Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz zawiedziony i to bardzo, bo N16 przy Civic VI czy E11 wypada tragicznie pod względem mechanicznym. Myślę, że dokładając jakieś 2000zł kupisz już Corollę E12, która będzie lepszym autem pod każdym względem od N16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ale te kierunki to jakieś takie bardzo pomarańczowe.... W almerach nie było białych kierunkow? Halogeny dla odmiany żółte, pierwszy raz widzę taką konfigurację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to folia jest. Walony nigdy nie byl, sprzedlem go bo lykal 1l oleju na 250km.

Wszystko bylo fabryka z lakierem wlacznie jeszcze miesiąc temu. Co jest teraz nie wiem.

Bo to folia jest. Walony nigdy nie byl, sprzedlem go bo lykal 1l oleju na 250km.

Wszystko bylo fabryka z lakierem wlacznie jeszcze miesiąc temu. Co jest teraz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie! Jestem początkującym kierowcą i szukam dla siebie przyzwoitego hatchbacka, którym przejadę kilkadziesiąt tysięcy, albo nawet więcej. Wzrok mój skierowany jest w tej chwili na Almerę N16, na samochód mogę przeznaczyć około 12 tysięcy zł. Znalazłem taki egzemplarz:

http://otomoto.pl/nissan-almera-klimatronik-i-wl-oryginal-C31913572.html

Co o nim myślicie?

 

Myślałem też nad Primerą P11, ale nie wiem czy potrzebuję aż tak dużego samochodu. Bardzo pomocne będą dla mnie wasze opinie, więc z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primera piękna ale szukam samochodu z silnikiem benzynowym. Powiedzcie, czy model N16 to dobry wybór na pierwszy samochód? Czy ten konkretny egzemplarz wykazuje jakieś niepokojące objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Nie wiem jak Ty, ale ja bym się tak nie napalał na auto od starszego Pana. Pierwsze, rzadko używany 5 bieg. Drugie, jeżdżone głównie na bardzo niskich emeryckich obrotach, często pukające zawory i inne takie rzeczy, auta ogólnie zamulone, sprzęgła i skrzynie też nie są w takich autach zbyt super.

 

Ca tą kasę wolałbym Corollę 1.6, podobne spalanie, a dużo żwawszy i hmm... ogólnie lepszy moim zdaniem. Ew. Lancera 1.6 z 2003-2004 za tą kase dorwiesz (mało doceniane bezawaryjne i wytrzymałe auta, łatwo kupić z Salonu PL od pierwszego właściciela często z dwoma kpl. kół i w ładnym stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie napalam się, staram się raczej spojrzeć chłodnym wzrokiem i usłyszeć też opinie osób wiedzących znacznie więcej niż ja :) Ten egzemplarz zwrócił moją uwagę z tego względu, że znajduje się w moim mieście, więc łatwo byłoby mi obejrzeć go gdzieś dokładniej i mógłbym poświęcić na to więcej czasu. Zwrócił też moją uwagę niski przebieg i fajne wyposażenie tego konkretnego egzemplarza. Czy jest z nim naprawdę aż tak źle?

 

Nad corollą E12 myślałem dużo, ale wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć fajną toyotę z przebiegiem poniżej 200 000 w tym budżecie, a na sam zakup nie chciałbym wydać więcej niż te 12-13 tysięcy. Co do Lancera, on też pojawił się w moich rozważaniach, jedyny problem polega na tym, że nie jest ich zbyt dużo w Polsce na rynku wtórnym, a ja jestem trochę ograniczony jeśli chodzi o dojazd do ewentualnego sprzedawcy. Niemniej jednak zwrócę uwagę na te modele podczas poszukiwań, może trafi się akurat coś ciekawego ;)

 

A jeszcze tak zapytam, czy uważacie że Primera P11 to dobry samochód dla kogoś kto szuka pierwszego samochodu? Podobają mi się te primery bardzo i są nawet niedrogie, obawiam się jednak nieco gabarytów i wiarygodności niskich przebiegów w większości ofert sprzedaży. Niedaleko mnie znalazłem dwie takie oferty, czy mógłbym poprosić was o rzucenie wprawnym okiem? ;)

 

1. http://allegro.pl/nissan-primera-1-8i-klima-xenon-podgrz-fot-igla-i3890808304.html  (określenie "igła" jakoś nie budzi mojego zaufania...)

