Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie 1,6 benzyna 160 KM


abp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba nowego wątku,zawsze przy okazji takich sprawdzianów zwracamy uwagę na rozrząd.Jest tego trochę w postach,zwłaszcza że tak w 1.2 jak i w 1.6 serwisy już troszkę ich powymieniały i to raczej nie z winy użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO to co ma sie do informacji producenta abym zmienil bieg na wyzszy przy np. 2000 obr ? jakies badania musialy byc aby te informacje umieszczal na zegarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam zabawe z QQ 1.6 t . zrobilem 600 km od soboty.

1. na poczatku spalanie 6.2 ( pierwsza trasa)

2. potem 5.9 ( druga trasa)

wszystkie trasy po krajowce ( druga trasa troche szybciej)

pytanie.. te wartosci sa norma dla w miare spokojnej jazdy, czy da rade zejsc jeszcze nizej przy predkosci 100 - 110?

Hej. Raczej wskazania kompa traktuję z przymrużeniem oka. Moje ostatnie tankowanie to: na 817 km wlałem 55,21 l. Zużycie ok 6,76 l / 100 km. Sądzę, ze akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzi komputera są dobre z punktu widzenia ekologów oraz producentów pojazdów.

Bo wiadomo, że silnik pracujący na niższych obrotach spali mniej paliwa, a przez to wygeneruje mniej szkodliwych związków, a przez to zanieczyszczenie powietrza będzie mniejsze. Powiedzmy więc, że z punktu widzenia ekologów ma to jakiś sens.

Z punktu widzenia producenta pojazdu zmiana biegów przy niskich obrotach ma zaś taki sens, że silnik prędzej się... zepsuje. Silnik wróci więc szybciej do naprawy lub klient kupi następny samochód. Czysty zysk - samochód ma się psuć zaraz po gwarancji, a nie jeździć jak stary Mercedes W123, który jak wiemy z racji tego, że się nie psuł, to doprowadził niemal koncern do bankructwa. Takiej gafy już producenci nie popełnią więcej - co to, to nie. :P

Z punktu widzenia użytkownika tymczasem lepiej nie ufać tym dwóm pierwszym cwaniakom. Bo wszak nie od dziś wiadomo, że jazda ze zbyt niskimi obrotami zdrowa dla silnika nie jest, a więcej smrodzą krowy na pastwisku niż nasze coraz bardziej ekologiczne popierdółki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam zabawe z QQ 1.6 t . zrobilem 600 km od soboty.

1. na poczatku spalanie 6.2 ( pierwsza trasa)

2. potem 5.9 ( druga trasa)

wszystkie trasy po krajowce ( druga trasa troche szybciej)

pytanie.. te wartosci sa norma dla w miare spokojnej jazdy, czy da rade zejsc jeszcze nizej przy predkosci 100 - 110?

Spalanie w QQ 1.6 na poziomie 6l i pytas sie czy mozna spalac jeszcze mniej.  Po co ty QQ 1.6 kupowales?

Jak chcesz miec male spalanie to mogles sobie Micre kupic a nie QQ.

Sorry, ale rozbrajaja mnie takie pytania ludzi ktorzy okolo 100k wlasnie na samochod wydali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o jak najmniejsze spalanie ( mialem pulsara jak bym chcial spalac mniej ) tylko troche traktuje go na poczatku badawczo. jak potrzeba to potrafie zredukowac :) , lecz szukam optymalnej ( jesli takie istnieje ) techniki jazdy w QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o jak najmniejsze spalanie ( mialem pulsara jak bym chcial spalac mniej ) tylko troche traktuje go na poczatku badawczo. jak potrzeba to potrafie zredukowac :) , lecz szukam optymalnej ( jesli takie istnieje ) techniki jazdy w QQ.

 

Moim zdaniem przy silniku 1.6 złoty środek to poruszanie się w przedziale obrotów 2000-2700. Przy obrotach 1500-2000 niby pali tyle co diesel, ale faktycznie ze względu na trwałość silnika (rozciąganie łańcucha rozrządu, przyspieszone zużycie układu korbowo-tłokowego oraz dwumasy) lepiej tego unikać. Najgorzej dla trwałości silnika to wciskać wtedy mocno pedał gazu. Natomiast powyżej 2700 silnik fajnie się zbiera ale spalanie już zdecydowanie rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na komputer tylko słuchaj i czuj kręgosłupem auto, to najlepszy styl jazdy a duszenie silnika jak on chce pofruwać to największe zło dlań . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o to mi chodzilo. przewaznie na benzynie wbijalem bieg do 2500 przy normalnej jezdzie i staralem sie nie przekraczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie byc moze teoretyczne i dla sportu jest. Zszedlem do 6.2 przy predk 100 km wg GPS czyli 108 licznikowe. Na oponach zimowych w lekkim deszczu. Spokojnie na letnich w dobra pogode 6 mozna uznac za realne.

