Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

. Zaznaczam że ma być to pierwsze auto na około rok czasu. 

to po co masz tyle wydawać?? kup jakieś pędzidło z małą pojemnością za 1000zł i po sprawie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam Almerki Acenta Plus 1.5 2005-2006, - misja wystartowała :D Dwóch znajomych przegląda rynek niemiecki, a ja zaglądam co można kupić u nas, 

dziś oglądałem taką masakrę że się prawie handlarzynie w twarz roześmiałem, totalny składak i to do tego jeszcze źle złożony i spasowany. Do wydania mam

jakieś 18tys, szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! :) 
Szukam auta (z gazem) na dojazdy do pracy (30 km w obie strony) do max 4 tys. Przede wszystkim chodzi mi o to, aby przez najbliższy czas (chociaż z pół roku) nie wymagało ode mnie jakichś większych nakładów finansowych. M.in. znalazłem dwie almery. Wiem, że to tylko zdjęcia i opis, ale czy któraś z nich jest godna uwagi ? 
http://otomoto.pl/nissan-almera-n15-gaz-C35487237.html

http://otomoto.pl/nissan-almera-n15-lpg-sekwencja-5-drzwi-klima-1-6-gaz-C35451893.html

Dodam tylko, że w oba miejsca mam około 100-120 km, przy czym jadąc dalej planuje jeszcze znaleźć coś do obejrzenia.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebrny powypadkowy, bo miał wymieniane i lakierowane zderzak z przodu i tyłu, źle spasowane. Pierwsze autko wygląda ładnie, badanie techniczne ma na rok do przodu, może być warte uwagi. Najsłabszy silnik, muł, ale mało pali. Ma wymienioną obudowę filtra powietrza, z czego wnioskuję, że skoro to inst. gaz. niesekwencyjna, miał strzały, ale niech ktoś mądrzejszy się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję konserwa za odpowiedź :)
http://olx.pl/oferta/nissan-almera-lpg-CID5-ID8jIfP.html#0af293c596jescze mam cos takiego, tu akurat mam kolo 30km zeby podjechac, ale tylne nadkole cos juz sobie podjada :)
W rozmowie tel Pani nie potrafiła nic powiedzieć o tym aucie, jedynie to, że w jednym miejscu jest ognisko korozji. Czy podłoga jest cała - "chyba tak" i niebardzo wiedziała co to jest rozrząd. Także nie wiem czy to dobrze, czy źle :D 
Pozdrowienia

Edytowane przez r3nz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

pytanie jak w temacie: zastanawiam się nad Nissanem Alemrą, N 16, rok produkcji 2000, 5d, silnik 1.5 90 KM.

Ma to być drugi samochód w rodzinie - dojazd do pracy i ogólne cioranie.

Samochód "trochę" nietypowy: 15 lat na karku z przebiegiem (prawdziwym) około 10 tyś km - dokładnie 10.300 lub 13.000 - coś z "trójką", dokładnie będę wiedział niebawem. 

Auto stale garażowane z suchym, choć nieogrzewanym pomieszczeniu, zero widocznej wilgoci. Auto jak... hm... nowe. Silnik czysty, zderzaki, blacha... wszystko.

Wyposażenie podstawowe, niestety bez klimy.

Autko przez te wszystkie lata było używane naprawdę okazjonalnie, przez dobrych kilka ostatnich lat jedyną jego trasą była trasa garaż - warsztat samochodowy w celu zrobienia rocznego przeglądu. Wymiana płynów, czy trzeba było, czy nie.  Właściciel absolutnie perfekcyjny i nietuzinkowy (choć auto stoi w garażu, ma pełen pakiet ubezpieczenia!).

Autko jest nawet na stałe odcięte od aku.

 

Czy z perspektywy Waszych doświadczeń i znajomości modelu uważacie, że taki egzemparz jest wart 10.000 zł?

Znam ceny Almery z serwisów internetowych, w tej cenie można kupić znacznie lepiej wyposażoną i młodszą Almerkę.

Wiem.

W tej cenie można pokusić się o znaną z niezawodności Corollę VIII, czy dobrze wyposażonego i o niezłych właściwościach jezdnych Focusa Mk I.

To wszystko jednak nie z takim lub nawet mocno odległym przebiegiem...w grę wchodzą przebiegi mocno powyżej 100.000 km.