2. http://otomoto.pl/nissan-primera-C30320379.html

 

Dzięki wielkie z góry za wszelkie opinie, każda pomoc jest dla mnie niezwykle cenna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa instalacja  gazowa  Stag-4 na wtryskach Valtek-a, mam taka sama i jestem bardzo zadowolony, koszt na pewno powyzej 2 tys zl. Tez kupilem autko z nowa instalacja gazowa, podaj 6 tys km bylo na niej zrobione wydawalo mi sie to podejrzane ale ogledziny niczego nie wykazaly... dlatego najwazniejsze to sprawdz progi i nadkola. U mnie po 3 latach byly tez wymieniane stabilizatory.

Oferta ciekawa cenowo, moze inni sie wypowiedza, przebieg tez wydaje sie byc realny... KUPUJ:)

 

 

aaa i na pewno tez tylnie lampy wymieniane na poliftingowe, doinwestowany egzemplarz

Edytowane przez michal007s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa instalacja  gazowa  Stag-4 na wtryskach Valtek-a, mam taka sama i jestem bardzo zadowolony, koszt na pewno powyzej 2 tys zl. Tez kupilem autko z nowa instalacja gazowa, podaj 6 tys km bylo na niej zrobione wydawalo mi sie to podejrzane ale ogledziny niczego nie wykazaly... dlatego najwazniejsze to sprawdz progi i nadkola. U mnie po 3 latach byly tez wymieniane stabilizatory.

Oferta ciekawa cenowo, moze inni sie wypowiedza, przebieg tez wydaje sie byc realny... KUPUJ:)

 

 

aaa i na pewno tez tylnie lampy wymieniane na poliftingowe, doinwestowany egzemplarz

Dzięki! Pytanie nie czy były robione progi tylko ile razy :P. Mi lakier wygląda tak świeżo jakby był malowany cały. Chyba się jej przyjrzę :)

Powiedzcie mi proszę, jak przy włączaniu samochodu powinny się zapalać kontrolki? Chodzi mi głownie o airbag i Abs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zapalac i po chwili gasnac powinnny kontrolki

przyjzyj sie podlodze i czy stylu przy kielichach dziur nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

A jeszcze tak zapytam, czy uważacie że Primera P11 to dobry samochód dla kogoś kto szuka pierwszego samochodu? Podobają mi się te primery bardzo i są nawet niedrogie, obawiam się jednak nieco gabarytów i wiarygodności niskich przebiegów w większości ofert sprzedaży. Niedaleko mnie znalazłem dwie takie oferty, czy mógłbym poprosić was o rzucenie wprawnym okiem? ;)

 

 

Powiem tak... mam P11 i taką chciałem kupić taką drugą w dieslu, stanęło jednak na N16... a dlaczego? Ładniej wygląda wg. mnie, jest na łańcuchu także koszty rozrządu odchodzą, ma więcej mocy, a pali tyle co P11 w trasie (choć bardziej to przez długą skrzynię), w P11 jak Ci padną górne wachacze musisz kupić coś porządnego, zamienniki potrafią padać po roku, no i P11 ma strasznie miękki tył. Co do części do N16... oryginały są w śmiesznych wg mnie cenach (bynajmniej jeśli chodzi o to co wymieniałem).

Z perspektywy czasu jednak... zamiast P11 kupiłbym Lancera w 2.0 benzynie i zagazował (i tu ciekawostka gdybyś szukał, Lancer 1.6 i 2.0 to dwa różne światy jeśli chodzi o charakterystykę zawiasu), a zamiast N16 za 12-13k sprowadziłbym sobie chyba Ignisa (2004).

