Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A coś za 9-10 tyś w okolicach Biłgoraja,Lublina czy Rzeszowa dałoby rade ogarnąć w jako takim stanie?

Może ktoś coś wie?
Oczywiście 5 drzwi.

Edytowane przez Atreyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem Almery N15 1.4.

Znalazłem coś takiego   http://allegro.pl/show_item.php?item=4106926603  , wygląda dość ciekawie poza kilkoma uszkodzeniami lakieru.

Mógłby ktoś doradzić czy warto oglądać?

 

Są jakieś specyficzne miejsca na które nalezy zwórcić uwagęprzy oględzinach?

Edytowane przez Gossu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poszedł na łatwiznę i zasmarował bitexem na rdzę - a rdza już zaczyna spod bitexu wyłazić. Dziura na dziurze, samochód na max 1 sezon. W bagażniku po ściągnięciu bocznych wykładzin pewnie jeszcze lepsza niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie myślałem, widać ze rdza się zaczyna przebijać, niby mam blisko więc może się przejade zobaczyć jak to się prezentuje.

Dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to parę razy widziałem ją na ulicach Łodzi i nie wyglądała aż tak źle. /jeśli to ten egzemplarz/

Gdyby to miał być Twój pierwszy samochód, to może i wart tej ceny. Odchodzi Ci już 300 zł za legalizacje butli.

Możesz dowiedzieć się od kiedy sprzedający ma ją dokładnie. W zeszłym roku taka sama /co do koloru i też 3drzwi/ była sprzedawana dwa razy w Kutnie, lecz za drugim razem już parę rzeczy brakowało w komorze silnika w/g fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,
Szukam N16 pięciodrzwiowej po lifcie z gazem. Zależy mi by była w okolicach małopolski.
Wiecie coś może na temat pewnego auta?
Co powiecie na tę?
Edytowane przez danielukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W najbliższym czasie czeka mnie zmiana auta i było kilka typów min. Almera N16, rozpatrywałem też golfy,passaty, renault, alfa romeo. Ale tylko w benzynie. Przebiegi roczne to około 12 tys. rocznie głównie 90% to dojazdy do pracy więc spalanie do 8 litrów jest dopuszczalne :)

Chciałem zapytać o silnik 1.5 ten chyba 98KM, jak tam jest z ich awaryjnością i rozrządem oraz spalaniem. 1.8 z tego co poczytałem to podobno olej kotłuje :) i panewki grają marsza w co poniektórych. Kwota do wydania to około 10,000 zł i tylko musi być 5 drzwiowe, z racji tego że prawdopodobnie powiększy mi się rodzina.

Chcę dalej japońca bo raczej są to auta mało awaryjne i eksploatacyjnie dość tanie w utrzymaniu na dobrym zamienniku.

 

Proszę o porady i za wszystkie info bardzo z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie ropniak najpewniejszy silnik 2.2 sposrod almer n16 spalanie w zime wychodzi 8 na krotkich odcinkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W najbliższym czasie czeka mnie zmiana auta i było kilka typów min. Almera N16, rozpatrywałem też golfy,passaty, renault, alfa romeo. Ale tylko w benzynie. Przebiegi roczne to około 12 tys. rocznie głównie 90% to dojazdy do pracy więc spalanie do 8 litrów jest dopuszczalne :)

Chciałem zapytać o silnik 1.5 ten chyba 98KM, jak tam jest z ich awaryjnością i rozrządem oraz spalaniem. 1.8 z tego co poczytałem to podobno olej kotłuje :) i panewki grają marsza w co poniektórych. Kwota do wydania to około 10,000 zł i tylko musi być 5 drzwiowe, z racji tego że prawdopodobnie powiększy mi się rodzina.

Chcę dalej japońca bo raczej są to auta mało awaryjne i eksploatacyjnie dość tanie w utrzymaniu na dobrym zamienniku.

