Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

malizna, samochód jest po lifcie, a przednia atrapa jest ze starszego modelu do tego zaslepki halogenów lakierowane a chyba powinny być czarne. :/

 

[ Dodano: Sro 07 Maj, 2008 21:30 ]

elektryka szyb dokładana, i dla mnie sa dziwne te podajniki pasów ale ja ma starszą to może przez to mam inaczej ;)

 

[ Dodano: Sro 07 Maj, 2008 21:32 ]

po stanie kierownicy można założyć duży przebieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konieczko

Hej, jestem tu nowa, dziś trafiłam na forum...

Mam w planach kupno Almery z 2003 r, benzyna 1,5, 5d i liczę na pomoc speców :)

Sęk w tym, że jestem "babą", stosunkowo techniczną, ale jednak na samochodach się nie znam :(

Samochód, który będę chciała kupić z pewnością zawiozę do ASO, żeby nie kupić jakiegoś szrota, tylko pytanie, jak dokonać wstępnej weryfikacji, żeby w ogóle był sens wydawania kasy na przegląd...

 

moje pierwsze pytanie to: o co chodzi z komputerami w tym aucie... część ofert to samochody z wielkim wyświetlaczem na przedniej desce i z multimedialną kierownicą... o dziwo są zazwyczaj tańsze niż bez tego bajeru, a w moim laickim przekonaniu powinny być droższe, bo więcej elektronik... czyżby te komputery szwankowały??

 

druga kwestia: jaki jest "normalny" przebieg w pięciolatku??

dalej, jeśli przebieg był cofany (w PL to chyba standard), to jakie mogą być tego konsekwencje dla auta??

 

na co w pierwszej kolejności mam zwrócić uwagę, żeby jako laik nie dać się zrobić w bambuko??

 

Na kilku różnych portalach pojawia się takie ogłoszenie:

http://www.autotrader.pl/details,29850,104142419.asp

przegieg wydaje mi się być podejrzanie niski... ale właściciel (II, od I 2008) mówi, że jeździł tylko do kościoła i sklepu... możliwe, że I też?? ponoć jest książka do 2006. Facet mówi, że autko żyleta, a przy 65 000 trzeba będzie wymienić rozrząd, ale że to standard... nie wiem, nie znam się...

pomożecie??

 

kolejna oferta:

http://www.autotrader.pl/details,29850,102545100.asp

tyle że silnik większy, niż bym chciała... ale przebieg bardziej realny...

 

następna:

http://allegro.pl/show_item.php?item=359820965#photo

chorobcia, mnóstwo emerytów jeździ Almerami...

 

i jeszcze takie cóś:

http://allegro.pl/show_item.php?item=355098234#photo

jak czytam 100% bezwypadkowe, to przed oczami stają mi auta na lawetach ciągnięte do Gorlitz...

 

Podsumowując...

czy mogę prosić o jakąś opinię na temat tych aut?? Sądzicie, że warto coś z tego oglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi coś o nich powiedzieć, jak dla mnie to najbardziej podoba mi sie ten ostatni ze względu na w miarę realny przebieg, hak no i z Holandii (wole takie auto niż tłuczone na naszych drogach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malizna

Oglądałem tą almerę, szrot jakich mało! Walona zarówno z przodu jak i z tyłu, w środku chlew , obydwa tylnie nadkola zardzewiałe tylni zderzak również, w dodatku 3 drzwiowa a w ogłoszeniu jest, że 5-cio! Szkoda czasu na takie padło, ale cóż pojechałem zobaczyłem i już wiem wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość moniq814

Witam wszystkich,

Ja podobnie jak koleżanka "baba" szukam almerki. Interesuje mnie rocznik 2003 ale w dieslu. Myślałam o 1,5dci (mało pali) ale silnik od renault i to mnie odstrasza...

Oglądałam taką almerkę :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4325528

Czy ktoś może się wypowiedzieć? :)

Cena niska, ale są oczywiście jakieś ale:( Gałka skrzyni biegów zniszczona i wytarta jest (przepraszam za niefachowość) ta skórzanka osłonka od zmiany biegów:)

Jak się przejechałam autkiem coś piszczało - wydaje mi się że fotel, czy to normalne w tych autkach?

Pan próbuje sprzedać auto od marca....nie wiem co o tym myśleć

Z góry dziękuję za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Mam do kupienia taką oto Almerkę:

 

http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-almera-...11e4e92&s=1

 

Auto w zasadzie jest w porządku z wyjątkiem przerażającej mnie korozji.

Głowne miejsca gdzie występuje to:

-delikatnie tylna klapa

-mocowanie zawiasu prawych drzwi

-mocowanie kielichów

-powierzchniowo na niektórych elementach silnika

-i najważniejsze - auto miało zmieniało przednią szybę i na rancie dachu wychodzą "kwiatki".

 

Prawdopodobnie będzie trzeba wyjąć szybę i zrobić podszybie.

