Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis odebralem zlozone do kupy felgi 18" ktore kupilem na allegro. Felgi wraz z poonami udalo sie wywarzyc bez wikeszego problemu. Wszystkie odwazniki pochowane, nic nie widac. Zadnych nabijanych na felge, tylko naklejane czarne. Super.

Opony mam Michelin z rantem. Kiedys interesowalo mnie jak ten rant wyglada. Prawde mowiac wiekszej roznicy miedzy zwykla opona a ta nie widze. Ino tylko :) w tej mojej troche wiecej opony poza felge wystaje -ale to akurat mi nie przeszkadza. Przynajmniej jest mniejsza szansa na porysowanie felgi przy manewrach przy kraweznikach.

O to fotka jak to wyglada u mnie a jakby ktos byl ciekawy:

20150304_103137.jpg

20150304_103155.jpg

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebralem zlozone do kupy felgi 18" ktore kupilem na allegro. Felgi wraz z poonami udalo sie wywarzyc bez wikeszego problemu. Wszystkie odwazniki pochowane, nic nie widac. Zadnych nabijanych na felge, tylko naklejane czarne. Super.

Opony mam Michelin z rantem. Kiedys interesowalo mnie jak ten rant wyglada. Prawde mowiac wiekszej roznicy miedzy zwykla opona a ta nie widze. Ino tylko :) w tej mojej troche wiecej opony poza felge wystaje -ale to akurat mi nie przeszkadza. Przynajmniej jest mniejsza szansa na porysowanie felgi przy manewrach przy kraweznikach.

O to fotka jak to wyglada u mnie a jakby ktos byl ciekawy:

20150304_103137.jpg

20150304_103155.jpg

Cześć.

Gregson - co zrobiłeś z oryginalnymi 19-kami? Ja jestem przed odbiorem Tekny i zamierzam zostawić na lato 19-ki, a na zimę załatwiam od dealera te 18-ki od N-Tec'a (powinno się udać w cenie - mam nadzieję). 17-ki dla mnie nie wchodzą w grę do tego auta. Doceniając komfort - auto po prostu wygląda jak k...pa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Ja na zimę mam 16-tki i żyję. Przynajmniej żadna dziura mi nie straszna. :)

Co do felg - nie jestem jakiś nie wiadomo jakim estetą. Sam na moim Patku mam oryginalne 17-ki (balony). Ale to jakoś na tym aucie wygląda. Na QQłce 19-ki po prostu pasują i tyle. Te 18-ki od N-Tec'a już tak dobrze nie wyglądają, ale jest to jakiś kompromis na zimę. Poza tym te rozmiary felg przy tak dużych kołach wcale nie powodują, że mamy tam paseczek gumy. To są naprawdę pasujące rozmiary do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Gregson - co zrobiłeś z oryginalnymi 19-kami? Ja jestem przed odbiorem Tekny i zamierzam zostawić na lato 19-ki, a na zimę załatwiam od dealera te 18-ki od N-Tec'a (powinno się udać w cenie - mam nadzieję). 17-ki dla mnie nie wchodzą w grę do tego auta. Doceniając komfort - auto po prostu wygląda jak k...pa...

Ja wzialem Tekne na 17" , nie bylem sie w stanie przekonac do 19"- wiem, ze one najbardziej pasuja do tego auta ale tak cienkie opony troche mi sie klocily z charakterem tego auta. Na zime mam 17" na lato skompletowalem sobie 18". Wg mnie 18" to kompromis miedzy komfortem a wygladem.

Jesli bedziesz w stanie dostac od dilera dodatkowo 18" to bede pod duzym wrazeniem.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się mało prawdopodobne wydębienie w salonie dodatkowych 18''. 

Wg. cen salonowych taka przyjemność z oponami to pewnie z 5 tys.zł więc mało prawdopodobny taki bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożę im propozycję nie do odrzucenia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 19" 225x45 może powodować pewien dyskomfort i pewnie ma zimę optymalnie byłoby mieć 18" 215x55 (jest wtedy prawie 2 cm więcej gumy (101,25 przy 19" do 118,25 przy 18"). Jednak opinie użytkowników forum nie potwierdzają jakiegoś dramatycznego spadku komfortu na 19". Tak więc wybór 18" na zimę to raczej bardziej pod kątem ewentualnej ochrony felgi. Poza względami finansowymi oczywiście.

 

Ostatnio kolega kupił Leona ST FR na 19" i tam jest opona 225x40 (czyli profil 90) - to już trochę zaczyna być hardcore ale wygląda ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się mało prawdopodobne wydębienie w salonie dodatkowych 18''. 