 

Proszę o porady i za wszystkie info bardzo z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Daniel

Wiesz że z tym "japońcem" to w przypadku Nissana rzecz raczej umowna ? ;)

Mam taką Almerę 1,5 98KM z 2006r  od 1,5roku. Kupiłem krajówkę z przebiegiem 60kkm, przejechałem w tym czasie 18kkm. Zadnych awarii w tym czasie nie odnotowałem. Wymieniłem tylko olej, filtry, żarówki, wycieraczki i pasek klinowy bo popiskiwał a był jeszcze oryginalny Nissana. Oleju nie bierze, choć lubię czasem ją przegonić na autostradzie. Z porad na forum wiem że z uwagi na małą miskę olejową, poziom oleju ma być utrzymywany max na bagnecie. Silnikowi brakuje nieco wigoru na niskich obrotach, szczególnie jak jedziesz z obciążeniem albo włączoną klimą. Powyżej jest trochę lepiej ale bez szaleństw. :P

Rdzy jeszcze nie mam lub może źle patrzę. Ogólnie do spokojnego przemieszczania wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, Przymierzam sie do nabycia Nissana, znalazłem ogłoszenie:

http://olx.pl/oferta/nissan-almera-n16-klima-5-drzwi-zadbany-od-osoby-prywatnej-CID5-ID5UKfW.html#703428d6a9

W rozmowie dowiedziałem sie że:

- Oleju nie bierze - pomijając dolewkę około 0,5l na parę tysięcy km

- opony tylko zimowe (na nich stoi auto)

- parę dni temu przeszedł badanie techniczne

- mogą być do wymiany klocki

- i silnik tylniej wycieraczki (albo sie zatarł) w każdym bądz razie do zrobienia.

i co ważne zapaliła sie kontrolka check engene - po podpięciu pod komputer okazało sie że coś jest nie halo z sondą lambda 2 (domniemywam że trzeba będzie liczyć sie z awaria).

Klima działa, bity nie był, poza lekkimi otarciami - jak na samochód użytkowany w mieście

 

Co do oleju, zalany jest półsyntetykiem  - nie wiem jak to odnosić, ale jak na taki przebieg???? Ja przy 170K dalej leje syntetyk....no ale...

 

Proszę o krótką opinie czy z powyższego materiału da sie wywnioskować coś jeszcze.

W ciemno nie chce jechać po sam bo mam około 700km...czy ktoś życzliwy z Poznania lub okolic może w wolnej chwili zerknąć...

Pozdr i dzieki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, znalazłem taką Almerę z 1998 roku http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-almera-i-17034045.html#0531320bd0053b2b,1?utm_source=brc

Prośba o rzucenie okiem i wstępne oględziny. Nigdy wcześniej nie miałem takiego sprzętu - będę wdzięczny za wasze doświadczenia. 

Edytowane przez erykk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, znalazłem taką Almerę z 1998 roku http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-almera-i-17034045.html#0531320bd0053b2b,1?utm_source=brc

Prośba o rzucenie okiem i wstępne oględziny. Nigdy wcześniej nie miałem takiego sprzętu - będę wdzięczny za wasze doświadczenia. 

 