Edytowane przez bartek9108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na łańcuchu także koszty rozrządu odchodzą

 

Jak przyjdzie co do czego to wymiana łańcucha kosztuje tyle, co 5 wymian pasków rozrządu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Jak przyjdzie co do czego to wymiana łańcucha kosztuje tyle, co 5 wymian pasków rozrządu ;)

 

Nie zakładajmy najgorszego. Skoro się kupuje to chyba normalne że się ogląda. Poza tym w przypadku Almer (nie wiem jak z benzyną) ale w dieslu trzeba być naprawdę parówą żeby coś się z nim działo. Nie wiem czy książka i przy ilu zaleca wymianę w Di...ale czarna ma 403 i nadal śmiga na fabrycznym rozrządzie, nic niepokojącego nie widać.

Gdyby sądzić auta po tych niby najdroższych usterkach które mogą się przytrafić, choć najczęściej jest to jakiś ułamek procentu, to było by niewiele aut które są "tanie".

To tak samo jakby nie kupić Nissanowskiego Di, oplowskiego DTI i niektórych silników Volvo czy Saaba bo jest pompa VP44 i na pewno włożysz kasę... Jeśli widzisz co kupujesz, wiesz jak użytkujesz, rozumiesz że coś ma swoją żywotność i zasięgasz opinii na temat zużycia to nie ma raczej obaw by dyskwalifikować auto bo to będzie kosztować tyle a tyle.

Dodatkową kwestią jest to kto i na ile kupuje auto. Jeśli wiesz że pojeździsz max 2-3 lata, auto jest w stanie, że ryzyko walnięcia np. łańcucha jest najmniejsze to w porównaniu do silnika z paskiem taki zakup jest lepszy, koszt który musisz wydać na dzień dobry na rozrząd możesz przeznaczyć na olej, filtry i jeszcze Ci na coś zostanie.

A czy to łańcuch czy pasek... jak strzeli i tłok uderzy to i tak kłopot ten sam.

Pewnie zaraz ktoś przeczyta i napisze że ok... ale jak strzeli i będzie poważny kłopot to taniej jest kupić i przełożyć używany silnik w benzynie niż w dieslu... bzdura... wyciągasz z anglika i już nie ma różnic w cenach między pojemnościami 1,6-2,3 . No chyba, że ktoś porównuje 2.2 z 1.2... ale to tak jakby porównywać konia z kucykiem.

Edytowane przez bartek9108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

Czy jest może tutaj ktoś z Opoczna albo okolic ? Już wyjaśniam o co chodzi. Chcę kupić almerę N15, konkretnie interesuje mnie ten egzemplarz: http://otomoto.pl/nissan-almera-po-lifcie-C31800284.html

Jednak z racji tego, że jestem ze Szczecina, jest zima a pociągi mają 18 godzin opóźnienia szukam kogoś z okolic, kto (oczywiście ze zwrotem kosztów) mógłby podjechać i sprawdzić czy jest ona warta uwagi.

Jeśli znalazłaby się tu taka osoba proszę o kontakt PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z progami już tam nieciekawie, w ciągu roku pewnie oba polecą - ktoś bitexem na rdzę pociągnął. Jak już będziesz oglądał to odsuń w bagażniku boczne wykładzinki, żeby zobaczyć, jak wyglądają kielichy amortyzatorów. Na 99% będzie fajna niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z progami już tam nieciekawie, w ciągu roku pewnie oba polecą - ktoś bitexem na rdzę pociągnął. Jak już będziesz oglądał to odsuń w bagażniku boczne wykładzinki, żeby zobaczyć, jak wyglądają kielichy amortyzatorów. Na 99% będzie fajna niespodzianka.

Z progami już się pogodziłem, wątpię, że znajdę egzemplarz który jeszcze ma je całe. Fajna niespodzianka, czytaj zgniłe ? :> Możesz powiedzieć gdzie jeszcze warto zajrzeć ? Tak, żeby po zdjęciach jak najwięcej ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...