Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie walory estetyczne przemawiają za naklejanymi odważnikami i jak mówiłem wcześniej na dobrej maszynie wulkanizator rozłoży je tak że będą naklejone za ramionami .

 

Na felgach to jest kurz , czy trochę farba pozdzierana ? 

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie walory estetyczne przemawiają za naklejanymi odważnikami i jak mówiłem wcześniej na dobrej maszynie wulkanizator rozłoży je tak że będą naklejone za ramionami .

 

Na felgach to jest kusz , czy trochę farba pozdzierana ? 

Felgi sa w bardzo dobrym stanie, nie porysowane. Jesli cos widzisz na feldze to pewnie jest jakis brud- bo nie czyszczone byly - "przechodzilem etap wzburzenia ochydnymi odwaznikami" i czy one ubrudzone czy nie to akurat najmniej mnie interesowalo. Ale dzieki waszym uwaga -etap wzburzenia minal :)- i pozostaje sie cieszyc felgami. :) i szukac dobrego miejsca do wywazenia. Ale pewnie to w ASO zrobie bo tam zwykle dobry sprzet do tego maja, a jesli jeszcze powiem, ze zalezy mi na jakosci niz na cenie to mam nadzieje, ze bedzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym za opcją Fergula 11 . Teraz te odważniki nie są z ołowiu tylko(ekologiczne) metalowe, które mogą rdzewieć -mam tak na kołach zimowych. Może na letnich felgach te odważniki nie będą się przebarwiały ? Tyle ,że pewności nie ma !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregsonie szanowny. Jeszcze wracając do tych kapturków na śruby w kołach, to dziś odkopałem pudełko z moimi śrubami i okazało się, że mi w udziale przypadły kapturki srebrne (do felg N-Teca oczywiście). Zastanowiło mnie jeszcze to, że będę musiał sobie skombinować jakiś ściągacz do ich demontażu, bo chyba mi poskąpili. Bo o ile ich wciśnięcie na śruby, to żaden wyczyn, to ze ściągnięciem ze śrub na feldze może być już problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągacz miałem w bagażniku blisko zapasu znalazł go pan od wymiany opon


Ściagacz to kawałek plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregsonie szanowny. Jeszcze wracając do tych kapturków na śruby w kołach, to dziś odkopałem pudełko z moimi śrubami i okazało się, że mi w udziale przypadły kapturki srebrne (do felg N-Teca oczywiście). Zastanowiło mnie jeszcze to, że będę musiał sobie skombinować jakiś ściągacz do ich demontażu, bo chyba mi poskąpili. Bo o ile ich wciśnięcie na śruby, to żaden wyczyn, to ze ściągnięciem ze śrub na feldze może być już problem.

Zgadza sie, kilka postow wczesniej umiescilem wlasnie zdjecia kol QQ w salonie i w niektorych sa kapturki srebrne a w niektorych czarne.

Ja sobie zamowilem na aledrogo czarne, dodatkowo z kapturkami sa szczypce do ich zdejmowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins - życzę powodzenia ! Też takie kapsle nałożył mi wulkanizator .... tyle tylko ,że już nie wszystkie mogłem ściągnąć po zimie . Dobrze ,że są plastikowe to można to "potraktować" żeby rozbić . Dobrze ,że nie przyszło mi je demontować w trasie przy wymianie koła zapasowego :(

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins - życzę powodzenia ! Też takie kapsle nałożył mi wulkanizator .... tyle tylko ,że już nie wszystkie mogłem ściągnąć po zimie . Dobrze ,że są plastikowe to można to "potraktować" żeby rozbić . Dobrze ,że nie przyszło mi je demontować w trasie przy wymianie koła zapasowego :(

Trudno. Kupi się najwyżej na Alledrogo nowe, jak Gregson. A póki co mam w kartoniku komplecik nieśmiganych kapsli więc do felg na lato jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie kapturki ozdobne na śruby w kołach. Mają za zadanie poprawić wygląd. Innych zastosowań nie widzę (za małe żeby z nich pić). :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w instrukcji cusik jak Tryb ECO i niby jest odpowiedni przycisk ktory ten tryb wlacza. Macie taki przycisk? Bo ja patrzac na miejsce wskazane w instrukcji nic tam nie mam, sa inne przelaczniki ale nie ECO.

OK, to zdaje sie jest przy automacie.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł:

Kamera pokładowa, nawigacja lub CBradio, to urządzenia, które można znaleźć w wielu samochodach. W Polsce można z nich korzystać bez żadnych obaw i niemal bez ograniczeń, jedynie w przypadku CB radia trzeba pamiętać, aby posiadało deklarację zgodności. Brak obostrzeń w kraju sprawia, że wyjeżdżając za granicę,kierowcynie zdają sobie sprawy z przepisów i zakazów obowiązujących za granicą.

 
REKLAMA

 

Nielegalne ostrzeżenia

Tymczasem nie wszędzie można korzystać z ostrzegacza czy nawigacji z funkcją ostrzegania o kontrolach prędkości, która zawiera bazę fotoradarów. Co ciekawe, nie mówimy tu o ostrzeżeniach pochodzących od użytkowników, którzy widząc zagrożenie na drodze informują innych o kontroli (tak jak np. Coyote), czyli działają niemal jak antyradar, ale o stałej, zapisanej w urządzeniu bazie fotoradarów.

We Francji otrzymywanie ostrzeżeń o lokalizacji fotoradarów stacjonarnych i przenośnych w czasie jazdy jest nielegalne. Grozi za to mandat w wysokości do 1500 euro. Producenci nawigacji potrafią obejść prawo i zamiast o fotoradarach ostrzegają o niebezpiecznych miejscach. Także w Szwajcarii korzystanie z ostrzeżeń jest nielegalne.