Pytanie czy zjawisko rdzy w takim stopniu w tym samochodzie jest normalne?

Cena jest dość okazyjna, martwi mnie jednak ta rdza z brzegu dachy przy szybie.

Proszę o szybkie odpowiedzi bo dzisiaj prawdopodobie jadę po to autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć tylko tyle, że mam ten sam rocznik i u mnie zero korozji. Chociaż cena faktycznie atrakcyjna. Obejrzyj dokładnie auto, i wywnioskuj czy czy nie było za mocno rozbite, oraz czy jest dobrze poskładane - bo to ma kluczowe znaczenie :one:

 

Trochę niepokojąca jest ta korozja na kielichach, może udaj sie do warsztatu, niech specjaliści obejrzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że samochód raczej bity nie był. Jest krajowy i ma udokumejntowane pochodzenie. Szyba mogła pójść od np. kamienia a ta rdza na dachu na bank jest efektem wycinania oryginalnej szyby przez zakład.

 

Piszesz że na Twoim nie ma rdzy. Masz krajowy samochód czy z zagranicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko ładne, nie wygląda żeby miało jakieś nierówne szpary po biciu. zwróć uwagę czy wszystko w środku działa (radio z cd), czy klima chłodzi. Czy silnik równo pracuje, czy czuć że turbo dmucha od około 2200obr.. chyba tyle. Możesz popatrzeć czy np. zaczepy od lamp pod maską są niepołamane. Zresztą sam jeździsz Almerą, to wiesz co i jak :)

na 3 biegu od 60-110 powinno być ~10s lub mniej. (jechałem kiedyś Almerą z padniętym turbo - totalny brak mocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Myślę, że warto też pojechać do Nissana, aby sprawdzili to auto. Dzwoniłem do sprzedającego, twierdzi że wszystko jest w porządku. Dał mi numer VIN i telefon do niemieckiego serwisu z książki serwisowej, no ale niestety języka nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wpisać numer w google, dowiesz się czy to nie ściema z numerem serwisu. W takiej sytuacji można chyba założyć, że sprzedawca jest uczciwy. Zapytaj w ogólnym dziale forum, może jest ktoś mówiący po niemiecku, kto mógłby zadzwonić i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by się widziała taka:

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=vnovhudrxdb2

dostajesz w komplecie letnie i zimowe koła alufelgi, cena wychodzi <20000. + akcyza jakieś 1500 ;) +500 recykling + skarbowka + przeglad + tłumaczenia. Poza tym cena jest do negocjacji.

albo taka:

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=vdaxpwirepka

 

W 22000 powinieneś się zamknąć + dojazd :)

 

[ Dodano: Czw 29 Maj, 2008 12:54 ]

zapomniałem dodać... obie są w najładniejszym kolorze :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam....zastanawiam sie nad kupnem nisana almere hatchback, rocznik 2000 silik 2.2 d.i. czy ktoś mógłby polecic, ewentualnie odradzić....czy ta jednostka jest lepsza od benzynowych, a przynajmniej czy jest duzo bardziej oszczędną,,,,,

Jak myślicie czy lepszy ford focus 1.8 t.i. z tego samego rocznika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym nissanie?

 

http://www.allegro.pl/item375372279_nissan...any_okazja.html

 

Samochód jest sprowadzony z Austrii. Cena to 21 500zł.

 

Nie wiem czemu, ale ciężko mi go sprzedać. Czy coś jest w nim nie tak?

 

Ile mu z szafy zdjełeś? :D Diesla się kupuje po to żeby dużo jeździć zwłaszcza jak ma się hak :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale ciężko mi go sprzedać. Czy coś jest w nim nie tak?

Cena ON, padajaca pompa paliwa :P

 

Nie wiem jak stoją sedany i porównanie ich cen do hatchbacków, ale jak dla mnie, dziwnie niska. Może oglądający, mając świadomośc i znając ceny podobnych, też patrzą na to podejrzliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IratusaDea

Ja polecam Almerkę , jestem szczęśliwa posiadaczka Nissana Almery 1,5 DCI N16 z 2005 roku- autko mało pali na trasie spala około 4,5-4,7 l/100km jestem mile zaskoczona - a na dodatek moja czerwona piękność zwana pieszczotliwie Amelią prezentuje się ślicznie i jest bardzo żwawa! :diabel2: a i mimo iż jest w kolorze meksykańskiej czerwieni klimima dziła arktyczne wręcz hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!!

 

Mam takie pytanko Kupiłem dzis Nissana Almerke N15 96r 2.0 D jak na pierwsze wrażenie autko podoba mi sie mam tam do zrobienia pare zaprawek tylnia klapa w szczególności. chciał bym sie dowiedziec jesli ktos ma taki model jakie jest spalanie i co warto na poczatku wymienic

 

Ale chciałem sie dowiedziec cos wiecej czy autko jest wadliwe jesli tak to co(przebieg mojego autka to 162000 udokumentowane w książce serwisowej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...