Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie jedno, to już kolejna propozycja almy z 2002, a mimo to, w wersji po liftingu czyli wydawac by się mogło, że po 09.2003.

Moja jest ze stycznia 2003, a jest przed FL.

Jak na moje oko, cena za wysoka, zakładając nawet, że wszystko co napisali, jest prawdą.

Poza tym, prezentuje się zaje...cie, szczególnie, poza reflektorami, podobają mi się zegary, a właściwie cały kokpit no i ta gałka zmiany biegów... jak w Octavii II, ale tutaj zdecydowanie za długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WooYownik

mhhh az tak sie nie znam na n16 i nie wiem ktora jest po a ktora przed liftingiem .... a ile mniej wiecej moglaby byc taka almera warta? bo chce wiedziec jak podejsc do negocjacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhhh az tak sie nie znam na n16 i nie wiem ktora jest po a ktora przed liftingiem .... a ile mniej wiecej moglaby byc taka almera warta? bo chce wiedziec jak podejsc do negocjacji ...

 

Przed FL:

Reflektory przednie nie są zintegrowanym elementem razem z kierunkami

Zderzaki mają inny kształ, dodatkowo mają chyba tzw odbojniki na rogach ( dodatkowe listwy/przetłoczenia )

Po FL:

Reflektory i kierunki to jedna całość

Inny wygląd zegarów i konsoli, gdzie w większości przypadków, schowek został zastąpiony centralnym wyświetlaczem.

 

To różnice, które widać na pierwszy rzut oka.

Co do silników, o ile się nie mylę, benzynowe są bez zmian, a diesel, różnica jest w przypadku 2,2, gdzie przed FL są na pompie wtryskowej, a po FL to już CR i oznaczenie DCI.

 

Jak chcesz zobaczyć różnice i ceny, poszperaj na allegro i otomoto, zobacz jak wygląda Alma z 2000 i np z 2004e., wtedy będziesz wiedział o czym pisze, dodatkowo zorientujesz się w cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To różnice, które widać na pierwszy rzut oka.

Co do silników, o ile się nie mylę, benzynowe są bez zmian, a diesel, różnica jest w przypadku 2,2, gdzie przed FL są na pompie wtryskowej, a po FL to już CR i oznaczenie DCI.

 

a czy przypadkiem w benzyniaku nie pojawily sie zmienne fazy rozrzadu i pare dodatkowych konikow ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To różnice, które widać na pierwszy rzut oka.

Co do silników, o ile się nie mylę, benzynowe są bez zmian, a diesel, różnica jest w przypadku 2,2, gdzie przed FL są na pompie wtryskowej, a po FL to już CR i oznaczenie DCI.

 

a czy przypadkiem w benzyniaku nie pojawily sie zmienne fazy rozrzadu i pare dodatkowych konikow ??

 

mozliwe, dlatego napisałem "Co do silników, o ile się nie mylę, benzynowe są bez zmian"

A jeżeli nastąpiły zmiany, napisz żeby rozwiać wątpliwości i moje i przyszłego nabywcy

 

tak na przyszlość - czytamy ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WooYownik
WooYownik pamietaj, ze 1,8 miały problem z paleniem oleju. Nie wszystkie, ale trzeba uwazac

 

no tylko jak to sprawdzic? dopiero pewnie sie okaze w czasie eksploatacji ....

 

czy ten 1.8 to jest ten sam co w primerze p11.144 ?

 

Ogolnie to ASo jest wedlug mnie calkiem dobre jeszcze ani razu mnie nie zawiedli ... serwisuje tam primere ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe, dlatego napisałem "Co do silników, o ile się nie mylę, benzynowe są bez zmian"

A jeżeli nastąpiły zmiany, napisz żeby rozwiać wątpliwości i moje i przyszłego nabywcy

 

tak na przyszlość - czytamy ze zrozumieniem

 

napisales - "jesli sie nie myle" i dlatego dopisalem, ze moim zdaniem byly zmiany.

co do czytania ze zrozumeniem, faktycznie mam chyba z tym problem, bo nie rozumiem czego twoj przytyk ma dotyczyc... tego, ze najzwyczajniej odpowiedzialem na twojego posta ?? czy moze tego, ze nie przytoczylem dowodow potwierdzajacych moja teze ??

 

gwoli wyjasnienia - nie jestem mechanikiem ani znawca motoryzacji - wydaje mi sie, ze czytalem o tym kiedy sam przymierzalem sie do zakupu Almery.

 

o ile to moze byc wystarczajaco wiarygodne - wg NGK silniki w Almerach roznily sie moca - polecam klikniecie tu i zerkniecie do katalogu, a skoro roznia sie moca i swiecami to moze jednak nie sa identyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisales - "jesli sie nie myle" i dlatego dopisalem, ze moim zdaniem byly zmiany.

co do czytania ze zrozumeniem, faktycznie mam chyba z tym problem, bo nie rozumiem czego twoj przytyk ma dotyczyc... tego, ze najzwyczajniej odpowiedzialem na twojego posta ?? czy moze tego, ze nie przytoczylem dowodow potwierdzajacych moja teze ??

 

faktycznie, masz

 

pzdr i więcej luzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisales - "jesli sie nie myle" i dlatego dopisalem, ze moim zdaniem byly zmiany.

co do czytania ze zrozumeniem, faktycznie mam chyba z tym problem, bo nie rozumiem czego twoj przytyk ma dotyczyc... tego, ze najzwyczajniej odpowiedzialem na twojego posta ?? czy moze tego, ze nie przytoczylem dowodow potwierdzajacych moja teze ??

