Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednocześnie należy włączyć światła mijania "w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami" - czyli każdy opad powoduje zmniejszenie widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie "jednocześnie ... " ... czy aby dzienne mogą się świecić ze światłami drogowymi ? Moje światła palą się naprzemiennie !


Fergul

Jaki kaktus w dotyku jest "ładny" ... ? ;)

Tyle ,że "każda potwora znajdzie swego amatora" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak dany model przeszedł homologację.W przepisach niby stoi ,że maja się świecić naprzemiennie,ale nie dotyczy to nowych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jednocześnie" to mój wyraz, nie cytat z kodeksu. Może źle gramatycznie napisałem...


Światła drogowe = długie.

Na odwrót - dla samochodów po 2009 albo albo:

"§ 2. Światła zamontowane na pojeździe powinny odpowiadać warunkom podanym w poniższej tabeli:..."

i tu są wyszczególnione wszystkie rodzaje świateł. Nas interesuję Lp. 18 poz. 14 pp. 1,2 i 3 i tu je przytoczę:

"1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika,45)

2) powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu,

3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej (45)"

Natomiast odnośnik 45 brzmi:

"Dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozgryzajmy tych przepisów,bo wydaje mi się ,,ze nawet Ci którzy je tworzyli czasami nie wiedzą co chcieli w nich powiedzieć.

Mamy nowe samochody w których homogenizacja :D dopuszcza taka a nie inną konfigurację świateł i git.Starsze modele muszą się dopasować do wymogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany , czy w kaszkaju też ramiona wycieraczek można dęba postawić automatycznie jak w Pulsarze? Cytat z pulsara

"włączyć stacyjka ON wyłączyć w polożenie OFF. 2 razy szybko przełącznikiem wycieraczek do gory,
wycieraczki ustawiają się pionowo na szybie i teraz je można odchylić od szyby."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytalem w innym watku i jesli dobrze zrozumialem tak wlasnie jest. Nazywa sie to tryb serwisowy wycieraczek.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pany , czy w kaszkaju też ramiona wycieraczek można dęba postawić automatycznie jak w Pulsarze? Cytat z pulsara

"włączyć stacyjka ON wyłączyć w polożenie OFF. 2 razy szybko przełącznikiem wycieraczek do gory,
wycieraczki ustawiają się pionowo na szybie i teraz je można odchylić od szyby."

 

Jest dokładnie tak jak piszesz: 2 razy szybko do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co w akcesoriach do J11 poruszaliśmy ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sowieckej stronie pojawila sie informacja nt nowych wersji X-Traila:

http://quto.ru/journal/new/56245/?utm_source=rambler&utm_content=quto&utm_medium=news&utm_campaign=self_promo

Mowi sie o wersjach benzynowych 2.0l i 2.5l 144/200 KM/Nm i 177/233 KM/Nm. Ale to pewnie silniki wolnossace bez turbiny.

Az sie prosi zeby do X-traila tez wlozyc silnik 1.6 dig-t. To wtedy byloby calkiem fajne autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gdyby tak zrobili mu maly face lifting -odrobine zmienili wyglad bo za bardzo podobny jest do QQ, dolozyli aktywny tempomat, to by fajne autko bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że jest zbyt podobny do Qq. Teraz jak zmieniałem samochód, to zastanawiałem się czy wziąć nowe Qq czy używanego x-traila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gdyby tak zrobili mu maly face lifting -odrobine zmienili wyglad bo za bardzo podobny jest do QQ, dolozyli aktywny tempomat, to by fajne autko bylo.

 

Na face lifting to trochę za wcześnie , dopiero co wszedł na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczarowany dziewczynami ... ? A auto  popłynęło :(


http://torun.gazeta.pl/torun/1,90288,17312304,Podejrzewal_zlodziei__a_auto____samo_zjechalo_do_Wisly.html#TRNajCzytSST

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T32 to taki Qasqhai+2 jak dla mnie ...ale jest calkiem ladny i niedrogi co do konkurencji...Osobiscie polecilbym poczekac i kupic auto z polowy tego roku.Chodzi o problemy wieku dzieciecego,wiem o czym mowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUDY z Szarikiem...Ale to był T-34 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne "obiektywne" porównanie "Auto Świata".

Chyba nie muszę dodawać jaki samochód wygrał? :P

TUTAJ

Dlatego szukajac samochodu nawet przez chwile nie myslalem zeby podjechac do salonu Skody i zobaczyc co maja. Denerwuje mnie ich nachalny "product placement"- jak to miejsce  w tym tescie powyzej.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szukajac samochodu nawet przez chwile nie myslalem zeby podjechac do salonu Skody i zobaczyc co maja. Denerwuje mnie ich nachalny "product placement"- jak to miejsce  w tym tescie powyzej.

 

A ja myslalem, znajomi maja Yeti i do tej pory sobie chwalili. Znacznie lepsza automatyczna przekladnia DSG. Ale zupelnie nie podoba mi sie nadwozie tego samochodu, jest po prostu stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze są najlepszym odzwierciedleniem testu !!!

 

Czemu jak sprawdzam oferty lotniskowych wypożyczalni aut to mam wrażenie że robi mnie "ktoś"w  9 wała , kolokwialnie mówiąc ?

Czy ofertę cenową przygotowują idioci i ludzie oderwani od rzeczywistości ?

Wpiszę w Googlach co szukam i dostanę kilkanaście wypożyczalni z miasta i niech wtedy te z lotniska gniją dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to wydanie Autoszmaty.

Najgłupsze było jak wady Skody przekuli w zalety. Np. Skode docenią zwolennicy zwykłego hamulca ręcznego i coś tam jeszcze w podobnym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zalety QQ przekuli w wady. Wyszło na to, że 105-konny silnik ze Skody jest mocny i cichy, a ten z Qashqaia mimo, że mocniejszy, to tylko jakoś daje radę.

Pomijam już fakt awaryjności, bo nawet słówkiem nie wspomnieli o problemach silników TSI np.z wyciągającymi się łańcuchami rozrządu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle chore zestawienie , opel i renault to na bazie  segmrntu B Kontra segment C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...