Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie 1,6 benzyna 160 KM


abp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, blackpazner napisał:

Dobra jednak się da, ale jechałem na 6 biegu za ciężarówką popychany wiatrem :P

spalanie.jpg

Zegary brudne ale boje się przecierać skoro od samego patrzenia się rysują.

nie exajtuje mnie ten wynik. :0recourse:

Ale serio: to i ja się pochwalę: regularnie mam spalanie wg kompa ponizej 5 l/100 dla odległości 40 km - zazwyczaj w niedziele niehandlową - przejazd z Wawy do gminy ościennej.

Nawet wracając z pracy czasem mam 5.5 (15 km) - ostatnio wczoraj (bez klimy)

spalanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafiros napisał:

No i patrząc na Wasze wyniki to nie ma sensu zakup Hybrydy :)

I dlatego nie kupilismy:punk:

Btw. Sam jestem zaskoczony spalaniem. Poprzedni QQ 1.5 dci palil tylko 1.5 litra srednio mniej a styl jazdy mam ten sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie spalanie lepsze niż katalogu.

cykl mieszany - 5,8

Trzeba wysłać pismo do brukseli - walczy o rzeczywiste wartości spalania.

Nissan bedzie musiał podac prawdę i jeszcze obniżyć wartości w folderach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Brzyk napisał:

macie spalanie lepsze niż katalogu.

cykl mieszany - 5,8

Trzeba wysłać pismo do brukseli - walczy o rzeczywiste wartości spalania.

Nissan bedzie musiał podac prawdę i jeszcze obniżyć wartości w folderach :)

 

W katalogu mieszany dla x to 6.2 a wg moich obliczen blizej 6.9 jest. Tyle samo dodaję do wskazania kompa. Chyba pokusze sie o korektę w ustawieniach następnym razem gdy będę w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 km przejechałem b ekonomicznie.
Pokazali mi do przejechania ponad 700 km. W co nie wierzę ale ok.
Może matematycznie się zgadza.
Potem ruszyłem na trasę 300 km .
Prędkość 135.
Zatankowałem do pełna po 500 km.
Weszło 39 litrów.
Wychodzi ok 8 l. Tryb mieszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę zastępczym kilka dni,po resecie tryb mieszany pokazuje mi 7.1 ,a jeżdżę normalnie jak moim 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na to :) a na te slupki co maja po 10l/100 to nie patrzcie bo to po mieście w korkach... :)

IMG_20180630_131820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomkek1912 napisał:

Patrzcie na to :) a na te slupki co maja po 10l/100 to nie patrzcie bo to po mieście w korkach... :)

IMG_20180630_131820.jpg

Ten best to chytra sztuczka. Ja potrafie zrobic mniejszy :thumbsup: tylko po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JackSet napisał:

Ten best to chytra sztuczka. Ja potrafie zrobic mniejszy :thumbsup: tylko po co.

Zjeżdżając z długiego wzniesienia można...  ze spalaniem zbliżyć się do okolic zera(0)! A ja nie z własnej winy (tylko z zakorkowania Półwyspu) mam ostatnio takie wyniki jak na fotkach.... Z tankowania wyszło 62 l/ 945 km. Wolałbym spalić na 845 km...wtedy bym normalnie jeździł... Jeszcze  dwa miesiące...

024.jpg

025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze - ale wyniki macie - uważajcie żeby Wam nie zaczęło benzyny w baku przybywać i się wylewać :) dla mnie wyniki nieosiągalne ale też nie staram się bo i po co. U mnie najniższe spalanie wykręciła żona podczas powrotu z wycieczki do sąsiadów z południa i jest to wynik 5,8 l/100km . I pewnie lepiej nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam chytra. Pare kilometrów z górki głównie i wyszło... po wyłączeniu silnika na chwilę :) Tak na serio to mniej niż 4,6 wg komputera nie jestem w stanie zrobić...