W tym aucie to patrz tylko i wyłącznie na blachę i podłogę - silnik nieśmiertelny. Szczególnie zajrzyj w bagażniku pod boczne wykładzinki przy kielichach. Super auto gdyby nie ta rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś Almerę w gazie. Fajne autko - czasami wydawało się, że nie ma szans tym pojechać - a mimo wszystko odpalał i jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Też przymierzam się do zakupu almery i miałbym prośbę o jakąkolwiek ocenę tych ogłoszeń, bądź podpowiedź jeśli się mylę. Obecnie mam matiza (to nie samochód tylko przemieszczacz, bo służy do przemieszczania się, pseudonim operacyjny "ruda suka", ze względu na kolor, a nie rdzę ;p) i chciałem zmienić na coś lepszego. Interesowałyby mnie raczej samochody 10-letnie lub młodsze, koniecznie z klimą, wspomaganiem, poduchami i absem. W związku z tym, że pokonuję rocznie koło 10k km, decydowałbym się raczej na benzynę. Myślałem o tym silniczku 1,5 98 KM, bo mniej pali (chociaż to nie jest jakaś wyrocznia). Znalazłem takie ogłoszenia, które mnie zainteresowały: http://otomoto.pl/nissan-almera-idealna-bezwypadkowa-z-niemiec-C33028499.html http://otomoto.pl/nissan-almera-igla-z-niemiec-1-5-16v-klima-oplaty-C33966515.html. Nie dzwoniłem jeszcze do sprzedawców i nie wiem w jakim stanie są, ani jakie opłaty są zrobione. Z Polski znalazłem jeszcze coś takiego http://otomoto.pl/nissan-almera-C33782367.html. Mój budżet to 13,5 tys zł (w tym rejestracja) i jest on raczej nieprzekraczalny. Nie chciałbym jechać oglądać dalej niż 250 km od Poznania, bo szczerze to w matizie po prostu boli (chociaż do warszawy autostradą mogę jeszcze śmignąć). Wydaje mi się, że przebieg w ramach 160k też raczej byłby racjonalny...co myślicie o almerach z Niemiec? Będę wdzięczny za każdą radę!

pozdr

 

Edit: Post nieaktualny, almera kupiona na zupełnie innym ogłoszeniu. Pochodzi z Polski, sprzedawca to osoba fizyczna i ma całe wyposażenie jakie mi było potrzebne.

Edytowane przez kszyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Chce kupić sobie Nissana na moje pierwsze autko. Na celownik padła ta almera:

 

http://olx.pl/oferta/nissan-almera-1-4-16v-klima-zadbany-z-niemiec-1998-CID5-ID6MKa5.html#c46021a6db 

 

I tu pytanie do osób które siedzą dłużej w temacie czy jest to egzemplarz warty zainteresowania? Jest w sumie nie daleko ode mnie i pojadę go obejrzeć ale chciałbym wiedzieć na co warto zwrócić szczególną uwagę jeśli chodzi o kupno nissana. Z góry dziękuje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto za jedną wypłatę to się cudów nie spodziewaj - tu nie ma co wybrzydzać, jak blacha zdrowa (a na 99% nie jest zdrowa, szczególnie podłoga i bagażnik w okolicach kielichów) to może pojeździ ze 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje almerki n16 z okolic Chrzanowa Oświęcimia

 

może ktoś z forumowiczów chciałby się rozstać z swoją lubą a ja przygarnę następnego nissanka do kolekcji

 

ma ktoś jakaś ciekawą do sprzedania proszę o kontakt

 

884367850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma n15 z 98 roku z silnikiem 1,6 prawdo podobnie 100 hp , i zastanawiam sie nad lpg ale to na marginesie , w każdym razie cacuszko ale nie takie jak moja ukoHana HANIA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powoli zbliża sie czes na zmiany z n15 na n16 bo stara juz ma parę rzeczy do wymiany typu rozrząd (diesel- klekot)  sprzęgło(slizga sie  )  hamulce przód koszt 1500 tylko tutaj zainwestowałem ostatnio w konserwacje podłogi i progi  i mam dylemat

 

jakby miała klime to pewnie bym zrobił a tak to szukam juz nowego modelu co sądzicie o tym

 

http://olx.pl/oferta/nissan-almera-1-8-gaz-klima-super-stan-CID5-ID6U1qJ.html#4a64d385ee

 

jeszcze na oku mam mazde 323 f 2002 tez w gazie

 

http://olx.pl/oferta/mazda-323-f-2002-r-1-6-gaz-brc-alu-17-CID5-ID6HiIT.html#61699bb9fc

 

i sie zastanawiam które kupic

 

przepraszam że o mazdzie pisze na innym forum ale mam taki dylemat moze ktos sie wypowie z większym doświadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

almera chyba była cala malowana bo te plastiki powinny byc czarne ogolnie lepszy bylby dizel w n16

mazda wyglada lepiej a dizla nie proponuje w mazdzie tak ze benzyna gaz spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...