Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gregson moje są mniejsze! (Żartuję :))

Jak przeczytalem poczatek to juz zaczynalem klnac :) naprawde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? dostałem oryginalne, ale ten kierowcy jest raczej słaby - tzn. za krótki, co powoduje brudzenie wykładziny pod pedałami niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się komuś przy odbiorze auta dostać nieoryginalne dywaniki?

 

jeżeli dostałeś gratis - to nie ma się co dziwić - mniejszy koszt dealera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy negocjowaniu ceny dostałem do auta po za upustem gotówkowym:
Alarm do auta z systemem I-key
Chlapacze
Dywaniki
Śruby zabezpieczające do alusów
gumową matę do bagażnika

ile to może być warte w gotówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimek,te dodatki będziesz miał wyszczególnione w rozliczeniu,jak dostaniesz fakturę.Ale na moje oko około 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w cenach wolnorynkowych .

Jak znam ceny Autosalonów to może 1000zł być za mało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,raczej w tym wypadku powinno być razy 2.5.

Przecież za same chlapacze śpiewali gdzieś prawie 4 stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy negocjowaniu ceny dostałem do auta po za upustem gotówkowym:

Alarm do auta z systemem I-key

Chlapacze

Dywaniki

Śruby zabezpieczające do alusów

gumową matę do bagażnika

 

ile to może być warte w gotówce?

 

sam alarm to koszt 1500 zł, ale widziałem ceny 1200 u niektorych ASO.  Alarm firmy SEO PERFECT najzwyklejsza chińszczyzna bo nissan nie ma oryginalnego.  Chlapacze  nie mam pojecia, śruby i mate nie orientuje się, Dywaniki 250 zł  a zatem ponad 2000 zł   na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w cenach wolnorynkowych .

Jak znam ceny Autosalonów to może 1000zł być za mało :(

 

jeżeli dostał to w cenie to nie będzie miał faktury na to więc nie będzie znał ceny dodatków - ciekawe czy będą oryginalne czy zamienniki - pewnie z 1000 zł + VAT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz,mylisz się.Nie będzie na to faktury,ale będzie wartość dodatków podana.Będzie również podana wartość pojazdu po upuście z dodatkami i wartość całkowita pojazdu bez upustu z dodatkami.

Piszę to na podstawie własnych doświadczeń,ja tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarly felgi - i wygladaj ochydnie.... :devil: -mowie o odwaznikach...

http://s3.postimg.org/vgdpyiwab/20150227_142733.jpg

 

Da sie cos z tym zrobic... Nie wiem zamienic, na blaszki mnie rzucajace sie w oczy, przeniesc to na wewnetrzna/zewnetrzna czesc felgi?

 

Tych odwaznikow jest od 1 do 9 - w zaleznosci od felgi.... ale jestem wkurzony..

 

Ale najgorsze jest to, ze jak przygladam sie zdjecia z aukcji to jak sie przyjrzec to one sa widoczne, tylko nie zwrocilem na nie uwagi...

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarly felgi - i wygladaj ochydnie.... :devil: -mowie o odwaznikach...

http://s3.postimg.org/vgdpyiwab/20150227_142733.jpg

 

Da sie cos z tym zrobic... Nie wiem zamienic, na blaszki mnie rzucajace sie w oczy, przeniesc to na wewnetrzna/zewnetrzna czesc felgi?

 

Tych odwaznikow jest od 1 do 9 - w zaleznosci od felgi.... ale jestem wkurzony..

 

Ale najgorsze jest to, ze jak przygladam sie zdjecia z aukcji to jak sie przyjrzec to one sa widoczne, tylko nie zwrocilem na nie uwagi...

No tak, mogą Ci dać tradycyjne odważniki montowane na krawędzi felgi, zamontowane od wewnętrznej strony. Zazwyczaj każdy woli takie jak Ty masz - przyklejane - bo nie niszczą brzegu i sam bym wolał takie mieć. Ale jak Ci przeszkadza wygląd,to jedź do serwisu nich je wyważą jeszcze raz i dadzą odważniki krawędziowe od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie to bardzo przeszkadza. Caly urok felgi znika. :devil: 

Ale mowisz , ze da sie je przeniesc w inne miejsce ale wybrac inna opcje wywazania aby nie bylo tego wiadac?

