Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sam zauważyłeś jakaś dziwna ta wersja, radio ja mam takie :) sterowanie szybami powinno być na podłokietniku kierowcy. Najlepiej sam wypytaj sprzedawcę, żeby nie jechać niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

chętnie kupię N15 GTI (roczniki 1997-1999), niestety jakoś nic ciekawego ostatnio nie mogę znaleźć - na Allegro są tylko dwie. Gdyby coś wpadło Wam w oczy, dajcie znać.

 

Btw. Czy N15 ma ocynkowane blachy, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja z działu primera ale teraz zastanawiam się nad Almerą Tino. Qmpel taką jeżdzi (silnik 2,2 dizelek rok 2002) i chwali sobie bardzo. Czy silniki 1,8 benzyna to to samo co w primerze? Znaczy treba omijać jak się da. Marzy mi się ta 2003 z nową deską i navi - co o tym powiecie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za jakiś czas chciałbym kupic Almerkę n 16 z data produkcji po 2001 roku. Ale tu pojawia sie problem, bo wiem, że chciałbym, żeby była 5-cio drzwiowa, najlepiej w czarnym kolorze i z pełną opcją elektryki, poduszkami itp. To mocno zastanawiam się co do silnika. I w tym miejscu prosiłbym o Waszą poradę. Na co uważać? Nie robię dużych rocznych przebiegów ok.15-20 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MiloszMk3

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem almery 2.2 di poniżej moje dwa typy:

Co o nich sądzicie- jakie są Wasze oceny?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4553350

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4630120

 

Czy może ktoś z Was oglądał te samochody??

A może mieszka ktoś w okolicy i był by skłonny podjechać i ocenić jak wygląda dana sztuka w rzeczywistości?? Oczywiście odwdzięczę się :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

 

Jestem nowy na forum, zalogowałem się bo chcę kupić almerę N15 najchętniej 1,4 16V może być 2,0 diesel w hatchbaku 5 drzwi. Bardzo proszę o podpowiedzi i wskazówki, na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie, jakie silniki polecacie itp.

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malizna, ja mam diesla i taki silnik polecam, ale o jakimkolwiek przyspieszaniu czy szaleniu ZAPOMNIJ, za to blisko zerowe koszty utrzymania i oszczędność na paliwie. Standardem są rdzewiejące nadkola tylne i progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malizna, ja mam diesla i taki silnik polecam, ale o jakimkolwiek przyspieszaniu czy szaleniu ZAPOMNIJ, za to blisko zerowe koszty utrzymania i oszczędność na paliwie. Standardem są rdzewiejące nadkola tylne i progi.

 

Nie mam wymagań odnośnie dużych prędkości i "szaleństw" :) Chodzi właśnie o tanią eksploatację i mały apetyt na paliwo! Jakie masz mniej więcej spalanie? Ale z tym przyspieszaniem nie jest chyba tak źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym przyspieszaniem nie jest chyba tak źle?

no moje słonko 1.4 to przy nim rakieta.....

 

Poważnie? Pytam bo kompletnie nie miałem do czynienia z silnikami nissana ( do tej pory vw )

, a jak u Ciebie spalanie? I awaryjność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malizna, jeśli chodzi ci o moje auto, to silnik GA14DE montowany był też w almerkach N15. Spalanie trasa 6.5, miasto 8-9. Awaryjność zero :), przebieg 195kkm. Do setki w teorii ok 12.5s, natomiast CD20 około 16-17s. Jest różnica.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malizna, jeśli chodzi ci o moje auto, to silnik GA14DE montowany był też w almerkach N15. Spalanie trasa 6.5, miasto 8-9. Awaryjność zero :), przebieg 195kkm. Do setki w teorii ok 12.5s, natomiast CD20 około 16-17s. Jest różnica.... :)

 

No jest... a na co zwrócić szczególną uwagę kupując N15 ? Chodzi mi o silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już ci powinni raczej użytkownicy N15 napisać. Na moją wiedzę silniki raczej bezawaryjne i nie mają typowych usterek, popatrzeć jak zawsze, czy nie cieknie, czy łańcuch się nie tłucze zbytnio.... Raczej zwróciłbym uwagęna korozję jak sugerował Nitram. Przejedź się autem, na benzynie są często zmulone w pewnym przedziale obrotów, dobiero na wyższych dostają kopa. Nie ma na to prostej rady, można poszukać innego egzemplarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Almerkę i przypadło mi do gustu takie autko,

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4744785

 

ale nie wiem czy cena nie jest zbyt wygórowana? Co myślicie o tym samochodzie i ile taka Almera byłaby warta?