Oczywiście, przebieg to nie wszystko, liczy się obecny stan  pojazdu.

 

Niestety brak klimy dodatkowo każe mi się zastanowić. Można kupić używaną, koszt 1-1,5 kzł + montaż, podobno jednak nie warto, bo trzeba rozbebeszyć pół auta - zdanie mechaników.

Auto ma 2 komplety opon - zimowe mają nie więcej niż 1000 km, nie wiem jednak, czy nadają sie jeszcze di użytku - wiek samej gumy...

 

Co sądzicie?

Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak jazdy niszczy silnik  , ale to można zweryfikować . jeśli to co napisałeś jest prawdą(to właściciel lekko nazywając dziwak) ja bym wchodził. Opony oczywiście szmelc na śmietnik .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel od kilku lat na emeryturze, z problemami zdrowotnymi, nie może już prowadzić, wcześniej do pracy miał 100 metrów.

Najpierw auto miało być dla córki, potem dla syna. Żadne z nich nie chciało, mają lepsze.

Przebieg realny, choć trudno w to uwierzyć. Do auta robiłem już kilka nieśmiałych podejść, dla właściciela nie nadchodził jednak jeszcze "ten" czas.

Jeśli auto kupię, pewnie sprzedając go później będę musiał przesunąć licznik, ale nie w tył, tylko w przód :D

Oczywiście żartuję.

Auto z pewnością sprawdzę u mechanika, ale dalej zastanawia mnie ta cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych kolegów.

Oglądałem dzisiaj ten samochód http://otomoto.pl/nissan-almera-n15-alu-klima-wspoma-central-z-niemiec-C34625038.html. Generalnie stan oceniam na dobry, silnik żwawy, zawieszenie ok, blacharsko bardzo dobrze, chociaż fragment tylnego prawego nadkola był lakierowany, i położona jest nowa czarna warstwa antykorozyjna na progach. Jestem zainteresowany tym autem, jednak moje wątpliwości wzbudziła bardzo "miękka" praca pedału gazu i sprzęgła, nie stawiają prawie żadnego oporu. Sprzęgło łapie na samym końcu,  podobne wrażenie sprawia pedał gazu (brzmi to dziwnie wiem).

Nigdy wcześniej nie jeździłem n15, w rodzinie mamy n16 więc nie wiem czy to normalne, a jeśli nie to co może być powodem takiego działania pedałów ?

Edytowane przez Minister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak niski przebieg to ja nie wierzę , ale w tym silniku to nie problem. Co do sprzęgła to może się kończy , ale z tym też trzeba się liczyć. rdza w tym modelu atakowała właśnie tylne nadkola i progi od tyłu -stąd te poprawki(żeby nie było widać) Co do miękkich pedałów ja z pedałem sprzęgła miałem w n15 odwrotny problem z wiekiem .Ciężko pracował i trzeszczał ,ale przy wymianie łożysk w skrzyni ,znalazłem winowajcę(sworzeń mocowania linki. Może linki są wyciągnięte


Do Farfury . W starych autach trzeba zwracać uwagę na stan. warto przepłacić za pewne auto w super stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. 

Przebieg jest rzeczywisty, ale zdaję sobie sprawę, że budzi zastrzeżenia o stan umysłu właściciela ;)

Za jakiś czas wrzucę info co do dalszego przebiegu sprawy.

Edytowane przez Farfura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg nie ma dla mnie znaczenia, wiadomo że większość aut jest kręcona. Uszkodzenia przed malowaniem nie wyglądają chyba źle w ogłoszeniu na innym portalu wydaje się że auto jest przed poprawkami http://kacperski.gratka.pl/ogl/17416969.html#6d596c8e38de7d6b,2. Jeśli to tylko linka jestem w stanie kupić to auto. Czyli podobna przyczynia tj. linka może powodować "miękkie" działanie gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg nie ma dla mnie znaczenia, wiadomo że większość aut jest kręcona. Uszkodzenia przed malowaniem nie wyglądają chyba źle w ogłoszeniu na innym portalu wydaje się że auto jest przed poprawkami http://kacperski.gratka.pl/ogl/17416969.html#6d596c8e38de7d6b,2. Jeśli to tylko linka jestem w stanie kupić to auto. Czyli podobna przyczynia tj. linka może powodować "miękkie" działanie gazu ?