Wg. cen salonowych taka przyjemność z oponami to pewnie z 5 tys.zł więc mało prawdopodobny taki bonus.

Kilka dni temu pytalem o same felgi n-tec18" -policzyli powyzej 5k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam u siebie na zimę te felgi http://www.felgi.pl/felga/anzio/turn-black+ opony Fulda, rozmiar 16 cali. Taki zestaw zaproponował dealer i sie zdecydowałem, d*py nie urywa ale myślę że zimą nie o to chodzi, ma byc bezpiecznie i bez stresu w przypadku wpadnięcia w dziurę / krawężnik. Lato - standard od wersji TEKNA, już nie mogę się doczekać jak je założę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam u siebie na zimę te felgi http://www.felgi.pl/felga/anzio/turn-black+ opony Fulda, rozmiar 16 cali. Taki zestaw zaproponował dealer i sie zdecydowałem, d*py nie urywa ale myślę że zimą nie o to chodzi, ma byc bezpiecznie i bez stresu w przypadku wpadnięcia w dziurę / krawężnik. Lato - standard od wersji TEKNA, już nie mogę się doczekać jak je założę.

Wrzuć zdjęcie jak się prezentują na aucie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu pytalem o same felgi n-tec18" -policzyli powyzej 5k...

 

Nieźle. Za same felgi. :wow:

Ja za 16'' z czujnikami ciśnienia i zimówkami Kleber zapłaciłem w salonie równe 4 tys.zł (co i tak wydaje mi się wysoką kwotą).

A tu za same alusy powyżej 5 tysiaków. :blink:

Dobrze, że mam takie "entekowe" 18'', że tak powiem, w standardzie.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Za same felgi. :wow:

Ja za 16'' z czujnikami ciśnienia i zimówkami Kleber zapłaciłem w salonie równe 4 tys.zł (co i tak wydaje mi się wysoką kwotą).

A tu za same alusy powyżej 5 tysiaków. :blink:

No.  I co ciekawe w salonie komplet felg 18" kosztuje 1000zl wiecej niz komplet felg 19" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Za same felgi. :wow:

Ja za 16'' z czujnikami ciśnienia i zimówkami Kleber zapłaciłem w salonie równe 4 tys.zł (co i tak wydaje mi się wysoką kwotą).

A tu za same alusy powyżej 5 tysiaków. :blink:

Dobrze, że mam takie "entekowe" 18'', że tak powiem, w standardzie.

Colins. Powiedz - czy w tych 16-kach dodatkowo programowali ci czujniki? Jeżeli tak - to przy przechodzeniu w lecie na 18 trzeba znowu programować - czy te 8 czujników jest już w systemie?

Edytowane przez mattk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to czujniki same sie w J11 programuja. Zwykle jak postoja noc na nowych kolach to rano wszystko powinno juz dzialac prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to czujniki same sie w J11 programuja. Zwykle jak postoja noc na nowych kolach to rano wszystko powinno juz dzialac prawidlowo.

O - to bardzo pozytywna wiadomość. Tym bardziej będę naciskał na te 18-tki - i to z czujnikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze gregson. Choć chyba konieczna jest też króciutka przejażdżka i wtedy czujniki się aktywują.

W każdym razie w QQ aktywują się same więc nie dajcie sobie wmówić, że potrzebny jest do tego serwis.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszedłem z założenia, że lepiej mieć lepsze opony niż felgi niż na odwrót. Dlatego nawet kosztem wyglądu zainwestowałem w taki zestaw zimowy

http://www.sklepopon.com/opona-zimowa/dunlop-sp-winter-sport-3d-215-60-r17-96-h-ao-26391

http://www.sklepopon.com/enzo-w,f-3098

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zainwestowalem w Dunlopy- ale 4D, ale zimy w tym roku nie bylo aby oponki mogly sie wykazac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze gregson. Choć chyba konieczna jest też króciutka przejażdżka i wtedy czujniki się aktywują.

W każdym razie w QQ aktywują się same więc nie dajcie sobie wmówić, że potrzebny jest do tego serwis.

Nie do końca się zgodzę. W moim przypadku czujniki nie chciały się zgrać do auta. Musieli użyć niby jakiegoś ustrojstwo do kalibracji i dopiero po tym czujniki zadziałały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wyczuć. Po kilku godzinach walki poddali się i przez dwa tyg. jeździłem z świecąca kontrolką aż w końcu dostali urządzenie do kalibracji i czujniki zaskoczyły. Oczywiście zrobili to za darmo. Co do instrukcji to tez w niej pisze o czujniku niskiego poziomu płynu w spryskiwaczach i jakoś go nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zwala z nóg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...