Szkoda, że pulsar się tak cienko sprzedawał, tak chciałem ustrzelić go z tym silnikiem co wy macie w qq. Na youtube jest filmik jak gościu pulsarem 1,6 wyciska 240 km/s prawie. Nieco z górki, ale jednak.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 22:30, tomkek1912 napisał:

A tam chytra. Pare kilometrów z górki głównie i wyszło... po wyłączeniu silnika na chwilę :) Tak na serio to mniej niż 4,6 wg komputera nie jestem w stanie zrobić...

Szkoda, że pulsar się tak cienko sprzedawał, tak chciałem ustrzelić go z tym silnikiem co wy macie w qq. Na youtube jest filmik jak gościu pulsarem 1,6 wyciska 240 km/s prawie. Nieco z górki, ale jednak.

2.8 l mistrzostwo :D też chciałem na początku Pulsara z silnikiem 1.6 ale niestety jak były wyprzedaże rocznika to na całą Polskę znalazłem tylko jednego i to N-Connecte :/

Z drugiej strony teraz się jednak cieszę, że zdecydowałem się na QQ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 22:30, tomkek1912 napisał:

A tam chytra. Pare kilometrów z górki głównie i wyszło... po wyłączeniu silnika na chwilę :) Tak na serio to mniej niż 4,6 wg komputera nie jestem w stanie zrobić...

Ja pamietam jak maluchem nad morze jechalem i w obie strony Wawa - Mielno srednio wyszlo 5 litrow (1994 rok:jump:) plus bańka 0.6 oleju.

A w X wyszlo ok. 7.5 z klimą i wagą ponad 2x wiekszą.

Czym tu sie martwic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JackSet napisał:

Ja pamietam jak maluchem nad morze jechalem i w obie strony Wawa - Mielno srednio wyszlo 5 litrow (1994 rok:jump:) plus bańka 0.6 oleju.

A w X wyszlo ok. 7.5 z klimą i wagą ponad 2x wiekszą.

Czym tu sie martwic?

Utratą słuchu :laie_67::laie_67::laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to i coś powiem. Zdjęcia nie dam ale w przedziale 5.2 - 5.8 mieszcze się przez cały czas. Prędkość do 120 spokojnj jazdy. Pozdro. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wczoraj jechałem z zakopca .
3/4 trasy ok 300 km .
A na baku pisze że jeszcze mam do przejechania 630 km. .
Ale wiadomo jak żółwie jadą do szybko na zakopiance.
A4 zweryfikowała spalanie .;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/7/2018 at 11:29 AM, konrads said:

Dobra to i coś powiem. Zdjęcia nie dam ale w przedziale 5.2 - 5.8 mieszcze się przez cały czas. Prędkość do 120 spokojnj jazdy. Pozdro. 

 

Ja gdybym jechał 120 po autostradzie to by mnie chyba szlag trafił. :D

Lubie sobie depnąć i jechać pomiędzy 150 a160. No powyżej 170 to już się za głośno w samochodzie robi i małżonka krzyczy żebym zwolnił :).

A spalanie?

Nie po to kupowałem QQ z silnikiem 1.6 żeby na spalanie patrzeć :D

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No i znowu zaczyna się sezon ogórkowy... Zaczynam mieć oszczędności paliwa(na zbiorniku ponad 1kkm), a niestety straszny deficyt czasu:-(.

005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 km do pustego zbiornika????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

6 km do pustego zbiornika????

Myślę, że by jeszcze sporo dalej pojechał. Spójrz na czerwoną wskazówkę poziomu. Do zbiornika weszło 61 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie albo u mnie wskaźnik jest ok.
Ale już kilka razy zrobiłem dojazd do stacji na 0 km. Pozostawało 4-5 l w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytał się ktoś z was w serwisie czy skalowanie na baku takie powinno być? Ja jak mam 2/3 czerwonego pola do tego co widać na zdjęciu Romka to znika wskazanie możliwej ilości kilometrów do przejechania. Tuż przed zniknięciem zwykle pokazuje ok. 70 km i tak sobie później jeszcze robię z 50-60 km, a później gdy wskazówka zrówna się z początkiem czerwonego pola, czyli pusty bak, to jeszcze robię sobie kolejne 80 i dopiero tankuję. Dziwne to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...