Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź ale takie uniwersalne podejście znam, masz silnik z serii GA tych się nie boje (użytkowałem taki pół roku)

Interesuje mnie jedynie wielkość problemu olejowego w QG oraz jego ewentualne skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik lub ewentualna jego wymiana będzie groszową sprawą w porównaniu do złej blacharki.

Jeśli nawet dolejesz pół litra na 1000 km /tzn na 3 m-ce/ - bo pisałeś, iż chcesz robić 3-4 tys rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

w nawiązaniu do mojego poprzedniego postu z dnia 7 stycznia:

wczoraj z żoną oglądałem Almerkę i cyknąłem kilka zdjęć silnika (trochę rozmyte, bo w garażu).

Żonie autko się spodobało, bo ... było czerwone, więc ma dobre wspomnienia z wcześniejszej Micry ;)

Silnik jeszcze nie odpalony, bo właściciel nie podłączył aku ;) Nie wiem więc jeszcze nawet jak działa silnik, jaki kolorek ma oświetlenie deski rozdzielczej, etc. 

Wrażenie z pierwszych odwiedzin w fotelu kierowcy: siedzi się trochę dziwnie, pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale nie powiem, że jest to wzór ergonomii. Bagażnik nawet spory, dość głęboki. Ale ja nie o tym, bo na tym forum każdy wie "jak wygląda koń".

Poniżej zdjęcia silnika 15-letniej Almery: nic nie myte, nie grzebane.

Decyzja o ewentualnym zakupie pod koniec lutego po wizycie u mechanika.

 

 

post-89204-0-92566000-1422800920_thumb.jpg

post-89204-0-59003300-1422800925_thumb.jpg

post-89204-0-83751300-1422800930_thumb.jpg

post-89204-0-62674300-1422800935_thumb.jpg

post-89204-0-63928900-1422800940_thumb.jpg

post-89204-0-42260600-1422800945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spalanie 500ml/1000km nie niesie za sobą ryzyka awarii, ale nie w mechanizmie braku oleju tylko bardziej ilości nagaru   ?

Miałem corolle/ brat sunny oba 1994 wiec też auta podatne na korozje, przez 2 lata (brat 3 ) pojawiały się drobne ogniska ale to bardziej w kontekście zaprawek , wyszpachlowania rantu nadkola .

Teść jest z wykształcenia blacharzem wiec jbc pomoże

 

Wiec myślę że okresie (za niecałe 2 lata podejmuje prace zarobkowa) gdybym kupił egzemplarz bez "dziur" to te 3 lata ujeździ, a z tego co pisaliście (oraz się orientuje mniej więcej) swap silnika lub zabawa w szlif,pierścienie itd to ponad 1.5 tys PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poniżej zdjęcia silnika 15-letniej Almery: nic nie myte, nie grzebane.

 

 

Eee nooo... jak na 15-latkę "nie mytą"  - to czyściutka pod maską... ;)

Ciekawią mnie te śrubki - czy one są pomalowane na złoto?

Przebieg malutki.... 

I czemu właściciel ( wiedząc chyba ,że przyjedzie potencjalny kupiec oglądać auto) nie podłączył aku?  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale to chyba śrubki mosiężne?

Przynajmniej tak wyglądają.

Pan właściciel pytał się, czy chciałbym się Almerką przejechać, ale wiedząc, że cały czas stoi na letnich oponach odpuściłem, tym bardziej, że i tak decydujące znaczenie ma opinia mechanika.

Nie wiem, nie znam się na autach, ale 10 tyś. za 15 latka ciężko przełknąć, tym bardziej bez klimy...

 

Widzieliście ten przegląd z 2012r. i przebieg?

