Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie 1,6 benzyna 160 KM


abp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Światła w większości żyją własnym cyklem bo Panowie inżyniery wiedzą lepiej,niemniej uzyskać 6l na 100 w mieście (nie w miasteczku ) wyczyn nie lada jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie nad częścią świateł jest sekundnik informujący jak długo do zmiany.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, to o czym piszesz to nie eco driving tylko PSJ (piz....ty styl jazdy). Tak to można podjeżdżać do świateł, jak widzisz że właśnie się zapaliło czerwone i wiesz, że jeszcze długo będzie sie świecić.

 

A mnie wlasnie irytuja kierowcy, w zasadzie to nie irytuja tylko bawia, ktorzy hamuja przed swiatlami az im przod samochodu przygina by potem zaraz "dynamicznie i zdecydowanie" ruszyc spod swiatel, by ponownie niemal z piskiem zahamowac na kolejnych swiatlach kilkaset metrow dalej. A ja sobie jade za nimi ..... (tu wstawic ulubione pejoratyw) dokladnie z takim samym efektem. Zuzyte klocki, zwiekszone zuzycie paliwa, emisja spalin i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też. Tylko czemu chcecie popadać ze skrajności w skrajność? Zdrowy rozsądek i kulturę jazdy trzeba zachować bez względu na przyjęty sposób jazdy. Ja jestem zwolennikiem ecodrivingu, ale wiem, że na drodze nie jestem sam i nie toczę się do świateł, jeśli przez to nikt poza mną nie zmieści się na zielonym.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od okolicy. Poruszam sie glownie po terenach podmiejskich a swiatla sa jakos tak zorientowane, ze mozna zdarzyc. Pewnie w duzych aglomeracjach miejskich wyglada to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje granice, oczywiście 15 km/h to za wolno, ale jeśli ktoś przed czerwonym światłem będzie jechał 30, to nie widzę powodów do nerwów. Jeśli zapali się zielone, wrzucisz drugi bieg i w sumie szybciej opuścisz skrzyżowanie niż ruszając spod niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po odebraniu QQ-ki przejechane 23 km w mieście. Zużycie paliwa (wg komputera) 8,8 l/100 km. Na pod szczecińskich drogach (drogi lokalne max 60 km/h) - zużycie 6,3 l/100 km. Jak na samochód na "dotarciu" bardzo przyzwoite spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj z litr i będzie prawdziwie, komp. troszke oszukuje tak od 0,5 do 1 literka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że oszukuje, ale i tak nie jest źle. Wyniki z tankowania będę miał dopiero za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy pierwszym tankowaniu zaniżył o 0.6l

 

No i to by się zgadzało z moimi obliczeniami X-Traila... ten sam komp oszukuje tak samo  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód mam od tygodnia. Przejechane tylko kilkaset kilometrów. Średnie spalanie spadło do 7,3. Minimalne mam 5,3 (pusta kręta droga wiejska praktyxznie cała trasa 50-60 km/h bez przyspieszania, zwalniania i hamowania.

Wczoraj goniłem ekspresówką - przy 120km/h komputer wskazał 6,5 l/100. W weekend będzie trzeba zatankować więc będzie okazja przeliczyć ile wyjdzie rzeczywiste spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja do roboty praktycznie mam cały czas z górki i minimalne miałem 3.2L(ale silnik był już nagrzany wcześniej). Ale za to z powrotem wychodzi 9L


Dziś tankowałem do pełna i weszło 55.5L rezerwa się jeszcze nie paliła. A jedno tankowanie wcześniej zapaliła się już lampka zrobiłem jeszcze jakieś 20km i weszła taka sama ilość paliwa. Czyżby dystrybutor oszukiwał??

Edytowane przez damian815
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dystrybutory oszukują i to nawet te gdzie tankujemy najcześciej,tak to człek człeka litrem częstuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pomknąłem sobie do Gdyni z Torunia i z powrotem. Predkosc przelotowa okolo 160-170km/h. Spalanie wg dystrubutora wyszlo 10l, komputer pokazywal okolo 9l.

Mysle, ze takie spalanie na autostradzie przy tych predkosciach to bardziej niz przyzwoity wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wtrącę swoje trzy grosze w temacie pomiarów spalania.

W moim QQ wskazania komputera nigdy nie były dokładnie takie same jak liczone na piechotę.

