Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, porażkowo troche jest, bo na południu strasznie walneło śniegiem i ciężko się tak auto ogląda, ale tak czy siak byłem "pomacać" i zdecydowanie wygląda na różnice w kolorach pomiędzy nadkolami i maską (delikatnie jaśniejsza), miałem taką akcje jak micre obtarłem i jej świrzy dawałem lakierek, to była różnica w elementach... więc podejrzewam, że coś miał robione z lakierem. Reszta, czyt. nadkola względem drzwi i dalej idąc w tył wydają się być w tym samym kolorze, więc może tylko maska, ale szybke przednią miał wymienioną.

Komora wygląda ok, podłużnice nie wyglądają na ruszane, rdzy też nie zauważyłem, silnik nie myty itp. chodzi, choć z zewnątrz wydaje mi się, że dzwoni, w środku jak się siedzi to fajny ma dźwięk, więc tak do końca też nie wiem jak wykryć "łańcuch".

 

W środku siedząc wygląda ok, raczej bez wodotrysków, ale nie zajechany jakoś strasznie.

 

Wydaje mi się, że ma nieuwzględniony w opisie ABS (zależało by mi na nim), bo po włączeniu stacyjki zaświecił lampke z niego.

Zdziwiło mnie, że stoi na gumach z Dębicy... ale może były bardzo zajechane, fele ma nissanowskie.

Ogólnie zrobił na mnie fajne wrażenie, większy niż Micra ;), ale tak czy siak musze na spokojnie przemyśleć... i się jeszcze rozejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od jakiegoś czasu śledzę forum i widzę, że można tu liczyć na radę dotyczącą zakupu Almerki. Otóż mam zamiar kupić to cudo :-). Niestety wogóle się nie znam na autach. To będzie moje pierwsze :D . Mam kilka typów z allegro. Może pomożecie nowicjuszowi wybrać jakąś fajną N16.

 

Oto moje typy:

allegro nr 1

 

allegro 2

 

allegro 3

 

Co myślicie o tych Almerkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpowiem tyle, żebyś może wziął kogoś kto się na tym zna. Ja bym brał którąś z tych 2 pierwszych... ładniejsze są ;) Ta pierwsza ma nawet oryginalne kołpaki Nissana :)

 

[ Dodano: Sro 28 Lis, 2007 09:54 ]

Przed zakupem poprosiłbym też o zdjęcia wnętrza, żeby się nie okazało, że auto jest uświnione w środku :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź :-). Niestety nie mam kogoś takiego :-(, kto mógłby mi w tym pomóc. Czytam Wasze forum (być może niebawem i moje) i staram się zapamiętywać na co zwracać uwagę. Myślę, że będę się tu konsultował np. czy warto jechać i oglądać wogóle dany egzemplarz. Z tego co tu widzę to czasami na podstawie zdjęć z allegro jesteście w stanie ocenić pewne rzeczy.

 

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Apollo79, wybierz sie i obejrzyj, z opisu i zdjeci za duzo nie wynika, nie wiem czy zdjecie kiepskiej jakosci ale jakos dziwnie klapa tylna wyglada przy zderzaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Wybiorę się, ale pewnie po nowym roku. Pooglądam tę klapę.

To będzie moje pierwsze autko, więc chciałbym dobrze trafić. Mam nadzieję, że doświadczeni koledzy z klubu pomogą :-).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przednie czy tylnie lampy??? Kurczę jak Ty dostrzegasz takie rzeczy??? Pewnie masz ogromne doświadczenie. Ja niestety jak widzisz jestem nowicjuszem w kwestii samochodów. Tak jak już pisałem - to będzie mój pierwszy samochód, więc chciałbym wybrać coś dobrego.

 

Gdybyś widział gdzieś jakąś fajną Almerkę 2.2 to podeślij mi linka. Ja swoją drogą mam jeszcze kilka typów z allegro, gratki i auto.pl. Nie wiem tylko czy mogę nadużywać cierpliwości forumowiczów.

 

Do zakupu Almerki mam jeszcze tydzień może dwa, bo czekam na resztę kasy z banku, ale rozeznanie robię wcześniej. Liczę na rzyczliwość z aszej strony, gdyż jesteście miłośnikami tego samochodu i macie duże doświadczenie.

 

W następnym poście wrzucę parę linków. Jakby ktoś chcial coś podpowiedzieć, będę wdzięczny :-).

 

A wracając do tej Almerki z powyższego postu - to ogólnie jest ok (oprócz tej lampy)??