Miekkie pojęcie wzgledne. Gdybym mógł sam sprawdzic , a tak ? Powinien byc lekko sprężysty ale nie twardy .Weź kogos kto ogarnia termat i niech sprawdzi, Linki to luz ale to co innego. 

Dokładnie jak na zdjęciach ,tak gniły w nich progi .Do łączenia. Bogata wersja . Ze zdjęć niestety stan to tylko wrózka oceni 

tak dla porównania 

http://ww3.autoscout24.de/classified/264160277?make=52&model=1899&utm_medium=aff&utm_source=affilinet&utm_content=vm&utm_term=csv&utm_campaign=587084

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miekkie pojęcie wzgledne. Gdybym mógł sam sprawdzic , a tak ? Powinien byc lekko sprężysty ale nie twardy .Weź kogos kto ogarnia termat i niech sprawdzi, Linki to luz ale to co innego. 

No właśnie a tu jak w masło. tak będę musiał zrobić ;)

 

 

Dokładnie jak na zdjęciach ,tak gniły w nich progi .Do łączenia. Bogata wersja . Ze zdjęć niestety stan to tylko wrózka oceni 

W takim razie przyjże się jeszcze raz tym miejscom. 

 

Wielkie dzięki za opinie ! :)

 

P.S. Gdyby ktoś trafił na wartą uwagi almere n15 w łódzkim będę wdzięczny za info.

Edytowane przez Minister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Moja historię motoryzacyjna opisałem w temacie powitalnym oraz analogicznym do tego tylko a propos primery ale postanowiłem zwiększyć swoją szansę na odp.

 

Chciałbym się dowiedzieć "czy diabeł taki straszny jak go malują" - silniki linii QG

 

Czy występuje jakaś różnica w nasileniu problemu olejowego pomiędzy QG15DE a QG18DE ?

Czy problem dotyczy większości egzemplarzy czy tylko pewnej grupy ?

Jak duże jest przeciętne zużycie oleju ? -Planuje przebiegi 3-4 tys rocznie wiec nawet przy 6tys to 2 litry oleju jakie zostają z standardowej bańki dałyby zapas 300ml/1000km 

Czy oprócz konieczności regularnej dolewki wiąże się to z jakimiś poważnymi/kosztownymi konsekwencjami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie koni w moim samochodzie :)
Mam Nissana Almere n15 1,4 benzyna na klapie pisze S.
i zastanawiam się ile to koni jest bo wiem że występują z mocą 75KM i 87KM
Ktoś wie ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj 143 karty, 2856 postów wcześniej:)

 

Gdyby to było takie proste :)

Przejrzałem wyrywkowo i poprzez "wyszukaj w temacie", piszecie "znany z brania" "bierze olej", jest tez kilka pytań podobnych do mojego a wiec ile to tego oleju bierze - odpowiedzi 0

 

Dlatego fajnie by było gdyby ktoś odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest 100 ml na 1000 km to normalnie. U mnie trochę więcej bierze ale mam gdzieś nie szczelność

Oglądasz wszystko. Każdy sprzedawca to swoisty ewenement. U mnie zamiast filtra powietrza siedziała gąbka do kompieli. Mimo zapewnień sprzedawcy zapasowe koło sie nie nadawało do użytku. Progi i nadkola są słabe szczególnie z tyłu. Wejdź w kanał czy nie ma wycieków w oleju. Sprawdź jak skrzynia, w jakim stanie jest sprzęgło, tarcze, klocki, opony, jeżeli szarpie zgrzyta przy przyspieszaniu to może być rozciągnięty łańcuch rozrządu. Jeśli strzela z tłumika po odjęciu gazu to prawdopodobnie jest dziurawy ( nie musi być głośny) Nie jezdzij na zapalonym radiu bo nic nie będziesz słyszał. Przejedź się z przodu i z tylu to wysłuchasz ewentualne łożyska Piast do wymiany. Nie spodziewaj się niewiadoma czego bo to pełnoletni samochód. Ja mam 1.4 i od 2 lat ok 15tys przebiegu niedawno olej zmieniałem drugi raz z filtrami i a tak to nic oprócz poprawek lakierniczych i spawania tłumika. Dobry olej lej, nie lej paliwa szajsowego z auchan czy innych tanich stacji to będzie jezdziił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...