Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie 1,6 benzyna 160 KM


abp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to już coś wymodzili.Ciekawe,czy jest ta funkcja dostępna w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro popatrzę w instrukcje i kompa ale z tego pamiętam chyba nie było takiej opcji ale mogę się mylić.


Sprawdziłem niestety tej opcji niet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie, albom tuman i nie potrafię znaleźć w ustawieniach, otwierałem,zamykałem drzwi, zapalałem,gasiłem i kupa a opcja fajna pozwala na analizę naszej fantazji jeździeckiej .

Może pytanie głupie, ale kto nie pyta mądry nie będzie, czy wyświetlanie tych informacji ma związek z jazdą eco i aktywacja tej funkcji 

Edytowane przez kubalon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź po jakiejś trasie, najlepiej jak sam śmigać będziesz, co w furie nie wpadniesz, bo ktoś niechcący drzwi otworzy jak się wynik pokazać będzie chciał. Uwiodoczni Ci się po zgaszeniu silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani tego nie aktywowalem,ani nie jeżdżę eco a za kazdym razem u mnie się wyswietla(tylko trochę inaczej wyglada wykres ze wzgledu na pomiar w mpg a nie w l/km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie musialme aktywowac, ustawiac ani wlaczac. Informacje mam zawsze po wylaczeniu silnika, ale przed otwarciem drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest, ale należy włączyć funkcję eco w kompie i wyświetla informacje o spalaniu a jam miał wyłączoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest, ale należy włączyć funkcję eco w kompie i wyświetla informacje o spalaniu a jam miał wyłączoną.

I chwała Ci za dociekliwość. I teraz się zacznie podglądanie i bicie rekordów w spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma palic tak abym nie był zawaligrodą na drodze a  0,5 l w tą czy tamtą nie ma aż takiego znaczenia,chyba że jest to 0,5 inne ale to już zostawiam smakoszom. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się spóźniłem, bo właśnie sprawdzałem po powrocie z trasy w menu :) ale fajnie @kubalon, że znalazłeś

 

Dedykuję więc wpis dla tych co to by jeszcze tego szukali ;)

 

Settings > Display Settings > ECO Drive Report : tu opcja "Display" musi być zaznaczona; do wyboru jest jeszcze View History > wyświetli się nam wykres słupkowy, o którym cały czas tu rozprawiamy i mniejszą czcionką u góry do wyboru mamy "Back" i "Reset" :)

 

Jak komuś to pomoże to wiecie co robić ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, teraz mozecie patrzec na wynik i napisac jakie NAJWIĘKSZE spalanie u siebie zobaczycie. Krótkie odcinki, najlepiej na zimnym silniku, trochę pospiechu- to wymagane warunki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spalania 1.6. benzyna

Średnio poniżej 9 litrów ciężko zejść. Oczywiście na komputerze to bez problemu ale jak zliczy się kilometry to cykl mieszany 9-10L / 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy używam kalkulatora kosztów paliwa po okresie "dotarcia silnika" tj. aplikacji Fuelio. Mam średnie spalanie między tankowaniami 8.2-8.4l. i nie robię wyłącznie dłuższych kursów poza miastem, więc wychodzi ze mnie całkiem niezły Ecodriver. I co warto podkreślić komputer pokładowy w tym samym czasie podaje wyniki zaniżające moje realne spalanie o jakieś 0.5-1.0l.

Edytowane przez f_r_a_n_t_i_c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drzwi mogą być winowajcą z reguły otwieram drzwi i po chwili wyłączam silnik i jakoś nigdy nie zwracałem uwagi na to co się wyświetla, dzięki za oświecenie i obiecuje zwrócić na to uwagę. Spalanie dziś , trochę górek 4 osoby (jakieś 340 kg ) szybkość od 50 do 140 przez moment 190, średnia 7 l

Sprawdziłem i niestety po wyłączeniu silnika wyświetlacz robi się czarny.

 

średnia na kompie a jak podjedziesz na stacje to  8.5-9..mi średnia pokazuje 6.9 a  na stacji po tankowaniu jak przelicze to łyka 8 spokojnie.jak zaobserwowałem kum pokazuje co mu się zechce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy używam kalkulatora kosztów paliwa po okresie "dotarcia silnika" tj. aplikacji Fuelio. Mam średnie spalanie między tankowaniami 8.2-8.4l. i nie robię wyłącznie dłuższych kursów poza miastem, więc wychodzi ze mnie całkiem niezły Ecodriver. I co warto podkreślić komputer pokładowy w tym samym czasie podaje wyniki zaniżające moje realne spalanie o jakieś 0.5-1.0l.