 

Pozdrawiam,

Karol

 

[ Dodano: Nie 06 Sty, 2008 13:20 ]

Proszę o oceny tych Almerek:

1. Almerka nr 1

2. Almerka nr 2

3. Almerka nr 3

4. Almera sedan :-)

5. Fajna, ale droga

 

Co myślicie o tych Almerkach. Mnie się podobają. Szukam rocznika 00-01 tak do 23.000 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie 1. - pierwsze slysze zeby jakas almera miala kontrole trakcji. To 110KM czy 115KM ma ten silnik (2.2 di)? Poza tym ładna - tez mam czarna - niepolecam tego koloru - caly brud doskonale widac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie 1. - pierwsze slysze zeby jakas almera miala kontrole trakcji. To 110KM czy 115KM ma ten silnik (2.2 di)? Poza tym ładna - tez mam czarna - niepolecam tego koloru - caly brud doskonale widac :D

110KM na 100% , sprzedawca głupoty pisze. Co do czarnego... ja polecam, ładnie się prezentuje :)

 

Ta z pierwszego linka przynajmniej ma ładne dywaniki.

Co do reszty się nie wypowiadam, zwróć uwagę na to żeby była książka serwisowa (i nie wszystkie wpisy jednym długopisem, tuszem i charakterem pisma), chociaż przebiegi wydają się realne, może poza tymi 52000km.

 

Wracając do kwestii mocowań lamp, to sam popatrz, że to się od razu rzuca w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

czy ktoś z Was ma może Almerę 1.9dCi? Mam taką upatrzoną (2003, import z Włoch) i szukam opinii bo w PL nie była w tej wersji dostępna w salonach. Jakieś dobre/złe doświadczenia?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie 1. - pierwsze slysze zeby jakas almera miala kontrole trakcji. To 110KM czy 115KM ma ten silnik (2.2 di)? Poza tym ładna - tez mam czarna - niepolecam tego koloru - caly brud doskonale widac :D

110KM na 100% , sprzedawca głupoty pisze. Co do czarnego... ja polecam, ładnie się prezentuje :)

 

Ta z pierwszego linka przynajmniej ma ładne dywaniki.

Co do reszty się nie wypowiadam, zwróć uwagę na to żeby była książka serwisowa (i nie wszystkie wpisy jednym długopisem, tuszem i charakterem pisma), chociaż przebiegi wydają się realne, może poza tymi 52000km.

 

Wracając do kwestii mocowań lamp, to sam popatrz, że to się od razu rzuca w oczy.

 

Gość od tej Almerki z połamanymi mocowaniami lamp twierdzi, że autko 100% bezwypadkowe. A książki serwisowej nie posiada a autko jest od jego dobrego znajomego. Chyba coś tu śmierdzi, lepiej sobie ja odpuszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

Chciałbym sobie kupić ALmerkę N16 1,5dCi z 2004r. Już nawet mam pare na oku :) Ale wpierw chciałbym Was się poradzić. Czy wiecie jak się sprawuje ten silnik? Np na tle 1,4 D4D w Corolli. Czy w Almerach z 2004r. zostały już poprawione błędy z początków produkcji N16? Jak często i za ile wymienia się rozrząd w 1,5 dCi?

Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a. o silniku musisz poczytac w roznych watkach - chyba zlych opini nie ma, ale czytalem ze przelozenia zle dobrane sa do niego - znaczy przy 120km/h jest 3,5tys rpm - czy cos w tym stylu

b. mysle ze bledow nie poprawiono - lampy beda ciekly :D, maska trzeszczec i buda drgac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widzę na allegro to większość ma myte silniki. Czy to bardzo źle??? Ja jestem zielony w tych sprawach. Czy w takim razie warto jechać i oglądać??

 

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako nowy mam pytanko ponieważ jestem bardzo zdziwiony iż na różnego rodzaju aukcjach nie moge nic znaleźć do Almerki N15. Chodzi mi o jakieś elemnty tuningowe ( nie mylić z wieś tuningowymi ) typu np. światła do przodu Xenonowe lub engel Eyes, układy dolotowe,jak i kompletne zawiasu obniżające i inne ciekawe sprawy. Szukam takich bajerów do N15 1,4 16V. Na razie się po prostu rozglądam czy tego typu bajery sa dostępne na rynku do tego modelu. Jeżeli ktoś ma jakieś namiary na sklepy gdzie można cosik takiego kupić to prosze o jakiś namiar.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...