 

No chialbym miec felge ladnie wygladajaca - taki byl caly zamysl zakupu 18" na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie to bardzo przeszkadza. Caly urok felgi znika. :devil:

Ale mowisz , ze da sie je przeniesc w inne miejsce ale wybrac inna opcje wywazania aby nie bylo tego wiadac?

 

No chialbym miec felge ladnie wygladajaca - taki byl caly zamysl zakupu 18" na lato.

Tak,oczywiście - stosuje się odważniki na brzeg felgi oraz naklejane od wewnątrz. Pojedź do dowolnego wulkanizatora, powiedz co potrzebujesz, i tak czy siak po założeniu opon trzeba wyważyć całe koła więc te odważniki co tam są mogą w ogóle być w złym miejscu albo nawet wcale nie być potrzebne - wyważy Ci na maszynie szybciutko koła, jak powiesz że chcesz odważniki od wewnątrz felgi to tak założy i koniec. 20-30zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za info. Mam nadzieje, ze jest to tak proste jak piszesz i zeczywiscie nic nie bedzie widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz,mylisz się.Nie będzie na to faktury,ale będzie wartość dodatków podana.Będzie również podana wartość pojazdu po upuście z dodatkami i wartość całkowita pojazdu bez upustu z dodatkami.

Piszę to na podstawie własnych doświadczeń,ja tak miałem.

 

a ja w żadnym swoim samochodzie na fakturze nie miałem wyszczególnionych dodatków czy to płatnych (oddzielna faktura była) czy tez bezpłatnych ( ani info na fakturze za samochód anie oddzielnego świstka że coś o takiej a takiej wartości dostałem) ale widocznie każdy dealer w zalezności o urzędu skarobowego różnie to rozlicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za info. Mam nadzieje, ze jest to tak proste jak piszesz i zeczywiscie nic nie bedzie widac :)

Dobrze Ci gambiting prawi. Po założeniu opon i tak trzeba będzie wyważyć wszystko na nowo więc wtedy poproś wulkanizatora o naklejenie bardziej gustownych odważników (i w mniej rzucających się w oczy miejscach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytny wulkanizator jeśli przyłoży się do roboty to tak ustawi oponę z felgę że może nie być potrzebny odważnik , ale to trwa długo i bez dodatkowej opłaty tego nie zrobi .

Druga sprawa to taka że jedź tam gdzie mają nowoczesne wyważarki , bo maszyna maszynie nierówna !!!

I tu znów sprytny wulkanizator pochowa ciężarki za ramionami , nie daj sobie na takie felgi nabijać krawędziowych odważników , zrobić można wszystko tylko cena.....!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy krawedziowe odwazniki to jest to co widac na gorze po prawej?

http://s11.postimg.org/ddd69xclf/20150227_143122.jpg

Ale jesli one sa zamontowane na wewnetrznej stronie felgi- jak na zdjeciu- to chyba nie ma problemu, co?

A dlaczego mam sie ich wystrzegac?

Czy ma to jakis zwiazek ze znieksztalceniem brzegu felgi i ewentualnym nie dokladnym przyleganiem opony do felgii i stopniowym powolnym ubytkiem powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy krawedziowe odwazniki to jest to co widac na gorze po prawej?

http://s11.postimg.org/ddd69xclf/20150227_143122.jpg

Ale jesli one sa zamontowane na wewnetrznej stronie felgi- jak na zdjeciu- to chyba nie ma problemu, co?

A dlaczego mam sie ich wystrzegac?

Czy ma to jakis zwiazek ze znieksztalceniem brzegu felgi i ewentualnym nie dokladnym przyleganiem opony do felgii i stopniowym powolnym ubytkiem powietrza?

Nie,powietrzem się nie przejmuj,ale po prostu jest to kawałek metalu "wciśnięty" na brzeg felgi - więc po prostu zdziera farbę. Zazwyczaj się to robi na stalowych felgach, na aluminiowych rzadko kiedy,bo ich po prostu szkoda.Ale przy montowaniu od wewnętrznej strony felgi nie powinno Ci to różnicy robić. Na pewno nie uszkodzi to felgi tak,żeby Ci uciekało powietrze, ani w żaden inny poważny sposób :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...