Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do TVN Turbo, to teraz oglądałem Zakup kontrolowany. Samochód Micra kupiony w polskim serwisie, pierwszy właściciel, garażowany, przebieg udokumentowany-chyba 116ooo. Tylko ten pierwszy właściciel zapomniał dodać ilu było kierowców -- samochód był z Nauki Jazdy !!!!! Zniszczony strasznie a dali ten model jako przestrogę dla kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

No niestety bo nie ma aut bez wkładu ;)

W każdym aucie trzeba coś zrobić... Szkoda że zbyt wielu ludzi jest przyćmionych "uczciwością" sprzedawców.

 

Chyba że kupujesz od przysłowiowego Pana Mirka, handlarza w skórze, któremu nic nie puka, 15 letnie auto ma super zderzaki, wnętrze bez rysek i ogólnie Niemiec się załamał jak oddawał :D

Edytowane przez bartek9108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

...a Polacy jak witali to klaskali ;):P :P

Ostatnio w Turbo Kamerze była sytuacja jak Dziewczyna z Chłopakiem (nie wiem czy małżeństwo bo włączyłem jak już był reportaż) kupili samochód od Mirka z komisu ;)

Byl to Nissan Primera WP12  2001 r .

Po badaniu okazało się że to auto było poddane kasacji w 2004 roku  a w pl sprzedane jako "bezwypadek"
A gościowi turbo padło,silnik miał za niską kompresje,dymił,dmuchał,kichał dławił sie, a jak pojechali do komisu to sprzedający Mirek z łapami do tego kolesia podszedł i chciał go pobić i kazał spier....ć :)

Ot taka Polska rzeczywistość i prawda o Mirku handlarzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to, jak pokazywał papiery to był tam jakis zapis, że egz. przedprodukcyjny (?) o co chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tvnplayer.pl/programy-online/turbo-kamera-odcinki,249/odcinek-11,S13E11,24356.html

 

16min 17s

 

Cyt: " Z numeru VIN wynika, że jest to samochód tzw. PT2 - przedprodukcyjny, testowy"

 

W treści programu nic o tym nie wspominali chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą szkodą całkowitą to nie tak do końca... Szkodę można mieć faktycznie za auto skasowane, jak i za auto gdzie naprawa przekracza jakiś procent wartości auta a auto konstrukcyjnie nie jest ruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

http://tvnplayer.pl/programy-online/turbo-kamera-odcinki,249/odcinek-11,S13E11,24356.html

 

16min 17s

 

Cyt: " Z numeru VIN wynika, że jest to samochód tzw. PT2 - przedprodukcyjny, testowy"

 

W treści programu nic o tym nie wspominali chyba.

Wiesz teraz to mnie zagiąłeś.

Na bank mówili że zezłomowany tylko teraz nie wiem czy w programie czy w zapowiedzi...

Musze to oglądnąć kilka razy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian3510i

Dopiero co się tu zarejestrowałem więc witam wszystkich! :) Jako,ze nie mam wielkiej wiedzy o japońskich autach mam do was wielką prośbę.Na wakacjach planuję kupić Almera N16 po liftingu,moje pytanie : jaki silnik polecacie i ile w czerwcu przyszłego roku wyniosłaby mnie Almera warta kupienia? PS. koniecznie pięciodrzwiowa :) Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest samochód brytyjski, nie japoński, a jeśli chodzi o polift to w sumie już francuski. Rozsądne minimum z silników benzynowych to jednostka 1.8 - 1.5 jest zwyczajnie za słaby, spalał będzie tyle samo (zarówno benzyny jak i oleju), generalnie poza pojemnością są to te same silniki i trapią je te same przypadłości. Odpowiedź na ostatnie pytanie: wszystko zależy od stanu i rocznika.

 

Samochód nie jest tragiczny, ale ma sporo wad, dlatego nie możesz się przypalać, tylko albo być czujnym i sprawdzić wszystko, albo wliczyć w koszt zakupu duże wydatki na naprawy po jego kupnie.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój ze stycznia 2002r z dwoma kompletami kół, 1wł, salon PL z normalną usterką w tym modelu czyli gigantycznym apetytem na olej sprzedałem za 6000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z rocznika 2003 po lifcie kupiłem za 9500 z full opcja silniik 1.8 w tym roku w lutym, ogolnie trafilem w miare okazje, jedyne co robilem do tej pory to belke pod chlodnica a ze sam to tylko 150zl, wymienione amory tyl i czeka mnie remont magla wiec jakies 800 stowek .Mysle ze do 10k powinienes cos znalezc spokojnie a widze ze jeszcze potanialy od tego czasu jak ja kupowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz problemów, to jedyny słuszny wybór w N16 to silnik 2.2 diesel. A jak chcesz mieć jeszcze mniej problemów, to nie N16 tylko coś zupełnie innego, nawet nie Nissan, bo od 2000r weszli w spółkowanie z Renault i im to na dobre nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie naprawa pompy to nie jest aż taki kosztowny problem, jak wymiana pierścieni czy nasłuchiwanie, kiedy łańcuch rozrządu zacznie dzwonić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian3510i

a jak nie almerka to auto od 7-10 k tanie w utrzymaniu ?polecacie coś? chociaż szkoda,ze Almera ma taką opinię,wielu kupuję teraz auto bo albo są tanie w utrzymaniu albo im się podobają,ja kiedyś wsiadłem no N16 i po prostu poczułem,ze muszę to auto mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów szczególnie tych którzy posiadają   :nissan:Tino i kierowców ich "siostrzyczek" Almerek..... :hug: 

Jak myślicie, czy Nasze Tinki nie są pięknymi r o d z i n n y m i  samochodami :samochod-rodzinny:  ??? :question1:

Ja jestem z niej bardzo zadowolony yay.gif  :zwyciestwo2:  yay.gifi po prostu ją kocham serce.gif serce.gif serce.gif  001.gif.

Dzieci mają miejsce, gdzie mogą i jeść food.gif  i malować czy też rysować lub czytać :book: . A i nam czasami również takie stoliczki się przydadzą pub2.gif

 

Jeśli również tak uważacie i myślicie busted.gif  iż taki piękny samochodzik drive.gif powinien znaleść się w NASZYM kalendarzu, to zachęcam do głosowania na NIEGOyay.gifyay.gif, a i przy okazji i na mnie http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92149-iv-edycja-konkursu-m%C3%B3j-nissan-jesie%C5%84/ 

Czas do  6-go grudnia.!!!!!!!!!!

 

Dziękuję i ślę pozdrowionka,  Mirek banan.gif

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Panie i Panowie! Oto okazja!

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-klima-ksiazka-diesel-sport-C31514327.html

 

Almera 2.2 Di po wymianie paska rozrządu i napinaczy, wpis z Niemieckiego serwisu! Cuda kur... bo w aucie egzystuje łańcuch! Niemiec potrafi!

Bezwypadkowy, a prawa strona lekko się opier.... o płot chyba.

Nic nie stuka poza upier.... się maglownicą!

Zadbany... a w środku jakby ktoś sr*ł na siedzenie!

 

Okazja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest tych gti, to wydaje się warte uwagi 

 

http://allegro.pl/mocna-bezwypadkowa-almera-gti-sprawdz-toooooooooo-i3771967819.html#tabsAnchor

 

gdyby nie to że już takie posiadam.... :) to można by ogarnąć jeszcze dobra instalacja i można śmigać ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...