 

faktycznie, masz

 

pzdr i więcej luzu

 

by nie wywolywac niepotrzebnej dyskusji, bo widze kolega prowokuje - wiecej zyczliwosci zycze i rowniez pozdrawiam, bo chyba przede wszystkim jestesmy tutaj po to by sobie pomagac

 

WooYownik - jesli chodzi o bydgoskie ASO, to opinie rozne slyszalem - ostatnio koledze oleju za malo wlali po przegladzie Primery... Pojechal do nich jak niecaly tydzien po wizycie zapalila mu sie lampka kontrolna - na plus przemawia, ze przyznali sie (zdarza sie jak to Pan podobno ujal) - dolali i nie robili z tego problemu. Osobiscie zalatwiam u nich tylko to co musze (czyli grubsze/majace istotny wplyw na bezpieczenstwo sprawy).

 

Jesli ciebie kojarza (z serwisowania Primery) - pogadaj, sprobuj zbic cene - zakup w ASO zawsze jest pewniejszy niz w komisie / u handlarza. Jednak moim zdaniem cena, za 2002 r. i wersje 3 drzwiowa jest troche wygorowana.

 

Co do brania oleju - z silnikami to troche loteria (odpukac moja N16 z 2001 nie bierze) - jednak skoro byl jeden wlasciciel przez 6 lat, nie zmienil samochodu wczesniej i serwisowal w ASO - to bym obstawial, ze nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WooYownik

dzieki za info :)

 

Niestety ta almera juz poszla ... w ASO maja jeszcze sedana z 2003 roku ale silnik 1.5 98 KM ... za 27 tys zl ... tylko ze jakos mnie wizualnie te sedany nie pociagaja ....

W kazdym badz razie jestem zdecydowany na zakup almery ....

 

A jak z tymi 1.5 silnikami czy te 98 KM wystarcza w almerze czy za slabe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Nissana Almere N16 (2004 rok). Przebieg niecałe 45000 km. Jestem gotów kupić auto, tylko za nim to zrobię chciałbym się spytać jak się sprawuje silnik 1,5 dCi?

 

Będę wdzięczny za opinie użytkowników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam dla siostry autka i znalazłem dwa ogłoszenia:

http://otomoto.pl/nissan-almera-zarejestro...a-C5111988.html

http://otomoto.pl/nissan-almera-1-4gaz-5drzwi-C5541883.html

 

Może oglądał ktoś te autka, może ktoś jest w stanie auto z Piaseczna obejrzeć? Proszę o opinie po wglądzie na zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pierwszy ma pokrowce na obu - czyli 2 dziury :P

Przynamjmniej cena tego pierwszego rozsądna jak za od nowa malowane auto :|

 

Drugi chyba lekko przegięty z ceną i przynajmniej jedne drzwi po jakichś przejściach.

 

Jak dla mnie oba mało przekonujące.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem w wyborze autka. Nie wiem co wybrać :/ Nissan Almera i Mazda 323F to autka, które spędzają mi sen z powiek. Co sądzicie o tych ofertach:

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-C5508605.html

 

http://otomoto.pl/mazda-323f-super-C5509699.html

 

Przyznaje że nie wiem co wybrać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Almerka z ogłoszenia to rocznik 2001, a lampy przednie ma z modelu po faceliftingu. Może była bita przodem, a może tylko właściciel chciał mieć nowe lampy, mi osobiście zapaliłaby się czerwona lampka :!!:

Co do Mazdy to się nie wypowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Glinuś

Kolega dobrze zauważył te lampy w Almie są po FL i albo miała dzwona albo lampy wymienione przez Nissanmaniaka (zobacz czy robione były w jakimś serwisie i czy są papiery).Co do mazdy solidne auto,ale graty drogie i pod względem części zaplecze słabe.Mazda dopiero zaczęła się rozwijać na naszym rynku i musisz się liczyć z tym bo autko ma 8 lat.Wybór jest trudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieniu26

Witam

Poszukuję Almerki najlepiej 4 drzwi , klimatyzacja i na gaz

znalazłem taką

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5661584

cena atrakcyjna aż za bardzo. Wiem , że coś ze zderzakiem i tylna klapa wymieniana.

Jeżeli taka cena niska to może być porządnie walnięta?? czy warto ją oglądać? Mam spory kawałek aby dojechać

Dziękuje za info

Dodam , że szukam do 13 tyś zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość power_bit

Witam serdecznie całą załoge forum. Mam do was kilka pytań związanych ze zmianą samochodu no wiadomo, że nie marki bo Nissan to NR 1 :D Chciałem zmienić alemere N15 z 1996r na N16. Obecna almerka posiada silnik 1.6 16v dość dobre wyposażenie bo: Wspomaganie, abs, central, el lusterka, el szyby, el szyberdach, 2 poduszki powietrzne, małym mankamentem jest brak klimatyzacji, ale no cóż nie można mieć wszystkiego. Gdy sprzedam samochód będę dysponował kwotą około 15 tys zł, wiem że to nie jest zbyt wiele na N16, ale myślę ze powinno wystarczyć na model z 2000 roku. Teraz pytanie co do N16 jaki silnik wybrać...? Chodzi o silnik benzynowy, na diesla pewnie nie wystarczy a z drugiej strony ropa do najtańszych nie należy...

 

Z góry dziekuje za pomoc w wyborze silnika bo mówiąc szczerze nie wiem który byłby najbardziej odpowiedni, chodzi o względne spalanie i wystarczającą moc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołóż za 1500 klimę do N15 i masz dobry bezawaryjny wóz a nie N16 z olejożernym 1,8 , mułowatym 1,5 i padającym 2,2Di

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...