Spalanie na 5 biegu przy 2000 obrotow jest prawie takie same jak na 6 biegu przy 1500 obrotow. Jak jezdzic Panie Premierze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Widzę, że większość zachwyca się spalaniem z kompa... ;)
Policzcie chociaż raz ile jest w rzeczywistości. Litr różnicy.

 

U mnie średnie spalanie (realne) po roku / 20kkm to 7.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzb87 napisał:

Widzę, że większość zachwyca się spalaniem z kompa... ;)
Policzcie chociaż raz ile jest w rzeczywistości. Litr różnicy.

 

U mnie średnie spalanie (realne) po roku / 20kkm to 7.5.

ja się zachwycam ale dodaję 0.7 :0dance4:a mimo to spalanie faktyczne jest naprawdę zadawalące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2018 o 07:50, JACKO29 napisał:

Ale to teraz :D W lato nie do osiągnięcia :D

Teraz to w korku max 55 km / h (i nie da się nic przśpieszyć....z kompa mi dziś wyszło 4,8 l / 100km)....za to wczoraj po Obwodnicy Trójmiasta i Autostradce A1 na 414,5 km(no z tego może 120 km po lokalnych, od Jastarni do Estakady) wlano 38,2 l . Spalanie ok 9,22 l/ 100km. Byłem w niedoczasie i prawy pas był zajęty przez TIR-y....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w miesiącu robię na pełnym baku jakieś 650-700km max i jak tankuje to przeważnie wlewam koło 58-60 l.

Codziennie jestem na autostradzie, nie wiem w jaki sposób można uzyskać spalanie na poziomie 6 l, chyba trzeba prawym pasem jechać 80km/h za tirem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osiągnąłem wg kompa 5.1 na drogach krajowych 400km na trasie ktw- granica wschodnia, jazda do 120km/h. Droga powrotna 5.5. Ale to było na oleju 0w20 (nowe auto) 

Po wymianie na 5w30 - zauważyłem zwiększone spalanie... 

Teraz jechalem nad morze i w jedna stronę mialem 8.0 (150km/h),powrót wolniejszy 135km/h i 7.2.

 

Do tych wynikow trzeba dodać 0.5-0.7l.

 

Ogólnie to auto jest ekonomiczne do 120-130km/h...lub na drogach krajowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój coś zaczął troszkę bardziej żreć etylinke:rolleyes: teraz po mieście ( może nie jakaś metropolia  - ale nieźle zakorkowana:huh:)

Według kompa  9 ltr - według tankowań 9,5- 9,7 ltr.

Fakt  klima prawie cały czas na chodzie, odcinki tez nie jakieś wielkie, nóżka średnio cięzka - ale mimo wszystko

i takie sobie to spalanie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2018 o 08:49, blackpazner napisał:

Ja w miesiącu robię na pełnym baku jakieś 650-700km max i jak tankuje to przeważnie wlewam koło 58-60 l.

Codziennie jestem na autostradzie, nie wiem w jaki sposób można uzyskać spalanie na poziomie 6 l, chyba trzeba prawym pasem jechać 80km/h za tirem :/

Skromnie! A ja w miesiącu zużywam 4-5 zbiorników.... Potrafię podusić, ale przeważnie jeżdżę rozsądnie i wtedy średnia z tankowania oscyluje w okolicach 6,7 do 6,8 l/100 km. Niestety na 2 miesiące skazany jestem na permanentny korek....o 6 biegu zapominam...

Edytowane przez Romek_Hel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jednak się da, ale jechałem na 6 biegu za ciężarówką popychany wiatrem :P

spalanie.jpg

Zegary brudne ale boje się przecierać skoro od samego patrzenia się rysują.

Edytowane przez blackpazner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dosiadłem zastępczą Qqłkę  1.6 i bez trudu ,jeżdżąc normalnie spalanie pokazuje 7.2...przy 8.2 i więcej w 1.2....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się na oszczędnej jeździe.

MOja teoria:

przelicznik jest prosty do 100km/h.

55 - 5,5

60 - 6,0

Ostatnio jeżdże b ekonomicznie. I mam 90 km przejechane i 709 do przejechania

ALe 5 bieg i 65 na liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...