Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a co sądzicie o tej?

Mam we wtorek ją kupować

http://otomoto.pl/nissan-almera-5-drzwiowy...a-C4421777.html

 

Hej!

 

zdjęcia słabe, ale wydaje się, że elementy nadwozia się od siebie odróżniają i nie są najlepiej spasowane - widziałeś to auto już na żywo?

Okolica gdzie były robione zdjęcia i burackie kołpaki też nie budzą zaufania :027:

 

Spokojnie obejrzeć, bez napalania.. :584:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całe forum i nie tylko to. olej bierze, ale czyms jezdzic trzeba a nowa casta bardziej do mnie przemawia. Bardziej mnie martwi to spalanie do 10Ll po kieszeni boli. Rzeczywiscie nie zwrocilem uwagi na okolice trza bedzie zobaczyc amorki. We wtorek ja zobacze.

Ale gdzie Ty te niedopasowania zauważyłes to się drapie w głowę :)

:?: dziekuje za info

 

[ Dodano: Pią 11 Kwi, 2008 09:12 ]

i pytanko..mam problemy w kręgosłupem czy te foteliki są tak wygodne jak w maździe 323F ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okolicą chodziło mi o typowo polskie handlarskie klimaty - zapuszczone podwórko i kilka aut bez tablic w tle..

 

A niedopasowania - może to wina zdjęć, ale na przykład zderzki jakieś takie podoklejane..

 

Polecam wybrać się z kimś zorientowanym.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Od jakiegoś czasu zastanawiamy sie z narzeczoną jakie auto tu sobie kupić. Od dwóch miesięcy szperam po forum, najpierw decyzja zakupu padła na Polo z 2000r 1,4TD później Mazda 323F 2.0 w dieslu jednak części do Mazdy póki co drogie tak że wolałbym nie... Teraz stanęło na Almerce z 2000 2.2 albo 2.0. chcemy auto koniecznie w dieslu gdyż każde auto przy mojej nodze zawsze pali koło 10l na 100km... Nawet Yaris z silnikiem 1.0 o starym Kadecie już nie wspomne :diabel: Masakra... Bardzo pasuje mi ten łańcuch na rozrządzie i bezawaryjność Nissana ale nie wiem czy N16 będzie dobrym wyborem... Tym bardziej znaleźć takie auto z książką serwisową i udokumentowanym przebiegiem jest bardzo trudno choć ogłoszeń nawet sporo. Jeśli chodzi o kwotę do dyspozycji to chcielibyśmy zmieścić się w 20tyś. Jeśli sie nie uda to pewnie wyskrobiemy z jakieś 2 dodatkowo. Chciałbym usłyszeć wasze propozycje i rady czy warto inwestować w Nissanka czy może rozejrzeć sie za czymś innym. Zależy nam na bezawaryjności i niedrogiej eksploatacji.... z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw decyzja zakupu padła na Polo z 2000r 1,4TD później Mazda 323F 2.0 w dieslu jednak części do Mazdy póki co drogie tak że wolałbym nie... Teraz stanęło na Almerce z 2000 2.2

U mnie wybór przebiegał podobnie, zastanawiałem się jeszcze nad Fabią. Wybrałem Almerę, póki co jestem w 100% zadowolony z auta (zrobione już 20.000 km)

 

[ Dodano: Nie 20 Kwi, 2008 14:31 ]

Tu masz jedną ofertę http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=501631

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki wielkie. Szczerze mówiąc to spodziewałem się że odpowiedz dostane tak na przełomie przyszłego tygodnia dopiero a tu proszę :) Krótka piłka :) Samochodzik w ofercie faktycznie cacy ale zapomniałem dodać że musi być 5 drzwiowe ;) Takie niedomówienie... Może powiecie mi jak to jest z tym cofaniem liczników w dieslach Nissana... Jak nie ma książki a przebieg jest 114tyś to chyba troszkę mało prawdopodobne jak na 2000r ? Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiecie mi jak to jest z tym cofaniem liczników w dieslach Nissana... Jak nie ma książki a przebieg jest 114tyś to chyba troszkę mało prawdopodobne jak na 2000r ? Co sądzicie ?

Niestety, ale chyba nie ma problemu z cofaniem liczników w Nissanie. Dla mnie istotne było żeby mieć książkę serwisową, w końcu nie jest to rzecz, którą się gubi, albo wyrzuca :/

Mój miał w ciągu 5 lat przejechane 100tys.km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że jeżeli potrafisz Yarisem 1.0 spalić 10L to nie liczył bym na niskie spalanie.