Z kolei w Niemczech używanie sprzętu ostrzegającego o fotoradarach jest zabronione, ale już korzystanie z oprogramowania ostrzegającego o fotoradarach już nie.

Nie każde radio

W Hiszpanii, Szwajcarii czy we Włoszech, aby korzystać z CB radia, trzeba mieć licencję bądź zarejestrować urządzenie. Na szczęście nie dotyczy to turystów. To jednak nie znaczy, że można dowolnie korzystać z takiego rodzaju urządzenia w całej Europie. W Polsce kanały CB są strojone co 5 kHz (pół kanału) niżej niż w pozostałej części Europy. Przekraczając granicę, należałoby przełączyć radio (jeżeli jest wielosystemowe) z trybu "PL" w tryb "EU" lub "EC".

Uwaga! W Austrii zabronione jest korzystanie z radia multisystemowego lub pracującego w polskim standardzie. Sprzęt może posiadać wyłącznie 40 kanałów z modulacją FM.

Schowaj kamerę

W Niemczech sąd orzekł, żekierowcy, którzy nagrywają filmy wideo w celu ich późniejszego publikowania w internecie lub udostępniania ich policji, łamią prawo. Zdaniem sądu, interes ochrony danych nagrywanych osób należy ocenić jako ważniejszy niż interes kierowcy chcącego gromadzić materiał wideo, aby skorzystać z niego w przypadku kolizji.

Z kolei w Austrii kamera w samochodzie jest traktowana jako monitoring, na który trzeba mieć zgodę. Jeśli kierowca zostanie przyłapany na korzystaniu zkameryna drodze publicznej, grozi mu do 10 000 euro mandatu (41 500 zł). To jednak nie koniec kłopotów, osoba, której samochód został uwieczniony ma prawo domagać się odszkodowania - do 90 000 zł.

Kamera w aucie jest także nielegalna w Szwajcarii.


Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-zakazane-akcesoria-za-granica-nawet-ponad-40-tys-zl-mandatu,nId,1550067#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dostałeś gratis - to nie ma się co dziwić - mniejszy koszt dealera

 

Nic nie ma gratis, dywaniki wpisane były w protokół zamówienia. Kolokwialnie pisząc, samo przez się rozumie się, że jeśli zamawia się u autoryzowanego dealera element wyposażenia to powinien on być oryginalny.  Przy odbiorze rzuciła mi się w oczy kiepska jakość dywaników. Jednak były wówczas ważniejsze sprawy do skontrolowania. Porównałem z katalogiem dopiero na drugi dzień i okazało się, że otrzymałem badziewie z allegro za 60 PLN...

Sprawy oczywiście nie odpuszczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja. Też dopiero po czasie przekonałem się, że do oryginałów moim dywanikom troszkę brakowało. Sprawę jednak odpuściłem i kupiłem na Allegro porządne zamienniki (rezaw-plast).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna polityka firm (w moim przypadku Japan Motors), sprzedają samochody za prawie 90 tyś, gdzie ich marża musi być nie mała, a szukają oszczędności na wydawałoby się tak tanich dodatkach. Z mojego punktu widzenia lepiej byłoby gdyby nie dawali tych dywaników wcale.

Poprzedniego QQ kupowałem u Dąbrowskich w Zabrzu i tam zamykając negocjacje sprzedawca powiedział, że tak z ceny zjechał, że nawet dywaników już mi nie dołoży.

Przy odbiorze dywaniki ( oryginalne ) jednak znalazły się...

 

To już dla każdego potencjalnego nabywcy Nissana ze Śląska  jakaś wskazówka...

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos zdjecie J11 z chlapaczami? Ciekaw jestem jak to wyglada i jak sie to prezentuje na samochodzie. Warto je zalozyc?

Dzis jechalem mokra autostrada i po przyjezdzie do celu cale boki mialem uciapane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg,ja mam oryginały,ale i tak po jeździe jest ufajdany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna polityka firm (w moim przypadku Japan Motors), sprzedają samochody za prawie 90 tyś, gdzie ich marża musi być nie mała, a szukają oszczędności na wydawałoby się tak tanich dodatkach. Z mojego punktu widzenia lepiej byłoby gdyby nie dawali tych dywaników wcale.

Poprzedniego QQ kupowałem u Dąbrowskich w Zabrzu i tam zamykając negocjacje sprzedawca powiedział, że tak z ceny zjechał, że nawet dywaników już mi nie dołoży.

Przy odbiorze dywaniki ( oryginalne ) jednak znalazły się...

 

To już dla każdego potencjalnego nabywcy Nissana ze Śląska  jakaś wskazówka...

Ja kupowałem w Japan Motors to dostałem dodatków że lista ma dwie strony....ale dwa auta na raz kupowałem. QQ i X-Traila na raz. W QQ były nakładki z podświetlanym napisem QASHQAI na drzwi, dywaniki, nakładka ozdobna na tył(chociaż to akurat mi się nie podoba), nakładka na przód, chromowane obwódki na światła przeciwmgłowe. W Xtrailu podobny zestaw + lepsze reflektory u góry. No i do każdego auta alarm kobra. Że już o upuście cenowym nie wspomnę, bo raz, że kupowałem wychodzące modele,a dwa,że przy dwóch autach to by się wygłupili jakby nie dali zniżki dobrej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos zdjecie J11 z chlapaczami? Ciekaw jestem jak to wyglada i jak sie to prezentuje na samochodzie. Warto je zalozyc?

Dzis jechalem mokra autostrada i po przyjezdzie do celu cale boki mialem uciapane.

post-90128-0-11414800-1425163382_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...