12 lat i 10.031 km.. normalnie abstrakcja...:D

Edytowane przez Farfura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak by ktoś się zastanawiał nad tą Almerą http://olx.pl/oferta/sprzedam-nissan-almera-CID5-ID8Q1l5.html#09cac2b13eto odradzam. Podjechałem na oględziny i ma sporo mankamentów. Pierwsze co zrobiłęm to otworzyłem bagażnik a tam zapach wilgoci, tapicerka przesiąknięta, czuć zapach paliwa. Podłoga bagażnika ma spory rdzawy nalot. Wnętrze wygląda jak po ataku kilku dzieci :D. Tapicerka zmechacona, widoczne spore plamy na siedziskach, sarte gumy na pedałach. Po odpaleniu głośna praca silnika, nierówna. Sprzęgło i skzynia biegów bez zarzutu. Auto ma przebieg 170 tyś km, rozrząd będzie do wymiany przy 180 tyś km. Nie wiem co z turbiną bo jak dla mnie to auto ma przebieg co najmniej 250tyś km. Tylne nadkola widać wspawane mocowania amortyzatorów. Przód wymienione tarcze i klocki. Przetestowane podczas jazdy. Podjęte próby negocjacji nie dały zadowalającego rezultatu. Nie wiem jaki stan ma podwozie bo nie brałem jeszcze auta na kanał.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja będe sprzedawal swoją Almerke N16 z 2000r 1,5 w gazie. Do sprzedania bedzie gdzies w Kwietniu/Maju. Fajny niebieski kolor (najładniejszy) , jesli byłby ktos chętny to piszcie na PW albo meil lub gg:

 

djkrisdp@wp.pl

 

PW Forum

 

GG: 7562017

 

Odpowiem na wiecej szczegołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Zastanawia mnie tak niski przebieg.

 

Patrząc na niemiłosiernie wytartą kierownicę oraz mieszek zmiany biegów - raczej  przebieg ma o wieeeele większy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, rzuca się od razu w oczy. Druga sprawa, że auto ma homologację na ciężarowe i nie są pokazane zdjęcia tylnej kanapy, kórej pewnie nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ma ks. serwisową i kupiona w PL to moze da sie ją sprawdzic w jakimś ASO Nissana.??

 

z zewnątrz wypucowane  a kierownicy juz im sie nie chciało przełożyć :) hehehe

 

wygląda jakby ktos ją papierem sciernym przetarł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

tylko tytułem informacji: tej Alemry z niskim przebiegiem jednak nie wziąłem - dzięki pomocy Ghost555Rider.

Marek jest znawcą Nissana, to od razu słychać (rozmawiałem z nim 40 minut przez telefon!).

Samochód może okazać się bombą z opóźnionym zapłonem, poza tym żona nie dopuszcza auta bez klimy.

Pewnie będzie Nissan Primera z gazem lub Toyota Corolla.

Przenoszę się zatem na inny dział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, chciałbym kupić Almerkę n16 moja znajomość motoryzacji jest raczej podstawowa, dlatego chciałbym prosić znawców tematu o stwierdzenie czy warto kupić któryś z tych dwóch:
http://otomoto.pl/nissan-almera-n16-1-5-klimatronic-16-alufelgi-oplacony-C34552810.html

http://otomoto.pl/nissan-almera-n16-zadbany-w-bardzo-dobrym-stanie-C36626063.html

Chciałbym kupić coś w kwocie raczej do 12500 zł

Edytowane przez lenc93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bede sprzedawal Almere, pod koniec lipca 2015.

 

Podstawowe informacje dla zainteresowanych:

Almera 1,5 benzyna, rocznik 2002 (listopad).
5 drzwi, hatchback, ciemno niebieski
Auto kupione w salonie w Polsce, pierwszy i jedyny uzytkownik.
Przebieg 84000 km.
Wyposazenie: klimatyzacja manualna, ABS, el-ne szyby przod, 2 poduszki, el-ne lusterka, centralny zamek.
Alarm, immobilizer, blokada skrzyni biegow.
W zestawie drugi komplet opon, hak, bagaznik dachowy (belki)
Przeglad wazny do stycznia 2016, OC do grudnia 2015.

Do obejrzenia w Warszawie.

Cena okolo 11.000.
kontakt e-mail: tokil [at] interia . pl
tel 882-955-223

Edytowane przez nelson38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

 

chciałbym prosić o opinię o ogłoszeniu: http://otomoto.pl/oferta/nissan-almera-okazja-ID6y6UqH.html

 

Czy warto się zainteresować ? Do jakiej ceny próbować zejść w negocjacjach ? 

 

Na co zwrócić szczególną uwagę przy oglądaniu ?

 

Jakie "zgrubne" koszty mogą być naprawy prawej strony zderzaka przód... widać, że auto miało jakąś obcierkę.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Było by to moje pierwsze auto. Zależy mi na zgrabnym wyglądzie oraz taniej eksploatacji zarówno od strony mechanicznej jaki i paliwowej. 

Auta poszukuję w okolicach Warszawy.

 

Pozdrawiam MIchał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor przy tym świetle i próba jego nabłyszczenia, nie dały dość dużego pozytywizmu.

Na czarnym od razu nie widać ognisk rdzy.