U mnie podobnie jak u Teres'a około 6L (trasa nawet do 5,2) przy jeździe żwawej, ale i bez wariacji.

Pozdrawiam

 

Ps. Wybór przebiegał podobnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... czyli większy przebieg bardziej prawdopodobny jak na Diesla... Z resztą jeśli ktoś inwestował większą kasę na silnik to chyba wyłącznie po to żeby nim jeździć ;) Może jakieś propozycje ? niestety kiszka że mieszkam na Śląsku. Mało tu ogłoszeń. Większość z warminsko-mazurskiego albo kujawsko-pomorskiego no i mazowieckie... w ostateczności do Warszawy mogę sie przejechać jeśli warto :) Jest jeden w Częstochowie... Może ktoś sie na jego temat wypowie :) ?? Dzwoniliśmy do gościa przebiegu ma 171 tyś

http://otomoto.pl/nissan-almera-2-2-di-kli...a-C4943334.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to złudzenie ale wydaje m sie ze prawy reflektor jest ciut inny od lewego ( na narożniku) i jakby szczelina pomiedzy nim a kierunkowskazmi z jednej strony była ciu wieksza..wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiecie mi jak to jest z tym cofaniem liczników w dieslach Nissana... Jak nie ma książki a przebieg jest 114tyś to chyba troszkę mało prawdopodobne jak na 2000r ? Co sądzicie ?

Mój miał w ciągu 5 lat przejechane 100tys.km

Mój N16 mimo że benzyna w wieku 5 lat miał 150tyś, a wcale jeszcze dużo nie jeżdżę. Książki też są fałszowane, można bez problemu je kupić, znajomy sprowadza auta, to się nasłuchałem opowieści o Turkach i ich przekrętach. Zalecam ostrożność i nieufność w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siążki też są fałszowane, można bez problemu je kupić, znajomy sprowadza auta, to się nasłuchałem opowieści o Turkach i ich przekrętach. Zalecam ostrożność i nieufność w tym temacie.

Dlatego ja kupowałem bezpośrednio z niemieckiego salonu Nissana. A auta od Turka to też raczej nie polecam, bo widziałem taką Almerę(szrot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malk0, faktycznie miałeś racje co do tego reflektora... Nie wiem czy był po wymianie ale wgnieciony był na pewno. Wczoraj byliśmy na oględzinach... maska z jednej strony byłą bardziej podniesiona niż z drugiej. Oba zderzaki po malowaniu. Tylny nie był nawet pozaczepiany dokładnie... Brakowało środkowych śrub mocujących. Tylna klapa tez taka jakaś dziwna. Z jednej strony większe szpary niż z drugiej. Na klamkach były jeszcze ślady srebrnej farby w szczelinach tak jakby auto było malowane tydzień temu... Trochę to dziwne bo rysy na karoserii gdzieniegdzie też było. Powiedzcie mi czy zaparowana tylna lampa to normalny objaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich Almerowców :)

 

W najbliższym czasie mam zamiar dołączyć do Waszego grona. Szukam (świętokrzyskie i okolice) Almery N15:

- hatchback (najlepiej 3-drzwiowy),

- rocznik w okolicy 1998 (po lub przed liftem - nie ma znaczenia),

- 1.4,

- wyposażenie obojętne (może być ekskluzywna wersja "golas" :) ) bo ważniejszy dla mnie jest:

- dobry stan - może być stuknięta, byle geometria nie ucierpiała.

 

Moje pytanie jest następujące - ile trzeba wydać na dobry egzemplarz? Nie spieszy mi się, auto muszę kupić do września. Wolę jednak zacząć już teraz, nauczony doświadczeniem znajomych szukających przeróżnych samochodów, ale zadbanych i bezwypadkowych...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika to nie zawężałbym poszukiwań tylko do 1,4. Sam też tak zrobiłem, ale jeślibym miał teraz szukać to raczej 1,6. Spalanie pewnie wiele większe nie będzie, a pare koników mocy więcej zawsze sie przyda. Odnośnie ceny to myślę, że coś fajnego można kupić za 11-12tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuję w 1.4, bo byłby w zupełności wystarczający dla mnie, poza tym auto będzie utrzymywane ze studenckiej kieszeni, więc każda złotówka się liczy (a nie jeżdżę na tyle dużo, żeby opłacało się zakładać gaz). Oczywiście jeśli trafi się dobry egzemplarz z silnikiem 1.6 (lub nawet 2.0D), to oczywiście nie pogardzę.

 

Ceny na OtoMoto i Allegro są w granicach 9000-14000, więc myślę że Twoja opinia jest trafna, choć wolę wydać te 1000-2000 więcej, jeśli będzie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...