Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Też to zauważyłem.Po szybkiej jeździe i to bez znaczenia czy 100,czy 500km system nie działa.Jak tylko zejdziemy na spokojną płynną jazdę zaraz staje się aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ciekawe...

ja raz na początku zapomniałem się na zjeździe z autostrady i na bramkach zadziałał... :wacko: Może dojeżdżałem za szybko...? :P

Teraz po prostu dezaktywuję jak śmigam na autostradach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również pierwszy raz zadziałał na bramkach po jeździe autostradowej - ale bez wcześniejszego katowania - ot jazda około 140km/h. Na razie za mało mam praktyki by wysuwać jednoznaczne wnioski. Informacja o wyłączaniu silnika i turbiny nawet gdy są mocno rozgrzane pochodzi jak wspominałem wcześniej od Pana z serwisu - z zaleceniem wyłączania systemu w takich sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś jeździłem po mieście. Temperatura na zewnątrz jakieś 3 st., radio, Klima na auto na 18st. I co światła się wyłączał :)

 

Jednak co ciekawe odpalenie następuje już po puszczeniu hamulca (nożnego). Osobiście wolałbym, żeby dopiero po wciśnięciu sprzęgła, bo tak to muszę trzymać cały czas pedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protestuję jeszcze. I z dodatkowo wyłączonym <OFF> nawiewem by miał idealne warunku do zadziałania.

Yyyy?Chyba przetestuję ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najcek - raczej taki zbieg okoliczności. W instrukcji jest napisane, że po wciśnięciu sprzęgła. Ale jest też napisane, że włącza się gdy podciśnienie w servo będzie za niskie.

Ja często stoję bez hamulca by nie blendować po oczach tym z tyłu i SS nie włącza silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to widocznie tak jak mówisz parę razy było tak i zrobiłem już z tego regułę ;)

 

To dobrze, bo ja też nie lubię świecić po oczach tym z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o system SS to można go na stałe wyłączyć ale z poziomu serwisowych ustawień, podczas np. przeglądu. Jako użytkownik nie mamy takiej opcji.

To usłyszałem podczas ostatniej wizyty w ASO w Dąbrowie. Nie kwestionowałem, przyjąłem do wiadomości po cenie kupna :-)

Tak zrobili w demo car Nissan Pulsar. Zapytam następnym razem czy mogą to w J11 zrobić podczas przeglądu, wtedy nie stracisz np. gwarancji (czyli na stałe wyłączyć SS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pulsarze możesz to wyłączyć z menu kierowcy , o ile dobrze pamiętam to w QQ nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie nie jest to zadziwiające chociaż mam machaną skrzynkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwoscią na informacje i wrazenia z jazdy

 

Varicella - napisz wreszcie proszę kilka zdań na temat 1.6 dig-t - w końcu jesteś chyba pierwszym użytkownikiem na forum QQ z tym motorem :0recourse: .

Jeżeli ten w miniaturce to Twój nowy nabytek - to widzę iż posiada hak holowniczy - jakie są koszty tej opcji i co to za konstrukcja?

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołączam się do prośby o spisanie swoich wrażeń odnośnie silnika 1,6 DIG-T. Najlepiej zrób jakiś fajny filmik na YT (przyspieszenie, dźwięk silnika, jego wygląd itp.) to nabijesz sobie licznik bo nie ma nic w sieci na temat tego silnika. Czy na fotce to Twój egzemplarz? Mam wrażenie, że wzór felg się zmienił - to 19' z Tekny?

Jeśli wszystko dobrze pójdzie to wiosną na forum będzie drugi 1,6 DIG-T Tekna w szarym kolorze :)

Edytowane przez Kuras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli wszystko dobrze pójdzie to wiosną na forum będzie drugi 1,6 DIG-T Tekna w szarym kolorze :)

No drugi to juz jest- brazowy-odbierany bedzie przez malzonke (prawdopodobnie) w sobote. Tylko ja pojezdze sobie nim dopiero za kilka tygodni jak do domu wroce.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwoscią na informacje i wrazenia z jazdy

 

Varicella - napisz wreszcie proszę kilka zdań na temat 1.6 dig-t - w końcu jesteś chyba pierwszym użytkownikiem na forum QQ z tym motorem :0recourse: .

Jeżeli ten w miniaturce to Twój nowy nabytek - to widzę iż posiada hak holowniczy - jakie są koszty tej opcji i co to za konstrukcja?

Hejka :) napiszę w sobotę, bo będzie chwilka czasu. Hak montowany w ASO sygnowany napisem NISSAN ale produkowany przez THULE. Koszt około 2tys. Jest jako stoper dla "dojeżdżających na pukniecie" na parkingach marketowych i zdecydowanie wart ceny ;-)

 

@Kuras77

Co do felg- to oryginalne felgi nissana nowe, ale do poprzedniego modelu 18 cali. 19-tki na których przyjechał są z letnimi oponkami. Czekają na wiosnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak ten 1.6 DIGT się będzie sprawował i jakby go porównać z moim 1.6 dCi :-) ?? Zrobiłem swoim już ponad 4000 km i baaardzo mi się podoba. Dynamika OK, przyśpieszenie OK, elastyczność... jednak czuć te 320 Nm a spalanie umiarkowane.... :-) Daj znać koniecznie jak ten benzyniak..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :) napiszę w sobotę, bo będzie chwilka czasu. Hak montowany w ASO sygnowany napisem NISSAN ale produkowany przez THULE. Koszt około 2tys. Jest jako stoper dla "dojeżdżających na pukniecie" na parkingach marketowych i zdecydowanie wart ceny ;-)

 

Ja do swojego dokupilem oryginalne listwy ochronne na drzwi. Nad hakiem tez myslalem -i tez do celow obronnych :), ale to moze za jakis czas kupie gdy sie jakas promocja 30% trafi :)

A i dodatkowo oryginalne opaski stylizacyjne na przod i tyl tez wzialem. A niech ma.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak - dobry dupochron :)

Mnie ostatnio "diabeł ogonem" przysłonił widoczność i wycofałem w słup żelbetonowy .... centrycznie hakiem.

Zamocowany solidnie :)  ... obyło się bez strat ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do hakow. Wdze w ofercie dwa rodzaje hakow, staly i zdejmowalny, w cenie jeden za ok 1k drugi za ok 2k. One sie roznia tylko tym, ze jeden mozna zdjac a drugi jest na stale zamontowany? I stad taka roznica w cenie? Bo ciezko mi znalezc roznice miedzy nimi.

Czy obydwa haki mozna sobie zamowic czy tez jest tak ze jeden znich to tylko w fabryce jest montowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ściągany zakupiłem tylko z tego powodu że w części krajów UE jest zakaz poruszania się z hakiem zamontowanym na stałe... albo coś koło tego (tak twierdzili w ASO).

gregson ... liczę na Twój opis tego silnika, bo znając siebie napiszę 2-3 zdania.   Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie. Ściągany zakupiłem tylko z tego powodu że w części krajów UE jest zakaz poruszania się z hakiem zamontowanym na stałe... albo coś koło tego (tak twierdzili w ASO).

gregson ... liczę na Twój opis tego silnika, bo znając siebie napiszę 2-3 zdania.  

 

Nie ma problemu. Cos skrobne, ale dopiero za 5 tygodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...