Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś sposób żeby to sprawdzić ?

W bagażniku widać bańkę oleju... i wszystko jest jasne. Czyli naprawa silnika na dzień dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to tylko dla pokazania dla przyszłego nabywcy na jakim oleju jeździ.

Mnie przez myśl w tej chwili to nie przeszło, ale gdybym sprzedawał swój - to bym dał nowemu nabywcy bańkę aby pokazać na jakim oleju jeździ. No i innych więcej części, aby chociaż był podgląd na numerację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe  czemu sprzedający nie pokazał na zdjęciach  foteli w jakim są stanie ?

Bo przy tym przebiegu mogą być zjechane.

Zobaczcie boczek kierowcy w jakim jest stanie.

No ale z drugiej strony auto ma swoje lata.

Silnika zdjęc tez nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto, które ma już tyle lat, trudno wymagać, żeby nie było po nim widać śladów użytkowania. Stąd też atrakcyjna cena. Należy przypomnieć sobie też ile kosztowała taka Almera kiedy była nowa i bez najmniejszego śladu użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Szukam dla siebie wozidełka do pracy, po dzieciaki do szkoły.

Wcześniej miałem X-Traila kupionego od użytkownika tutaj na forum.

Było to naprawdę fajne auto i bardzo mi go szkoda, ale cóż ....

Znalazłem niedaleko taką oto Almerę: http://otomoto.pl/oferta/nissan-almera-1-5-benzyna-1-wlasciciel-salon-polska-ID6ywsNj.html

 

Co o tym myślicie ?

Na razie kontakt z właścicielem graniczy z cudem (cały czas wyłączony telefon), ale może się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem kilka tygodni temu Almerę N16 z silnikiem benzynowym 1.5 z przebiegiem 104000. Środek zadbany, brak oznak korozji, ładny czarny lakier. Kilka dni temu zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka od silnika. Dwóch mechaników powiedziało mi że chodzi o łańcuch rozrządu, lecz nie trzeba tego robić. Zamierzam się wybrać do jakiegoś większego serwisu, ale chciałem się w pierwszej kolejności zapytać tu na forum, posiadaczy i ludzi którzy mogą mieć o tym pojęcie. Pozdrawiam  :nissan:  :nissan:  :nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów!

Chciałbym kupić żonie ładną almerę albo micrę. ogranicza mnie niestety budżet do 5k. Sam jeżdżę Primerą p11 i bardzo sobie chwalę. Jestem ogromnym fanem marki ale niestety nie odzie to w parze z ogólną wiedzą motoryzacyjną. Nie czuję się najpewniej w kupowaniu samochodów. Znalazłem trzy w miarę sensowne ogłoszenia i chciałbym prosić Was o pomoc i komentarz. Zdaję sobie sprawę że w tym budżecie cudów raczej nie znajdę ale chciałbym uniknąć totalnej wtopy. Może doradzicie mi na co szczególnie zwracać uwagę? O silniku 2.2Di opinie są raczej pozytywne i właśnie taki rozważam, na benzynach zupełnie się nie znam.

http://otomoto.pl/oferta/nissan-almera-2-2-diklimagrzane-foteleelek-szyby-przedniestan-bdb-ID6yxmRP.html#0e328c467a

http://otomoto.pl/oferta/nissan-almera-sprzedam-nissana-almere-n16-z-2000roku-silnik-2-2di-110km-japonski-ID6yvtoX.html#0e328c467a

http://otomoto.pl/oferta/nissan-almera-1-5-klima-elektryka-bez-wypadek-salon-pl-serwisowana-okazja-ID6yxsot.html#363f5c9a49

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez MKONIU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, najbardziej pewnym samochodem wydaje się ta czarna Almera z ostatniego linku. Krajowa, serwisowana, od pierwszego właściciela. Żeby jednak nie było tak słodko, trzeba pamiętać, że jest to już stary samochód, który przekroczył oficjalnie, choć przebieg wydaje się wiarygodny te 200 tyś. Myślę, że pojechałbym zobaczyć właśnie to autko  http://otomoto.pl/of...tml#363f5c9a49

 

Jeśli rozchodzi się o te dwa diesle to najbardziej zwraca moją uwagę rozbieżność przejechanych kilometrów, pomimo podobnego wieku tych samochodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Jestem przed zakupem n16 z 2002 z przebiegiem 220tys przy silniku 1.8 114km. Auto jest od znajomych, wszystko sprawdzone i gra rdzy zabardzo nie ma oprocz tego co na zdjeciach. Czy taka rdza dyskwalifikuje pojazd przed zakupem czy warto i sie tym po zakupie zająć.

post-103844-0-60392300-1486131848_thumb.jpeg

post-103844-0-64180300-1486131867_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem, jeśli chodzi o takie rzeczy. Wczoraj byłem ze znajomym który się zna ale dzisiaj go nie ma a jak dzisiaj nie kupie to zdaje się, że auta do poniedziałku nie będzie. Na co jeszcze zwrócić uwagę i jak wyglądają tylne pidluznice? Ile może kosztować naprawa tych elementow (pozbycie się rdzy) które wkleilem w post?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim , jestem nowy na forum na samochodach znam się raczej nie za dobrze..
No ale , jestem świeżo upieczonym kierowcą co wiąże się z kupnem 1 samochodu. wybór padł na almerę ze względu na bardzo dobra reputację :)
Mój budżet wynosi do 8tyś. Znalazłem pewien egzemplarz jednak prosiłbym was o pomoc w wyborze
Z góry dzięki !
https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-almera-i-szy-wlasciciel-krajowy-serwis-bezwypadkowy-ID6yK8i3.html#6a18dd7387

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość nedved31

Witam.

