Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja żarówę Megsa ,kupiłem dla tego aby nie dość że czyścił to pozostawiał polimerowy cieniutki film na blachach i szybach.

Myje a nie usuwam ochrony! to jest piękne w szamponach Megsa  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  :D  ale szykuj 1l wódki dla pracownika na bezdotyku bo myć w ten sposób nie można na ich myjniach!!!

 

Tzn. myć w ten sposób nie wolno, zwykle w regulaminie korzystania z myjni jest to zakazane, ale nie znaczy to, że nie można :) - na wielu myjniach przymykają oko, szczególnie jeśli jest się tam znanym z widzenia i robi się to poza godzinami szczytu, gdy nie ma dużego ruchu.  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie myjnia jest bez personelu wiec siedze ile chce, chyba ze tworzy sie kolejka wtedy zjezdzam na bok na specjalne miejsce i koncze wycieranie i odkurzenie. A szampon Megsa jest swietny, podobnie jak ich inne produkty :).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja jeżdżę wieczorem kiedy jest pusto a pracownik myjni lubi popatrzeć co ja cuduje przy samochodzie :D

Podzielisz sie tą metą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie myjnia jest bez personelu wiec siedze ile chce, chyba ze tworzy sie kolejka wtedy zjezdzam na bok na specjalne miejsce i koncze wycieranie i odkurzenie. A szampon Megsa jest swietny, podobnie jak ich inne produkty :).

A wiecie kto jest właścicielem Megsa na jego warunkach ?????

 

Pawcio wysłałem w PW miejsce  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ koledzy chwalicie Megsa zamówiłem butelkę szamponu z woskiem. Może uda mi się przetestować do końca tygodnia. Wtedy zamelduje o wynikach i mojej opinii.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem jest w płynie i w sposobie wycierania :D

Dobry płyn to połowa sukcesu,a taki dostać jest ciężko.Wycieranie,duuuży ręcznik z mikrofibry lub jak kto woli duuuża ircha i ścieramy wodę z karoserii.Zaletą mikrofibry jest gigantyczna chłonność wody.Ja za pomocą mikrofibry,już po wytarciu dodatkowo podcieram pod klamkami i lusterkami jak dupcię niemowlaka,żeby nie ściekały niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że tradycyjne metody - szczotka z włosiem oraz gąbka - są lepsze i mniej szkodzą, szczególnie szkodzą mniej starszym pojazdom; w mojej ocenie używanie wysokociśnieniowych myjek powoduje podrywanie uszkodzonego lakieru, szczególnie na plastikach np. zderzakach

po myjni bezdotykowej często zostają zacieki, a najlepszy efekt o ile ma ktoś możliwość to mycie i spłukiwanie wodą destylowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian do mycia to polecam Microfiber Wash Mitt i Wash&Wax Megsa .

Do wytarcia K2 pomarańcz mikrofibra albo na bogato Ircha albo Water Magnet Megsa.

Wszystko zmywam wodą zdemiralizowaną.

Po wszystkim jest pięknie aż mięknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że tradycyjne metody - szczotka z włosiem oraz gąbka - są lepsze i mniej szkodzą, szczególnie szkodzą mniej starszym pojazdom; w mojej ocenie używanie wysokociśnieniowych myjek powoduje podrywanie uszkodzonego lakieru, szczególnie na plastikach np. zderzakach

po myjni bezdotykowej często zostają zacieki, a najlepszy efekt o ile ma ktoś możliwość to mycie i spłukiwanie wodą destylowaną

Szczotka? Raczej nie do tego lakieru,który rysuje się od patrzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką ściereczką myjecie żeby nie porysować lakieru ?? Bo jak umyję bezdotykowo karcherem to zostają mocne zacieki.

sciereczki sa do osuszania, nie do jego mycia

najlepsze do mycia auta to rekawice Mequiar's ale nie sa tanie

 

rekawica.jpg

 

bardzo fajna (budzetowa) alternatywa moze byc rekawica Chenille, za niewielkie pieniadze w hipermarketach

 

pol_pl_AG450-REKAWICA-Z-MIKROFIBRY-2W1-D

 

 

szczotka tak jak napisali koledzy - samo zlo

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem

COLLINITE - 845

MEGUIARS - Applicator

MEGUIARS -Rękawica do mycia

MEGUIARS - NXT Generation Car Wash 1,8L - szampon

MEGUIARS - Ręcznik 60x40 (do polerowania)

MEGUIARS - Ręcznik do osuszania

 

Co do COLLINITE - 845 trzeba uważać na plastiki, czy można śmiało lecieć??

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z woskowania plastików zrezygnowałem. O ile początkowo efekt był do przyjęcia to po jakimś czasie zauważyłem ,że plastiki są jakieś siwe. Dlatego też po następnym myciu, plastików już nie woskowałem a użyłem czernidła. Na razie wyglądają dużo lepiej niż po woskowaniu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek! Wyrocznio Ty moja! :D

Znasz li jakiś na prawdę dobry koncentrat do myjki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncentrat do mycia i usuwania brudu i wosku? ?

Czy koncentrat szamponu samochodowego nie usuwającego wosków? ??

:D

Jacko te cacko nazywa się Hyper-Wash Megsa nie zjada wosków a działa jak kwasowa piana aktywna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o pianę aktywną mi chodziło.

Miałem kiedyś kupioną na litry z serwisu Renault,to było cudo!!!Żadnych zacieków,ani niedomyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poznasz dopóki nie wypróbujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o pianę aktywną mi chodziło.

Miałem kiedyś kupioną na litry z serwisu Renault,to było cudo!!!Żadnych zacieków,ani niedomyć

Kwasówka pożeracz wosków   :D

Jak chcesz pożeracza kwasowca to na rynku jest dużo ale nie polecam pH to one mają kwasu akumulatorowego !!

Czysty domyty a lakier niszczony ,teraz wszędzie kwasy nawet w szamponie K2 express zobaczcie skład  :)

Jeśli ma myć i nie zjadać zabezpieczeń lakieru to polecam Hyper-Washa koncentrat starczy na wiele myć !

https://www.meguiars.pl/sklep-online/detailer-line/srodki-dla-myjni-recznych/hyper-wash-1-gallon-detail.html

Zapomniałem... dziś widziałem działanie tego zestawu i powiem wam że kopara opada za 120zł pięknie odnawia plastikowe reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...