Nie przejmował bym się aż tak błotnikiem lecz PODSTAWĄ -- tzn. W jakim stanie jest belka pod chłodnicą, mocowania amorków i nadkola tylne w bagażniku /trzeba zdjąć tapicerkę/. później progi itd......

Wszystko w tym temacie znajdziesz, możesz zrobić sobie czeklistę i na tej podstawie sprawdzać. Musisz temat poczytać.

Wiem że przeraża Cię niby te 144 strony, ale cofnij się chociaż o 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy widzę w opisie słowo "okazja" - już całkiem tracę zainteresowanie...

Diesel - rok - przebieg - hmmm....

 

Reszta jak kolega Mirek radzi  - musisz poczytać , na co zwrócić szczególną uwagę - to co widać  i słychać , bo do silnika i osprzętu nie zajrzysz - niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bede sprzedawal Almere, pod koniec lipca 2015.

 

Podstawowe informacje dla zainteresowanych:

Almera 1,5 benzyna, rocznik 2002 (listopad).

5 drzwi, hatchback, ciemno niebieski

Auto kupione w salonie w Polsce, pierwszy i jedyny uzytkownik.

Przebieg 84000 km.

Wyposazenie: klimatyzacja manualna, ABS, el-ne szyby przod, 2 poduszki, el-ne lusterka, centralny zamek.

Alarm, immobilizer, blokada skrzyni biegow.

W zestawie drugi komplet opon, hak, bagaznik dachowy (belki)

Przeglad wazny do stycznia 2016, OC do grudnia 2015.

Do obejrzenia w Warszawie.

Cena okolo 11.000.

kontakt e-mail: tokil [at] interia . pl

tel 882-955-223

zdjecia:

https://goo.gl/photos/6FYaAwGiw4LPGHer7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Chciałam się zapytać czy ktoś widział/zna ten samochód:

http://otomoto.pl/oferta/nissan-almera-piekna-almera-n16-z-gazem-bez-rdzy-zarejestrowana-tanio-ID6y8iBn.html

 

Z krótkiej i mało szczegółowej rozmowy ustaliłam, że auto sprzedaje handlarz, "musiało być malowane" (lakier na zdjęciach wygląda dobrze, szczególnie, że Almery miewają problemy z rdzą) no i oczywiście "wszystko jest super-sprawne", jak to u handlarza ;)

Kolejna sprawa to cena, która wydaje się niska jak na rok produkcji oraz przebieg. Jeśli ktoś z forumowiczów ma jakiekolwiek informacje na temat tej Almery byłabym wdzięczna za informacje, być może jest wśród nas ktoś, kto mieszka niedaleko i mógłby (odpłatnie) ją obejrzeć? Musiałabym jechać z Trójmiasta, a przebycie ok. 700km w dwie strony tylko by okazało się, że to trup od handlarza nie miałoby sensu, tak więc szukam tutaj informacji i ewentualnej pomocy.

 

Dzięki serdecznie,

Muu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! :)

 

Jestem posiadaczem Almery N16 1.5 pb rocznik 2000.

Przymierzam się do kupna rocznikowo nowszej oraz mocniejszej Almerki, ponieważ 1.5 straszni muli :(

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze oraz o opinie.

 

Normalnie wybrałbym mocniejszą benzynę tj. 1.8 ale podobno te silniki są strasznie zachłanne na olej i trzeba dolewać na zakrętach a naprawa podobno kosztuje krocie :(

 

Jak wygląda sprawa 2.2Di i Dci, kwestia awaryjności oraz ogólnie utrzymania, czy trzeba na coś szczególnego zwrócić uwagę?

Czy te diesle mają 'kopa'? :) Jak wygląda sprawa felernej pompy?

 

Ponadto czy jest różnica w awaryjności między Almerami z przed a po lifcie?

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam samochodu aktualnie na dojazdy do pracy po 35km w jedną stronę, a możliwe że od października na studia po 15-20 km w jedną stronę. Do tego aktualnie co tydzien trasa 450 lub 250 km. Trafiłem na ogłoszenie o sprzedaży almery i zastanawiam się czy będzie to dobry wybór? Zależy mi na bezawaryjności, tanim utrzymaniu, komforcie podróżowania i mocy ponad 80KM.

http://otomoto.pl/oferta/nissan-almera-salon-polska-2-wl-1-5-benzyna-warszawa-ID6y7oL9.html

Co myślicie o niej?

Chciałbym wsadzić do niej gaz.

Edytowane przez cysio528
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...