 

Od dłuższego czasu szukam jakiegoś ciekawego auta do 10 tysięcy złotych. W miarę bezawaryjnego, z fajnym wyglądem i gwarantującego przyjemną jazdę. Po obejrzeniu Forda Focusa, Golfa, Corolli i Polo, mój wzrok przykuła Almera. W linko poniżej konkretny egzemplarz, który mnie interesuje. Na co zawrócić uwagę przy kupnie, żeby uniknąć później rozczarowań? Jedyne co rzuca się w oko, to dość mały przebieg...

 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-almera-nissa-almera-1-5-benzyna-121-tys-km-super-stan-lift-oplacony-ID6yWfvr.html#10f458a60d

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zdjęć...zmęczyłam się .... :D

 

Wg mnie - wyczyszczona do bólu - nawet jej smar wydmuchali z zawiasów ;)

Malowana na bank - auto (blacha) pod maską zbyt idealna / czysta  jak na tyle lat....

Wszystkie zbiorniczki wyglądają jak nówka ... Z wyjątkiem tego od wspomagania - czemu taki ufajtany?

Chłodnica też chyba nowa - aż zgubiła się im jedna śrubka od łap trzymających i jest jaśniutka , bez rdzy  założona ;)

 

echhhh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak auto lakiernika do 200tys alma w sierodku dobrze sie prezentje lepszym rozwiazeniem chyba jest w tej cenie kupic alme poliftingowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

zajrzałem na ten wątek, bo będę sprzedawał Almerę GTI 2.0 - dla znających temat, to w pewnym sensie gratka. Lekkie 3-drzwiowe autko chodzi jak przecinak, 143KM, czuć po prostu moc. Teraz zrobię jeszcze ogniska korozji i konserwuję spód cały, zmieniłem tylne tarcze+klocki komplet, filtry, oleje,półośkę napędową bo osłona poszła itp. Autko uzupełnione o kamerę cofania, panelowe radio 1 DIN  z wyświetlaczem 7 cali, zadbany środek. Silnik - bardzo trwała jednostka, akceptowalne spalanie, elektryka lusterek, szyberdachu itp działa jak nowe. Przymierzam się do sprzedaży jesienią, więc niedługo. Jeśli ktoś ma pytania, to proszę na priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co sądzicie o almerze 2.2cdi 136km? Auto że Szwajcarii, przywiózł je mój kumpel, więc mówi prawdę na temat stanu. Normalne ślady użytkowania, nieczyszczony silnik suchy i bez wycieków ale... Padło turbo i w cenie auta wliczona naprawa z gwarancją

post-108314-0-57373100-1509004036_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam na oku taką almerkę https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-almera-2000r-1-5-benzyna-wyjatkowy-stan-ID6zizVs.html#cb83183991.

Po numerze vin jest to wersja japońska.Czy warto i na co zwrócić uwagę przy oględzinach.

Z góry dziękuję z a pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem cena trochę za wysoka ,co sprawdzić czy nie brak mu mocy w czasie jazdy itp., sprawdź czy światła dobrze świecą wada przepalone wypalone soczewki i odbłyśniki ,sprawdź podwozie w jakim  stanie .Rozrząd w wersji 98km posiada zmienne fazy rozrządu ,nie wierz że jak łańcuch to się go nie wymienia a to w miarę droga impreza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!  ;)


Jestem również kierowcą, który zapatruje się na zakup swojego pierwszego samochodu. I tu zaczyna się cała sprawa.

 

Sprawa wygląda następująco - dysponuję budżetem do ~7 tys. złotych na samo auto. Szukałem niewielkiego, benzynowego hatchbacka, 5 drzwiowego, z silnikiem pomiędzy 1,4-1,6 i mocą 80-90km. Mieszkam w dużym mieście i w nim będę spędzał większość czasu samochodem, aczkolwiek zdarzać się będą także dalsze wypady. Znalazłem - Almerę. Długo czytałem opinie o nich, ich silnikach i ich wadach, po czym doszedłem do wniosku, że najlepszym wyborem będzie 1.5 benzyna.

Długo szukałem nie mogąc niczego znaleźć, aż w końcu trafiła się ta poniżej:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-almera-1-6-ambiente-klimatyzacja-5-drzwi-serwis-do-konca-oplacona-ID6zqyvp.html

Chciałbym zapytać co o niej sądzicie. Wiekowa, ale wydaje się być w b. dobrym stanie. Przemawia za nią długi okres serwisowania. Dzwoniłem dziś do powyższego komisu i powiedziano mi, że samochód w dniu dzisiejszym przeszedł przegląd techniczny (co nie zmienia faktu, że przed zakupem i tak udam się na ścieżkę diagnostyczną). Tylko czy ten konkretny egzemplarz jest wart swojej ceny? Oczywiście mam zamiar trochę z niej zbić, ale chcę zapytać fachowców  ;)

PS. I czym w ogóle jest wersja "Ambiente"? Szukałem i nie znalazłem nic a nic..

 

Pozdrawiam, i liczę na szybką odpowiedź!  :)
Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...