 

Z tego co zauważyłem to największe przekłamania są przy jeździe w mieście. Komputer zaniża mi wtedy ok 1 litra w porównaniu do tych liczonych na piechotę.

 

Dużo lepiej jest poza miastem. Tam różnica bywa rzędu 100-200ml. Czyli do przyjęcia.

 

Czy też tak macie ???

 

 

P.S.

Jeśli chcecie poznać rzeczywiste spalanie. Liczcie na piechotę.

Ja robię to w ten sposób, że zawsze po zapaleniu się "rezerwy" zeruję licznik kilometrów.

Tankuję określona ilość paliwa i jeżdżę do czasu ponownego zapalenia się rezerwy i wtedy wyliczam.

Wyniki mam powtarzalne i bardzo zbliżone przy jeździe po tej samej trasie.

Edytowane przez picad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używałem tego sposobu, nie trzeba tankować do końca ;) Tylko wynik może nie być idealnie powtarzalny, gdzieś się auto przechyli i rezerwa się zapali i wtedy nie wiesz czy to rzeczywiście czas na obliczenia czy jeszcze trochę pojeździć. W 1.2 dig-t też komputer pokazuje bardzo niskie spalanie w mieście, ale nie sprawdzałem go przy dystrybutorze. Komp potrafi pokazać poniżej 6 litrów kiedy nie stoi się w dużych korkach i jeździ ekonomicznie, podczas gdy w rzeczywistości nawet dieslem trudno zejść do takiej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z motostat.pl W swoim poprzednim aucie wprowadzałem każde tankowanie, przeglądy, mycia itp. 

 

"Twój pojazd przejechał 71 249 km i zużył 6 408 l paliwa o wartości 32 345 PLN" przez 54 miesięcy."  

 

Średnie spalanie na tym dystansie wyniosło 9.01 l/100km. Niektórzy się ze mnie śmieją że powinienem pracować w GUS'ie ale ja po prostu lubię wiedzieć. Wszystko mam w jednym miejscu. Spalanie liczy sam po wpisaniu przebiegu, ceny za 1 L oraz kwoty z tankowania. Polecam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa 900km Słowenia - Polska - ustawiony tempomat 135 km/h - spalanie 6.1 l. liczone z tankowania

miasto : 8-9 litrów  liczone z tankowania- normalne przemieszczanie się.

Mieszane 50/50 liczone z tankowania średnia z 3000 km - 7.3 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z motostat.pl W swoim poprzednim aucie wprowadzałem każde tankowanie, przeglądy, mycia itp.

 

"

Twój pojazd przejechał

71 249

km i zużył

6 408

l paliwa o wartości

32 345

PLN" przez 54 miesięcy."

 

Średnie spalanie na tym dystansie wyniosło 9.01 l/100km. Niektórzy się ze mnie śmieją że powinienem pracować w GUS'ie ale ja po prostu lubię wiedzieć. Wszystko mam w jednym miejscu. Spalanie liczy sam po wpisaniu przebiegu, ceny za 1 L oraz kwoty z tankowania. Polecam ;)

Ja korzystam z aplikacji "Moje auto" na Windows Phone. Zbieram dokładnie takie same dane. Tankowania, mycia, serwisu itp.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odebrałem QQ 31 października, przejechane  do dziś 1050 km. Trasa Toruń Gdańsk 6,4 (starą jedynką), Toruń Kutno 6,3 (też jedynką). Reszta miasto. Średnie komp pokazuje teraz 7,4. Oczywiście początek użytkowania więc bez szaleństwa i obroty do 3 tys. Wydaje mi się, że nie jest źle :)

Planuję po przejechaniu kolejnego tysiąca przegonić auto na 4-5tys obrotów na autostradzie to pewnie jak piszecie 10l wyjdzie jak nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem QQ 31 października, przejechane  do dziś 1050 km. Trasa Toruń Gdańsk 6,4 (starą jedynką), Toruń Kutno 6,3 (też jedynką). Reszta miasto. Średnie komp pokazuje teraz 7,4. Oczywiście początek użytkowania więc bez szaleństwa i obroty do 3 tys. Wydaje mi się, że nie jest źle :)

Planuję po przejechaniu kolejnego tysiąca przegonić auto na 4-5tys obrotów na autostradzie to pewnie jak piszecie 10l wyjdzie jak nic.

Weź sobie na wstrzymanie,przegoń go dopiero po 3tys i wymianie oleju na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...