Hej, czy mógłbyś opisać Twoja eko jazdę Nissanem Q?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu opisywać... przewidywanie sytuacji na drodze, zdejmowanie nogi z gazu daleko przed czerwonym światłem, unikanie hamowania jak ognia, nie przekraczanie prędkości 100 km/h. Najważniejsza jest umiejętność wykorzystywania energii kinetycznej, np wiedząc, że za 500 metrów masz rondo, a Ty jedziesz 70 km/h możesz spokojnie zrzucić na luz i dojechać z prędkością 40 - 50 km/h, ja dodatkowo wrzucam trójkę i dwójkę pod koniec żeby w ogóle nie używać hamulca. Jeśli nam się nie spieszy, nie ma korków i mamy szczęście ze światłami (tzn nie włącza się czerwone przed samym nosem) to w mieście można spokojnie zejść do 5 l/100 km (wg komputera). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy mógłbyś opisać Twoja eko jazdę Nissanem Q?

Podpisuję się pod tym, co kolega wyżej napisał. Inna sprawa, że mam takie nawyki, że skrzynią reaguje czasami szybciej niż mi eko-niańka każe. Poprzednio jak jeździłem Alfami to nie raz słyszałem komentarze podróżujących ze mną osób, że do takich aut to ja się nie nadaję, bo tu przecież trzeba wkręcić takie coś na wyższe obroty, że to cała przyjemność w końcu. A ja i tak zwykle szybko operowałem lewarkiem bo tak już mam i nie zmienię tego. A jak jeszcze prowadziłem Diesla to tak mnie zawsze męczył ten odgłos silnika, że czym prędzej wrzucałem wyższy bieg. Dlatego suma sumarum w moim wypadku zamiana na Nissana wyszła na dobre i co do jazdy nie mam zastrzeżeń, bo jak trzeba to nawet Qashqai'em też można nieźle powyprzedzać na autostradzie

Edytowane przez f_r_a_n_t_i_c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie generalnie irytuja eco kierowcy. Raz myslalem, ze takiego jednego to chyba zaraz zaczne popychac samochodem. Jechalem sobie dluga prosta droga, i jak to w miescie swiatla co jakis czas. Ruszamy z jednych swiatel, jedziemy, ale moze w odleglosci moze 200m zapalilo sie czerwone, to czlowiek zamiast  jechac normalnie, to sie zaczal toczyl moze z 15km/h. I tak jechalismy jechalismy i jechalismy Myslalem, ze mnie tam szlag trafi.

Oczywiscie zanim tam zajechalismy swiatla sie zdazyly juz zmienic na zielone. Nie wiem, ale ja nie nadaje sie na eko kierowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie generalnie irytuja eco kierowcy. Raz myslalem, ze takiego jednego to chyba zaraz zaczne popychac samochodem. Jechalem sobie dluga prosta droga, i jak to w miescie swiatla co jakis czas. Ruszamy z jednych swiatel, jedziemy, ale moze w odleglosci moze 200m zapalilo sie czerwone, to czlowiek zamiast  jechac normalnie, to sie zaczal toczyl moze z 15km/h. I tak jechalismy jechalismy i jechalismy Myslalem, ze mnie tam szlag trafi.

Oczywiscie zanim tam zajechalismy swiatla sie zdazyly juz zmienic na zielone. Nie wiem, ale ja nie nadaje sie na eko kierowce.

Czyli wolisz sobie jechać "normalnie",dojechać do skrzyżowania ostro hamując przed światłami,stać na czerwonym i ponownie ruszyć,niż dojechać(może nie koniecznie 15 km/h) spokojnie włączyć 2 bieg i kontynuować jazdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu mowi o ostrym hamowaniu przed swiatlami. Rownie dobrze mozna jechac jak czlowiek, przychamowac przed swiatlami i juz. A nie wlec sie jak zolw 200m bo z daleka swiatla czerwone widzi, a pozniej przejedzie na zielonym jeden, dwa samochody i to wszytka bo reszta samochodow juz nie zdazy sie zalapac na zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, to o czym piszesz to nie eco driving tylko PSJ (piz....ty styl jazdy). Tak to można podjeżdżać do świateł, jak widzisz że właśnie się zapaliło czerwone i wiesz, że jeszcze długo będzie sie świecić.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...