Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie 1,6 benzyna 160 KM


abp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Docieranie auta na autostradzie jadąc ze stałą prędkością podobno nie jest najlepszym rozwiązaniem. Lepiej płynnie rozszerzać zakres obrotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwi posiadacze bolidu QQ , dziś musiałem ostro ruszyć spod świateł aby uniknąć kolizji i przez moment zapaliła się jakaś kontrolka na zegarze, było to na tyle szybo że nie zdąrzyłem zobaczyć co do mnie mrugnęło, może ktoś miał takie mrugnięcie i wie co to mogło być za ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

u mnie średnie spalanie (trochę trasy, trochę miasta i krótkich odcinków) zmierzone po opróżnieniu i zatankowaniu całego baku w stosunku do pokonanych kilometrów wyszło 7,4l/km, koła 17 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie średnie spalanie (trochę trasy, trochę miasta i krótkich odcinków) zmierzone po opróżnieniu i zatankowaniu całego baku w stosunku do pokonanych kilometrów wyszło 7,4l/km, koła 17 cali

21 grudnia: drugie tankowanie(pierwsze było po wyjeździe z salonu). Auto(przy mojej pomocy) skonsumowało 58,39l na 719km = 8,12l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis pomknąłem sobie do Gdyni z Torunia i z powrotem. Predkosc przelotowa okolo 160-170km/h. Spalanie wg dystrubutora wyszlo 10l, komputer pokazywal okolo 9l.

Mysle, ze takie spalanie na autostradzie przy tych predkosciach to bardziej niz przyzwoity wynik.

 

 

Potwierdziłbym Twój wynik.

Dziś nie miałem co robić i pyknąłem do rzeszowa,

Równo 300 km spod domu na miejsce. I z powrotem. Droga prawie pusta bez obciążenia.

Dystrybutor pokazal 32 L. po 300 km. Komputer raczej kręcił się koło 10L ale w średnim spalaniu 10ki nie przekroczył. - 9,5  - 9,8.

NIe wiem czy jechałem z wiatrem, ale w drodze powrotnej jechałem maks 160 licznikowo - raczej 150. I spalanie było niewiele niższe..

 

Z tym że prędkość jak piszesz 170 - 175 licznikowa.

Na marginesie - wg GPSa 160 - 165 - czyli 10 km/h zawyżenia.

 

Chyba optymalne jest wg mnie 140 licznikowe. ( oczywiście - lub mniej ).

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś małe  tankowanie uzupełniające do pełna. Na 218 km wlałem 15,23. Z rachunków średnia wyszła 6,98l/100km. Z powodu warunków drogowych rzadko 100km/h przekroczone. Trasa: Hel-Władek- Hel 3X.

Edytowane przez Romek_Hel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to teraz :D W lato nie do osiągnięcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to teraz :D W lato nie do osiągnięcia :D

 

W lecie trasa Władek-Hel to jak jazda po zakorkowanej Warszawie - dlatego ja tam zawsze jestem w listopadzie :)

A co do spalania - od kiedy żona do pracy robi 2 km w obie strony spalanie według komputera 11,6 l/100 km - do tej pory jak jeździła 50 km to miała 6,9-7,2 l/100km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trasa jest jeszcze spoko w czerwcu,później to tylko pociąg daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trasa jest jeszcze spoko w czerwcu,później to tylko pociąg daje radę.

Teraz też nie jest tak fajnie jak dawniej(Ferie i sporo ludzi się kręci). 14.12.1986 r kupiłem pierwszego malucha na giełdzie w Orłowie(notabene w tym miejscu teraz jest CH Klif), na trasie od Redy do Helu nie minąłem się z żadnym autem!  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto średnio pali 0,5L więcej niż pokazuje komputer. QQ 1,6 po lifcie koła zimowe 18 spalanie z dystrybutora

 

Jazda autostradowa 170-180km/h non stop oczywiście poza granicami kraju 3 osoby pełen bagażnik bez boxa spalanie 11.5-13 L  (zależy jaki wiatr)
Ciekawostka żeby sprawnie przyśpieszyć od 170-180 w górę najlepiej zrobić to na 5 biegu na 6 czasem brakuje już pary zwłaszcza jak wieje wiatr :)
Normalna jazda miejska po Warszawie poza godzinami szczytu ok 9L 
Jazda drogami krajowymi do 120-140km/h jednak dość dużo przyśpieszeń 7,5-8L
Jazda delikatna drogi krajowe do 100km/h bez przyśpieszania (płynna) 5,5-6L


Generalnie auto jest dość duże i wysokie wg mnie spalanie akceptowalne.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Generalnie auto jest dość duże i wysokie wg mnie spalanie akceptowalne.

 

Uważam tak samo jak Ty zwłaszcza , że mam porównanie do mojego poprzedniego QQ 1,6 117 KM gdzie spalanie było praktycznie identyczne ale dynamika to przepaść - oczywiście na korzyść obecnego QQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne tankowanie:

Wlałem 58,67 l. Przejechałem 756 km. Wynik 7,76 l/100 km. 300 km to autostrada(150+) i obwodnica Trójmiasta, reszta drogi krajowe(w granicach 120) i Trójmiasto.... Z wyniku jestem zadowolony, aczkolwiek moja Astra 1,7 TDS z silnikiem ISUZU z maja 1996 r z 6 l diesla nie wychodziła.... :) . No ale to nie ta waga ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj na autostradzie 200km z predkoscia 150 na tempomacie wyszlo 8.2.

 

Dziś na trasie 220km poza autostradą w ruchu standardowym 70-90km/h 5.3 na komputerze 5.8 matematycznie od pelnego baku do pelnego baku.

 

Wersja 1.6 DIG-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zaczynam zabawe z QQ 1.6 t . zrobilem 600 km od soboty.

1. na poczatku spalanie 6.2 ( pierwsza trasa)

2. potem 5.9 ( druga trasa)

wszystkie trasy po krajowce ( druga trasa troche szybciej)

pytanie.. te wartosci sa norma dla w miare spokojnej jazdy, czy da rade zejsc jeszcze nizej przy predkosci 100 - 110?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w jazdę o kropelce...Nie kombinuj! Każda jazda by jak najmniej spalić wiąże się z jak najniższymi obrotami silnika,a to nie jest dobre dla rozrządu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem z tych szybkich jak i nie wolnych. jazde mam taka powiedzmy plynna ;) nie chce go forsowac do 2000 tys km, niech troche popracuje. wymienie olej i dam troche wiecej obrotow. ale z tym rozrzadem to poczytam. moze gdzies by rozpoczac temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...