 

Pozdrawiam

Odpusc sobie to auto kierownica nie od tego modelu (jest z auta po liftingu) cena z kosmosu porownaj z np. http://allegro.pl/item328990469_nissan_alm...28_000_km_.html :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość colleque

Witajcie drodzy Klubowicze! :)

 

To jest mój pierwszy post tutaj. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy podejmowaniu decyzji dotyczącej kupna auta. Zacznę może od początku. Auto nie jest przeznaczone dla mnie, a dla mojego taty. Tata obecnie mieszka w Anglii. Jest tam już ponad 2 lata i chyba to już najwyższy czas by kupić sobie jakieś auto. Wcześniej w Polsce mieliśmy Punto 2, wcześniej cieniasa, a jeszcze wcześniej malucha-kaszlaka (ale kto go nie miał ? :)).

Wróćmy jednak do tematu obecnego zakupu. Tata mój ma 56 lat i nie szuka specjalnych wrażeń, aczkolwiek nie chce kupić samochodu - muła. Generalnie będzie mu potrzebny by dostać się do pracy i z powrotem. Czasami wyskoczyć za miasto, ale nie planujemy długich tras. Na co najbardziej zwracamy we dwóch uwagę - silnik najlepiej mały (bo im większy tym większy tax w anglii) no i dochodzą koszta paliwa, gabarytowo - najlepiej niezbyt duży, wersja hatchback chyba najodpowiedniejsza, no i w miarę solidny, by nie rozkraczył się po 2 miesiącach od kupna.

Z ogólnego rozeznania doprowadziło nas to do samochodów marki nissan. Problem napotykamy przy wyborze modelu, rodzaju silnika oraz rocznika. Zastanawiamy się nad Almerą jak i nad Primerą (dlatego ten sam post umieściłem też w dziale primery).

Ponoć 2 (ta nowsza wersja almery) była produkowana w Anglii i nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Auta z tej drugiej serii ponoć już mają ślady korozji, podczas gdy starsze (z tej pierwszej mogą jej nie mieć). Strasznie ciężko się nam zdecydować który model wybrać, dlatego postanowiłem tu napisać. Jeśli chodzi o Primerę, to ponoć części są drogie i mało dostępne.

Generalnie interesują nas auta w przedziale wiekowym 1996-2002 (bo na takie tylko nas stać). Dałoby się kupić Almere 2001, albo Primere z 2001, ale naprawdę ciężko jest wybrać. Jeśli moglibyście pomóc podjąć decyzje, podać jakieś cenne rady, lub otworzyć mi i tacie oczy na szczegóły których nie znamy, bylibyśmy naprawdę wdzięczni.

Na sam koniec powtórzę: szukamy samochodu z rocznika 1996-2002, z najlepiej małym silnikiem, niewielki gabarytowo, solidny i małopalący. Dodatkowo mógłby się nie wlec na autostradzie (ale nie jest to priorytet).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc w imieniu swoim jak i mojego taty.

Notka: Niewiele się znamy na samochodach, dlatego proszę pisać językiem dla laików :)

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość colleque
Bierz almere 1996-2000, a najpeiej 1999-2000 z silnikiem 1,4. Reszte informacji na forum :)

 

Mógłbyś mi powiedzieć czy almera z od roku 2001 była produkowana w Anglii?? A może to nawet lepiej? Bo tata w Anglii mieszka ja już mówiłem. Zastanawia mnie i jego również czemu kolejna wersja jest mniej "lubiana" od tej N15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Almerkę N15 koniecznie na dieselu, na sieci wyłapałem kilka ogłoszeń z czego dwa są dla mnie skrajnie dziwne:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4887878

 

22k km to chyba trochę mało

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4784975

 

Tutaj z kolei w drugą stronę 252k km

 

Czy warto kupować auto z tak małym lub z tak dużym przebiegiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupować auto z tak małym lub z tak dużym przebiegiem ?

Nie zwracaj uwagi na przebieg, patrz głównie na stan techniczny, w Polsce sporo samochodów sprzedawanych jest z fałszowanymi przebiegami. STAN, STAN i jeszcze raz STAN techniczny, nie polegaj tylko na fotkach w internecie, na miejscu możesz bardzo się rozczarować....POWODZENIA............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupować auto z tak małym lub z tak dużym przebiegiem ?

Nie zwracaj uwagi na przebieg, patrz głównie na stan techniczny, w Polsce sporo samochodów sprzedawanych jest z fałszowanymi przebiegami. STAN, STAN i jeszcze raz STAN techniczny, nie polegaj tylko na fotkach w internecie, na miejscu możesz bardzo się rozczarować....POWODZENIA............

 

A na co zwracać uwagę przy oględzinach? po czym poznać, że był klepany na szybko aby tylko dobrze wyglądał? Bo w sumie jedynego czego się boję to właśnie źle naprawione auto, nie przeszkadzało by mi jeśli byłoby klepnięte o ile byłoby dobrze naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...