedzic kupe czasu przed PC. 

Szkoda, ze tu wczesnej nie zajrzalem...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Na dodatek w nowych QQ aby uruchomic NC trzeba spedzic kupe czasu przed PC.

O wiele szybciej, prościej i wygodniej odpalić NC i tam zaplanować trasę. Masz 100 % pewność co do routingu, a jakby co, to możesz go skorygować, zmieniając tryb trasy, lub dorzucając jakiś punkt pośredni.

To planowanie na PC i wysyłanie do auta, to (moim zdaniem) zbędny gadżet ... na dodatek odpalając navi dla świętego spokoju i tak trzeba dokładnie przejrzeć przebieg trasy, by nie obudzić się z nogą w nocniku.

 

Zainteresowanym kartami z nowymi mapami do naszych Connectów, polecam zerknąć tutaj:

http://allegro.pl/nissan-connect-1-2-3-europa-mapa-2016-karta-sd-i6173215610.html

Jakby nie było, ponad 150 zeta w kieszeni w porównaniu z cenami u Dealerów

... no i aktualna baza fotoradarów do NC (1-2-3) za friko, też piechotą nie chodzi :rolleyes:

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanym kartami z nowymi mapami do naszych Connectów, polecam zerknąć tutaj:

Nowe to one są tylko z nazwy bo dane na nich to staroć. W jakiej postaci jest ta "aktualna baza fotoradarów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. To moje pierwsze kroki w tym aucie i systemie nav. Jak juz wsiade do samochodu to chcialbym jechac a nie kombinowac trase. Widze ze musze poczytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problemy z aplikacją Nissan Connect pomimo  poprawnego sparowania telefonu z samochodem?

W aplikacji Nissan Connect wyświetlana jest ikonka " Rozłączony X " !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, że rejestrując się w piątek Nissan nie uruchomił jeszcze tej usługi na moim koncie Nissan Connect ?

Spróbuje odinstalować i jeszcze raz zainstalować aplikację Nissan Connect potem rozłączyć połączenie BT i po zalogowaniu w aplikacji sparować ponownie urządzenia.

Nie wiem dlaczego ale mam takie podejrzenie, że coś mi namieszał w tym wszystkim "Janosik".

Edytowane przez Gregor44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Trochę się chyba nie zrozumieliśmy. Ja miałem na myśli BT (telefon, muza) ... a Tobie chodzi o kompletne sparowanie usług dodatkowych aplikacji smartfona z NC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...